Łowcy A.D. 2114 / The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: The Hunters

Post autor: wirusman »

Za chwile gra wchodzi na polską wspieraczke. Lecz ja nigdzie nie widzę żadnej recenzji tej gry. A może ślepy jestem:/
Lukić
Posty: 237
Rejestracja: 28 mar 2019, 09:31
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 49 times
Been thanked: 71 times

Re: The Hunters

Post autor: Lukić »

na youtubie znajdziesz pełno filmików z zasadami, klimatem gry, opisem etc... takiej typowej recenzji też nie znalazłem.

Ale z tego co widziałem, to odnoszę wrażenie, że ta gra na siłę przekłada mechanikę gry komputerowej na planszę. Dużo mikrozasad, współczynników, modyfikatorów etc., o których trzeba pamiętać.
...słaba ta gra, nawet nie ma premii za przejście przez start...
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: The Hunters

Post autor: polwac »

Również czekam na recenzję. GambitTV jako fan gier komputerowych powinien był przede wszystkim dostać kopię do ogrania :) Mam nadzieję, że jego recenzja się pojawi na dniach.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: The Hunters

Post autor: wirusman »

polwac pisze: 09 kwie 2019, 11:59 Również czekam na recenzję. GambitTV jako fan gier komputerowych powinien był przede wszystkim dostać kopię do ogrania :) Mam nadzieję, że jego recenzja się pojawi na dniach.
To ja poczekam na innego porządnego recenzenta.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5226
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1819 times
Kontakt:

Re: The Hunters

Post autor: Gambit »

polwac pisze: 09 kwie 2019, 11:59 Również czekam na recenzję. GambitTV jako fan gier komputerowych powinien był przede wszystkim dostać kopię do ogrania :) Mam nadzieję, że jego recenzja się pojawi na dniach.
Nie doczekasz się na razie. Z uwagi na wielkość i złożoność gry i to jak mam zatkany kalendarz publikacji, nie brałem Huntersów do recenzji. Uznałem, że nie wyrobiłbym się z materiałem na kampanię. A z tego co zobaczyłem na takiej pokazowej grze, w której brałem udział w Gdańsku, wiem że musiałbym nad tym posiedzieć baaaaardzo dużo.
wirusman pisze: 09 kwie 2019, 12:30 To ja poczekam na innego porządnego recenzenta.
I słusznie. Nie ma co oglądać badziewia :D
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: The Hunters

Post autor: polwac »

Gambit pisze: 09 kwie 2019, 12:32
polwac pisze: 09 kwie 2019, 11:59 Również czekam na recenzję. GambitTV jako fan gier komputerowych powinien był przede wszystkim dostać kopię do ogrania :) Mam nadzieję, że jego recenzja się pojawi na dniach.
Nie doczekasz się na razie. Z uwagi na wielkość i złożoność gry i to jak mam zatkany kalendarz publikacji, nie brałem Huntersów do recenzji. Uznałem, że nie wyrobiłbym się z materiałem na kampanię. A z tego co zobaczyłem na takiej pokazowej grze, w której brałem udział w Gdańsku, wiem że musiałbym nad tym posiedzieć baaaaardzo dużo.
Publikując ten komentarz, bałem się, że możesz w ten sposób odpowiedzieć.
Szkoda, bo jestem pewien, że wypunktowałbyś ładnie co działa a co nie działa. Oglądałem pokazową grę jaką nagrał Kaczmar i troszkę mi entuzjazm opadł. Wydaje się to dość uciążliwe przy sporej ilości mikrozasad.
Za to po obejrzeniu gameplay'a z Władcy Pierścieni chyba wiem gdzie przetransferować fundusze :)
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5226
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1819 times
Kontakt:

Re: The Hunters

Post autor: Gambit »

polwac pisze: 09 kwie 2019, 14:01 Szkoda, bo jestem pewien, że wypunktowałbyś ładnie co działa a co nie działa.
Wypunktowałbym co mi się podoba, a co nie. To trochę insza inszość :)
polwac pisze: 09 kwie 2019, 14:01Oglądałem pokazową grę jaką nagrał Kaczmar i troszkę mi entuzjazm opadł. Wydaje się to dość uciążliwe przy sporej ilości mikrozasad.
Moje pierwsze wrażenie tez było w stylu "Upierdliwe do obsługi i irytujące w kwestii częstej zmiany sposobu rozgrywki (karty w stylu Tainted Grail vs. mapka z figurkami)". Były tez inne rzeczy, które jakoś mnie uwierały na pierwszy rzut oka (losowość w walce i rola bazy). Nadal jednak zweryfikowanie tych wrażeń wymagałoby porządnego ogrania tej gry, a obecnie nie mogłem sobie brać na głowę kolejnego dużego tytułu.
matio2007
Posty: 622
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: The Hunters

