Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: MrAtrion »

czeczot pisze: 03 gru 2018, 15:37 Łucznicy i kruki to chyba najlepsze dodatki.
Potem dodatkowe abominacje i NPC.
Dodatkowi bohaterowie to jak dla mnie dodatek do kupienia w dalszej kolejności jak masz podstawke i wolsburg gdzie są juz dodatkowi bohaterowie.
Kruki wydają mi się z deczka OP z tego co widziałem na necie.
bjago999
Posty: 87
Rejestracja: 03 wrz 2017, 18:01

Re: Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: bjago999 »

Dziękuję za odpowiedzi :) teraz pora oszczędzać bo ceny na Amazonie powalają :D
Ithindir
Posty: 9
Rejestracja: 01 lis 2016, 15:00

Re: Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: Ithindir »

Cześć,

Może zainteresuje Was projekt, który prze chwila przedstawiłem w dziale "zrób to sam" - modularne budynki do gier, zwłaszcza że pierwotnie dotyczył głównie Zombicide: Black Plague (choć rozwinął się w stronę bardziej ogólną). Będę wdzięczny za uwagi! : )

viewtopic.php?f=61&t=58871
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 21 times
Been thanked: 271 times
Kontakt:

Re: Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: Portal Games »

Portal Games ma przyjemność potwierdzić, że w 2019 roku ukażą się dwa dodatki do Czarnej Plagi!

Zombicide: Czarna Plaga – Abomination Pack

Obrazek

Zestaw zawiera trzy nowe, potężne abominacje o specjalnych zdolnościach do gry Zombicide: Czarna Plaga!

Pudełko zawiera ponadto 12 kart zombie, 10 znaczników zniszczonych murów, a także jedną ulotkę z zasadami abominacji.

---

Zombicide: Czarna Plaga – Hero Box-1

Obrazek

Hero-box 1 zawiera pięciu nowych bohaterów do gry Zombicide, a także dwie nowe plastikowe podstawki, nowe znaczniki i karty. Dzięki temu dodatkowi nie tylko będziesz w stanie wybrać swoich bohaterów spośród większej grupy, ale także będziesz w stanie zagrać z dwoma Ocalałymi więcej, na przykład w 8 osób naraz! Bohaterowie, którzy dołączą do twojej walki o przetrwanie to: Glynda Battlestout, Julian, Sylvia Samedi, Tucker oraz Arnaud.

---

Więcej naszych planów wydawniczych na 2019 rok znajdziecie tutaj: https://portalgames.pl/pl/plany-wydawni ... -2019-rok/
imrowai
Posty: 150
Rejestracja: 09 lis 2018, 21:29
Has thanked: 22 times
Been thanked: 16 times

Re: Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: imrowai »

Witam

czy jest sposób by poradzić sobie z wyginającymi się planszami mapy? Strasznie to irytujące, po wyjęciu z pudełka mniej więcej są proste, a po chwili kołyski. Nie jest to estetyczne, planszę łatwiej przesunąć -w ogóle straszna kicha.
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: MrAtrion »

Tylko przygnieść czymś ciężkim na płaskiej powierzchni na jakieś 24-48h, żeby mocno się naprostowały. I tak co jakiś czas - w necie mnóstwo takich pytań jest.
yoyocmg
Posty: 258
Rejestracja: 18 wrz 2016, 11:49
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: yoyocmg »

imrowai pisze: 01 lut 2019, 16:22 czy jest sposób by poradzić sobie z wyginającymi się planszami mapy?
Im cześciej je wyciągasz z pudełka i dajesz im szansę „pooddychać” tym mniej będą się wyginać. Polecam też przygniatanie, tak jak kolega wyżej wspomniał. Możesz też wrzucić więcej pochłaniaczy wilgoci do pudełka.
Awatar użytkownika
Lost Death
Posty: 125
Rejestracja: 14 sty 2019, 22:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: Lost Death »

W planach mam zakup "zombicide", czy ktoś mógł by mi dokładnie opisać ile jest tych wydań/sezonów czym one się od siebie różnią i czy można je łączyć tak by ułatwić mi wybór przy zakupie. Dla mnie jest to czarna magia, wcześniej myślałem, ze kolejne pudełka to porostu dodatki, trochę poszperałem po necie i teraz wiem, że nie miałem racji.
„Natura dała nam jeden język, a dwoje uszu, abyśmy słuchali dwa razy tyle, co mówili”
RaYell
Posty: 425
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:18
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 23 times
Been thanked: 56 times

Re: Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: RaYell »

Dodatków i wersji jest mnóstwo więc skupię się tylko na tych dostępnych (albo zapowiedzianych) w Polsce.

