XenoShyft: Onslaught (Keren Philosophales, Michael Shinall)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: maciejo »

Wygrana :!:
ale na poziomie łatwym 20 PB za gracza 8)
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8735
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2645 times
Been thanked: 2331 times

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: Curiosity »

https://www.planszomania.pl/index.php?s ... =XenoShyft
W planszomanii pojawiła się gra i dodatki
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: maciejo »

Porada dla wstystkich ,którzy planują zakup.
Proponuję ściągnąć sobie najpierw apkę zanim wydacie 2 stówy na grę :!:
Można to zobić za darmo poprzez Aptoide 8)
Grałem w wiele trudnych gier kooperacyjnych i mówię Wam to była pestka - tak Ghost Stories też :D - ta gra jest mega trudna do przejścia.
Poziom frustracji przechodzi wszelkie pojęcie.Na ponad 60 gier wygrałem jedną a i tak była to gra na poziomie "łatwym".
Myślę,że autorzy naprawdę przegieli pałę z poziomem trudności.Zorientowali się już chyba że coś jest nie tak ponieważ w wersji na Androida można wybrać poziom trudności natomiast w wesji papierowej nie ma takiej możliwości :evil:
Gra jest cudna,klimat powala,grafiki niesamowite,jakość kart pierwsza klasa ale powtórzę z pełną odpowiedzialnością :!: zagrajcie najpierw online :!:
Chyba,że dodatki wnoszą coś nowego,może wypowie się ktoś kto ma cały pakiet.
:wink:
Ostatnio zmieniony 02 gru 2015, 20:29 przez maciejo, łącznie zmieniany 1 raz.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: Sekator »

Maciejo, widzę że zagrałeś sporo gier, jak się prezentuje regrywalność tej gry bez tych kickstarterowych dodatków wszelakich?
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: maciejo »

Sekator pisze:Maciejo, widzę że zagrałeś sporo gier, jak się prezentuje regrywalność tej gry bez tych kickstarterowych dodatków wszelakich?
Przy tym poziomie trudności i przy dużej różnorodności kart regrywalnosc jest zdecydowanie spora.Pewnie kiedyś przyjdzie ochota także na dodatki - gra jest świetna więc to raczej nieuniknione :D
Pograj a sam się przekonasz, pozdrawiam :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Ash
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2011, 23:19
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 1 time

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: Ash »

maciejo pisze: Myślę,że autorzy naprawdę przegieli pałę z poziomem trudności.Zorientowali się już chyba że coś jest nie tak ponieważ w wersji na Androida można wybrać poziom trudności natomiast w wesji papierowej nie ma takiej możliwości :evil:
jest

BTW: Cieszę się, że się dobrze bawisz, a gra jest rzeczywiście b. trudna
adman
Posty: 242
Rejestracja: 05 sty 2015, 12:22
Lokalizacja: k/Olsztyna
Been thanked: 18 times

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: adman »

Przy wersji niepolskiej musi w końcu być ktoś, kto zada to pytanie:
czy będzie wersja polska?
sprzedam: duzy zestaw x-wing 1.0 i inne wynalazki
kupię: dodatek do gears of war...
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: maciejo »

Ash pisze:
maciejo pisze: Myślę,że autorzy naprawdę przegieli pałę z poziomem trudności.Zorientowali się już chyba że coś jest nie tak ponieważ w wersji na Androida można wybrać poziom trudności natomiast w wesji papierowej nie ma takiej możliwości :evil:
jest

BTW: Cieszę się, że się dobrze bawisz, a gra jest rzeczywiście b. trudna
Specjalnie przejrzałem kartka po kartce - nie ma
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: maciejo »

adman pisze:Przy wersji niepolskiej musi w końcu być ktoś, kto zada to pytanie:
czy będzie wersja polska?
Wątpię bardzo :?
Ale jakby ktoś miał ochotę na tłumaczenie kart i instrukcji to chętnie się dołączę.Chciałbym aby wiecej osób miało możliwość pogrania w tę znakomitą grę.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: Sekator »

Może mi ktoś powiedzieć co jest w pudle podstawowym?

