Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Arek001
Posty: 247
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:29
Lokalizacja: Oświęcim
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Arek001 »

Dla mnie gra jest super, czekam na dodatki, bo skoro podstawka się dobrze sprzedała to trzymam za słowo Ignacego, że szybko będą dodatki!
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Banan2 »

Tak informacyjnie. Wczoraj odebrałem dodatki do Green Horde. Na instrukcji i pudełku od No Rest for the Wicked jest informacja, że jest to dodatek również do Black Plague. Zresztą całkiem fajny :)
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6121
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 631 times
Been thanked: 505 times
Kontakt:

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: pan_satyros »

Banan2 pisze: 29 cze 2018, 07:46 Tak informacyjnie. Wczoraj odebrałem dodatki do Green Horde. Na instrukcji i pudełku od No Rest for the Wicked jest informacja, że jest to dodatek również do Black Plague. Zresztą całkiem fajny :)
Pozdrawiam
Ja się zastanawiam, czy w stosunku do zjaw/duchów nie zastosować zasady wcześniej wprowadzonej przy krukach, czyli przechodzenia przez przeszkody/drzwi itp. Jakoś wrażliwość wyłącznie ma magię wydaje mi się zbyt drobną zmianą, jak dla całego typu zombie.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Banan2 »

pan_satyros pisze: 29 cze 2018, 07:50
Banan2 pisze: 29 cze 2018, 07:46 Tak informacyjnie. Wczoraj odebrałem dodatki do Green Horde. Na instrukcji i pudełku od No Rest for the Wicked jest informacja, że jest to dodatek również do Black Plague. Zresztą całkiem fajny :)
Pozdrawiam
Ja się zastanawiam, czy w stosunku do zjaw/duchów nie zastosować zasady wcześniej wprowadzonej przy krukach, czyli przechodzenia przez przeszkody/drzwi itp. Jakoś wrażliwość wyłącznie ma magię wydaje mi się zbyt drobną zmianą, jak dla całego typu zombie.
No, ale (chyba, bo nie miałem czasu wczoraj dokładnie poczytać) to stada szczurów przechodzą przez drzwi i mury.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
zizek
Posty: 30
Rejestracja: 04 lut 2017, 21:51
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: zizek »

Widziałem kilka postów wcześniej przetłumaczoną na język polski dodatkową misję - niestety tylko jedną. Ale i tak super sprawa bo niestety moja znajomość angielskiego jest słaba. I zastanawiałem się czy byłby na forum ktoś tak dobry kto zna angielski i mógł by przetłumaczyć pozostałe dodatkowe misje?
Angielskiego nie znam za dobrze ale za to świetnie daje sobie radę z grafiką więc mógłbym te kolejne przetłumaczone misja "zapakować" w ładna oprawę graficzną.
Znajdzie się ktoś chętny do pomocy? 😀
wladekbud
Posty: 101
Rejestracja: 24 mar 2011, 11:38

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: wladekbud »

Banan2 pisze: 29 cze 2018, 08:10 No, ale (chyba, bo nie miałem czasu wczoraj dokładnie poczytać) to stada szczurów przechodzą przez drzwi i mury.
Pozdrawiam
Wydaje mi się, że nie przechodzą przez drzwi i ściany. Ignorują barykady, nabrzeża, nie spowalnia ich woda, nie wiem jak traktować ściany wież z Wolfsburga (wydaje mi się że mogą się wspinać bez problemu).
Tomson
Posty: 172
Rejestracja: 04 maja 2014, 18:19
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Tomson »

Gra ktoś w to solo? Jest to do ogarnięcia (kontrolowanie 6 postaci)?
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: seki »

Zdolności postaci nie są mocno skomplikowane, posiadane przedmioty również nie zmieniają istotnie zasad. Wg mnie nie powinno być problemu z ogarnięciem 6 postaci.
SuCHaR
Posty: 269
Rejestracja: 25 mar 2015, 22:29
Has thanked: 29 times
Been thanked: 40 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: SuCHaR »

Ja grałem i szło mi lepiej niż z większą ilością graczy :D do ogarnięcia bez najmniejszego problemu.
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1136
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 48 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: ariser »

Też grywam głównie solo. :) Jedynie trzeba sobie oznaczać bohaterów, którzy już się ruszyli, bo można łatwo pominąć/zapomnieć.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
SuCHaR
Posty: 269
Rejestracja: 25 mar 2015, 22:29
Has thanked: 29 times
Been thanked: 40 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: SuCHaR »

A to fakt, ja swoich kłade plackiem i podnosze na koniec rundy.
Porchpeople
Posty: 302
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:17
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Porchpeople »

Potwierdzam- również przeszedłem solo pół kampanii Czarnej Plagi oraz całą kampanię Green Horde- gra się świetnie. Początkowo trzeba myśleć o umiejętnościach bohaterów i wracać do opisów- ale po 1 partii wszystko jest jasne i płynne.
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 453 times
Been thanked: 307 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: vikingowa »

