Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 612
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Gab »

Pierzasty pisze:
Gab pisze:Nom nie Ty jeden...
Bierz, nie narzekaj :lol:

Bo potem będzie znowu "kupię za 300% ceny :twisted:

...sam bym wziął, ale już widzę jak zdążę pomalować DKQ w jakimś rozsądnym terminie :roll:
Nom Ty uważaj, jak zwykłego Zombicide przywiozę do Wawki to zobaczysz ile to "maleństwo" miejsca zajmuje. A teraz widzę godny następca powstaje, znów pierdyliard figurek z czego wszyscy będą wykorzystywać jakieś 30% figurek bohaterów i ok 50% figurek zombie :)
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Pierzasty »

Gab pisze:Nom Ty uważaj, jak zwykłego Zombicide przywiozę do Wawki to zobaczysz ile to "maleństwo" miejsca zajmuje. A teraz widzę godny następca powstaje, znów pierdyliard figurek z czego wszyscy będą wykorzystywać jakieś 30% figurek bohaterów i ok 50% figurek zombie :)
To się wywala wypraski, w podstawki montuje magnesy albo wszystko pakuje w pudełka Safe & Sound i "maleństwo" mieści się w jednej przemytniczce :mrgreen:
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: ghostartur »

Awatar użytkownika
Gab
Posty: 612
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Gab »

Pierzasty pisze:
Gab pisze:Nom Ty uważaj, jak zwykłego Zombicide przywiozę do Wawki to zobaczysz ile to "maleństwo" miejsca zajmuje. A teraz widzę godny następca powstaje, znów pierdyliard figurek z czego wszyscy będą wykorzystywać jakieś 30% figurek bohaterów i ok 50% figurek zombie :)
To się wywala wypraski, w podstawki montuje magnesy albo wszystko pakuje w pudełka Safe & Sound i "maleństwo" mieści się w jednej przemytniczce :mrgreen:
A świstak siedzi i zawija...same kafle plansz w tej chwili nie mieszczą się w 1 pudełku, więc trzeba liczyć:
1 pudełko na kafle
1 pudełko - połowa na żetony+plastikowe drzwi i barykady+zombie vipy, karty i inne duperszmity
1 pudełko na zombie ( o ile się zmieszczą-mam obawy że nie)
i gdzieś trzeba upchnąć figurki bohaterów gdzie przy 70 szt zgubiłem się w liczeniu do tego dodać trzeba że każdy nasz hero ma swoje mroczne/zombiakowate alter ego więc robi się kosmos. Serio gra zrobiła się cholernie niemobilna. Ja teraz ustalam z ludźmi którą część będziemy grali bo zabranie wszystkich pudeł jest katorgą. Jak wypakowuję to wszystko z samochodu to modlę się zawsze żeby mi się nie wypierniczyło ;)
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 612
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Gab »

ghostartur pisze:http://i.imgur.com/kF3Etcq.jpg oj tam oj tam :lol: .
Ładna kolekcja, niedługo czuję że dadzą w zestawie na kickstarterze szafę na to wszystko z organizerem w środku ;)
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: ghostartur »

Myślę, że jeszcze jakoś znajdę miejsce na Black Plague. Ale przy sezonie V/Black Plague II będzie ciężko :mrgreen: . Dodatkowo szystko nie zmieściło się na zdjęciu, część rzeczy jest w głębi :roll: .
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Hiu »

wszystkie sezony 1,2,3 z KS'ami mieszcza sie do 2 duzych pudel.
zetony w pudelku, milion kart, dwa miliony figurek, posegregowane w plastikwoych torbach. Kolejny sezon do tego dopakowac to moze byc juz problem - ale nie zamierzam juz isc w S4 - o ile to sie jeszcze ukaze.
BP - spokojnie moga narobic 2-3 sezony. Widzac jak BP sie sprzedalo... BP S2 to tylko kwestia czasu :)
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 612
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Gab »

Już w tej chwili naliczyłem 25 bohaterów...miazga wg mnie jeśli już chcą iść w stronę ilości figurek powinni zrobić jakiś ciekawych unikalnych przeciwników np. wampiry czy większe bosy.
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Hiu »

takie rzeczy to w 2-gim sezonie ;)
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: ghostartur »

Według mnie dodatek jest mocno przeciętny. Nie będę rozwodził się nad bohaterami bo to kwestia gustu ale dostajemy 22 "pieski" w jednej pozie. Jeśli będą jakieś fajne vip boxy to rozważę prawdopodobnie odpuszczenie sobie dodatku bo "wilkołaki" zupełnie mi się nie podobają.
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 612
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Gab »

