Stawka większa niż życie (Maja Mirska, Robert Sypek)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: robertos »

Pracujemy nad dodatkiem
W dniach 21 i22 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie podczas Targów Książki będziemy prezentować nowe scenariusze i nowe postacie. Można będzie z nami zagrać i ocenić postęp prac.
Kolejne ilustracje publikujemy na fb gry... https://www.facebook.com/Stawka-wi%C4%9 ... 355239925/
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: robertos »

1 sierpnia na stronie www.j23.com.pl do pobrania będzie nowa kampania złożona z 3 map.
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: akahoshi »

robertos mamy 2.08 :twisted:
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: robertos »

No tak.. Jak to się mogło stać. Dziś zatem pierwsze dwie mapki. Nie będzie łatwo.
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: robertos »

Kampanię czas rozpocząć.
Na stronie www.j23.com.pl są do pobrania dwa nowe scenariusze, które łączą się w jedną kampanię. Oznacza to, że wyniki z pierwszej planszy mają duże znaczenie na przebieg kolejnej.

Pierwszy z trzech scenariuszy to Preludium...
SS-Sturmführer Stedtke ma doskonałe informacje. W mieście znów organizuje się wroga siatka. Co więcej tego dnia jeden z nich na pewno będzie chciał się skontaktować z J23. Zadanie wydaje się proste. Wytypowano już kilku podejrzanych. Trzeba tylko być cierpliwym aby uderzyć w odpowiednim momencie.

Hans Kloss zna swojego przeciwnika. Od kilku dni GESTAPO przestało informować ABWEHRĘ o postępach śledztwa, które najwyraźniej przyspieszyło. Niestety, dziś musi dostarczyć plany swojemu łącznikowi, co więcej musi pomóć jednemu z własnych agentów uniknąć zastawionej na niego pułapki.


To na prawdę wymagający scenariusz, presja na obie strony jest duża.
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: mauserem »

robertos pisze:Kampanię czas rozpocząć.
Na stronie http://www.j23.com.pl są do pobrania dwa nowe scenariusze, które łączą się w jedną kampanię. Oznacza to, że wyniki z pierwszej planszy mają duże znaczenie na przebieg kolejnej.

Pierwszy z trzech scenariuszy to Preludium...
SS-Sturmführer Stedtke ma doskonałe informacje. W mieście znów organizuje się wroga siatka. Co więcej tego dnia jeden z nich na pewno będzie chciał się skontaktować z J23. Zadanie wydaje się proste. Wytypowano już kilku podejrzanych. Trzeba tylko być cierpliwym aby uderzyć w odpowiednim momencie.

Hans Kloss zna swojego przeciwnika. Od kilku dni GESTAPO przestało informować ABWEHRĘ o postępach śledztwa, które najwyraźniej przyspieszyło. Niestety, dziś musi dostarczyć plany swojemu łącznikowi, co więcej musi pomóć jednemu z własnych agentów uniknąć zastawionej na niego pułapki.


To na prawdę wymagający scenariusz, presja na obie strony jest duża.
j23 znowu nadaje!
Wielkie dzięki! Nie pojmuję, czemu ta gra nie przebiła się lepiej do świadomości graczy - to rewelacyjny mechanizm. IMHO - jedna z najlepszych polskich gier ever.
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: robertos »

Zamieszczone dwa scenariusze są na prawdę i zwłaszcza grającego polską siatką mogą przypraawić o szybsze bicie serca. Presja jest nieustająca.
Leitbild
Posty: 2
Rejestracja: 18 mar 2014, 01:10

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: Leitbild »

Witam wszystkich serdecznie :wink:
Mam dwa pytania/wątpliwości odnośnie zasad:
1. Instrukcja jasno mówi, że w jednej aktywacji można wykonać ruch i tylko jedną akcję. Ale w wypadku podjęcia akcji "odrzucenie żetonu zagrożenia" można potem kontynuować ruch i przeszukać mieszkanie (tak podaje przykład ze strony 23). Przez to mam problem jakie działania można wykonać w jednej aktywacji.
Czy "odrzucenie żetonu zagrożenia" jest sytuacją wyjątkową i po prostu nie można łączyć dwóch akcji, które kosztują PA (z wyjątkiem ruchu)?
2. Czy użycie kart lokacji ogranicza naszego agenta?
Na przykład, czy po użyciu karty lokacji Szpital, która pozwala na zabranie dowolnego przedmiotu z lokacji, można jeszcze wykonać będącym tam agentem akcję Przeszukanie?

