Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
magneticzero
Posty: 411
Rejestracja: 31 gru 2011, 19:04
Lokalizacja: Rybnik

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: magneticzero »

Będzieci dokupować npc pack 2 ? zakładam że w nim też beda 3 dodatkowe unikatowe karty vault ?
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4031
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: AkitaInu »

Beda, ja biorę ;)

_____________________________
Wysłane z telefonu, przepraszam za błędy ;)
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: sqb1978 »

Jest gdzieś opisane co poza figurkami zawierają:
- Special Guest Box
- NPC2

"Extra tiles pack" to są dodatkowe płytki nie występujące w Black Plague, czy może właśnie płytki z Black Plague dla tych, którzy mają inne sezony?
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: pan_satyros »

sqb1978 pisze:
"Extra tiles pack" to są dodatkowe płytki nie występujące w Black Plague, czy może właśnie płytki z Black Plague dla tych, którzy mają inne sezony?
kopia tych samych płytek co w BP i dodatku. Dla osób chcących tworzyć własne scenariusze wygajając np. obu stron tego samego kafla itp.
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Odp: Zombicide: Black Plague

Post autor: ernin »

magneticzero pisze:Będzieci dokupować npc pack 2 ? zakładam że w nim też beda 3 dodatkowe unikatowe karty vault ?
Będę dokupować właśnie dla tych 3 kart.
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Wassago »

Z jednej strony fajne figurki, z drugiej i tak już będzie masa NPCów. Aktualnie sama podstawka prezentuje się tak (wliczając cel z 1820k):
33 Survivors
40 Walkers
18 Runners
18 Fatties
2 Abomnations
2 Necromanacers
32 NPC Zombies
3 Wolfz
1 Wolf-Bominations
1 Abominotaur

Więc pytanie, czy potrzebuję mieć 52 NPCów? Zresztą może dodadzą drugie pudło z nimi jak będą 2 lub 3 miliony :D
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4031
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: AkitaInu »

Podejrzewam że jak będą 2 miliony to właśnie coś takiego dodadzą :)
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 610
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Gab »

AkitaInu pisze:Podejrzewam że jak będą 2 miliony to właśnie coś takiego dodadzą :)
Wolę niech dadzą coś takiego niż kolejnego hirołsa, którego nie będę zaraz pamiętał :)
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Banan2 »

A ja bym chciał jakieś elementy krajobrazu (tak jak drzwi i barykady w Z3).
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 610
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Gab »

Banan2 pisze:A ja bym chciał jakieś elementy krajobrazu (tak jak drzwi i barykady w Z3).
Pozdrawiam
Też bym wolał ew jakiś fajny ekwipunek ale coś czuję, że możemy się nie doczekać ;)
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Iesthir »

Pojawiły się wyczekiwane Kruki jako Add-on razem z pudłem Parente.

Ktoś, coś o tych krukach powie? Bo nie wiem czy warto?

Na razie oprócz podstawki chyba zafunduję sobie pudło Parente i pudło z NPC. Smith i Critchlow też są fajni, ale chyba wstrzymam się do normalnej sprzedaży. Gipi, mimo że klimatyczny jakoś do mnie nie przemawia. Chyba za daleko odszedł od estetyki Zombiecide. Co prawda czuję, że kości by się przydały, ale 10$ za 6 kostek to trochę dużo a o sakiewce chyba nie ma co wspominać nawet :)
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Wassago »

Ja czekam z decyzjami, bo dopiero pod koniec kampanii można łatwo wybrać. Ogólnie trzeba się nie nakręcać i dodatki najlepiej w PM wybrać ;)

Zgaduje, że 5 kruków dostaniemy za free ;)
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: ernin »

Ja mam nadzieję, że dadzą jako addon same karty spawnu kruków. Albo jeszcze lepiej dodadzą je za darmo dla tych którzy zakupili je wraz z 3 sezonem.
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Wassago »

