Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Banan2 »

longmen76 pisze:Jak widać Januszom ciągle jest źle i do dupy. A jak się trafią jeszcze jakieś pseudorecenzje jak w przypadku The Others stwierdzające, że gra jest słaba to sprzedaż siądzie i będą nici z dodatków i gier z wyższej półki od Portalu na licencji CMON.
No akurat Janusze :wink: mają sporo racji :) . Mam Zombicide BP z KS-a. Cena podstawki, zarówno wersji EN jak i PL, jest mniej więcej taka sama (~100$). Gra nie jest "mistrzostwem świata", ale jest OK. I moi współgracze grają w nią bardzo chętnie. Natomiast cena za sklepową podstawkę jest rzeczywiście ździerstwem i tzw "skokiem na kasę". W tej samej (!) cenie KS-owicz, jeśli nawet wziął tylko podstawkę, dostawał pierdylion :wink: dodatkowych rzeczy. W obu przypadkach cena to 100$ a zawartość nieporównywalna. I co ciekawe w obu przypadkach wydawcy się to opłacało :) Krótko mówiąc: gra w wersji KS-owej była wręcz tania, natomiast w wersji sklepowej jest bardzo droga.

Oczywiście to bardzo dobrze, że Portal zdecydował się na wersję PL. Natomiast szkoda, że wersje PL nie pojawiają się podczas kampanii na KS-ie, bo wtedy gra jest w najlepszej cenie za najlepszą wersję.

Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
longmen76
Posty: 661
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: longmen76 »

czeczot pisze:
longmen76 pisze: Jak widać Januszom ciągle jest źle i do dupy. A jak się trafią jeszcze jakieś pseudorecenzje jak w przypadku The Others stwierdzające, że gra jest słaba to sprzedaż siądzie i będą nici z dodatków i gier z wyższej półki od Portalu na licencji CMON.

A który twierdził że The Others to słaba gra?
Niejaki "wooki", który swoją pseudorecenzją zrobił krecią robotę. Biorąc pod uwagę zasięg 19000 subskrybentów (najwięcej po GTTV - 20 tyś) oraz 5130 wyświetleń głupot które nagadał w filmiki o The Others moim zdaniem położył sprzedaż gry.
Do pieca dołożył również Granie w Chmurach - 3700 wyświetleń filmiku o grze.

Po takich dwóch filmikach jakbym nie miał gry i w nią nie grał to bym im uwierzył i nie kupił. A prawda jest inna, że gra jest świetna ale nie da się jej zrecenzować po 2 partiach niestety. Jak obejrzałem te "recenzje" po kilku partiach to od razu wiedziałem, że pierdzielą od rzeczy (zwłaszcza wooki) i zagrali góra 2 razy. Zresztą moje refleksje o pseudorecenzji wookiego są pod jego filmikiem.

Nadmienię, również że to największy kosztowo tytuł Portalu jaki wydał i nie dziwię się, że się boją wydawać duże gry. Też bym się bał, że jakiś koleś któremu, źle się spało pojedzie tytuł i będzie lipa.
longmen76
Posty: 661
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: longmen76 »

Banan2 pisze:
longmen76 pisze:Jak widać Januszom ciągle jest źle i do dupy. A jak się trafią jeszcze jakieś pseudorecenzje jak w przypadku The Others stwierdzające, że gra jest słaba to sprzedaż siądzie i będą nici z dodatków i gier z wyższej półki od Portalu na licencji CMON.
No akurat Janusze :wink: mają sporo racji :) . Mam Zombicide BP z KS-a. Cena podstawki, zarówno wersji EN jak i PL, jest mniej więcej taka sama (~100$). Gra nie jest "mistrzostwem świata", ale jest OK. I moi współgracze grają w nią bardzo chętnie. Natomiast cena za sklepową podstawkę jest rzeczywiście ździerstwem i tzw "skokiem na kasę". W tej samej (!) cenie KS-owicz, jeśli nawet wziął tylko podstawkę, dostawał pierdylion :wink: dodatkowych rzeczy. W obu przypadkach cena to 100$ a zawartość nieporównywalna. I co ciekawe w obu przypadkach wydawcy się to opłacało :) Krótko mówiąc: gra w wersji KS-owej była wręcz tania, natomiast w wersji sklepowej jest bardzo droga.