1. Zombicide (org. Sezon 1) - walka z zombi przy użyciu broni palnej - wydana lata temu przez Black Monk, obecnie praktycznie niedostępna poza rynkiem wtórnym, o ile się orientuję, to żadne dodatki do tego w Polsce nie wychodziły
2. Czarna Plaga - przeniesienie Zombicide do sredniowiecza, karabiny zastąpione mieczami i kuszami itp., wydaje to Portal i będą do tego wychodziły dodatki Hero Box oraz Abomination Pack, a wydany został w zeszłym roku również Wulfsburg, który wprowadza wilkołaka
3. ZIelona Horda - podstawka w klimatach Czarnej Plagi, trudniejsza od samej Plagi, można ją połączyć albo grać całkowicie osobno, zombiaki zostały tu połączone z orkami więc trochę trudniej je zabić, będą wydane również dodatki Przyjaciele i Wrogowie oraz Adrian Smith 2, również wydawane przez Portal
4. Najeźdzca - zapowiedziana przez Portal wersja Zombicide w kosmosie, i tu znów Portal

Tak więc w sumie wszystko sprowadza się do klimatu, który lubisz - jeśli fantasy to Czarna Plaga na początek będzie łatwiejsza niż Zielona Horda. Mechanika w każdej wersji jest bardzo zbliżona.
Awatar użytkownika
Lost Death
Posty: 125
Rejestracja: 14 sty 2019, 22:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: Lost Death »

mój typ to zdecydowanie fantasy, więc zdecyduję się na czarną plagę. Dziękuję za wyjaśnienie :)
„Natura dała nam jeden język, a dwoje uszu, abyśmy słuchali dwa razy tyle, co mówili”
Amholen
Posty: 113
Rejestracja: 22 mar 2006, 17:00
Has thanked: 5 times

Re: Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: Amholen »

Lost Death pisze: 10 lut 2019, 23:27 mój typ to zdecydowanie fantasy, więc zdecyduję się na czarną plagę. Dziękuję za wyjaśnienie :)
ewentualnie jeśli język polski nie jest konieczny i nie potrzebujesz gry na już, to możesz poczekać na kolejną edycję na kickstarterze. Znając Cmon to pewnie niedługo znowu coś wrzucą
Awatar użytkownika
Smoku
Posty: 464
Rejestracja: 17 lut 2006, 17:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: Smoku »

RaYell pisze: 10 lut 2019, 23:07 Dodatków i wersji jest mnóstwo więc skupię się tylko na tych dostępnych (albo zapowiedzianych) w Polsce.

1. Zombicide (org. Sezon 1) - walka z zombi przy użyciu broni palnej - wydana lata temu przez Black Monk, obecnie praktycznie niedostępna poza rynkiem wtórnym, o ile się orientuję, to żadne dodatki do tego w Polsce nie wychodziły
Wyszły w Polsce w rodzimym języku dwa duże dodatki do sezonu 1: Toxic City Mall i Prison Outbreak , każdy z nich wprowadzający duuuuuużo miodu do rozgrywki i nowych zasad.
Awatar użytkownika
anonim
Posty: 232
Rejestracja: 01 paź 2005, 14:20
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 48 times

Re: Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: anonim »

Prison Outbreak czyli sezon drugi nie był dodatkiem tylko w pełni samodzielną grą chociaż można było go łączyć dowolnie z sezonem pierwszym i dodatkiem Toxic City Mall. Dwa sezony i dodatek tworzyły razem dzielnicę mieszkalną lub biurową z więzieniem i supermarketem. Nie było też tam tylko broni palnej bo do walki wręcz też jest spory arsenał i tak np. można było zombiakowi przywalić patelnią lub kijem bejsbolowym lub coś uciachać maczetą a jak tego było mało zawsze w pogotowiu była piła mechaniczna. Po polsku też wyszły małe dodatki takie jak: psi towarzysze dodające psy do drużyny, które można mieć od początku lub zmieszać z ekwipunkiem i znaleźć w trakcje przeszukania, oraz psy zombie wprowadzające nowych groźnych przeciwników. A jak kupiło się gry u polskiego wydawcy można było dostać Claudie i Eve które miały przetłumaczone karty bohaterów tylko samemu trzeba było je wydrukować.
(S)Ghost Stories z dodatkiem Black secret, Pan tu nie stał.
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 610
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: Gab »

Na wstępie przepraszam za złamanie regulaminu, w odpowiednim dziale założyłem już wątek jednak z powodu znikomego zainteresowania uderzam z tematem także w tym miejscu. Jestem zainteresowany zakupem Zombicide: Black Plague edycja z kickstartera+dodatki płatne. Wiem ile to kosztuje, jestem przygotowany na "ciężki dla portfela" wydatek. Swój egzemplarz straciłem i od tej pory jako gracz odczuwam pustkę, której nie wypełnił dotąd żaden inny tytuł. Więc jeżeli ktoś ma na półeczce w/w pozycję i nie zagląda do niej za często proszę o kontakt na pewno się dogadamy.
longmen76
Posty: 657
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: longmen76 »