Jeśli dodadzą kruki to i karty. Na pewno nie dodadzą czegoś co dotyczy tylko części graczy, czyli albo kruki i karty albo nic ;)
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: ernin »

W s3 dali za darmo tylko dla części graczy kompedium zombicide. Dla tych co wsparli poprzedni sezon. Więc nie widzę problemu by tu nie dali samych kart spawnu dla części.
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 610
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Gab »

Kurcze totalne powielenie wg mnie troszkę za dużo rzeczy powtarzają z S3, póki co śmiało mogę powiedzieć że to najmniej innowacyjny zombicide ze wszystkich.
Najciekawsza zmiana w mechanice to podziemne przejścia/piwnice. Ale same figurki oraz typy przeciwników mnie ogólnie rozczarowują.
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 610
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Gab »

Ba sprawdziłem i kruki z S3 wyglądają identycznie jak te dodawane do S4. Więc nie dziękuję-postoję.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4031
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: AkitaInu »

Ok, ja kruków nie mam (nie mam żadnego zombicide) - czy te kruki jakoś fajnie urozmaicają gameplay ?
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Iesthir »

Gab pisze:Kurcze totalne powielenie wg mnie troszkę za dużo rzeczy powtarzają z S3, póki co śmiało mogę powiedzieć że to najmniej innowacyjny zombicide ze wszystkich.
Najciekawsza zmiana w mechanice to podziemne przejścia/piwnice. Ale same figurki oraz typy przeciwników mnie ogólnie rozczarowują.
Trudno mi się wypowiedzieć, bo nie mam żadnego Zombicide. Ale w ogóle mnie to nie dziwi. Ba, byłem prawie pewien, że tak właśnie będzie 8)

Powód jest prosty: Zombicide ma 3 sezony, co przekłada się na 3 samodzielne gry i 3 dodatki oraz całą stertę różnego mniejszego badziewia. Potężna marka, tona produktów i różnych mechanik.
Trochę spekuluję, ale pewnie trudno było twórcom wymyślić cokolwiek nowego a wydanie 2giej edycji wkurzyło by fanów, którzy już trochę narzekają, że Zombicide to tasiemiec. Dodatkowo, kolejne sezony miały by coraz mniejszą sprzedaż, bo celowały by niezmiennie w tą samą grupę docelową.

Ktoś więc sensownie pomyślał i stwierdził: Weźmy Zombicide, dopracujmy/poprawmy/zmodyfikujmy, ale zamiast wydawać nową edycję al bo kolejny sezon, wydajmy spin off w innych realiach, np,. fantasy. Grupa docelowa się powiększy, bo oprócz fanów gry przyciągniemy fanów fantasy, nie narobimy się za wiele, bo wykorzystujemy mechaniki które już w większości mamy, a jak będzie sukces to materiału mamy na dwa kolejne sezony.

Dlatego Black Plague traktuję jako Zombicide 2ga edycja, w klimatach które mnie interesują.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: sqb1978 »

A mechanicznie, która część jest najatrakcyjniesza? Black Plague jest bardziej dopracowane pod tym względem? Powiedzmy jak np. Imperial Assault względem Descent'a?
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Iesthir »

sqb1978 pisze:A mechanicznie, która część jest najatrakcyjniesza? Black Plague jest bardziej dopracowane pod tym względem? Powiedzmy jak np. Imperial Assault względem Descent'a?
Nie wiem jak z poprzednimi częściami, ale o Black Plague na razie trudno się wypowiadać, bo jest tylko gameplay z uproszczonym scenariuszem. Instrukcja ma być "nie długo".
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 610
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Gab »

Hmmm ciężko mówić o istotnych zmianach mechaniki bo jeśli ktoś zbierał Zombicide od S1 to pokonywał płynnie kolejne stopnie zaawansowania. Na pewno nie można powiedzieć, że któraś część była niedopracowana-zawsze wszystko grało po prostu dokładali kolejne komponenty a nie łatali grę. Jeśli mam wziąć po uwagę motyw który dla mnie najbardziej skomplikował rozgrywkę to były dwie takie chwile:
1. Gdy kupiłem pieski zombie 3 akcje wymusiły zmianę taktyki stania przy drzwiach i czekania na chodzące mięso
2. Wg mnie najbardziej istotna zmiana to zombie bersekerzy, rozwalają nawet najlepiej zapowiadającą się rozgrywkę i skutecznie niwelują silę ognia bohaterów (działają jak tarcze)
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 610
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Gab »

