Łowcy A.D. 2114 / The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: The Hunters

Post autor: matio2007 »

AkitaInu pisze: Nie boicie się że odstraszacie ludzi z tego forum nadmiernym skomplikowaniem tych kampanii i tego co kto dostanie, kiedy i za co?
Pytania dotyczą akurat tego typu zagadnień, wiec na nie odpowiadam. Poprzednie 3 posty pokazywały filmiki z gameplayem, i nikt nie miał pytań, cóż ja na to poradzę :)

@Karawanken: Nie wiem co z tą okładką będzie, na razie gdzie się pytam to zdania są podzielone. Może zaprojektujemy całkiem nową :P
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: The Hunters

Post autor: matio2007 »

Wreszcie udało nam się zakończyć wszystkie formalności i już za 2 dni, w środę 20 maja, startujemy na Kickstarterze.
Zapraszamy do zaglądania i wspierania od godziny 20:00 naszego czasu.

Obrazek
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: The Hunters

Post autor: karawanken »

Kiedy kampania po polsku :D akurat dostałem przypływ gotówki i pali mnie aby wydać. A tyle jest ostatnio opcji, że nie wiem czy pieniadze długo zostaną w moim posiadaniu.
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: The Hunters

Post autor: matio2007 »

karawanken pisze:Kiedy kampania po polsku :D akurat dostałem przypływ gotówki i pali mnie aby wydać. A tyle jest ostatnio opcji, że nie wiem czy pieniadze długo zostaną w moim posiadaniu.
Każdy chciałby mieć takie dylematy :)
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: The Hunters

Post autor: karawanken »

Niestety lista życzeń cały czas jest zbyt długa i ciągle dochodzą nowe pozycję. Zastanawiam się tylko czy zdążę zorganizować pieniądze na polska kampanie i chodzi mi o bardzo orientacyjny czas startu. Ok czerwca, lipca, sierpnia a może jeszcze później?

Edycja: Ok przeczytałem we wcześniejszej wypowiedzi że start polskiej po wakacjach wiec spokojnie ide wydawać pieniądze :D
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: The Hunters

Post autor: matio2007 »

karawanken pisze:Niestety lista życzeń cały czas jest zbyt długa i ciągle dochodzą nowe pozycję. Zastanawiam się tylko czy zdążę zorganizować pieniądze na polska kampanie i chodzi mi o bardzo orientacyjny czas startu. Ok czerwca, lipca, sierpnia a może jeszcze później?

Edycja: Ok przeczytałem we wcześniejszej wypowiedzi że start polskiej po wakacjach wiec spokojnie ide wydawać pieniądze :D
Lepiej wpłać sobie na lokatę, i po wakacjach będziesz mógł kupić jakiś lepszy pakiet od razu :)
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: The Hunters

Post autor: karawanken »

Spokojnie w sierpniu mam 30 urodziny a we wrześniu imieniny ;) myślę że wiem co sobie zażyczę.
Gusjon
Posty: 36
Rejestracja: 02 maja 2015, 09:29
Lokalizacja: Szczecin

Re: The Hunters

Post autor: Gusjon »

Kampania startuje :-) jak to będzie wyglądało czy będzie Polska wersja dla wspierających na Kicstarterze???
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: The Hunters

Post autor: matio2007 »

Gusjon pisze:Kampania startuje :-) jak to będzie wyglądało czy będzie Polska wersja dla wspierających na Kicstarterze???
Kampania na KS dotyczy wersji angielskiej, natomiast przygotujemy instrukcję i księgę misji po polsku do ściągnięcia w PDF.
Jeżeli kampania na KS się uda, to wtedy planujemy kampanię na którymś z polskich portali w celu ufundowania pełnego polskiego wydania. Każdy kto wesprze nas na KS będzie wtedy mógł wybrać zamianę z wersji angielskiej na wersję w naszym ojczystym języku.
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 754
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 172 times
Been thanked: 139 times

Re: The Hunters

Post autor: woytas »

Czy jest może nowsza wersja instrukcji? Mam wersję z 20 marca.
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: The Hunters

Post autor: matio2007 »

woytas pisze:Czy jest może nowsza wersja instrukcji? Mam wersję z 20 marca.
Nanieśliśmy od tego czasu trochę poprawek i uszczegółowień, ale są one jedynie w formie notatek lub zapisków. Kolejna wersja "zlejautowana" nie jest jeszcze gotowa, ale będzie na pewno przygotowana przed ewentualną polską kampanią. Na instrukcję będzie miało bardzo duży wpływ to co będzie się działo podczas KS (np. dodanie nowych misji, nowego ekwipunku, nowych rodzajów wrogów ze specjalnymi zasadami itd).
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: The Hunters

