Łowcy A.D. 2114 / The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: The Hunters

Post autor: Szaweł »

maciejo pisze:
karawanken pisze:Klimat bardzo fallouta więc bardzo ciekawy :) niestety jak dla mnie tylko pełna polska wersja.
Dla mnie też.
I dla mnie również.
matio2007 pisze:Mamy dylemat - musimy wybrać grafikę na okładkę gry...
Zdecydowanie, tylko i wyłącznie pierwsza. Po pierwsze oddaje klimat gry, po drugie ten mech z drugiej grafiki wygląda jak jakiś turbo-techno zmodyfikowany kurczak.
Rocy7 pisze:Figurka robota centaura robi na mnie srednie wrazenie.
Model wyglada jak skrzynka z doczepionym niesymetrycznie tłowiem i nogami.
Robot bojowy IHMO powinnien byc zbudowany w sposob dajacy mu wieksza swobode ruchu i lepsze pole obstrzału.
Nawet aktualne koncepcje robotow wojskowych wygladaja lepiej
Tu się kompletnie nie zgodzę, mi się bardzo podoba.
Samanar pisze: edit: 6 kafelkow map, troche malo jak na teren pod figurki?
O tym samym pomyślałem czytając pierwszego posta.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: The Hunters

Post autor: matio2007 »

Kafelki są dwustronne, czyli "plansz" jest ich 12 w rzeczywistości. Trzeba pamiętać, że to są duże kafelki 30x30cm, nie takie jak w np. Descencie.

Natomiast zakładam, że uda się osiągnąć jakieś stretche podczas kampanii, które zwiększa ilość kafelków.
tomiz123
Posty: 150
Rejestracja: 16 sty 2013, 22:37
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 5 times

Re: The Hunters

Post autor: tomiz123 »

Kiedy start kampanii na ks i ewentualny w Polsce?
Awatar użytkownika
zedd
Posty: 331
Rejestracja: 24 sty 2007, 21:09
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: The Hunters

Post autor: zedd »

matio2007 pisze:Mamy dylemat - musimy wybrać grafikę na okładkę gry oraz na główne zdjęcie kampanii. Pierwotnie głównym obrazkiem mieli być Łowcy przyczajeni i oczekujący na maszyny, natomiast po przygotowaniu przez Morano grafik, bardziej podoba nam się inny rysunek, który co prawda nie nawiązuje tak bezpośrednio do tematyki gry, natomiast jest bardziej klimatyczny. Wklejam poniżej obydwa rysunki - która grafika wydaje Wam się bardziej pasująca/zachęcająca jako "lokomotywa" projektu?
Spoiler:
Spoiler:
Druga, z tym zastrzeżeniem, że postać idącą widziałbym z zadartą głową obserwującą "maszynę", a maszynę widziałbym z promieniem skanującym obejmującym postać.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1531
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 184 times
Been thanked: 561 times

Re: The Hunters

Post autor: Ayaram »

Zdecydowanie druga. Od razu widać o co chodzi w tym świecie. Natomiast w przypadku pierwszej przeglądając na szybko oferty w sklepie (z miniaturowym zdjęciem) to można tych mechów w tyle nie zauważyć a bez nich to równie dobrze mogła by być okładka o współczesnej wojnie. IMO.
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: The Hunters

Post autor: matio2007 »

tomiz123 pisze:Kiedy start kampanii na ks i ewentualny w Polsce?
Ma KS chcemy wystartować pod koniec tego miesiąca, natomiast ewentualnie w Polsce myślę, że zaraz po wakacjach (figurki są najbardziej czasochłonne a one i tak będą już w produkcji, więc będzie zapas czasu)
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2045
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 123 times
Been thanked: 336 times

Re: The Hunters

Post autor: walkingdead »

Kurczę, wszystko wygląda smakowicie, szczególnie, że ostatnio wsiąkłam w świat postapokalipsy. Czekam z niecierpliwością na efekty Waszej pracy.

Okładka numer 2.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: The Hunters

Post autor: Rocy7 »

matio2007 pisze: Nie będę się kłócił, naszym celem nie jest przedstawienie realistyczne robotów, które mogły by się sprawdzić na współczesnym polu walki. To tak jakby ktoś komentował układ skrzydeł tie fightera pod kątem ich aerodynamiki :)
w kosmosie nikt nie uslyszy Twojego krzyku ani dzwieku laserow:P
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: The Hunters

Post autor: matio2007 »

Zapraszam do obejrzenie pierwszego filmu z naszą grą - zaprezentowaliśmy na nim zasady rozwoju bohaterów.

https://vimeo.com/125196000

PS. Czy na forum da się wstawić link do video tak, by można było bezpośrednio tutaj go otwierać (jak na FB albo na KS)?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: The Hunters

Post autor: rastula »

Kal-El83
Posty: 1139
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 240 times
Been thanked: 122 times

Re: The Hunters

Post autor: Kal-El83 »

Zapowiada sie ciekawie.
Bede obserwowac postepy :)
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: The Hunters

Post autor: Maxxx76 »