Oczywiście to bardzo dobrze, że Portal zdecydował się na wersję PL. Natomiast szkoda, że wersje PL nie pojawiają się podczas kampanii na KS-ie, bo wtedy gra jest w najlepszej cenie za najlepszą wersję.

Pozdrawiam
Chętnie odkupię od Ciebie używkę w wersji KS, skoro nie jest mistrzostwem świata - dam Ci 150$, ale pewnie i tak nie sprzedasz. Pisz śmiało.
Co do porównania cen wydania sklepowego i wersji KS to jest nieporozumienie. Niestety kampania trwa 1 miesiąc i wtedy masz szanse na zakup. Potem czekasz do roku na grę. Już kilka dni po kampanii na serwisach aukcyjnych sprzedawane są wersje KS 2 x drożej. A i później to tym drożej.
Wersja EN sklepowa jest po 350 PLN. Cena jest w Portalu jest bardzo dobra.
ps.
Moim zdaniem gra jest świetna, ale ja lubię takie gry.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Banan2 »

longmen76 pisze:Co do porównania cen wydania sklepowego i wersji KS to jest nieporozumienie. Niestety kampania trwa 1 miesiąc i wtedy masz szanse na zakup. Potem czekasz do roku na grę. Już kilka dni po kampanii na serwisach aukcyjnych sprzedawane są wersje KS 2 x drożej. A i później to tym drożej.
Wersja EN sklepowa jest po 350 PLN. Cena jest w Portalu jest bardzo dobra.
ps.
Moim zdaniem gra jest świetna, ale ja lubię takie gry.
Dlaczego to porównanie to nieporozumienie? Wersję KS-ą da się kupić nawet czasami przez prawie pół roku. Najpierw jest kampania (1 miesiąc). Potem po ok. 1-2 miesiącach Pledge Manager (otwarty 1 m-c). To jest oczywiście zależne od kampanii. Nie trzeba kupować samemu, bo chociażby na tym forum zawsze są jakieś zbiorówki (mniejsze koszty przesyłki). Jest więc jest czas na zastanowienie i spokojny zakup. A że trzeba czekać. No trzeba, ale za 100$ dostaje się wypasioną wersję (*) i wtedy absolutnie nie ma rozczarowania co do zawartości a wręcz jest odwrotnie :)
Pozdrawiam
P.S. Ja też lubię dlatego zainwestowałem w KS-a. :)

(*) - mowa o kampaniach CMN, bo z innym to różnie bywa.
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
longmen76
Posty: 661
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: longmen76 »

Banan2 pisze:
longmen76 pisze:Co do porównania cen wydania sklepowego i wersji KS to jest nieporozumienie. Niestety kampania trwa 1 miesiąc i wtedy masz szanse na zakup. Potem czekasz do roku na grę. Już kilka dni po kampanii na serwisach aukcyjnych sprzedawane są wersje KS 2 x drożej. A i później to tym drożej.
Wersja EN sklepowa jest po 350 PLN. Cena jest w Portalu jest bardzo dobra.
ps.
Moim zdaniem gra jest świetna, ale ja lubię takie gry.
Dlaczego to porównanie to nieporozumienie? Wersję KS-ą da się kupić nawet czasami przez prawie pół roku. Najpierw jest kampania (1 miesiąc). Potem po ok. 1-2 miesiącach Pledge Manager (otwarty 1 m-c). To jest oczywiście zależne od kampanii. Nie trzeba kupować samemu, bo chociażby na tym forum zawsze są jakieś zbiorówki (mniejsze koszty przesyłki). Jest więc jest czas na zastanowienie i spokojny zakup. A że trzeba czekać. No trzeba, ale za 100$ dostaje się wypasioną wersję (*) i wtedy absolutnie nie ma rozczarowania co do zawartości a wręcz jest odwrotnie :)
Pozdrawiam
P.S. Ja też lubię dlatego zainwestowałem w KS-a. :)

