Stawka większa niż życie (Maja Mirska, Robert Sypek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: robertos »

- Powiedziano mi, że tu się można zabawić
- Kto panu to mówił
- Mój przyjaciel Teodor.
- Pański przyjaciel ma dobre informacje...

Cóż ten cytat oznacza?
Relo
Posty: 222
Rejestracja: 09 gru 2014, 09:32
Has thanked: 15 times
Been thanked: 33 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: Relo »

robertos pisze:- Powiedziano mi, że tu się można zabawić
- Kto panu to mówił
- Mój przyjaciel Teodor.
- Pański przyjaciel ma dobre informacje...

Cóż ten cytat oznacza?
Chyba tylko tyle, że gra odebrana z drukarni i rozpoczyna się wysyłka do wspierających w bardzo ciężkim okresie przedświątecznym.
Z jednej strony :D z drugiej :twisted:
Toomek
Posty: 496
Rejestracja: 29 sty 2015, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: Toomek »

Ja to słyszałem ( ;) ), że niektórzy dostają smsy, że gry niedługo będą do odbioru... :D.
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: robertos »

Ale....
potrzeba znać hasło ;)
Awatar użytkownika
lukwych
Posty: 528
Rejestracja: 23 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: lukwych »

Najlepsze kasztany....
Zawsze chętnie zagram w te gry: Chaos, Clash of Cultures, Cywilizacja: TTA, Lewis & Clark, Mage Knight, Pokolenia, Race! Formula 90, Rosyjskie Koleje!
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: robertos »

będą w paczkach..
Wysyłka zakończona. Ciekawi jesteśmy waszych opinii.
AndO3131
Posty: 35
Rejestracja: 15 gru 2014, 18:37

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: AndO3131 »

Nadszedł czas, żeby coś napisać. Jeszcze nie rozegrałem partii, ale przyjrzałem się dokładnie komponentom. Moim zdaniem świetnie wykonane, nie zauważyłem żadnych błędów na figurkach. Karty nie odbiegają jakością od tych z podstawki. Dobra robota :)


Po chwaleniu, czas na drobne uwagi.

1. Brytyjskie karty planowania wydają się być inne, niż opisane w instrukcji. W instrukcji i na obrazku na stronie 7 wspomniano o braku karty z pierwszeństwem 4, ja natomiast nie posiadam karty z pierwszeństwem 5. Czy są to zmiany celowe?

2. Instrukcja wspomina o 5 agentach polskich i 6 niemieckich. Ja naliczyłem 4 polskich i 7 niemieckich. Czyżbym się pomylił? :wink:

3. W instrukcji jest wzmianka o 7 postaciach dołączonych do gry dzięki kampanii crowdfundingowej. I rzeczywiście otrzymałem figurki, ale jakoś nie znalazłem dokumentów ani kart misji dla nich. Czy tylko ja mam taki problem, czy może inne osoby też ich nie otrzymały?


Objętościowo wyszło więcej pytań o drobne usterki, ale gra jest bardzo dobra, a dodatek sprawia wrażenie dopracowanego i przemyślanego. Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości go wypróbuję.
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: robertos »

Andy - już objaśniam.
AndO3131 pisze:1. Brytyjskie karty planowania wydają się być inne, niż opisane w instrukcji. W instrukcji i na obrazku na stronie 7 wspomniano o braku karty z pierwszeństwem 4, ja natomiast nie posiadam karty z pierwszeństwem 5. Czy są to zmiany celowe?
Celowa zmiana - długo testowaliśmy rozwiązania z układem pierwszeństwa kart Brytyjczyków i wybór ostatecznie padł na 4 - fakt że niepotrzebnie w instrukcji pozostała 5.
AndO3131 pisze:2. Instrukcja wspomina o 5 agentach polskich i 6 niemieckich. Ja naliczyłem 4 polskich i 7 niemieckich. Czyżbym się pomylił?

Kurcze nie... Mieliśmy przygotowanych więcej postaci, ale arkusze drukarskie okazały się nierozciągliwe i musieliśmy wydrukować taki układ postaci. Czemu? - wkrótce na stronie gry opublikujemy do pobrania scenariusz Genialny plan pułkownika Krafta.