Z góry dziękuję za odpowiedź!
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: robertos »

Leitbild pisze:1. Instrukcja jasno mówi, że w jednej aktywacji można wykonać ruch i tylko jedną akcję. Ale w wypadku podjęcia akcji "odrzucenie żetonu zagrożenia" można potem kontynuować ruch i przeszukać mieszkanie (tak podaje przykład ze strony 23). Przez to mam problem jakie działania można wykonać w jednej aktywacji.
Czy "odrzucenie żetonu zagrożenia" jest sytuacją wyjątkową i po prostu nie można łączyć dwóch akcji, które kosztują PA (z wyjątkiem ruchu)?
Już wyjaśniam --- próba odrzucenia żetonu zagrożenia jest akcją i uniemożliwia potem, podczas tej samej aktywacji wykonania kolejnej akcji, np. przeszukania. Przykład ze str. 23 ukazuje inną sytuację jaką jest ominięcie wyjątkowego żetonu zagrożenia: Kontenrola Dokumentów - ten żeton próbuje się ominąć a nie rzuca się na jego odrzucenie (kosztem akcji). Mam nadzięję, że jasno to opisałem :)
Leitbild pisze:2. Czy użycie kart lokacji ogranicza naszego agenta?
Na przykład, czy po użyciu karty lokacji Szpital, która pozwala na zabranie dowolnego przedmiotu z lokacji, można jeszcze wykonać będącym tam agentem akcję Przeszukanie?
Oczywiście nie ogranicza - zagranie karty nie jest akcją i działanie z niej jest dodatkowe!
Leitbild
Posty: 2
Rejestracja: 18 mar 2014, 01:10

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: Leitbild »

Dziękuję bardzo za wyjaśnienia :)
Edit:
Mam jeszcze jedno pytanie:
Co dzieje się w sytuacji gdy gracz niemiecki ustawi żeton "kontrola dokumentów" na agencie gracza polskiego?
Czy polski agent musi rzucać kością aby móc np. przeszukać tę lokację?
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 63 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: krisow »

@ Leitblid
Tutaj masz wątek z pytaniami i zasadami w innym dziale: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... a&start=50
Warto tam poszukać czasem odpowiedzi na pytania.
Dodatkowo masz jeszcze do dyspozycji oficjalną stronę gry z własnym forum: http://j23.com.pl/

Tutaj rozmawiamy na tematy ogólne związane z daną grą.

@ robertos
Czy istnieje możliwość dodania przy okazji druku dodatku Cafe Rose dwóch poprawionych żetonów KONTROLA -2 i KONTROLA -3? W mojej grze mam jedynie tylko 4 żetony z modyfikatorem -1. Wiem, że były chyba dodawane naklejki poprawiające ten mankament, ale ja ich nie miałem. Zresztą myślę, że żetony z prawidłowymi wartościami to lepszy pomysł niż naklejki (przynajmniej dla estetów;) )


PS. Poza tym gra jest wg. mnie najlepszą ze wszystkich gier na podstawie polskich seriali i bije na głowę klimatem i poziomem rozrywki "Alternatywy 4", "Zmienników" czy "07 zgłoś się". Solidna porcja braw ode mnie.

PS.2. Cudne foto nowych kostek na facebooku ;)
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: robertos »

Tak uzupełnimy ten brak i żetony Kontroli Dokumentów -2 i -3 będą nowe.. Jak uzbieramy drobne... to dojdą nawet nowe rozwiązania *czyli* zagrożenia :)

i dzięki za miłe słowa..
gaseki
Posty: 412
Rejestracja: 25 lut 2013, 22:16
Lokalizacja: Doncaster

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: gaseki »

Zastanawiam się nad kupnem, ale niestety ze względu na zależność językową mogę mieć problem ze znalezieniem graczy. Warto grę kupić do gry solo?
myszor
Posty: 205
Rejestracja: 13 mar 2013, 14:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: myszor »

Do gry solo są na razie bodaj 4 scenariusze. Dużo i niedużo :) Grę można czasem dostać w promocji w dobrej cenie, wtedy chyba warto.
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 63 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: krisow »

Hmm... Jak to jest ze startem tej kampanii "Cafe Rose"? Nie ma w tym roku takiego dnia jak środa, 15 września. Startujecie więc o 9:00 we środę 14 września, czy we czwartek 15 września?
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: akahoshi »

Raczej pomyłka w dniu tygodnia. Dzień w tą, czy w tamtą...
Ja jestem bardziej ciekaw zawartości dodatku.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: robertos »

Szok.. rzeczywiście...
Startujemy 15 września.. a więc w czwartek!!!!