Maxxx76 pisze:Kilka wątków wcześniej jest recenzja The Hunters. Jakież było moje zdziwienie, gdy odkryłem, że tytuł dotyczy dowodzenia łodzią podwodną...
O tym właśnie pisałem wcześniej :)
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: The Hunters

Post autor: matio2007 »

A to widziałem. Ale nazw gier z członem "hunters" jest 49 na BGG, w tym kilka z "the hunters". Także się nie martwię o prawa autorskie :P To będzie pierwsza gra bez niepotrzebnych przedrostków lub przyrostków :)
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: The Hunters

Post autor: matio2007 »

Kolejny film prezentujący rozgrywkę, tym razem pokazujemy sposób działania kart wydarzeń (będących podstawa przeprowadzania kampanii).

https://vimeo.com/125378664
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: The Hunters

Post autor: matio2007 »

dla tych co jeszcze nie widzieli, ostatni z filmów pokazujących rozgrywkę w The Hunters:

https://vimeo.com/125189612
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: The Hunters

Post autor: Szaweł »

matio2007 pisze:
tomiz123 pisze:Kiedy start kampanii na ks i ewentualny w Polsce?
Ma KS chcemy wystartować pod koniec tego miesiąca, natomiast ewentualnie w Polsce myślę, że zaraz po wakacjach (figurki są najbardziej czasochłonne a one i tak będą już w produkcji, więc będzie zapas czasu)
Jakaś aktualizacja powyższego?
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: The Hunters

Post autor: matio2007 »

W zasadzie moglibyśmy wystartować w ciągu kilku dni, kampania jest gotowa, natomiast czekamy na uzgodnienie warunków współpracy z firmą w USA. Jest to niestety niezależne od nas, mam nadzieję że uda się wystartować w przyszłym tygodniu :/
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: The Hunters

Post autor: Szaweł »

matio2007 pisze:W zasadzie moglibyśmy wystartować w ciągu kilku dni, kampania jest gotowa, natomiast czekamy na uzgodnienie warunków współpracy z firmą w USA. Jest to niestety niezależne od nas, mam nadzieję że uda się wystartować w przyszłym tygodniu :/
A czy powinniśmy brać udział w kampanii na KS czy czekać na Wspieram.to/Polakpotrafi? Oczywiście pytam zarówno w kwestii komponentów jak i wersji językowej. Tzn. czy np. nie okaże się, że na KS zbierzecie milion milionów i będzie do gry dołączone tysioncpińset komponentów jako stretch goals'y a za miesiąc ruszycie z polską kampanią i zostaną osiągnięte 3 stretch goal'e i kto sobie zainwestuje w KS'a będzie miał dużo, tylko że po Angielsku, a kto w WT/PP będzie miał mało ale po Polsku? Czy może z góry zakładacie (podobnie jak Rycerze Pustkowi), że nieistotne ile stretch goal'i zostanie osiągniętych i tak wszystkie będą dodatkowo płatne i automatycznie (oczywiście również dodatkowo płatne) wrzucone przy starcie polskiego croudfunding'u?
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: The Hunters

Post autor: matio2007 »

Te stretch goale, które będą dodatkowo płatną opcją (a nie będą darmowym dodatkiem dla wszystkich wspierających), będą tak samo dostępne w obydwóch kampaniach (jeżeli zostaną odblokowane podczas KS). Jeżeli kampania w Polsce się uda, to wszystko one będą dostępne w polskiej wersji językowej jako dodatkowo płatne.
Stretch goale, które będą darmowym dodatkiem, dzielą się na dwa rodzaje. Cześć z nich wejdzie do standardowego zestawu sklepowego, i one będą dostępne w każdej późniejszej wersji sprzedawanej gdziekolwiek bez żadnych opłat dodatkowych. Część pojawi się po zakończeniu KS jako płatne dodatki (a dla wspierających będą za darmo) i one będą prawdopodobnie darmowe jedynie dla wspierających podczas KS - ale to jest kwestia do przemyślenia jeszcze.
Jeżeli polska kampania okaże się sukcesem, to docelowo chcemy WSZYSTKIE elementy przygotować w polskiej wersji (np. mogłyby być odblokowywane w kolejnych progach, żeby nie dawać od razu bardzo wysokiego minimalnego progu udanej zbiórki).

Przykładowo podczas akcji WP/PP moglibyśmy ustalić:
-wsparcie 5.000zł wydanie gry z polską instrukcją
-wsparcie 10.000zł wydanie gry ze wszystkimi komponentami w języku polskim
-wsparcie 15.000 pudełko w polskiej wersji językowej (pudełka to jest generalnie bardzo droga sprawa i wymaga dużego nakładu)
etc.
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: The Hunters

Post autor: Szaweł »