Gab pisze: 05 mar 2019, 15:16 Na wstępie przepraszam za złamanie regulaminu, w odpowiednim dziale założyłem już wątek jednak z powodu znikomego zainteresowania uderzam z tematem także w tym miejscu. Jestem zainteresowany zakupem Zombicide: Black Plague edycja z kickstartera+dodatki płatne. Wiem ile to kosztuje, jestem przygotowany na "ciężki dla portfela" wydatek. Swój egzemplarz straciłem i od tej pory jako gracz odczuwam pustkę, której nie wypełnił dotąd żaden inny tytuł. Więc jeżeli ktoś ma na półeczce w/w pozycję i nie zagląda do niej za często proszę o kontakt na pewno się dogadamy.
Też się kiedyś podpaliłem :). Chodziły wtedy kopie po 2000 PLN. Odpuściłem. Wszedłem w Green Horde KS i czekam na Invadera KS.
Z mojej perspektywy polecam rozważyć zakup Green Horde KS plus retailowego Black Plague. Dodatkowo dokupisz dodatki małe i duże i masz grania ma lata.
Jeżeli jednak musisz mieć Black Plague - to poszukaj na e-bayu. Są oferty, ceny wysokie i przesyłka też kosmiczna.
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 610
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: Gab »

W zielona Hordę w wydaniu ks już wszedłem, powiem więcej zamierzam inwestować w to dalej natomiast nadal odczuwam potrzebę poszerzenia kolekcji-bardziej niż o bohaterów chodzi o przeciwników z naciskiem na nekro+abominacje. Ponadto są postacie które po prostu muszę u siebie mieć np Troy czy Xena. Cóż przekopuje się przez eBay w takim razie ;)
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: MrAtrion »

Czy wy też myślicie, że Czarna Plaga (z dodatkiem) jest nadal niezbyt zbalansowana? Zwłaszcza nowe bronie. Nie chodzi mi o kuszę wampiryczną ale np. łuk chaosu - 4 sukcesy i niszczy wszystko. A dzięki zdolności Żelazny Deszcz (ilość wrogów = ilość kości przy ataku) mamy niemal pewną wygraną.
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 610
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: Gab »

Gra oczywiście daje możliwość tworzenia combo-kombinacji, tylko kluczem do zwycięstwa jest odpowiedni balans teamu. Co z tego, że zrobisz 1 koksa, który będzie czyścił ulice z plugastwa, skoro pozostała piątka będzie miała problem przy zwykłym otwieraniu drzwi i pojawiającymi się po tym zombiakami.
pingwin1993
Posty: 15
Rejestracja: 01 lut 2015, 19:26

Re: Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: pingwin1993 »

Które mini dodatki zawierają nowych Nekromatów?
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 610
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: Gab »

MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: MrAtrion »

Pozbywam się Wulfsburga. Itemy są zbyt OP, a wilki (z abominacją) sprawiają, że gracze najczęściej kierują swoją uwagę w masowym szukaniu mocnych broni (duży deck nie pomaga w ogóle). Abominacja z podstawki jest mało warta teraz i gra głównie polega na szczęściu w znajdywaniu. Balans zepsuty. Sprzedaję.

Zastanawiam się jedynie nad Hero Box i ew. łucznikami-zombie. Abominacje dodatkowe też są zbyt przegięte.
bjago999
Posty: 87
Rejestracja: 03 wrz 2017, 18:01

Re: Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: bjago999 »

MrAtrion pisze: 10 mar 2019, 19:17 Pozbywam się Wulfsburga. Itemy są zbyt OP, a wilki (z abominacją) sprawiają, że gracze najczęściej kierują swoją uwagę w masowym szukaniu mocnych broni (duży deck nie pomaga w ogóle). Abominacja z podstawki jest mało warta teraz i gra głównie polega na szczęściu w znajdywaniu. Balans zepsuty. Sprzedaje
Wulfsburg zmienia trochę rozgrywkę z szukania smoczego ognia/Samsonowania na czerwony i uciekania w uciekanie z szukaniem przedmiotów - w przypadku tych przegietych tj. wampiryczna kusza można zrobić house rule, ale to indywidualna sprawa.
Mi się na przykład podoba dopakowanie talii potworów proporcjonalnie do przedmiotów z dodatku i granie z lepszymi przedmiotami na trudniejszego przeciwnika, ale nie każdemu może to przypaść do gustu..
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: MrAtrion »

Używanie house rules tylko udowadnia, że dodatek nie był przetestowany jak trzeba. A każdy kolejny to po prostu machanie balansem na lewo i prawo (herosi z podstawki są najsłabsi ze wszystkich i przez to najczęściej wykluczani). Chyba, że masz zabójcze kombo, które jest OP samo w sobie (łucznik Silas + deszcz żelaza + łuk chaosu).
bjago999
Posty: 87
Rejestracja: 03 wrz 2017, 18:01

Re: Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: bjago999 »

Może i masz rację, co nie zmienia faktu, że w tej grze nie szukałabym dobrze przetestowanych rzeczy.
Jest pełno dodatków i sam sobie przez kombinacje kart ustawiasz balans i trochę ta dyskusja w związku z tym bez sensu..
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: MrAtrion »

To zwykły chwyt marketingowy - zepsuty balans = więcej dodatków "balansujących. Podstawka najlepiej zbalansowana jest niestety. CMON nie jest zainteresowane balansowaniem czegokolwiek tylko wyrzucaniem figurek na rynek.
ODPOWIEDZ