Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Yavi »

Rafss pisze: 30 sie 2018, 15:48 Mam 2 pytania co do przeszukiwania:
1. Czy jeśli sześcioma postaciami jestem w pomieszczeniu to mogę wszystkimi postaciami wykonać akcje przeszukiwania, tak aby każda postać przeszukała pomieszczenie i dobrała kartę?
2. Czy jedno pomieszczenie może być wielokrotnie przeszukiwane w ciągu całej rozgrywki? Chodzi mi o taką sytuację że jest 6 postaci w jednym pomieszczeniu i co turę 6 postaci wydaje jeden punkt akcji na przeszukanie.
Ogólnie o zasady powinno się pytać w tym dziale (jest tam pewnie gdzieś temat o Czarnej pladze): viewforum.php?f=42

1. Tak, możesz.
2. Tak, może być przeszukiwane wielokrotnie :).
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: MrAtrion »

A jeśli masz pochodnię, to jedną akcję możesz wykorzystać na wzięcie jej od kogoś i dopiero drugą akcją przeszukać (zgarniasz 2 karty wtedy ;) )
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: MrAtrion »

Dorwałem dzisiaj dodatek Wulfsburg i wygląda ciekawie :) Czy ktoś już grał z nim w misje z podstawki? Czy raczej lepiej tam nie dodawać dodatku? Na necie czytałem, że można dowolnie modyfikować scenariusze by ułatwić lub utrudnić.

Czekam na te małe dodatki (jeśli się sprzeda Wulfsburg :) ). Łucznicy wyglądają ciekawie i może bossowie. Albo Jakiś Hero Box czy coś. Wrony niezbyt mi podchodzą.
zizek
Posty: 30
Rejestracja: 04 lut 2017, 21:51
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: zizek »

Jakiś czas temu pytałem tu czy znalazł by się ktoś kto by przetłumaczył oficjalne dodatkowe scenariusze do gry. Niestety nie było chętnych :(
Pomimo słabej znajomości angielskiego postanowiłem samemu zmierzyć się z tematem. Oczywiście jakość tego tłumaczenia pozostawia wiele do życzenia.
Dlatego moje pytanie - czy znalazł by się ktoś z dobrą znajomością angielskiego i klimatu gry żeby poprawić moje tłumaczenie aby móc je udostępnić wszystkim chętnym? :D
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: MrAtrion »

Odezwij się w niedzielę, to pomogę :)
thestaszek
Posty: 29
Rejestracja: 14 paź 2018, 13:39
Has thanked: 2 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: thestaszek »

Witam
Czy istnieją jakieś pakiety kart artefaktów, ekwipunku lub ekwipunku początkowego do dokupienia dla czarnej plagi?
Awatar użytkownika
waadimch
Posty: 201
Rejestracja: 23 sty 2017, 20:37
Has thanked: 10 times
Been thanked: 16 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: waadimch »

Grzeju
Posty: 60
Rejestracja: 06 mar 2016, 22:47
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Grzeju »

Abstrahując od pomysłu kolegi, to najlepsze sprzęty jaki można sobie wyobrazić są w dodatku Wolfsburg. Można go bez problemu kupić nawet w polskiej wersji językowej.
Awatar użytkownika
LynUlv
Posty: 128
Rejestracja: 28 sie 2018, 14:35
Has thanked: 11 times
Been thanked: 6 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: LynUlv »

Grzeju pisze: 19 paź 2018, 21:37 Abstrahując od pomysłu kolegi, to najlepsze sprzęty jaki można sobie wyobrazić są w dodatku Wolfsburg. Można go bez problemu kupić nawet w polskiej wersji językowej.
Nie ma to jak wampiryczna kusza :twisted:
DEyON
Posty: 148
Rejestracja: 07 sty 2018, 17:10
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: DEyON »

a
Ostatnio zmieniony 25 maja 2021, 19:27 przez DEyON, łącznie zmieniany 1 raz.
Grzeju
Posty: 60
Rejestracja: 06 mar 2016, 22:47
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Grzeju »

Daj tutaj znać jak już skończysz, co by nie trzeba było sprawdzać co chwilę czy już jest gotowy
Awatar użytkownika
waadimch
Posty: 201
Rejestracja: 23 sty 2017, 20:37
Has thanked: 10 times
Been thanked: 16 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: waadimch »

DEyON pisze: 23 paź 2018, 17:03 Niebawem skończe polski nieoficjalny dodatek do Zombicide: Czarna Plaga :) Będzie dostępny tutaj: http://gamingmansion.pl/gry-planszowe/d ... y-dodatek/

Obrazek
hej

Swietna robota. Sa karty po polsku ? bo na dole strony jest link ale do wersji en
Awatar użytkownika
LynUlv
Posty: 128
Rejestracja: 28 sie 2018, 14:35
Has thanked: 11 times
Been thanked: 6 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: LynUlv »

Twój dodatek zapowiada się świetnie. Oby tak dalej!
DEyON
Posty: 148
Rejestracja: 07 sty 2018, 17:10
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: DEyON »

a
Ostatnio zmieniony 25 maja 2021, 19:27 przez DEyON, łącznie zmieniany 1 raz.
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: olsszak »

DEyON pisze: 30 paź 2018, 14:21
waadimch pisze: 24 paź 2018, 10:11
DEyON pisze: 23 paź 2018, 17:03 Niebawem skończe polski nieoficjalny dodatek do Zombicide: Czarna Plaga :) Będzie dostępny tutaj: http://gamingmansion.pl/gry-planszowe/d ... y-dodatek/