Bo na bgg napisane jest jedno, a zdjęcie w jednym ze sklepów sugeruje inaczej. W core boxie są te "boostery" z eksperymentalnymi broniami etc?
Ostatnio zmieniony 02 gru 2015, 20:33 przez Sekator, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: maciejo »

W podstawce nie ma żadnych bosterków,tzn ja nie miałem :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8735
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2645 times
Been thanked: 2331 times

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: Curiosity »

W podsumowaniu zbiórki na Arcadia Quest:Inferno, wydawca zapowiada w styczniu kolejną zbiórkę na Xenoshyft Onslaught Dreadmire

https://www.kickstarter.com/projects/co ... ts/1438906
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Noah2
Posty: 10
Rejestracja: 11 sty 2014, 15:44

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: Noah2 »

Przed Świętami stałem się szczęśliwym właścicielem Xenoshyfta (oraz dodatku z nowymi potworkami) i mam za sobą już 8 partii (6 w trybie solo i 2 na dwóch graczy). Potwierdzam wszystkie dotychczasowe opinie o grze - jest wspaniale wydana, charakteryzuje się wysoką regrywalnością ale również piekielnie wysokim poziomem trudności. Do tej pory, na wspomnianych 8 gier, udało mi się wygrać tylko raz w trybie solo (za to na standardowym poziomie trudności tj. 15 HP bazy). Dlatego z pewnością nie będzie to gra dla każdego.

Reasumując, jeżeli kogoś nie frustrują ciągłe porażki, to zdecydowanie polecam. W moim przypadku ogromną zaletą tej gry jest tryb solowy, który, mimo początkowych obaw, chodzi bardzo sprawnie.

Przy okazji pytanie do osób ogranych w Xenoshyfta. Jaką macie taktykę na zwycięstwo? Na jakiej dywizji gra się Wam najłatwiej? Ja póki co wygrałem grając z Weapon Factory i inwestując w spark jumpery, vindicator armoury, granatniki i takie małe itemki, które boostują o 1 siłę i życie(zapomniałem nazwy). Na podstawie pierwszych obserwacji uważam, że w tej grze bardzo ważne jest aby zaatakować przed przeciwnikiem. Dlatego spark jumper wydaje mi się chyba najlepszym przedmiotem w grze. Zwłaszcza ze zdolnością Weapon Factory, która aktywuje się w drugiej fali pozwalającą odzyskać zużytą strzelbę.

Taktyka, którą stosowałem w wygranej partii wyglądała mniej więcej tak :

- w pierwszej fali raczej starałem się nie kupować rangerów i skupić się bardziej na sprzęcie (dodatkowe sparki, granatnik, te itemki boostujące siłę i życie, zbroje). Miałem szczęście przy przeciwnikach i przeszedłem całą falę z pełnym życiem.
- w drugiej fali z kolei na odwrót - głównie kupowałem jednostki, skupiłem się tylko na medykach i żołnierzach z jetpackami, broni już nie kupowałem, bo dzięki zdolności bazy mogłem raz na rundę dobrać jedną ze stosu kart odrzuconych, ze sprzętu dokupiłem tylko chyba ze dwa pancerze (wyłącznie vindicator armour). Dwa pierwsze ataki przeszedłem z lekkimi stratami (stracone 2 punkty życia). Ale trzeci atak mnie zdewastował (stracone 6 punktów) bo jako pierwszy potworek w kolejce trafił się living nest (taki wróg z dodatku, który po zabiciu wzmacnia życie i obrażenia kolejnego przeciwnika o 2) a dodatkowo był jeszcze boss z dodatku - lasher worm. W rezultacie, po ostatniej rundzie 2 fali moja baza pozostała z 7 punktami życia.
- w trzeciej fali inwestowałem w jednostki, wszystkie trzy rodzaje, przy czym w pierwszej kolejności hyperiony i defendery. Hyperion jest w trzeciej fali must havem, bo jak trafi się na początku rundy ten skorpion, który przejmuje jednostki i nie ma go jak zdjąć, to w zasadzie można się pakować. Co prawda przed końcem fali oberwałem jeszcze lekko (stracone 4 punkty życia bazy), ale przetrwałem z 3 punktami.

