Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4038
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: AkitaInu »

Rzeczywiście, jest dość wcześnie, kilka dni dopiero tak naprawde ale odległości między progami już znaczne. Mam nadzieje że naprawde dadzą sobie spokój z bohaterami juz ;)
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Iesthir »

AkitaInu pisze:Rzeczywiście, jest dość wcześnie, kilka dni dopiero tak naprawde ale odległości między progami już znaczne. Mam nadzieje że naprawde dadzą sobie spokój z bohaterami juz ;)
Bohaterowie generują ruch w komentarzach i hype (" A może następny będzie Robin Hood..."). Poza tym, czasem ludzie wspierają bo akurat chcą tego jednego bohatera.

CMON stara się dawać bohaterów na przemian z czymś innym. Były co prawda dwie serie (2 i 3 bohaterów pod rząd) ale oprócz tego zawsze jest bohater/coś/bohater, gdzie coś to Zombie, Zombie NPC/Akcesoria i bajery (Kampania, Kostki, Tokeny itp.) i wydaje mi się, że utrzymają trend naprzemienny.

Z ciekawostek podliczyłem i:
Bohater: 19 celi
Zombie: 8 celi
Zombie NPC: 6 celi
Inne: 6 celi

Jak sobie zsumujesz Zombie, Zombie NPC i Inne to wyjdzie 20 do 19 bohaterów. Więc wbrew pozorom, balans Bohaterowie/Zombie i inne jest całkiem wyrównany.
kjczewa
Posty: 46
Rejestracja: 05 kwie 2014, 19:59

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: kjczewa »

Właśnie wsparłem akcje ale dopiero teraz naszły mnie wątpliwości co do zapłaty. Czy nie przeszkadza to ze podałem kartę przypisana do konta w PLN? To jakoś samo sobie przeliczy i pobierze?
Awatar użytkownika
Dexterus
Posty: 369
Rejestracja: 26 paź 2014, 20:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Dexterus »

Oczywiście, chyba że masz ustawione jakieś blokady na transakcje międzynarodowe. Tutaj ważna jest karta, nie konto.

Aczkolwiek pamiętaj, że do tego mogą dojść Ci opłaty za przewalutowanie lub manipulacyjne, w zależności od tabeli opłat danego banku. Przykładowo pewien duży i znany zielony bank (który ma się niedługo zrobić czerwony) nalicza sobie 2,8% opłaty za przewalutowanie. Co przy cenach gierek od CMoNów może wynieść i koło dyszki.
kjczewa
Posty: 46
Rejestracja: 05 kwie 2014, 19:59

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: kjczewa »

Ok dzięki, w takim razie muszę upewnić się czy mam ustawione odpowiednie limity :) pozostaje czekać na grudzień i święta z zombiakami!
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 612
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Gab »

Jak tak dalej pójdzie to ilością bohaterów zmiotą 3 poprzednie zombicide :) juz naliczyłem ponad 50 szt jest dostępnych ;)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4038
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: AkitaInu »

Dodali też świetny addon. 20$ za 20 figurek, 3 karty i podstawki białe pod te NPC. 5 nowych wzorów NPC ... nie jest to super przydatne do gry ale 20 $ za 20figurek - cena bardzo dobra :)
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 612
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Gab »

Nom widziałem widziałem wg mnie najlepszy addon jaki wydali, chociaż bohaterowie GIPI (Brutal) też są po prostu zajebiści i super klimatyczni (nie ma to jak zagrać cycatą babą z mordą orka :)
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 612
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Gab »

Tak swoją drogą dodali masę bohaterów, w tym dedykowane boxy, aż się prosi w takiej sytuacji żeby dodać PVP z zasadami z Z3.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4038
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: AkitaInu »

Gab pisze:Nom widziałem widziałem wg mnie najlepszy addon jaki wydali, chociaż bohaterowie GIPI (Brutal) też są po prostu zajebiści i super klimatyczni (nie ma to jak zagrać cycatą babą z mordą orka :)
Gipi mi się akurat średnio podoba, styl do mnie nie grafia. Bardziej barbarzyńcy ;)
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Banan2 »

AkitaInu pisze:Dodali też świetny addon. 20$ za 20 figurek, 3 karty i podstawki białe pod te NPC. 5 nowych wzorów NPC ... nie jest to super przydatne do gry ale 20 $ za 20figurek - cena bardzo dobra :)
Który to?

Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 612
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Gab »

AkitaInu pisze:
Gab pisze:Nom widziałem widziałem wg mnie najlepszy addon jaki wydali, chociaż bohaterowie GIPI (Brutal) też są po prostu zajebiści i super klimatyczni (nie ma to jak zagrać cycatą babą z mordą orka :)
Gipi mi się akurat średnio podoba, styl do mnie nie grafia. Bardziej barbarzyńcy ;)
E ja tam lubię czasami zagrać "for fun" i w czasie gry walić klimatyczne komentarze. Np w poprzednim zombicide najbardziej lubię grać "union worker" który ma maskę świni na twarzy - chrumknięcia w trakcie gry mile widziane ;)
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: ernin »

Ja myślę o kupnie addona ale tylko z powodu 3 nowych kart przedmiotów. Samych NPC juz jest i tak dużo w porównaniu do reszty figurek zombi.
Dzięki nowemu SG zostanie zamknieta paczka z NPC może dzięki temu zaczną dodawać coś innego?
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 612
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Gab »

Hmmmm a co byś dokładnie chciał? Poszli w standardowy model i nie wrzucą nagle czegoś innego. Będą na przemian zombie,bohaterowie od czasu do czasu worek na kości czy inne plastikowe gówno znaczy wieża na kości :)
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Wallenstein »

Ja bym chciał:
- nowe rodzaje zombiaków
- nowe potwory
- nowe kafle terenu, najlepiej nie tylko miasto
- zasady PvP + team building deck
- figurkę Conana (Arnolda) przy kwocie $3,327,757 :D
- karty dla psów i kruków

Ja bym nie chciał:
- kolejnych bohaterów
- kolejnych już istniejących zombiaków
- zombivor
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: ernin »

-karty dla kruków
-jeszcze jeden zestaw kostek
-dodatkowe figurki zwyklych zombi i wilków ale w nowym wyglądzie.
-exp deck
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4038
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: AkitaInu »

Najpierw trzeba miec kruki ;)
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 612
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Gab »

Wallenstein pisze:Ja bym chciał:
- nowe rodzaje zombiaków
- nowe potwory
- nowe kafle terenu, najlepiej nie tylko miasto
- zasady PvP + team building deck
- figurkę Conana (Arnolda) przy kwocie $3,327,757 :D
- karty dla psów i kruków

Ja bym nie chciał:
- kolejnych bohaterów
- kolejnych już istniejących zombiaków
- zombivor
O to to to właśnie. W poprzedniku zupełnie niepotrzebne za bardzo ułatwiające grę, też nie chciałbym aby poszli w tym kierunku.
PvP jest naprawdę konieczne i mam nadzieję, że pójda w tym kierunku na nowe kafle bym nie liczył zresztą tak samo jak na nowe potwory to raczej zostawią na kolejne sezony. Dostaniemy pewnie jeszcze ze 4-5 figurek bohaterów pare nowych skinów zombie, trochę dodatkowego plastiku i wsio ;)
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 612
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Gab »

AkitaInu pisze:Najpierw trzeba miec kruki ;)
Jestem zdania, że to najbardziej przereklamowane zombiaki pod słońcem.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4038
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: AkitaInu »

Gab pisze:
AkitaInu pisze:Najpierw trzeba miec kruki ;)
Jestem zdania, że to najbardziej przereklamowane zombiaki pod słońcem.
Hehe :) Ale figurki mają fajne ;)

ja generalnie mam dość bohaterów i NPCów i wolalbym coś co doda jakiejś wartości do samego gameplay, ale moge się niestety nie doczekać ;)

Choćby np. 15 nowych kart uzbrojenia itp itd
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Iesthir »

Zmobivorów chyba (na szczęście) nie będzie. Wcześniej dawali pary celi: Bohater + Wersja Zombivor, teraz za to dostajemy tony bohaterów i ani śladu Zombivorów. Poza tym (o ile dobrze się orientuję) Zombivor był wytrzymalszy niż bohater, a w BP bohater i tak jest już wytrzymalszy niż w poprzednich częściach, więc Zombivory chyba nie miały by sensu.

