Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
wladekbud
Posty: 101
Rejestracja: 24 mar 2011, 11:38

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: wladekbud »

W sumie masz 18 kafli (bo dwustronne) w układach najczęściej 3x2, 4x2 i 3x3. Każdy kafel obracany na cztery strony. Masa możliwych układów pomieszczeń i ulic
Matiel
Posty: 147
Rejestracja: 13 mar 2018, 13:02
Has thanked: 6 times
Been thanked: 12 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Matiel »

Jestem po lekturze instrukcji i albo mi to gdzieś umknęło albo nie ma o tym mowy :roll: Doświadczenie Ocalałych przenosi sie z misji na misję czy generalnie każda misja to osobny twór i zaczynamy go "od zera"? Chyba, że jest tu dowolność i można połączyć misje w pseudo kampanie z zachowaniem postępu albo z niedzielnymi graczami pyknąć dla funu jakąś misję.
Awatar użytkownika
grzemek
Posty: 291
Rejestracja: 17 mar 2013, 14:07
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: grzemek »

Matiel pisze: 11 kwie 2018, 09:35 Jestem po lekturze instrukcji i albo mi to gdzieś umknęło albo nie ma o tym mowy :roll: Doświadczenie Ocalałych przenosi sie z misji na misję czy generalnie każda misja to osobny twór i zaczynamy go "od zera"? Chyba, że jest tu dowolność i można połączyć misje w pseudo kampanie z zachowaniem postępu albo z niedzielnymi graczami pyknąć dla funu jakąś misję.
Zaczynasz każdą misje od zera, dziwnie by było jakbyś dopakowany poszedł na kolejną łatwą misje :) Ale tak tez można się pobawić ;)
Matiel
Posty: 147
Rejestracja: 13 mar 2018, 13:02
Has thanked: 6 times
Been thanked: 12 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Matiel »

No wlasnie wydawalo mi sie to możliwe, bo przecież im wyzsze doświadczenie śmiałków tym więcej zombi sie namnaża więc już na starcie mapy po turze albo dwóch na planszy wałesa się mini horda ktora nawet dla wykokszonych postaci mogla by stanowić problem :wink:
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1130
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: kaimada »

Wczoraj odebrałem swój egzemplarz. Zawartość robi dobre wrażenie i po ogólnych narzekaniach na ubogość względem wersji KS jednak spodziewałem się, że będzie gorzej. Zobaczymy, czy gra podejdzie, jak tak to z pewnością zainwestuję w Wulfsburg.

Jak jesteście zainteresowani to unboxing polskiej edycji Zombicide Czarna Plaga jest już na ZnadPlanszy
Matiel
Posty: 147
Rejestracja: 13 mar 2018, 13:02
Has thanked: 6 times
Been thanked: 12 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Matiel »

Ok czas na odczucia po rozegraniu 3 scenariuszy. Samouczek wygrany bez problemów 4 ocalałymi. Scenariusz 1 wygrany i oceniam dobrze ale.. - na poczatku byle szwędacze potrafią napsuć krwi, natomiast na koniec Baldric miotajacy inferno naokolo i ściągający w jednej turze 15+ zombie popsuł klimat zaszczucia i sprawiał wrażenie jednoosobowej armii.
Scenariusz 2 przegrany, jednak mimo wszystko sympatycznie spędzony na heroicznych szarżach i śmierciach :lol: trochę wina zachowawczego grania w pewnym momencie, a trochę fatalnego rozmieszczenia celów z kluczami, przez co nie udało sie dostać do krypt. Na resztę losowości nie narzekam bo to wszak natura tej gry :P
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Yavi »

Zombicide: Czarna plaga - recenzja na blogu Planszówki we dwoje. W skrócie fajna, przyjemna gra, chociaż praktyka pokazuje, że reguły sprawiają niektórym problemy. Sporo losowości, ale też dużo emocji. Jestem na tak. A scenariusz 2 to faktycznie jakaś trudna mordęga :D.
Matiel
Posty: 147
Rejestracja: 13 mar 2018, 13:02
Has thanked: 6 times
Been thanked: 12 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Matiel »