AndO3131 pisze:W instrukcji jest wzmianka o 7 postaciach dołączonych do gry dzięki kampanii crowdfundingowej. I rzeczywiście otrzymałem figurki, ale jakoś nie znalazłem dokumentów ani kart misji dla nich. Czy tylko ja mam taki problem, czy może inne osoby też ich nie otrzymały?
Otrzymałeś dobrze. Sprawa jest dość złożona. W kampanii część osób jako wsparcie wybrała dodatkowe 5 postaci. Oprócz tego dwie osoby wybrały także opcje "własny agent". Te figurki z kartami powinniśmy wydzielić z gry i przesłać tylko osobom które takiego wsparcia dokonały. I tu znów duży wpływ miała drukarnia. Okazało się, że aby zdążyć przed Świętami oświadczyła że jeśli dojdzie dodatkowa selekcja elementów podczas produkcji to nie zdążą. Dlatego zdecydowaliśmy się na zaskakujące moze rozwiązanie. Wszystkie figurki są wydrukowane i są w pudełku. Komplet kart (druk cyfrowy) poszedł tylko do tych graczy, którzy nas wsparli opcją 5 postaci.
Jeśli ktoś zapała chęcią posiadania kart dokumentów i misji może zamówić je w wydawnictwie.
Takie rozwiązanie wydało nam się najlepsze.
Brak tych kart nie ma wpływu na scenariusze zawarte w Cafe Rose!

ps.
Czekamy na wasze opinie odnośnie scenariusze. Kampania 2 osobowa jest już bardzo złożona i wymagająca. a scenariusz filmowy Cafe Rose na 3 graczy powinien zmusić Was do pokazania maksimum Waszych umiejętności.
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 64 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: krisow »

Agenci w kolorze czarnym mają w Cafe Rose misje, ale z wyjątkiem Dehne. Nie ma dla niego kart misji, tak ma być? To chyba ostatnia taka wątpliwość jaką mam. Co do opinii, to może w weekend uda mi się trochę pograć, ale już teraz zmiany mi się podobają, a scenariusze są interesujące (podwójni agenci o ukrytej tożsamości - miodzio pomysł).
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: robertos »

Tak Dehne (z bardzo mocną cechą) nie ma kart misji.
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1901
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 146 times
Been thanked: 171 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: tomuch »

A czemuż to nie ma Cafe Rose na BGG?
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: Breżniew »

Bardzo zajawiłem się na Stawkę... i chyba zdecyduję się na kupno, ale mam kilka pytań odnośnie samej gry:
1. Czy Cafe Rose obecnie dostępne w różnych sklepach różni się jakoś od wersji ze Wspieram.to ?
2. W treści kampanii jest informacja o możliwości dokupienia kafelków dzielnic. Czy dostępne scenariusze/kampanie z podstawki, dodatku i strony gry wymagają niektórych kafli w dwóch egzemplarzach? I czy takie kafle są wciąż możliwe do nabycia?
3. Podobne pytanie odnośnie dodatkowych agentów: czy są niezbędni do któregoś ze scenariuszy i czy da się jeszcze gdzieś ich kupić?
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 64 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: krisow »

Jako zaciekły fan "Stawki... " odpowiadam :)

1. Np. tutaj masz wersję ze wspieram.to:
http://aleplanszowki.pl/strategiczne/16 ... ramto.html

Nawet klimatyczne kości, które były w dodatkach można dokupić (polecam).
Poza dodatkami odblokowanymi w kampanii można było zamówić książeczkę z dodatkowym scenariuszem, zdublowane kafelki z podstawki, 7 nowych postaci.
Tych ostatnich rzeczy zapewne nie ma w pudełku, ale do gry nie są potrzebne. To tylko urozmaicenie np. do tworzenia swoich scenariuszy czy podmianie jednej postaci z inną w scenariuszach z gry.

2. Tak jak wyżej napisałem dodatkowe kafle nie są wymagane w scenariuszach z gry i podstawki.
3. Tak jak wyżej, dodatkowi agenci nie są wymagani.
Nie wiem czy można je dokupić. Może twórcy gry coś wiedzą na ten temat: http://j23.com.pl/o-grze/

PS. Na facebooku gry pojawiło się info o możliwości uruchomienia kampanii na wydanie w formie książkowej wszystkich dodatkowych scenariuszy. Pożyjemy, zobaczymy...
TreborS
Posty: 56
Rejestracja: 08 wrz 2017, 12:04

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: TreborS »

Tak
Prace nad księgą scenariuszy trwają :)
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: Breżniew »

Czy ktoś ze szczęśliwych posiadaczy Stawki... z dodatkiem wpadł na jakiś sensowny sposób zorganizowania obszernej zawartości pudełka w taki sposób, żeby każdorazowe jego otwarcie nie przyprawiało o grozę i żeby rozłożenie gry nie trwało ok. 30 minut?
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: mauserem »