Jeśli jako wyznacznik można brać sezon 3, możemy jeszcze liczyć na:
1. Dodatkowy zestaw kości
2. Talie doświadczenia/broni itp.
3. Talię drużyny
4. Artbook/Kompedium
No i kolejnych bohaterów/NPC/dodatkowe zombie. Chociaż na inny rodzaj zombie bym nie liczył, to zostawią raczej do dodatków.

Generalnie moim zdaniem widać po Guest Boxach w celach, że ich kampania przerosła ;) Chociaż nie narzekam, bo box Naiade bardzo chętnie przygarnę :D

Generalnie kampania bardzo mi się podoba. Trochę dodatków jest, ale nic mnie nie porywa i nic nie jest KS exclusive, więc z czystym sumieniem sobie daruję i kupię w retailu :D
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4038
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: AkitaInu »

Wspieranie na KS ma tą zalete że dostajesz bohaterów za free, w podstawce jest 6 chyba tylko.

Bo jak rozumiem Ci wszyscy bohaterowie nie są potem dodawani do pudła? Czy są ? ;) Czy są jako addony do kupienia już po kampanii. Tak samo jak zombie?
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Iesthir »

AkitaInu pisze:Wspieranie na KS ma tą zalete że dostajesz bohaterów za free, w podstawce jest 6 chyba tylko.

Bo jak rozumiem Ci wszyscy bohaterowie nie są potem dodawani do pudła? Czy są ? ;) Czy są jako addony do kupienia już po kampanii. Tak samo jak zombie?
Nie są. Pudło w normalnej sprzedaży będzie takie jak na początku kampanii, bez celów dodatkowych. Cele dodatkowe są za darmo dla wspierających, przy czym:
1. NPC Packi (1 i 2)
2. Hero Packi (Na razie tylko 1)
3. Guest Boxy (Ze 6 już chyba)
4. Tile i inne badziewia
Będą do kupienia w normalnej sprzedaży.

Wszystko to co jest oznaczone jako KS Exclusive nie będzie już dostępne.
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 612
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Gab »

Ja tam w tej kampanii jeśli chodzi o bohaterów dostałem wszystko czego potrzebowałem-piękną Xenę i trochę mniej urodziwą ale za to działającą z większym rozmachem Ogrobabę z serii Gipi :)
Do pełni szczęścia chciałbym w grze zobaczyć większych i trudniejszych bosów ale wiem że się nie doczekam za duża zmiana weszłaby do rozgrywki - to nie ten etap. Tak czy inaczej liczę że w S2 twórcy wykażą się większą innowacyjnością ( gdzie do cholery są moje wampiry?)
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Iesthir »

Gab pisze:Ja tam w tej kampanii jeśli chodzi o bohaterów dostałem wszystko czego potrzebowałem-piękną Xenę i trochę mniej urodziwą ale za to działającą z większym rozmachem Ogrobabę z serii Gipi :)
Do pełni szczęścia chciałbym w grze zobaczyć większych i trudniejszych bosów ale wiem że się nie doczekam za duża zmiana weszłaby do rozgrywki - to nie ten etap. Tak czy inaczej liczę że w S2 twórcy wykażą się większą innowacyjnością ( gdzie do cholery są moje wampiry?)
Wampiry siedzą w S2 właśnie :) Razem pewnie z potworem Frankensteina.

Osobiście najbardziej cieszę się z Xeny i boxa Naiade. Oprócz tego pozostali bohaterowie jakoś nie szczególnie mnie porwali. Stare filmy to nie do końca mój klimat ;) wolałbym coś bardziej z klasyki książkowej albo gier.
ODPOWIEDZ