Iesthir pisze:
Gab pisze:Kurcze totalne powielenie wg mnie troszkę za dużo rzeczy powtarzają z S3, póki co śmiało mogę powiedzieć że to najmniej innowacyjny zombicide ze wszystkich.
Najciekawsza zmiana w mechanice to podziemne przejścia/piwnice. Ale same figurki oraz typy przeciwników mnie ogólnie rozczarowują.
Trudno mi się wypowiedzieć, bo nie mam żadnego Zombicide. Ale w ogóle mnie to nie dziwi. Ba, byłem prawie pewien, że tak właśnie będzie 8)

Powód jest prosty: Zombicide ma 3 sezony, co przekłada się na 3 samodzielne gry i 3 dodatki oraz całą stertę różnego mniejszego badziewia. Potężna marka, tona produktów i różnych mechanik.
Trochę spekuluję, ale pewnie trudno było twórcom wymyślić cokolwiek nowego a wydanie 2giej edycji wkurzyło by fanów, którzy już trochę narzekają, że Zombicide to tasiemiec. Dodatkowo, kolejne sezony miały by coraz mniejszą sprzedaż, bo celowały by niezmiennie w tą samą grupę docelową.

Ktoś więc sensownie pomyślał i stwierdził: Weźmy Zombicide, dopracujmy/poprawmy/zmodyfikujmy, ale zamiast wydawać nową edycję al bo kolejny sezon, wydajmy spin off w innych realiach, np,. fantasy. Grupa docelowa się powiększy, bo oprócz fanów gry przyciągniemy fanów fantasy, nie narobimy się za wiele, bo wykorzystujemy mechaniki które już w większości mamy, a jak będzie sukces to materiału mamy na dwa kolejne sezony.

Dlatego Black Plague traktuję jako Zombicide 2ga edycja, w klimatach które mnie interesują.
Zombicide ma 3 podstawki i 2 dodatki :) W s1 nie dawali pudełkowego dodatku.
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Iesthir »

Gab pisze:Hmmm ciężko mówić o istotnych zmianach mechaniki bo jeśli ktoś zbierał Zombicide od S1 to pokonywał płynnie kolejne stopnie zaawansowania. Na pewno nie można powiedzieć, że któraś część była niedopracowana-zawsze wszystko grało po prostu dokładali kolejne komponenty a nie łatali grę. Jeśli mam wziąć po uwagę motyw który dla mnie najbardziej skomplikował rozgrywkę to były dwie takie chwile:
1. Gdy kupiłem pieski zombie 3 akcje wymusiły zmianę taktyki stania przy drzwiach i czekania na chodzące mięso
2. Wg mnie najbardziej istotna zmiana to zombie bersekerzy, rozwalają nawet najlepiej zapowiadającą się rozgrywkę i skutecznie niwelują silę ognia bohaterów (działają jak tarcze)
W takim razie, jeśli wilki będą działały jak Psy, dodatek Wilkozombiołakami nabiera dla mnie nowej wartości, bo wprowadza nowe mechaniki :)

Swoją drogą, ciekaw jestem jaki będzie następny cel. Na 2 miliony mogli by dać coś wypasionego.

Ponawiam też pytanie o kruki, bo dalej nikt nie odpowiedział, czy wnoszą coś fajnego do gry.
Zombicide ma 3 podstawki i 2 dodatki :) W s1 nie dawali pudełkowego dodatku.
Żadna różnica, podtrzymuję swój wywód :P
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: ghostartur »

Według mnie fajny próg na 2mln $$$ :lol: .
ODPOWIEDZ