(*) - mowa o kampaniach CMN, bo z innym to różnie bywa.
Nieporozumienie w tym sensie, że KS i inne wspieraczki to nie zwykłe sklepy. Idea Crowdfundingu jest inna. Wspierasz często coś co jeszcze nie powstało lub jest w fazie prototypu. Za zebrane pieniądze jest to dokańczane i produkowane. Żeby zachęcić ludzi do przedpłacenia nieistniejącego produktu i zebrania dużej ilości kasy trzeba dać dużo więcej za mniej $, czyli między innymi SG (cele w kampanii). Ryzyko jakie ponosisz jako wspierający jest takie, że możesz dostać produkt który będzie słaby. Przykładem jest Massive Darkness, które wiele osób rozczarowało.
Dodatkowo jak nie znasz dobrze języka angielskiego to możesz pomarzyć o grze z KSa. Nieporozumienie również w tym sensie, że przykładowo ja bym chętnie wsparł ZBP na KS jakbym wtedy grał w planszówki. Ale nie grałem i jak zacząłem grać to dowiedziałem się o KSie dopiero stosunkowo niedawno. I mogę pomarzyć o wersji KS ZBP (chyba że mi sprzedasz :) - jest niedostępna!!!
Czyli dla mnie porównanie jest bez sensu ceny wersji sklepowej i KS.
Należy porównywać wersje KS / kampanie KS między sobą jak to czyniono przy kampanii Green Horde vs Black Plague.
Ja porównuję cenę sklepową podstawki w wersji EN z wersją PL i jest OK. A jak porównam to do gier premium od FFG w tej cenie to jest świetnie.
Bo co ma zrobić gracz, który gra od pół roku? Nie kupi Black Plague na KS. Zostaje mu tylko wersja sklepowa.
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: shaigan »

Do tych 100$ jeszcze trzeba doliczyć wysyłkę w której ukrywają podatki, inaczej wysyłka do USA i EU byłaby porównywalna, może statkiem bliżej (zgaduje bo nie wiem :)) ale rozwieźć po USA to już nie takie hej siup a jest taniej.
Po za tym KS wydaje bezpośrednio CMON, nie przez pośredników którzy muszą swoje zarobić i dobrze bo by nie było bez nich wersji PL. No i oczywiście w przypadku preorderu mówimy o cenie (SCD - ekhem rabat + dodatkowy box), która potem w sklepach patrząc np na The Others może ostro spać (400 portal, 260 w sklepie).

Nie próbuję udowodnić, że to interes dobry jak KS, ale nie widzę tu żadnego skoku na kasę, cierpliwie poczekam na dostawę do sklepów, by wymienić wersję EN na PL.
mczlonka
Posty: 211
Rejestracja: 01 kwie 2016, 18:23
Has thanked: 7 times
Been thanked: 9 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: mczlonka »

Wiecie może czy Portal ma w planach wydać małe dodatki? Czy poprzestaną na Wulfsburg?
longmen76
Posty: 661
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: longmen76 »

Wiecie. Odpowiedź jest taka sama jak przy The Others. Będzie się sprzedawać gra i wydany dodatek to będą następne. Jak nie to nie będzie.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Banan2 »

mczlonka pisze:Wiecie może czy Portal ma w planach wydać małe dodatki? Czy poprzestaną na Wulfsburg?
Tylko, że niektóre male dodatki są praktycznie niezależne językowo np zombie łucznicy. To figurki + karty namnażania z symbolami i cyferkami. Owszem jest też angielska nazwa, ale to nie ma żadnego wpływu na grę.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 266 times
Been thanked: 177 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: shod »

longmen76 pisze:
Banan2 pisze:
longmen76 pisze:Jak widać Januszom ciągle jest źle i do dupy. A jak się trafią jeszcze jakieś pseudorecenzje jak w przypadku The Others stwierdzające, że gra jest słaba to sprzedaż siądzie i będą nici z dodatków i gier z wyższej półki od Portalu na licencji CMON.
No akurat Janusze :wink: mają sporo racji :) . Mam Zombicide BP z KS-a. Cena podstawki, zarówno wersji EN jak i PL, jest mniej więcej taka sama (~100$). Gra nie jest "mistrzostwem świata", ale jest OK. I moi współgracze grają w nią bardzo chętnie. Natomiast cena za sklepową podstawkę jest rzeczywiście ździerstwem i tzw "skokiem na kasę". W tej samej (!) cenie KS-owicz, jeśli nawet wziął tylko podstawkę, dostawał pierdylion :wink: dodatkowych rzeczy. W obu przypadkach cena to 100$ a zawartość nieporównywalna. I co ciekawe w obu przypadkach wydawcy się to opłacało :) Krótko mówiąc: gra w wersji KS-owej była wręcz tania, natomiast w wersji sklepowej jest bardzo droga.

Oczywiście to bardzo dobrze, że Portal zdecydował się na wersję PL. Natomiast szkoda, że wersje PL nie pojawiają się podczas kampanii na KS-ie, bo wtedy gra jest w najlepszej cenie za najlepszą wersję.