Mi jedynie brakuje różnorodności artefaktów. Ja rozumiem że taki model biznesowy i dodatki trzeba czymś uzasadniać :lol: no ale niech by ich w podstawce było chociaż 5, żeby jednak w kryptach coś się zmieniało, a nie że w każdym jednym scenariuszu wiem co będzie w krypcie leżeć( no jest 50:50) czyli np. mogę olać Baldrikiem szukanie w pomieszczeniach tylko od razu rzucić sie na krypty, bo wiem że jak zdobędę Inferno to inne czary mogę właściwie olać i z odpowiednimi perkami zmienię go w maszynkę do mielenia zgniłego mięsa. Troszkę psuje to niezwykłość artefaktów jeśli w każdej grze w użyciu będą dwa te same przedmioty i optymalnie w użyciu u tych samych postaci. Niby można Samsona dla zabawy zamienić w "maga", a Baldric niech biega z łukiem tylko raczej mało to klimatyczne, a już na pewno nie optymalne :D
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Yavi »

Matiel pisze: 30 kwie 2018, 15:40 Mi jedynie brakuje różnorodności artefaktów. Ja rozumiem że taki model biznesowy i dodatki trzeba czymś uzasadniać :lol: no ale niech by ich w podstawce było chociaż 5, żeby jednak w kryptach coś się zmieniało, a nie że w każdym jednym scenariuszu wiem co będzie w krypcie leżeć( no jest 50:50) czyli np. mogę olać Baldrikiem szukanie w pomieszczeniach tylko od razu rzucić sie na krypty, bo wiem że jak zdobędę Inferno to inne czary mogę właściwie olać i z odpowiednimi perkami zmienię go w maszynkę do mielenia zgniłego mięsa.
Wspominałem chyba o tym w recenzji, faktycznie rzuca się to w oczy. Wydaje mi się, że można by dorzucić tam po kilka artefaktów, ale też jakichś kart zapychaczy (zombie, jedzenie), żeby wejście do krypty nie oznaczało, że w ciągu 2-3 tur wszyscy uzbroją się po zęby :P.
Matiel
Posty: 147
Rejestracja: 13 mar 2018, 13:02
Has thanked: 6 times
Been thanked: 12 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Matiel »

I co gorsze artefakty umieszczane sa przez tworcow w dziwnych miejscach - w sensie Wulfsburg artefaktów nie ma jesli mnie pamięć nie myli,tylko w pakietach z dodatkowymi zombiakami je poupychali??? Jest też opcja Print&play z własnymi kartami artefaktów z BGG :twisted:
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: czeczot »

W jakiś dodatkach chyba są dodatkowe karty? NPC?
Matiel
Posty: 147
Rejestracja: 13 mar 2018, 13:02
Has thanked: 6 times
Been thanked: 12 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Matiel »

czeczot pisze: 30 kwie 2018, 18:12 W jakiś dodatkach chyba są dodatkowe karty? NPC?
Yup z tego co się orientowałem to NPC 1 i NPC2. Całe SZEŚĆ dodatkowych kart artefaktów z krypty :P
SuCHaR
Posty: 269
Rejestracja: 25 mar 2015, 22:29
Has thanked: 29 times
Been thanked: 40 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: SuCHaR »

Dodatki będą w wersji PL? Portal coś zapowiedział?
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: czeczot »

SuCHaR pisze: 01 maja 2018, 08:02 Dodatki będą w wersji PL? Portal coś zapowiedział?
Na pewno wolfsburg bo jest już oficjalnie zapowiedziany.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Yavi »

czeczot pisze: 01 maja 2018, 08:23
SuCHaR pisze: 01 maja 2018, 08:02 Dodatki będą w wersji PL? Portal coś zapowiedział?
Na pewno wolfsburg bo jest już oficjalnie zapowiedziany.
Dasz linka? Bo w zeszłym tygodniu pisałem do Portalu, to napisali, że nie mogą oficjalnie nic potwierdzić.
Matiel
Posty: 147
Rejestracja: 13 mar 2018, 13:02
Has thanked: 6 times
Been thanked: 12 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Matiel »

http://portalgames.pl/pl/portal-games-2 ... ydawnicze/
Jest Wulfsburg na obrazku i w opisie. Planowane na III KWARTAŁ 2018. :)
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Yavi »