Nom zapewne masz rację, ale niestety swoim zachowaniem skutecznie leczą mnie z czystego kolekcjonerskiego podejścia do tematu.
Powtórzy się zapewne sytuacja gdzie mamy po kilku bohaterów z identycznymi skillami...eh szkoda naprawdę.
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 612
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Gab »

ghostartur pisze:Według mnie dodatek jest mocno przeciętny. Nie będę rozwodził się nad bohaterami bo to kwestia gustu ale dostajemy 22 "pieski" w jednej pozie. Jeśli będą jakieś fajne vip boxy to rozważę prawdopodobnie odpuszczenie sobie dodatku bo "wilkołaki" zupełnie mi się nie podobają.
Kurcze fajnie że nie jestem sam :) wg mnie powinni zrobić rasowe klasyczne wilkołaki a nie wilki zombie czy nie wiem co tam stworzyli. Za bardzo poszli na prościznę jeśli chodzi o przerabianie postaci z poprzednich części. Wg mnie za mała innowacyjność, trochę innego produktu szukałem. Zamiast znowu brnąć w te abominacje nie mogli zrobić turbo bosów? Przecież cała kampania nabrałaby zupełnie innego wydźwięku, każdy czekałby na finałowe walki z bossami. A tak wg mnie mamy Zombicide Season IV - powrót do przeszłości.
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: ghostartur »

Ja nie wymagałem innowacji bo wiedziałem, że dostaniemy stare dobre Zombicide w nowych szatach. Ale jak patrzę na dodatek, szczególnie na figurki to aż mi się smutno robi. Raczej nie czuję 22 "piesków" na tyle żeby wydać na nich 50$ :) .
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Banan2 »

Gab pisze:
ghostartur pisze:Według mnie dodatek jest mocno przeciętny. Nie będę rozwodził się nad bohaterami bo to kwestia gustu ale dostajemy 22 "pieski" w jednej pozie. Jeśli będą jakieś fajne vip boxy to rozważę prawdopodobnie odpuszczenie sobie dodatku bo "wilkołaki" zupełnie mi się nie podobają.
Kurcze fajnie że nie jestem sam :) wg mnie powinni zrobić rasowe klasyczne wilkołaki a nie wilki zombie czy nie wiem co tam stworzyli. Za bardzo poszli na prościznę jeśli chodzi o przerabianie postaci z poprzednich części. Wg mnie za mała innowacyjność, trochę innego produktu szukałem. Zamiast znowu brnąć w te abominacje nie mogli zrobić turbo bosów? Przecież cała kampania nabrałaby zupełnie innego wydźwięku, każdy czekałby na finałowe walki z bossami. A tak wg mnie mamy Zombicide Season IV - powrót do przeszłości.
No tak, ale Wy patrzycie z punktu widzenia posiadacza Z1+Z2+Z3+pierdyliard KS-ów. I kolejne Z w nowych szatach niespecjalnie potrzebujecie. Ja mam gołe Z1 i patrząc na kolejne bonusy buźka mi się cieszy :)
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: ghostartur »

Nieee :lol: . Ja patrzę z punktu widzenia miłośnika figurek. Bardzo lubię klimaty fantasy stąd ten Zombicide podoba mi się chyba najbardziej ze wszystkich. Jednak niczego dobrego nie mogę powiedzieć o dodatku bo 22 te same figurki(gdzie w poprzednich edycjach mieliśmy kilka wariacji danego rodzaju zombie) po prostu mnie nie przekonują.
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 612
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Gab »

Ja z kolei patrzę przez pryzmat tego jak sobie wyobrażałem ten tytuł i porównuję go z tym co dostaję.
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Hiu »

you need to manage your expectations then ;) Zcide to Zcide ;)
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: ghostartur »

Kolejne progi coraz lepsze :P . Jestem zauroczony duetem krasnolud&ogr(przypominają mi bardzo mocno starego Warhammera). Co do pierwszych płatnych figurek...świetne jak dla mnie. Szczególnie podoba mi się barbarzyńca oraz pan z nartami zamiast rogów.
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 612
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Gab »

I w tej chwili rozwalili system dali Xene...kurde kupili mnie ;) nie maja litości...
Xth
Posty: 115
Rejestracja: 04 gru 2009, 18:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Xth »

Miałem się powstrzymać, ale chyba nie ma litości.
Może ktoś przypomnieć jak jest z płatnościami na KS? Ściągają od razu z karty czy po ufundowaniu? Ostatnio wspierałem tylko na polskim portalu gdzie należność jest pobierana momentalnie z konta.
Z góry dziękuję
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: BartP »

Kasa jest pobierana na koniec kampanii, jeśli zakończyła się sukcesem.
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: ghostartur »

Mam nadzieję, że twórcy nie ograniczą się do przytłaczającej ilości ludzkich bohaterów. Czekam na więcej: elfów, krasnali, ogrów :D .Dodatkowo mam nadzieję, że jakaś postać wystąpi z dwuręcznym młotem.
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 612
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Gab »

Hehe moje nadzieje na pierdyliard figurek legły w gruzach ale najwyżej nadprogramowe posprzedaje na forum :)
Jeśli chodzi o figurki, które mnie osobiście rozwaliły to Xena (no kto jej nie kochał się pytam no kto?) oraz Troy z Evil Dead (widać że kochają ten film).
I dodam jeszcze raz: dajcie te cholerne wampiry!
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: BartP »

Jednego odcinka Xeny nie zdzierżyłem. Nawet ówcześnie prezentowało to niski serialowy poziom.
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 612
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Gab »

BartP pisze:Jednego odcinka Xeny nie zdzierżyłem. Nawet ówcześnie prezentowało to niski serialowy poziom.
Herezja...
ODPOWIEDZ