Post autor: Szaweł »

matio2007 pisze: Kampania na KS dotyczy wersji angielskiej, natomiast przygotujemy instrukcję i księgę misji po polsku do ściągnięcia w PDF.
Jeżeli kampania na KS się uda, to wtedy planujemy kampanię na którymś z polskich portali w celu ufundowania pełnego polskiego wydania. Każdy kto wesprze nas na KS będzie wtedy mógł wybrać zamianę z wersji angielskiej na wersję w naszym ojczystym języku.
A co jeśli okaże się (nie zakładam takiego scenariusza, ale mimo wszystko...), że Ci co pójdą za głosem rozsądku wykupią pakiety na KS, który będzie zajebistym sukcesem i osiągnie pierdylion dodatków. Następnie wystartujecie z wspieram.to i... ci, którzy zapłacili za KSa nie zapłacą ponownie i okaże się, że projekt zakończy się z 99% i najzwyczajniej w świecie się nie uda? To wtedy Ci, którzy zakupią KSa zostaną z wersją ENG? Dla mnie angielski nie stanowi żadnego problemu, ale ze zwyczajnego lenistwa nie chce mi się ogarniać gry w tymże języku, nie wspominając o znajomych, dla których angielski jest barierą nie do przejścia i taka gra traci dla mnie sens.

Nie wiem, czy jasno opisałem sytuację, więc pozwólcie, że przytoczę przykład - Rycerze Pustkowi mają teraz koło 178% ufundowania - załóżmy, że wcześniej RP wystartowaliby na KSie i 50% ludzi, którzy obecnie dofinansowali akcję, zainwestowałoby kasę w projekt na KS i (co chyba logiczne) nie zainwestowaliby po raz kolejny kasy za to samo i aktualny poziom nie wynosiłby 178 lecz 89% - a jak wiemy w takim przypadku, gra nie wychodzi. Taki Mietek czy Stefek kupili grę na KSie w wersji angielskiej żeby nie stracić goali, które zostaną ufundowane w KS (tam zawsze jest wszystkiego więcej, bo inwestuje cały świat a nie tylko Polska, która w przypadku planszówek jest rozwijającym krajem drugiego świata) z myślą, że po ufundowaniu Wspieram.to zamienią po prostu wersję językową (jak to proponujecie), ale niestety WT nie wypalił i Mietek ze Stefkiem zostali z wersją Eng, a niestety w tym języku znają tylko, Sex, Fuck, i BigMac ;) (nie obrażając żadnych Mietków i Stefków, bo to same fajne chłopaki).
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: The Hunters

Post autor: matio2007 »

Jest właśnie tak jak piszesz, jeżeli ktoś bierze pod uwagę tylko i wyłącznie pełną wersję polską, to powinien się wstrzymać ze wsparciem. Natomiast jeżeli ktoś może posiadać wersję angielską lub polską (albo wystarczy mu instrukcja + księga misji w PDF) to lepiej wybrać KS.
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: The Hunters

Post autor: Szaweł »

A czy gwarantujecie, że wstrzymując się do polskiej kampanii nie stracimy dodatków, które zostaną osiągnięte w KS? Wiem, że męczę ale ja chcę zjeść ciastko i mieć ciastko :)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: The Hunters

Post autor: matio2007 »

Nie gwarantujemy :) Wszystko zależy od tego co się uda osiągnąć na KS, ale na pewno będziemy rozważać taką możliwość.
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: The Hunters

Post autor: Szaweł »

No właśnie... Najgorsze jest to, że ze względu na powyższe argumenty chcę mieć pełną wersję PL, jeżeli natomiast będę widział, że w KS było 100 dodatkowych kart i 50 figurek a w polskiej będzie 10 dodatkowych kart i 5 figurek, to najzwyczajniej w świecie odpuszczę, żeby nie czuć się poszkodowanym. I wcale się nie zdziwię, jak podobnie postąpi więcej osób. Nie wiem, czy startując najpierw w KS w pewien sposób nie stracicie na rodzimym podwórku... ale... nie ma co dzielić skóry na niedźwiedziu, pożyjom, uwidim.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: The Hunters

Post autor: matio2007 »