Matiel pisze: 01 maja 2018, 12:40 http://portalgames.pl/pl/portal-games-2 ... ydawnicze/
Jest Wulfsburg na obrazku i w opisie. Planowane na III KWARTAŁ 2018. :)
O proszę :). Dzięki wielkie!
Awatar użytkownika
Asia - On Table
Posty: 422
Rejestracja: 09 mar 2018, 20:57
Has thanked: 4 times
Been thanked: 168 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Asia - On Table »

Nawet nie wiedziałam ,że tak szybko pojawi się Wulfsburg, Portal się postarał. Podstawka Zombicide Czarna Plaga pod paroma względami jest uboga, a ten dodatek powinien to zmienić :)

Moja recenzja tej gry : https://www.youtube.com/watch?v=7NrnBpcDqw8

Obrazek
Moje Recenzje gier planszowych na kanale You Tube
Arek001
Posty: 247
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:29
Lokalizacja: Oświęcim
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Arek001 »

Szybko, jak szybko, tylko pytanie czy nie będzie obsuwy. Ciekawe jak Ignacemu sprzedała się podstawka ?

A recenzja na On Table całkiem fajna, polecam.
Awatar użytkownika
piotrest
Posty: 162
Rejestracja: 01 lut 2010, 14:03
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 21 times
Been thanked: 7 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: piotrest »

Czy integracja Wulfsburga z podstawką polega na korzystaniu z większej liczby bohaterów, kart ekwipunku (można je dodawać) i kafli terenu (w zależności od misji)? Podstawki jeszcze nie mam a już kręci mnie dodatek :D
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3357
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1280 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: seki »

Wolfsburg ma być już w czerwcu. Zakładam, że pewnie Portal ruszy ze sprzedażą wraz z pełną premierą podstawki czyli połowa czerwca. Szacun, że niezależnie od wyniku sprzedaży podstawki wydali równolegle dodatek i to właściwie w tym samym czasie. Ryzyko raczej niewielkie ale ceny wysokie więc trochę kapitału w nakład zamrożone.
white lion
Posty: 1
Rejestracja: 01 sie 2010, 14:37

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: white lion »

Próbuję kupić dodatek Murder of Crowz.
Mam pytanie.
Czy jeśli kupię ten dodatek z pierwszej edycji Zombicide to czy oprócz tyłu kart wszystko będzie to samo co w pudełku do Black Plague ?
DEyON
Posty: 148
Rejestracja: 07 sty 2018, 17:10
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: DEyON »

Czarna plaga to fajna gra, ale niepozbawiona gra. Dziwne, że nikt nie wspomina o aplikacji, która łata wiele problemów jak np. dodatkowe aktywacje z powodu braku figurek :)

Rzućcie okiem na recenzje :) https://youtu.be/2mGapoBXCPI
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3357
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1280 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: seki »

Na torze doświadczenia mamy ruchomy czarny wskaźnik. Na 5 planszetkach mam tak, że wskaźnik jest trwale połączony z czarnym elementem przebywającym na spodzie toru. Na 1 planszetce mam te elementy rozdzielone i tylni element przeszkadza w przesuwaniu wskaźnika (blokują się nawzajem). Pierwsza moja myśl była taka by reklamować w Portalu ale w woreczku mam zapas dwóch wskaźników bez tego tylnego elementu więc uznaję, że jest on zbędny i myślę by się go z tej jednej planszetki pozbyć. Ktoś coś doradzi?
Budyka
Posty: 154
Rejestracja: 19 lis 2014, 11:54
Lokalizacja: Ostróda/Kraków

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Budyka »

Arek001 pisze: 03 maja 2018, 19:41 Szybko, jak szybko, tylko pytanie czy nie będzie obsuwy. Ciekawe jak Ignacemu sprzedała się podstawka ?

Na Pionku pracownicy Portalu twierdzili, że wyprzedała się na pniu ;)
ODPOWIEDZ