A co do zawartości
Na starcie co mamy:
- 11 nowych Agentów (4 Brytyjczyków, 4 Niemców i 3 Polaków) - ale..przedmiotem zbiórki może być nawet kolejnych 12 postaci,
Skoro 11 nowych agentów, to i 33 nowe misje, 11 nowych cech
Pojawiają się Brytyjczycy, a więc gra wkracza na nowy poziom - teraz będzie można rozgrywać Stawkę na trzech graczy!!!
Skoro nowy gracz to:
- nowe żetony zagrożenia
- nowa talia kart reakcji dla Brytyjczyka
- nowych 30 kart lokacji z zupełnie nowymi działaniami!
Dlaczego 30 kart lokacji? - bo na starcie dodajemy 4 nowe sektory!
Skoro 4 nowe sektory to i 12 nowych kart lokacji dla 3 graczy...
Nowe lokacje to i nowe przedmioty o zaskakującym znaczeniu.

Ot taki nieduży dodatek
Co więcej. Zrobimy wszystko aby dodatek ukazał się jeszcze przed świętami!

Na starcie w grze proponujemy od razu dwie kampanie:
jedna wprowadzająca dla 3 graczy
jedna dla zaawansowanych graczy (kampania polsko-niemiecka)
jeden rozbudowany scenariusz filmowy Cafe Rose
jeden rozbudowany scenariusz dla 2 lub 3 graczy

To tylko na start
Mamy w przygotowaniu nowe postacie, nowe talie kart dla Polaków i Niemców
Mamy w przygotowaniu nowe sektory
Chcielibyśmy wydać wszystkie scenariusze opublikowane na stronie www.j23.com.pl w nowej książce scenariuszy
Chcielibyśmy dodać klimatyczne wojenne kostki
Chcielibyśmy dodać scenariusz fabularny
Chcielibyśmy dodać nowe żetony zagrożenia
Chcielibyśmy przesyłać wspierającym indywidualnie wybranych Agentów, którzy nie znajdą się w druku ogólnym...


Ile z tego zdołamy? zależy od wspierających.
myszor
Posty: 205
Rejestracja: 13 mar 2013, 14:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: myszor »

robertos, dwa pytania, zanim pojawi się dedykowany wątek w dziale Finansowanie społecznościowe.
1) czy można liczyć na jakieś nowe warianty solo?
2) jaka cena early bird/normalna?
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: robertos »

Trwają ostatnie ustalenia w kwestii kosztów

cena sklepowa to zapewne ok. 115 zł.. w Early birds - prawdopodobnie 75-85 zł
kolejny scenariusz solo jest gotowy.. będzie też elementem zbiórki (w ramach dodatkowej książeczki scenariuszy). Tym razem dla gracza brytyjskiego ;)
Kiler
Posty: 121
Rejestracja: 07 sie 2010, 18:26
Lokalizacja: Starachowice/Warszawa/Wałcz/Piła/Stargard
Has thanked: 4 times
Been thanked: 24 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: Kiler »

Skoro Brytyjczycy to może i dodatek tematyczny dla Francuzów: "Café René" ^^
Spoiler:
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2385
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 778 times
Kontakt:

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: vinnichi »

Kiler pisze:Skoro Brytyjczycy to może i dodatek tematyczny dla Francuzów: "Café René" ^^
Słuchajcie uważnie bo ni bynde dwa razy powtarzać :D
kręcimy wąsem na dobre gry
dżentelmeni przy stole
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6428
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 553 times
Been thanked: 923 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: Odi »

To ja kilka słów po drugiej rozgrywce w pierwszy scenariusz z podstawki (przeklejone z wątku spotkań z grami wojennymi i historycznymi pod egidą MIIWS):

Cóż, świetna gra. Rozbudowana, ale stosunkowo logiczna (z małymi wyjątkami). Naprawdę ekstraklasowa gra przygodowa, zawierająca wszystko, co najlepsi przedstawiciele gatunku mieć powinni.

