Pandemic Legacy: Sezon 1 / Pandemic Legacy (Rob Daviau, Matt Leacock)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!

Którą wersję okładki wybierzesz

czerwona
116
44%
niebieska
125
47%
obie
25
9%
 
Liczba głosów: 266

tomasz86
Posty: 104
Rejestracja: 23 sty 2016, 23:26
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Pandemic Legacy

Post autor: tomasz86 »

Witam,

Czy równie przyjemnie gra się na dwie osoby? Jak gracie? Czy wtedy kontrolujecie po dwóch bohaterów?
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: TV3 »

W Pandemię (w tym w Legacy) bardzo dobrze gra się we 2.
My bierzemy po jednym bohaterze.
flajszman
Posty: 34
Rejestracja: 22 paź 2014, 17:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 4 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: flajszman »

gram w Pandemię w zasadzie zawsze w dwie osoby, w Legacy od początku w tym składzie i nie odczuwam żadnych problemów ze skalowalnością, choć może mam słabe porównanie. W większą liczbę osób pewnie byłoby weselej ale mechanika jest jak najbardziej dostosowana do grania w dwie osoby.

Nie braliśmy nigdy po dwóch bohaterów, myślałem o tym ale mam wrażenie, że w tej grze nie byłoby to wygodne i trochę psułoby zabawę.
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 929
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 95 times
Been thanked: 66 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: louiscyphre »

W przeciwieństwie do przedmówców całą Pandemię przeszliśmy z żoną grając dwoma postaciami na osobę. Podstawkę mamy porządnie ograną i stwierdziliśmy, że chcemy więcej różnorodności przy jednorazowości gry. Poza tym wybór tylko dwóch postaci przed każdą rundą byłby ciężki - przy czterech był czasami ciężki. Każda z nich ma jakieś przydatne zdolności.
Zawsze można rozegrać pierwszy miesiąc jednym wariantem a następny drugim.
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: kinioo »

Hej-Ho !

Z tego co wiem, Pandemic Legacy doszlo do nas (no prawie) I czeka w domu u tesciow.

Bedziemy powoli 'przesiadali sie z 'normalnej' Pandemii na Legacy

Moje pytanko:

Jak wyglada rozgrywanie tej gry w przypadku rozpoczecia rozgrywki w np 3-4 osoby, a nastepnie np dwie z nich nie moga kontynuowac dalszej rozgrywki I gramy dalej w 2 osoby ??

Jakos znaczaco wplywa to na gre?

Fakt, ze rozpoczelo sie we 4ke (np decyzje podjete w wiekszym skladzie na poczatku gry) wplywa na dalsze 'dzialanie/przebieg' gry granej juz we dwojke ??

Mam nadzieje, ze zrozumieliscie o co mi chodzi??

Dzieki za wszelkie info.

K.
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: RunMan »

Gra opowiada spójną historię i rozegranie części miesięcy bez brakujących współgraczy zuboży im rozgrywkę. Dodatkowo przy dłuższej pauzie liczba nowych zasad może być dla nich przytłaczająca.
Ja polecałbym kontynuowanie od początku do końca w składzie, w którym rozpoczęło się grę, choć de facto zagranie części partii w okrojonym składzie nie powoduje "mechanicznego" zepsucia rozgrywki.
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: kinioo »

RunMan pisze:Gra opowiada spójną historię i rozegranie części miesięcy bez brakujących współgraczy zuboży im rozgrywkę. Dodatkowo przy dłuższej pauzie liczba nowych zasad może być dla nich przytłaczająca.
Ja polecałbym kontynuowanie od początku do końca w składzie, w którym rozpoczęło się grę, choć de facto zagranie części partii w okrojonym składzie nie powoduje "mechanicznego" zepsucia rozgrywki.
Dzieki RunMan.

W naszym przypadku mozliwe jest raczej rozpoczecie gry w skladzie 3-4, a pozniej kontynuowanie jej w skladzie 2-osobowym az do konca.

Nie biore pod uwage 'powrotu' do wiekszego skladu, lub dolaczenia nowych graczy w dalszym etapie gry tj. po rozegraniu wiekszosci kampanii w dwie osoby.