Post autor: matio2007 »

Cześć wszystkim, na dniach pojawiać się będą nowe materiały. Na razie mamy 3 filmiki od Wookiego (na youtube), będzie video od Kaczmara (GeekFactor) oraz od Asi z OnTable. Do tego recenzja Planszówek we Dwoje, Poltera (recenzje pisze szef ich działu planszówek Marcin 'Karriari' Martyniuk), AngryBoardGamer, Board Times i pojawi się też rzut oka na ZnadPlanszy. Wszystkie recenzje będą zebrane na stronie kampanii, także po starcie będzie można zaglądnąć i sobie poczytać tego kogo lubicie :)
matio2007
Posty: 622
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: The Hunters A. D. 2114 (Łowcy)

Post autor: matio2007 »

Geek Factor właśnie wrzucił swój film, zapraszam chętnych do oglądania: https://youtu.be/egNS1rnKkJ0
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: Rocy7 »

Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: maciejo »

Po obejrzeniu 2 filmików mam dość infantylnych opisów i pozdrawiających się,machających rękami mięczaków.Ten świat powinien być inny, gorszy przygnębiający i czarny.
Uwielbiam takie klimaty ale ta gra do mnie nie przemawia.
Wolę w 2 godziny rozegrać 4 partie Neuroshimy lub przeżyć niezapomniane chwile z TWoM.
Oczywiście życzę autorowi sukcesu ale ja mówię:
Pas :|
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
hulagi
Posty: 47
Rejestracja: 04 wrz 2017, 17:32
Has thanked: 2 times
Been thanked: 20 times

Re: The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: hulagi »

Gra powoli dociera do wspierających, także byłbym wdzięczny za opinie o grze osób, które miały już okazję grać. Przede wszystkim interesuję mnie poziom trudności, długość kampanii, regrywalność i czy jest możliwość grania jednym bohaterem całej kampanii.
gogovsky
Posty: 2204
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: gogovsky »

hulagi pisze: 03 sty 2020, 21:36 Gra powoli dociera do wspierających, także byłbym wdzięczny za opinie o grze osób, które miały już okazję grać. Przede wszystkim interesuję mnie poziom trudności, długość kampanii, regrywalność i czy jest możliwość grania jednym bohaterem całej kampanii.
jak grasz solo masz 2 bohaterów
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
lonek91
Posty: 5
Rejestracja: 22 gru 2019, 23:16

Re: The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: lonek91 »

A coś na temat rozgrywki możesz napisać?
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 754
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 171 times
Been thanked: 139 times

Re: The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: woytas »

Hej, hej! Da się wyciągnąć pierwsze wrażenia od tych, którzy już zagrali?
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1560 times
Been thanked: 252 times

Re: The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: suibeom »

podbijam prośbę kolegi wyżej. Kręcę się wokół tej gry i kręcę, czytam, oglądam ale jakoś tego mało, i wciąż nie wiem, czy się skusić, czy nie, czy sama podstawka wystarczy, czy brać z dodatkami? (lubię dodatki :-D )
Awatar użytkownika
Chenoss
Posty: 20
Rejestracja: 16 gru 2019, 11:20
Has thanked: 9 times
Been thanked: 10 times

Re: The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: Chenoss »

Spoiler:
Zapytałem niedawno kogoś na jakiejś grupie, bo sprzedawał, o wrażenia z rozgrywki więc wklejam jego komentarz. Nie wkleję nazwiska autora.
Nie wiem czy grałeś w komputerowego Fallout, Fallout Tactics - to jest wypadkowa z tych dwóch na planszy według mnie. Momentami nieporęczna ( wkładanie kart pod karty lokacji, na karty lokacji), potrzebujesz na nią dużo miejsca na stole, ale system walki, postacie, ekwipunek - no miodzio, stary dobry Fallout na planszy. Walka oparta na rzutach kośćmi, ale tak dobrego systemu walki jeszcze nie widziałem - wprowadzenie kart akcji z umiejętnościami plus modyfikator trafienia plus zasięg, sztuczna inteligencja przeciwników - no taktycznie to miodzio dla mnie. Co do historii - podchodziłem 3 razy sam do niej ( bo post apo to nie klimat mojej połówki) i przerobiłem 1/5, góra 1/4 kart lokacji / wydarzeń. :)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: Yuri »