Choć setup jest morderczy (30 min dla pojedynczej osoby) i na stole mamy mnóstwo różnego rodzaju elementów wpływających na przebieg rozgrywki, wszystko wydaje się być stosunkowo spójne. Są żetony przedmiotów, zapewniających drobne bonusy do statystyk, a czasem także możliwość jakieś ekstra efekty czy nowe możliwości (różne rodzaje broni, albo przedmioty wartościowe). Są karty reakcji - garstki piasku w tryby posunięć przeciwnika. Niby ich efekty są drobne, ale potrafią być cholernie irytujące. Są karty lokacji - trudniejsze do odpalenia, ale mogą wywrócić sytuacje w grze do góry nogami. Są wreszcie karty misji, które nadają bohaterom nieco indywidualnego rysu. Jakby tego było mało, na planszy mnożą się żetony zagrożeń, o bardzo zróżnicowanych efektach. Wszystko razem pozwala wymyślać naprawdę interesujące, epickie kombosy, tworzące narrację rodem z Klossa. Co więcej: mam wrażenie, że nawet po wielu rozgrywkach możemy być wciąż zaskakiwani jakimś sprytnym, efektownym zagraniem, co jest właściwością najlepszych przygodówek.

System jest niesłychanie pojemny i elastyczny, co zresztą twórcy wykorzystują. Na razie to moja druga rozgrywka w pierwszy filmowy scenariusz (Wiem kim jesteś), ale gdy popatrzyłem na pozostałe (kolejne dwa w instrukcji i kilka następnych na stronie internetowej), widzę ogrom pomysłów, jakie mechanika Stawki pozwala realizować. Akcje dywersyjne i zamachy? Proszę bardzo. Brawurowe ucieczki - nie ma sprawy. Szukanie podwójnych agentów, blef i dedukcja - jak najbardziej.

Dziś była następująca sytuacja: siatka kierowana przez Agenta J-23 zdobyła informacje, które muszą być nadane do centrali. Udało się ukryć do ostatniego momentu lokalizacje radiostacji. Wreszcie trzeba jednak nadawać, co automatycznie zdradza pozycje radiostacji Niemcom. Do kamienicy zbliża się złowieszczy Stedtke, z zamiarem aresztowania nadających (Jacek i Irena). Ma wystarczająco dużo punktów akcji w tym etapie, żeby zaaresztować oboje. Może mu się to oczywiście nie udać (rzuty kośćmi), ale po co liczyć na bezduszne kości. Polacy, dzięki odpowiedniemu przygotowaniu na taką sytuację, mogą próbować przeszkodzić mu na różne osoby. Zamieszanie na ulicy zabierze mu punkty akcji, przez co nie będzie mógł przeprowadzić aresztowań. Chce odrzucić żeton zagrożenia z takim zamieszaniem? Na taką okazję dobrze trzymać kartę, uniemożliwiająca mu odrzucenie i nakazującą rozpatrzenie polskiego żetonu zagrożenia. A może inaczej? Może Jacek zaczają się na ulicy i zastrzelą Stedtkego ze zdobytej wcześniej broni, i dzięki przygotowanej wcześniej misji? A może nie na ulicy, lecz w lokalu, z pistoletu, dzięki karcie reakcji, umożliwiającej własną aktywację i przeprowadzenie akcji w trakcie aktywacji Stedtkego, gdy ten, pewny siebie, zabierał będzie się do aresztowań. A może po drodze zaczepi go jednak Kloss, i namówi na kieliszek zdobycznej Whisky (ponownie - zatrzymanie aktywacji). To mi przyszło do głowy na gorąco, po rozgrywce. Pewnie coś by się jeszcze udało wymyślić dzięki kartom lokacji, jakąś zamianę, podmianę itp itd

Cieszę się, że mamy tę grę w naszym muzealnym zasobie - gorąco zachęcam kolejnych uczestników spotkań, do zapoznania się ze Stawką. Naprawdę warto :)
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: robertos »

Zapraszamy do oglądania... i do wspierania
https://youtu.be/_R0X1B9Jjoo
Awatar użytkownika
lukwych
Posty: 524
Rejestracja: 23 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: lukwych »

A ja zapraszam Warszawę na zamówienie zbiorowe http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 55&t=45170
Zawsze chętnie zagram w te gry: Chaos, Clash of Cultures, Cywilizacja: TTA, Lewis & Clark, Mage Knight, Pokolenia, Race! Formula 90, Rosyjskie Koleje!
Awatar użytkownika
Piskal
Posty: 150
Rejestracja: 11 lis 2015, 22:35
Has thanked: 21 times
Been thanked: 34 times

Re: Stawka większa niż życie (na podstawie serialu TV)

Post autor: Piskal »

Wsparłem i podbijam temat. Może się uda zrealizować jak najwięcej celów
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!
ODPOWIEDZ