Pozdrawiam
Chętnie odkupię od Ciebie używkę w wersji KS, skoro nie jest mistrzostwem świata - dam Ci 150$, ale pewnie i tak nie sprzedasz. Pisz śmiało.
Co do porównania cen wydania sklepowego i wersji KS to jest nieporozumienie. Niestety kampania trwa 1 miesiąc i wtedy masz szanse na zakup. Potem czekasz do roku na grę. Już kilka dni po kampanii na serwisach aukcyjnych sprzedawane są wersje KS 2 x drożej. A i później to tym drożej.
Wersja EN sklepowa jest po 350 PLN. Cena jest w Portalu jest bardzo dobra.
ps.
Moim zdaniem gra jest świetna, ale ja lubię takie gry.
a mnie ciekawi ta dobra cena Portalu [359 zł] i cena na Aleplanszówki [266 zł].
gra mnie bardzo kusi, ale boje się o tą małą liczbę scenariuszy [w podstawce tylko 10] to przy Gloomhaven [95 scenariuszy] wygląda dość marnie. ja wiem, że jest spora różnica cenowa, ale Zombicide:BP + Wolfsburg cenowo równają się z Gloomhaven a objętościowo raczej nie.
chyba poczekam na rozwój wypadków, bo na razie mam co ogrywać.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 640 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: pan_satyros »

W Z gra się z zupełnie innych powodów niż w Gh (rozróba z zombie vs taktyczna walka z historią w tle). Serio, nie ma najmniejszego sensu, by je porównywać. Misje w Z nie są jednorazowe i po zmianie postaci, przy innym dociągu, czy zmianie talii wrogów wciąż dają fun. No i w innych grach fantasy, o podobnej złożoności reguł, próżno szukać tak dobrze zrealizowanego systemu namnażania zombie.
bowie
Posty: 487
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:43
Has thanked: 218 times
Been thanked: 63 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: bowie »

Cena 266 wygląda na cenę samej podstawki, na Portalu w przedsprzedaży za 359 można dostać dwie dodatkowe figurkiė: Troy i Evil Troy. Wydaje się, że różnica to cena tych figsów. Niby bonus, ale za darmo nic nie ma :(
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 640 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: pan_satyros »

Pamiętajcie że jest coś takiego jak SCD. Wydawca zawsze będzie sprzedawać po wyższej cenie. Jaki sens miałaby w innym wypadku sprzedaż do sklepów.
Usunięte

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Usunięte »

Dwie figurki i plakat jest w przedsprzedaży w Portal, fajnie byłoby kupić u nich, ale wewnętrzna cebula radzi zamówić w sklepie za mniejsza cene bez powyższych super dodatków
bowie
Posty: 487
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:43
Has thanked: 218 times
Been thanked: 63 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: bowie »

Tak czy siak, wychodzi 90 zł za dwie figurki. Plakatu nie liczę, bo kompletnie nieprzydatny. W tej cenie można kupić czterech nowych bohaterów z dodatków Special Guest.
Awatar użytkownika
anonim
Posty: 232
Rejestracja: 01 paź 2005, 14:20
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 48 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: anonim »

shod pisze: a mnie ciekawi ta dobra cena Portalu [359 zł] i cena na Aleplanszówki [266 zł].
Jak dla mnie cena w Portalu jest normalna, w tanich sklepach pewnie będzie taniej o 20 lub 30zł. Aleplanszówka bardzo zaniżyła cenę. 1 sezon w sklepach kosztował 300zł, 2 sezon 330. Nawet jak sklepy pozbywały się 1 sezonu z magazynów to sprzedawały za 280zł. Gry co roku drożeją a nie tanieją. Zawartość Zombicide: Black Plague jest podobna do wcześniejszych sezonów więc na pewno nie będzie od nich tańsza. Jak komuś nie zależy na dodatkowych figurkach to 266zł jest wspaniałą okazją, jestem pewny że jak tylko gra zostanie wydana to Aleplanszówka podniesie cenę na powyżej 300zł. Na allegro dwie figurki razem też kosztują 90zł
(S)Ghost Stories z dodatkiem Black secret, Pan tu nie stał.
bowie
Posty: 487
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:43
Has thanked: 218 times
Been thanked: 63 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: bowie »

Coś mi się wydaje, że jak gra wyjdzie u nas, to szybko się wyprzedadzą te resztki boxów Special Guest, co się jeszcze ostały :)
Awatar użytkownika
Arkhon
Posty: 332
Rejestracja: 31 paź 2015, 02:31
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 101 times
Been thanked: 169 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Arkhon »

Wiadomo kiedy rusza wysyłka wersji PL?