Czyli rozumiem, ze w naszym przypadku nie powinno byc problemow?

K.
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: RunMan »

W takim wypadku powinno być okej, każdy z Was może kierować dwójką bohaterów i rozgrywka będzie wyglądać praktycznie tak samo jak przy czwórce graczy.
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: kinioo »

RunMan pisze:W takim wypadku powinno być okej, każdy z Was może kierować dwójką bohaterów i rozgrywka będzie wyglądać praktycznie tak samo jak przy czwórce graczy.
Dzieks,

K
Sorki za brak polskich znakow....
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: KQuest »

Kupiłem ostatnio Pandemica Legacy i póki co chcę zapoznać się z podstawowymi zasadami gry. W instrukcji teoretycznie jest informacja żeby ją przeczytać, po czym pominąć kilka jej fragmentów. Opuściłem te kawałki, ale w pozostałych i tak co chcę przewijają się elementy Legacy, dlatego chciałem zapytać bardziej zapoznanych z jedną i drugą wersją czy na potrzeby rozegrania klasycznego Pandemica przy użyciu elementów z Legacy nie lepiej będzie przeczytać instrukcję z wersji klasycznej?
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: wirusman »

Po prostu nic nie naklejaj. I zagraj, sama instrukcja mówi jak zagrać kilka pierwszych parti i na pewno nie ma tam legacy
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: RunMan »

Przeczytaj instrukcję do Legacy i pomiń kroki, które wykonuje się po rozegraniu partii - tym sposobem dostaniesz praktycznie to samo co w "zwykłym" Pandemicu.
Al_Dente
Posty: 478
Rejestracja: 12 sie 2013, 14:53
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Al_Dente »

Jak to jest z sezonem drugim? Mamy jakies konkretne terminy? Przedsprzedaż?

Boję się wertować wątek, bo jedynka jeszcze niezakończona ;) Dzięki
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Sekator »

Sezon pierwszy wyszedł chyba na essen? Liczę na to i tym razem :)
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1129
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: kaimada »

Skończyłem i ani historia mnie nie porwała ani zwroty akcji nie zaskoczyły, a mechanika Pandemii wynudziła :p.

SeaFall jest grą gorszą, ale paradoksalnie wciągnął mnie bardziej.
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: ko2a »

kaimada pisze:Skończyłem i ani historia mnie nie porwała ani zwroty akcji nie zaskoczyły, a mechanika Pandemii wynudziła :p.

SeaFall jest grą gorszą, ale paradoksalnie wciągnął mnie bardziej.
co prawda jestem dopiero na drugiej czesci Kwietnia ale na ta chwile tez nie widze tego mega zachwytu - dodatkowo trzeba pamietac milion nowych regul i wyjatkow w zwiazku z nowymi rzeczami ktore sie pojawiaja.

Szczerze w skali 0-2 to takie solidne 1
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1529
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 201 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Furan »

Zaczęliśmy grać w P: Legacy w styczniu. Przedwczoraj przedarliśmy (to znaczy dostaliśmy wciry) się przez wrzesień. I szczerze przeżywamy solidny przesyt.

Spojler do końca września włącznie
Spoiler:
W sumie podstawowa Pandemia (i z dodatkami) bardzo dobrze się u nas przyjęła. Czy wracacie do Pandemica po skończonym Legacy, czy to już takie przejedzenie, że nie da się nigdy-nigdy? :)
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Lothrain »

Furan pisze: W sumie podstawowa Pandemia (i z dodatkami) bardzo dobrze się u nas przyjęła. Czy wracacie do Pandemica po skończonym Legacy, czy to już takie przejedzenie, że nie da się nigdy-nigdy? :)
Trzeba parę miechów odpocząć, ale traumy nie ma. Nie wiem tylko jak wiele osób zdecyduje się na 2 sezon... To jednak zbyt męczące grać tyle czasu i rozgrywek w jeden tytuł.
AnaCross
Posty: 105
Rejestracja: 21 lis 2015, 20:21
Been thanked: 1 time