Obrazek
hej

Swietna robota. Sa karty po polsku ? bo na dole strony jest link ale do wersji en
Jest link do angielskiej wersji, która zrobiłem pierwszą. Polska jest w przygotowaniu gdzie będzie prawie drugie tyle rzeczy :)
Hej a masz instrukcję w wersji PDF ?:)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Panczo
Posty: 56
Rejestracja: 29 sty 2016, 15:26
Lokalizacja: Very Dark Place

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Panczo »

cześć,
przymierzam się do zakupu Z:CP dla casualowego pogrania powiedzmy tak raz na 2 miesiące. I pytanko do was czy od razu brać z dodatkiem Wulfsburg (tak jak w Eldritch Horror, gdzie dodatek Zakazana Wiedza niejako uzupełnia wybrakowaną podstawkę) czy jednak sama podstawka starczy do takiego rzadkiego grania?

Z tego co czytam najwięcej narzekań jest na małą ilość kart przedmiotów / artefaktów (choć nie wiem czy to się nie pokrywa) - i pytanie czy Wulfsburg łata tą dziurę czy jednak nadal jest ich za mało (gdzieś wyżej ktoś pisał że karty artefaktów są w dodatkach NPC - cokolwiek to znaczy :wink: ) ???

Gdyby Wulfsburg nie łatał tej dziury rozważam jego pominięcie i zamiast tego druknięcie brakujących kart (oryginalnych lub/i fanowskich)

z góry dzięki za pomoc, pozdr
SuCHaR
Posty: 269
Rejestracja: 25 mar 2015, 22:29
Has thanked: 29 times
Been thanked: 40 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: SuCHaR »

Jak chcesz grać raz na 2 miesiące podstawka + dodatkowe karty fanowskie w zupełności wystarczą.
Awatar użytkownika
jnowaczy
Posty: 503
Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:43
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: jnowaczy »

Panczo pisze: 27 lis 2018, 08:14 cześć,
przymierzam się do zakupu Z:CP dla casualowego pogrania powiedzmy tak raz na 2 miesiące. I pytanko do was czy od razu brać z dodatkiem Wulfsburg (tak jak w Eldritch Horror, gdzie dodatek Zakazana Wiedza niejako uzupełnia wybrakowaną podstawkę) czy jednak sama podstawka starczy do takiego rzadkiego grania?
Tak jak kolega wyżej napisał. Przy takiej częstotliwości grania spokojnie podstawka wystarczy. Ja gram częściej niż raz na 2 miesiące w czarną plagę i tak szczerze na razie wulfsburga nie użyłem a mam go od oficjalnej premiery. Nie wiem czy patrzyłeś ale na stronie wydawcy są dodatkowe scenariusze, większość wykorzystuje co prawda wulfsburg ale niektóre można śmiało tak zmodyfikować, że dodatek wydaje się zbędny.
Every single fucking day I get closer to the grave
I am terrified, I fell asleep at the wheel again
Crashed my car just to feel again
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Jacek_PL »

Wulfsburg nie rozwiązuje problemu małej ilości artefaktów, bo ich po prostu tam nie ma. Natomiast przedmioty dodatkowe są bardzo potężne, kilka pozwala zabijać abominacje, ale nie jest ich zbyt wiele. Moim zdaniem sama podstawka daje sporo satysfakcji i w żaden sposób nie jest wykastrowana w porównaniu do podstawki + Wulfsburg, po prostu dodatek daje więcej tego samego.
Rafss
Posty: 13
Rejestracja: 21 sie 2017, 11:18
Has thanked: 1 time

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Rafss »

Jakie koszulki na karty będą pasować do Zombicide: Black Plague?
Coin22
Posty: 406
Rejestracja: 11 lis 2015, 21:59
Lokalizacja: Krakow
Has thanked: 14 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Re: Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: Coin22 »

Dodatek Dawida jest petarda, super podnosi kompleksowość rozgrywki.
A ja zapraszam do grupy fanów Zombicide na fb
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: MrAtrion »

Rafss pisze: 29 lis 2018, 10:29 Jakie koszulki na karty będą pasować do Zombicide: Black Plague?
Ja kupiłem Arcane Tinmen - Non-Glare Mini. Świetnie pasują. Są sztywniejsze i nie takie śliskie. Ogólnie koszulkuję tylko od tej firmy :)
bjago999
Posty: 87
Rejestracja: 03 wrz 2017, 18:01

Re: Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: bjago999 »

Pytanie za 100 punktów dla osób ogranych w BP !!! :)
Mam podstawkę od Portalu z dodatkowym nekromantą oraz Wulfsburg. I tutaj rodzi się pytanie, który dodatek kupić w pierwszej kolejności i na ile byście w ogole je polecali patrząc po tym ile kosztują? W pierwszej kolejności rozglądałem się za Deadeye Walkers, który wcale tani nie jest i stąd moje pytanie. Z góry dziękuję za pomoc!
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: Banan2 »

Bierz Deadeye Walkers. Mocno urozmaicają rozgrywkę.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: czeczot »

Łucznicy i kruki to chyba najlepsze dodatki.
Potem dodatkowe abominacje i NPC.
Dodatkowi bohaterowie to jak dla mnie dodatek do kupienia w dalszej kolejności jak masz podstawke i wolsburg gdzie są juz dodatkowi bohaterowie.
ODPOWIEDZ