News ze strony FB Officina Monstrorum:

"Zwiadowcy przynoszą informacje z pierwszej ręki. W dniach 27 kwietnia do 11 maja odpędzie się kampania dwóch nowych dodatków do gry The Hunters A.D 2114 - a wraz z nimi dodruk podstawki oraz dodatku " The Newhuntsville".

Mniejszy dodatek będzie odpowiednikiem pierwszego - wyżej wymienionego, zawierać będzie jedynie kilka nowych misji, zleceń i powiązanych z nimi lokacji.

Duży dodatek wprowadzi całkiem nową kampanię, nowe wariacje już istniejących wrogów, nowe kafle terenu, lokacji oraz nowe wyposażenie. Nie będzie żadnych nowych figurek.

Ponadto podstawowa wersja gry zostanie usprawniona - z poprawionymi błędami oraz innymi ulepszeniami.

Kampania odbędzie się na platformie Kickstarter i dotyczyć będzie wyłącznie wersji angielskiej. Od jej sukcesu zależeć będzie los polskiej wersji gry."
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2020, 22:41 przez Yuri, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: awawa »

Ma być też darmowy fix pack dla wcześniej wspierających o ile dojdzie do wydania wersji polskiej dodatku :)
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: Yuri »

Nie planuje wspierać, bo takie high-tech postapo to nie mój klimat ( wolę MadMaxowy :) ) , ale może kogoś zainteresuje draft kampanii:

https://www.kickstarter.com/projects/73 ... svRokayko4

Mnie zaintrygowało to "crosspromotion", że gra zawiera figsa z WasteKnights. I o ile tenże wsparłem all-in to i tego Stalkera wspomnianego chciałbym mieć w pudełku. Wiecie o co z tym chodzi ? Bo nie do końca rozgryzłem ten komunikat.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
BartoszK
Posty: 221
Rejestracja: 11 lut 2019, 20:07
Lokalizacja: Tychy
Has thanked: 27 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: BartoszK »

Wiadomo kiedy miałaby się odbyć polska kampania?
Przed zagraniem zapoznaj się z treścią instrukcji dołączonej do opakowania,
bądź skonsultuj się z twórcą lub wydawcą,
gdyż każda gra niewłaściwie zagrana zagraża twojej opinii lub zdrowiu.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10882
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: japanczyk »

BartoszK pisze: 23 kwie 2020, 13:00 Wiadomo kiedy miałaby się odbyć polska kampania?
Najpierw sukces musi odnieść angielska, bez tego polska w ogole nie ruszy.
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1276
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 359 times
Been thanked: 213 times

Re: The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: ShapooBah »

japanczyk pisze: 23 kwie 2020, 13:15
BartoszK pisze: 23 kwie 2020, 13:00 Wiadomo kiedy miałaby się odbyć polska kampania?
Najpierw sukces musi odnieść angielska, bez tego polska w ogole nie ruszy.
A przy podstawce nie było odwrotnie? Najpierw zagramw.to, a potem dopiero Kickstarter?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10882
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: japanczyk »

ShapooBah pisze: 23 kwie 2020, 13:35 A przy podstawce nie było odwrotnie? Najpierw zagramw.to, a potem dopiero Kickstarter?
Owszem, ale tutaj autor powiedział, ze bedzie odwrotnie.

źle popatrzyłem na daty - Pierwsza kampania była w 2018: Jun 19 2018 - Jul 19 2018
Później zagramw.to, a później szybka kampania na KS, zeby dobrac jeszcze kilka egzemplarzy i zwiekszyc skale

Jednak skala na KSie jest wieksza, a za interesowanie polska wersja było mniejsze.
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2020, 13:45 przez japanczyk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1276
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 359 times
Been thanked: 213 times

Re: The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: ShapooBah »

Z perspektywy czasu kupiłbym podstawkę, dobre opinie gra zebrała, więc nie mam wrażenia kupowania kota w worku.
ODPOWIEDZ