Warto wesprzeć szybszą emisję dodatków w rodzimym języku
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Banan2 »

anonim pisze:
shod pisze: a mnie ciekawi ta dobra cena Portalu [359 zł] i cena na Aleplanszówki [266 zł].
Jak dla mnie cena w Portalu jest normalna, w tanich sklepach pewnie będzie taniej o 20 lub 30zł. Aleplanszówka bardzo zaniżyła cenę. 1 sezon w sklepach kosztował 300zł, 2 sezon 330. Nawet jak sklepy pozbywały się 1 sezonu z magazynów to sprzedawały za 280zł. Gry co roku drożeją a nie tanieją. Zawartość Zombicide: Black Plague jest podobna do wcześniejszych sezonów więc na pewno nie będzie od nich tańsza. Jak komuś nie zależy na dodatkowych figurkach to 266zł jest wspaniałą okazją, jestem pewny że jak tylko gra zostanie wydana to Aleplanszówka podniesie cenę na powyżej 300zł. Na allegro dwie figurki razem też kosztują 90zł
W sklepie z "3" też jest przedsprzedaż. Przy bardzo dobrych rabatach (lojalnościowy 7% + okazjonalny 10%) wychodzi ~260 PLN (darmowa przesyłka).
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
grucha
Posty: 362
Rejestracja: 08 paź 2006, 08:18
Lokalizacja: Szamotuły, k/Poznania
Has thanked: 14 times
Been thanked: 5 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: grucha »

Zastanawiam się nad kupnem, klimat mi pasuje, mechanikę zombiecide znam. Problemem jest, że gramy głównie w 3,4 osoby i nie lubimy "sterować" więcej niż jedną postacią. Czy scenariusze można jakoś dopasować do mniejszej liczby graczy lub czy są w sieci jakieś (nie)oficjalne scenariusze na 2-4 osoby ?

P.s. nie wertowałem całego wątku więc jeśli temat był poruszony przepraszam i poproszę o przekierowanie :)
Pochodzenie człowieka od małpy jest prywatną sprawą każdego z nas.
Awatar użytkownika
Lomik
Posty: 96
Rejestracja: 21 sie 2017, 21:35
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 18 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Lomik »

@Grucha

redukując liczbę graczy, redukuje się spawn pointy
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Banan2 »

grucha pisze:Zastanawiam się nad kupnem, klimat mi pasuje, mechanikę zombiecide znam. Problemem jest, że gramy głównie w 3,4 osoby i nie lubimy "sterować" więcej niż jedną postacią. Czy scenariusze można jakoś dopasować do mniejszej liczby graczy lub czy są w sieci jakieś (nie)oficjalne scenariusze na 2-4 osoby ?
Tutaj są na 4+. Z takimi na 2-3 nie spotkałem się.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Morsereg »

Lomik pisze:@Grucha

redukując liczbę graczy, redukuje się spawn pointy
WAT? skad ta zasada?
Awatar użytkownika
Lomik
Posty: 96
Rejestracja: 21 sie 2017, 21:35
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 18 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Lomik »

Morsereg pisze:
Lomik pisze:@Grucha

redukując liczbę graczy, redukuje się spawn pointy
WAT? skad ta zasada?
tabela ze strony 37 ("Gra dla 7+ graczy"). Jeżeli każdy bohater więcej to +1sp i +1 do limitu, to logicznym jest że w ten sam sposób można redukować.
Testowane. Psuje to troszkę balans ale jest grywalne.
zix
Posty: 257
Rejestracja: 12 paź 2015, 16:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: zix »

Lomik pisze:
Morsereg pisze:
Lomik pisze:@Grucha

redukując liczbę graczy, redukuje się spawn pointy
WAT? skad ta zasada?
tabela ze strony 37 ("Gra dla 7+ graczy"). Jeżeli każdy bohater więcej to +1sp i +1 do limitu, to logicznym jest że w ten sam sposób można redukować.
Testowane. Psuje to troszkę balans ale jest grywalne.
Wskazujmy proszę moment, w których opisujemy home tuleje.
Jak dla mnie - zasady na 7+ graczy to zasady na 7+ graczy ;)
ODPOWIEDZ