Świetnie! Kolejna gra dodana do listy zakupów.... Bardzo się cieszę, że jest tyle fantastycznych gier z trybem solo bo nie każdy ma chętnych znajomych do gry i czas w weekendy :D
Tomson
Posty: 172
Rejestracja: 04 maja 2014, 18:19
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Tomson »

Czy karty w koszulkach pasują do tych plastikowych podstawek (zwłaszcza do szczelin w "plecaku")?
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: seki »

Tomson pisze: 17 lip 2018, 22:33 Czy karty w koszulkach pasują do tych plastikowych podstawek (zwłaszcza do szczelin w "plecaku")?
Pasują bez problemu nawet w grubych koszulkach.
Coin22
Posty: 406
Rejestracja: 11 lis 2015, 21:59
Lokalizacja: Krakow
Has thanked: 14 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Coin22 »

Polecicie jakiś krótki i prosty w miarę scenariusz? Chcę zagrać w to z dzieckiem 6.5 letnim i nie chcę go zrazić na początek, do tej pory grywaliśmy w coś co trwało max. godzinę.
MrAtrion
Posty: 646
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 42 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: MrAtrion »

Hej, zagrywam się od jakiegoś czasu w Plagę i zauważyłem, że kafle planszy nie do końca są równe. Widać szczeliny między nimi przy mapach składających się z 6+ kafli (przy 4 jest ok). Też tak macie? Czy ja mam felerny egzemplarz?
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: seki »

Nierówności nie zauważyłem ale kafle moje są bardzo podatne na wyginanie pod wpływem wilgoci z powietrza. Nawet Projekt Gaja mi się nigdy nie wygina na stole a kafle Czarna Plaga zawsze, właściwie jako jedyna gra. Nie jest to jednak wielki problem, kafle w pudle wracają do pierwotnego kształtu.
Coin22
Posty: 406
Rejestracja: 11 lis 2015, 21:59
Lokalizacja: Krakow
Has thanked: 14 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Coin22 »

Hej jak jest z zależnością językową?
Chcę w to grać z synem więc musi być po Polsku.

Mam Czarna Plage od Portalu.
Teraz wyjdzie Wulfsburg od Portalu to też nabędę.
Które jeszcze ciekawe dodatki można nabyć bo są niezależne językowo? Wiadomo, broń i bohaterowie są zależni językowo, ale może są jakieś nowe zombie z samymi kartami aktywacji?

Jak myślicie? Czy lepiej czekać na dodatki, które wyda Portal bo mają dalej temat ciągnąć?
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Banan2 »

Coin22 pisze: 28 sie 2018, 09:26 Które jeszcze ciekawe dodatki można nabyć bo są niezależne językowo? Wiadomo, broń i bohaterowie są zależni językowo, ale może są jakieś nowe zombie z samymi kartami aktywacji?
Łucznicy są bardzo fajni. Karty praktycznie niezależne językowo. Instrukcja to kilka zdań do przetłumaczenia.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Coin22
Posty: 406
Rejestracja: 11 lis 2015, 21:59
Lokalizacja: Krakow
Has thanked: 14 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Coin22 »

A jeszcze napisze ktoś o co chodzi z tą aplikacją?
Gracie z nią czy nie?
Co Wam daje i czy warto się tym tematem zainteresować?
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Retro »

Coin22 pisze: 28 sie 2018, 13:53 A jeszcze napisze ktoś o co chodzi z tą aplikacją?
Gracie z nią czy nie?
Co Wam daje i czy warto się tym tematem zainteresować?
aplikacja służy jako zamiennik podstawek pod postacie i do losowania zombiaków nic poza tym, przynajmniej ja tam nic więcej nie znalazłem.
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 441
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: lukkk »

Pytanie z innej beczki: czy różnica pomiędzy Black Plag a podstawowym Zombicide to jedynie kosmetyka i klimat?
Czy ktoś posiadający Zombicide Sezon Pierwszy może sobie Black Plag odpuścić? Czy jednak jest w nim coś, dlaczego nie warto tego robić?
MrAtrion
Posty: 646
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 42 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: MrAtrion »

Były pewne zmiany w mechanice (W Pladze masz czar uleczenia, czy też nekromantów). Otrzymywanie obrażeń też inaczej wyglądało z tego co widziałem. Wg mnie Plaga ma po prostu ulepszoną mechanikę w paru miejscach. No i inny setting :)
Rafss
Posty: 13
Rejestracja: 21 sie 2017, 11:18
Has thanked: 1 time

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Rafss »

Mam 2 pytania co do przeszukiwania:
1. Czy jeśli sześcioma postaciami jestem w pomieszczeniu to mogę wszystkimi postaciami wykonać akcje przeszukiwania, tak aby każda postać przeszukała pomieszczenie i dobrała kartę?
2. Czy jedno pomieszczenie może być wielokrotnie przeszukiwane w ciągu całej rozgrywki? Chodzi mi o taką sytuację że jest 6 postaci w jednym pomieszczeniu i co turę 6 postaci wydaje jeden punkt akcji na przeszukanie.
ODPOWIEDZ