Re: Pandemic Legacy

Post autor: AnaCross »

Furan pisze: W sumie podstawowa Pandemia (i z dodatkami) bardzo dobrze się u nas przyjęła. Czy wracacie do Pandemica po skończonym Legacy, czy to już takie przejedzenie, że nie da się nigdy-nigdy? :)
Z racji, że z narzeczonym bardzo lubimy Pandemię, to niedługo po skończeniu Legacy (całość zajęła nam niecały miesiąc), wróciliśmy do zwykłej Pandemii, ale z dodatkiem. A teraz jeszcze ogrywamy Pandemic Iberia. Ale może wypływa to z tego, że jak jakaś gra nam się spodoba, to "przejedzenie" odczuwamy dopiero po około 50-70 partiach :D
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 640 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Pandemic Legacy

Post autor: pan_satyros »

Ja jakoś 2 miesiące po zakończeniu Legacy próbowałem wrócić do zwykłego Pandemica, ale złożyłem grę w połowie partii, a kilka dni temu sprzedałem wraz z dodatkiem. Te same, powtarzalne cele nie mają startu do Legacy.

czekam na 2 sezon. Takie 12 ciekawych partii na rok mi starczy.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Bary »

pan_satyros pisze:Ja jakoś 2 miesiące po zakończeniu Legacy próbowałem wrócić do zwykłego Pandemica, ale złożyłem grę w połowie partii, a kilka dni temu sprzedałem wraz z dodatkiem. Te same, powtarzalne cele nie mają startu do Legacy.

czekam na 2 sezon. Takie 12 ciekawych partii na rok mi starczy.
Nie no bez jaj. To jak skończę Legacy to nie ma już powrotu? Czemu nie ma o tym ostrzeżenia na pudełku?! ;)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Sekator »

Dobre to, niektorzy narzekaja ze nigdy nie kupia gry w ktora mozna zagrac gora 24 razy, a inni ze tyle gier w jedna gre to przesada :mrgreen:

Bary, racja, w Risk byla przynajmniej naklejka ostrzegajaca ktora trzeba bylo przeciac :D
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8735
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2643 times
Been thanked: 2331 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Curiosity »

Mnie z kolei zastanawiają wypowiedzi typu "przeszedłem całość/jestem w połowie i gra mnie nie porywa". Hmmm, to po diabła się męczycie? Ja wiem, że gra mnie nie porywa po 2 partiach.

@Sekator trafiłeś w punkt. Świetne spostrzeżenie :)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Bary »

Sekator pisze:Dobre to, niektorzy narzekaja ze nigdy nie kupia gry w ktora mozna zagrac gora 24 razy, a inni ze tyle gier w jedna gre to przesada :mrgreen:

Bary, racja, w Risk byla przynajmniej naklejka ostrzegajaca ktora trzeba bylo przeciac :D
Żeby nie było, miałem na myśli powrót do zwykłej Pandemii. :P
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
esztfke
Posty: 311
Rejestracja: 20 lut 2015, 14:49
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: esztfke »

Curiosity pisze:Mnie z kolei zastanawiają wypowiedzi typu "przeszedłem całość/jestem w połowie i gra mnie nie porywa". Hmmm, to po diabła się męczycie? Ja wiem, że gra mnie nie porywa po 2 partiach.

@Sekator trafiłeś w punkt. Świetne spostrzeżenie :)
Może dlatego, że akurat Pandemic Legacy raczej nie da się odsprzedać, więc jak ktoś już wydał 150zł na jednorazową grę, to woli skończyć niż wyrzucić.
Mnie np gra bardzo porwała, ale gdzieś od połowy zaczęła nudzić. Biorąc pod uwagę wszystkie zachwyty nad grą, z każdym kolejnym miesiącem myślałem, że jeszcze będzie jakieś wow.
Na pewno nie kupię sezonu drugiego w ciemno, chyba że z opinii innych będzie wynikało, że jest lepszy albo przynajmniej zdecydowanie inny tematycznie od pierwszego sezonu.
ODPOWIEDZ