Szaweł pisze:No właśnie... Najgorsze jest to, że ze względu na powyższe argumenty chcę mieć pełną wersję PL, jeżeli natomiast będę widział, że w KS było 100 dodatkowych kart i 50 figurek a w polskiej będzie 10 dodatkowych kart i 5 figurek, to najzwyczajniej w świecie odpuszczę, żeby nie czuć się poszkodowanym. I wcale się nie zdziwię, jak podobnie postąpi więcej osób. Nie wiem, czy startując najpierw w KS w pewien sposób nie stracicie na rodzimym podwórku... ale... nie ma co dzielić skóry na niedźwiedziu, pożyjom, uwidim.
Dokładnie, może nie uda się w ogóle zebrać wsparcia na KS i nasze gdybanie nie ma sensu, tego nie można przewidzieć.
W każdym razie z doświadczenia z naszą poprzednią grą na KS mogę powiedzieć, że ktoś kto ją kupił i potem z różnych względów postanowił odsprzedać, zarobił na niej więcej niż go kosztowała (można sobie przeglądnąć oferty na BGG). Więc ryzyko kickstarterowe nie jest duże.
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: The Hunters

Post autor: matio2007 »

Projekt odpalony!

Zapraszam do wspierania, klikania, dzielenia się na FB lub dowolnej innej aktywności :)

https://www.kickstarter.com/projects/73 ... -hunters-1
Gusjon
Posty: 36
Rejestracja: 02 maja 2015, 09:29
Lokalizacja: Szczecin

Re: The Hunters

Post autor: Gusjon »

Cena trochę przegięcie 105$ - 400zł spoko przy moich zarobkach to proszę o przedłużenie kampanii na co najmniej 90 dni bo tyle będę musiał odkładać kasę :p
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: The Hunters

Post autor: matio2007 »

Gusjon pisze:Cena trochę przegięcie 105$ - 400zł spoko przy moich zarobkach to proszę o przedłużenie kampanii na co najmniej 90 dni bo tyle będę musiał odkładać kasę :p
Ale za to wysyłka gratis w naszym kraju, a jak jesteś z Krakowa, to nawet osobiście może Ci grę przynieść autor :D
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: The Hunters

Post autor: karawanken »

Kilka godzin i gra zebrała wiecej niż Rycerze Pustkowi :D ech amerykance nie mają co z pieniędzmi robić
Awatar użytkownika
GoldenDragon
Posty: 611
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:50
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: The Hunters

Post autor: GoldenDragon »

Wcale mnie to nie dziwi. Tam dostajemy grę z od razu z figurkami i odblokowujemy kolejne cele, żeby gra była bardziej wypasiona, a w Polsce mało figurek albo wcale i odblokowują cele, żeby wspierający mogli dopłacić za figurki (sic!).

Wsparłem The Hunters na razie. Ciekawi mnie jednak czemu na grę trzeba czekać, aż rok?! Project Elite (figurki produkowane w Europie) czy B-sieged (figurki produkowane w Chinach) będzie w grudniu 2015!
Awatar użytkownika
arturpe
Posty: 469
Rejestracja: 12 lis 2014, 21:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: The Hunters

Post autor: arturpe »

Może cena lub cel początkowy to tlumaczy?
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: The Hunters

Post autor: matio2007 »

GoldenDragon pisze: Wsparłem The Hunters na razie. Ciekawi mnie jednak czemu na grę trzeba czekać, aż rok?! Project Elite (figurki produkowane w Europie) czy B-sieged (figurki produkowane w Chinach) będzie w grudniu 2015!
B-Sieged jest gotową grą, która pojawiła się na KS jako przedsprzedaż produktu. Po zakończeniu kampanii zostanie od razu puszczona do produkcji. Przygotowanie gry w tak zaawansowanym stadium kosztuje majątek (np. zamówienie kilkunastu modeli do wtrysku). Nie możemy porównywać CMON z The Hunters, w której dopiero po zakończeniu zbiórki nastąpi np. etap modelowania części figurek, ponieważ między innymi na to są potrzebne fundusze z KS.
Podobna sprawa jest z Elite - to też jest gotowa gra, która o ile się nie mylę jest szykowana na Essen do sprzedaży. Kampania na KS jest tylko dodatkową promocją/przedsprzedażą stąd szybki termin dostarczenia gotowego produktu.

Jak sobie przeglądniecie kilka innych projektów, to generalnie dzielą się one na takie od wielkich firm jak CMON lub PP, które są prezentowane jako wykończone gry i KS służy jedynie do przedsprzedaży, oraz na gry niezależnych twórców, które posiadają jedynie prototypy a czas ich produkcji wymaga kolejnego roku pracy.
Gusjon
Posty: 36
Rejestracja: 02 maja 2015, 09:29
Lokalizacja: Szczecin

Re: The Hunters

Post autor: Gusjon »

GoldenDragon pisze:Wsparłem The Hunters na razie.
Osz ty zdrajco :-) Mam nadzieje że masz duże mieszkanie bo wszyscy wpadamy do ciebie na unboxing.
ODPOWIEDZ