A nie lepiej zrobić jednej kampanii na KS zawierającej wersje PL i ENG? Wtedy wszystko byłoby w jednym miejscu i nie byłoby ryzyka, że Ci, którzy poczekają na kampanię na WT/PP nagle stracą możliwość posiadania tego co posiadać by mogli wspierając projekt na KS. Zastanawiam się po prostu, czy nie okaże się, że było nie było rodzima produkcja okaże się pełniejsza dla wszystkich poza rodakami :) Mi osobiście wersja ENG nie przeszkadza, ale niestety większość moich znajomych nie podchodzi do innych niż PL. Gra widzi mi się bardzo i chciałbym ją mieć, ale obawiam się, czy się nie sfrajeruję czekając na kampanię w Polsce. A może ruszycie z miejscową kampanią tydzień po starcie KS albo jeszcze lepiej, w momencie osiągnięcia głównego celu (wydania) i wtedy wszystko będzie jasne. Polska kampania będzie aktualizowana względem KS i jednocześnie będzie wiadomo czy inwestować w WT/PP czy ładować się w KS'a lepiej. To, że projekt szedłby prawie jednocześnie nie oznaczałoby, że musi także prawie jednocześnie zostać wydany - można przecież wersję KS'ową wydać np. w sierpniu a WT/PP w listopadzie. Myślę, że nikt z obecnych nie miałby Wam za złe, że ci z zachodu już grają a my czekamy :D Tak sobie głośno myślę...
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: The Hunters

Post autor: Curiosity »

Martwi mnie trochę cena: jeśli wersja kickstarterowa ma kosztować 86$, to ile może kosztować wersja polska, wydana na pewno w mniejszej ilości egzemplarzy?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: The Hunters

Post autor: misioooo »

Oby kosztowała tak jak i inne pozycje... Czyli mniej niż na zachodzie ;) Proponuję 150zł - marzyć wolno przecież :twisted:
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: The Hunters

Post autor: matio2007 »

Curiosity pisze:Martwi mnie trochę cena: jeśli wersja kickstarterowa ma kosztować 86$, to ile może kosztować wersja polska, wydana na pewno w mniejszej ilości egzemplarzy?
Cena w kampanii w Polsce nie będzie NA PEWNO wyższa niż na KS, a wszystko wskazuje na to, że wręcz przeciwnie, będzie niższa (ponieważ odpadają koszty związane z pośrednictwem firmy w USA oraz koszty księgowe i ryzyka walutowego). Jedynymi elementami zależnymi językowo są karty wydarzeń oraz instrukcja + księga misji. Na wszelkich pozostałych komponentach pojawiają się co najwyżej nazwy np. Pistol, bez żadnych opisów, albo same ikony lub grafiki. W związku z tym nakład nie ma wielkiego znaczenia, bo najdroższe rzeczy takie jak plansze/pudełko/figurki są takie same i drukowane jednocześnie.

Natomiast jeżeli chodzi o post Szawła, to robienie kampanii dwujęzycznej na KS jest ryzykowne z tego powodu, że nie moglibyśmy w żaden sposób wydzielić ilości ludzi wspierających edycję angielską i polską. Tzn. mogłoby się zdarzyć tak, że 5 osób z Polski by kupiło grę a my musielibyśmy wydać edycję polską. Podział na osobne progi dla różnych edycji też niczego nie daje, bo nie możemy wpisać funding goala osobno dla edycji polskiej.

Priorytetem dla nas jest duża zbiórka na KS, bo dzięki niej w ogóle gra powstanie. Kampania polska będzie dodatkowo, bo z niej nie da się ufundować produkcji figurek (musielibyśmy przebić dwukrotnie wynik PLO). Dlatego też zachęcamy osoby, którym nie przeszkadza wersja angielska, do wspierania na KS a nie odkładania decyzji na przyszłą zbiórkę w Polsce.

Dla osób, które interesowałaby polska edycja jeżeli zostanie wydana (natomiast gdyby się nie udało, to wsparłyby angielską), a jednocześnie chcą mieć wszystko co uda się osiągnąć na KS, proponowałbym wesprzeć poprzez KS, a jeżeli będzie widać, że kampania jest udana i gra zostanie ufundowana, to wybrać coś z tych rozwiązań:
1. wycofać całkowicie swoją wpłatę i poczekać na polską edycję (tracąc co prawda gratisy z KS, ale za to zwiększając przyszłą zbiórkę w Polsce, dzięki czemu będzie większa szansa na polonizację).
2. Zostawić sobie wpłatę 1$ i jeżeli gra zostanie też ufundowana w Polsce, to zwiększyć wpłatę z 1$ do wybranego progu (czyli mieć zagwarantowaną edycję kickstarterowa w polskiej wersji) - zwiększanie wpłat poprzez pledge menagera lub inne narzędzie będzie możliwe na pewno jeszcze podczas prowadzenia polskiej kampanii.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4034
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 21 times

Re: The Hunters

Post autor: AkitaInu »

Hmm tak troche z innej beczki.

Czytam dzisiaj ten cały wątep i razi mnie w oczy jedna rzecz.

Nie boicie się że odstraszacie ludzi z tego forum nadmiernym skomplikowaniem tych kampanii i tego co kto dostanie, kiedy i za co?
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: The Hunters

Post autor: karawanken »

A tak w ogóle to która okładka wygrała? :)
ODPOWIEDZ