Breżniew pisze:Czy ktoś ze szczęśliwych posiadaczy Stawki... z dodatkiem wpadł na jakiś sensowny sposób zorganizowania obszernej zawartości pudełka w taki sposób, żeby każdorazowe jego otwarcie nie przyprawiało o grozę i żeby rozłożenie gry nie trwało ok. 30 minut?
też to mam, groza była na początku teraz jest to lenistwo :)
pogrupowałem to zestawami kart rozkazów
osobno standees z postaciami
osobno standees ze znacznikami zagrożeń
osobno kostki pogrupowane
osobno kafle mapy
osobno kafelki przedmiotów lokacji (teraz myślę, że mogłyby by to być talie kart mini)

kolejno otwieram woreczki strunowe i biorę co potrzebne

musiałbym sprzedać temat bratu, który uwielbia "pimpować" gry i robi to świetnie
ale nie mam sumienia :D
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: Breżniew »

mauserem pisze:też to mam, groza była na początku teraz jest to lenistwo :)
pogrupowałem to zestawami kart rozkazów
osobno standees z postaciami
osobno standees ze znacznikami zagrożeń
osobno kostki pogrupowane
osobno kafle mapy
osobno kafelki przedmiotów lokacji (teraz myślę, że mogłyby by to być talie kart mini)
Ja jestem właśnie na tym etapie i w pudełku nadal jest Meksyk :P
Usprawniłem tylko żetony rozdzielając je każdej stronie do osobnego pudełka z przegródkami. Póki co - tylko na dwóch graczy :) Ale na kafelki przedmiotów muszę coś wymyślić, bo każdorazowe wyciąganie ich z woreczków kiedyś mnie chyba wykończy.
Widziałem pudełka do wydrukowania, wycięcia i sklejenia, ale nie wiem, czy to tylko nie pogorszy sprawy. Najlepszy byłby jakiś sensowny insert z przegródką na te kafelki. Albo chociaż wąskie pudełko drewniane z przegródkami, w którym można by te kafelki trzymać.
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: mauserem »

Breżniew pisze:Ja jestem właśnie na tym etapie i w pudełku nadal jest Meksyk :P
Usprawniłem tylko żetony rozdzielając je każdej stronie do osobnego pudełka z przegródkami. Póki co - tylko na dwóch graczy :) Ale na kafelki przedmiotów muszę coś wymyślić, bo każdorazowe wyciąganie ich z woreczków kiedyś mnie chyba wykończy.
Widziałem pudełka do wydrukowania, wycięcia i sklejenia, ale nie wiem, czy to tylko nie pogorszy sprawy. Najlepszy byłby jakiś sensowny insert z przegródką na te kafelki. Albo chociaż wąskie pudełko drewniane z przegródkami, w którym można by te kafelki trzymać.
w tym wątku kilka stron wcześniej kolega popełnił takie coś:
Spoiler:
ładnie popełnił, a potem zamieścił na BGG - tu masz link
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: Breżniew »

mauserem pisze:kolega popełnił takie coś:
Wiem, wiem. Też o tym przed chwilą pisałem. Zastanawiam się nad tymi pudełkami. Szkoda, że brakuje pudełek do sektorów z Cafe Rose.
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: akahoshi »

Chyba gdzieś mam.
Poszukam i się odezwę.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: Breżniew »

akahoshi pisze:Chyba gdzieś mam.
Poszukam i się odezwę.
Dzięki za dobre chęci, akahoshi :) Będę bardzo wdzięczny :)
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: mauserem »

akahoshi pisze:Chyba gdzieś mam.
Poszukam i się odezwę.
jeśli to możliwe dorzuć do repozytorium BGG
a na PW swoją drogą - też będę zobowiązany :)
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: akahoshi »

Wrzuciłem na BGG dodatek i od razu pliki z pudełkami.
https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... -cafe-rose
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Leszy2
Posty: 555
Rejestracja: 05 kwie 2012, 10:50
Been thanked: 12 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: Leszy2 »

Przestała działać strona Stawki, http://j23.com.pl
Jakiś poważny problem?
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2442
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 545 times
Been thanked: 270 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: Markus »

Leszy2 pisze:Przestała działać strona Stawki, http://j23.com.pl
Jakiś poważny problem?
Pewnie mają kocioł. Ktoś wsypał?
;-)
ODPOWIEDZ