Dajcie znać, jakich taktyk Wy używacie. Nie grałem jeszcze na wszystkich dywizjach, ale najłatwiej grało mi się do tej pory na Weapon Factory i na Barakach.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8735
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2645 times
Been thanked: 2331 times

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: Curiosity »

Zacząłem trochę więcej grać w wersję na tablet. O kurczę, gra jest pierońsko ciężka. Zagrałem kilka razy, wszystko w trybie solo (z jedną dywizją, ale starałem się zagrać każdą po trochu) i mój rekord to zdaje się 7 czy 8 stoczonych walk (3 fala).

Mam pytanie - czy w trybie na kilku graczy gra się symultanicznie, czy też każdy po kolei? Jeśli po kolei, to downtime`y są chyba konkretne?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: maciejo »

Curiosity pisze:Zacząłem trochę więcej grać w wersję na tablet. O kurczę, gra jest pierońsko ciężka. Zagrałem kilka razy, wszystko w trybie solo (z jedną dywizją, ale starałem się zagrać każdą po trochu) i mój rekord to zdaje się 7 czy 8 stoczonych walk (3 fala).

Mam pytanie - czy w trybie na kilku graczy gra się symultanicznie, czy też każdy po kolei? Jeśli po kolei, to downtime`y są chyba konkretne?
W instrukcji jest wyraźnie napisane że trzeba grać po kolei.
Przez to jest jeszcze ciekawiej ponieważ trzeba decydować czy pomóc koledze czy trzymać karty dla siebie.
Co do czasu gry to jako doświadczeni gracze :D potrzebujemy z synem ok 2 godz na partyjke.Nie ma to większego znaczenia bo i tak nie zorientujesz się kiedy te dwie godz przelecą .
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8735
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2645 times
Been thanked: 2331 times

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: Curiosity »

Dzięki maciejo :)
Już zacząłem czytać instrukcję i wpadłem na BGG w poszukiwaniu porad i strategii.
I pojawiają się sensowne głosy, że gra wieloosobowa trochę niweluje problem kiepskiego draftu - grając samemu, jeśli dociągniesz 6 żołnierzy to z dwoma nic nie zrobisz (analogicznie jak dojdzie 6 itemków). A tak to podrzucasz nadmiarowe karty innemu graczowi i szafa gra :) No i każdy ma na coś innego zniżkę, zależnie od dywizji, co też się pewnie przydaje.

Instrukcja jest prosta i czytelna - za namową @maciejo biorę się za tłumaczenie. Bardzo szybko całości nie zrobię, ale ziarnko do ziarnka...

I z jednej strony poziom trudności mnie dobija, a z drugiej, coś mnie do tej gry ciągnie (aż sam się zdziwiłem). Prawie 2 w nocy, a ja zamierzam jeszcze pograć :)
Ostatnio zmieniony 20 sty 2016, 11:28 przez Curiosity, łącznie zmieniany 1 raz.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8735
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2645 times
Been thanked: 2331 times

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: Curiosity »

Czy ktoś próbował zaimplementować do gry piątego gracza? Mechanicznie nie ma żadnych przeszkód, chociaż rozgrywka się zdecydowanie wydłuży. Jak z grywalnością?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: maciejo »

Curiosity pisze:Czy ktoś próbował zaimplementować do gry piątego gracza? Mechanicznie nie ma żadnych przeszkód, chociaż rozgrywka się zdecydowanie wydłuży. Jak z grywalnością?
A gdzie znajdziesz taki stół :mrgreen:
A tak na serio to wydaje mi się że jednak trochę za mało kart poszczególnych jednostek będzie dostępnych przy 5 graczach.
O przedmioty bym się nie martwił bo jest w czym wybierać ale żołnierzyków trochę za mało :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: Morsereg »

w sumie poza jedna wypowiedzia Curiosity z grudnia, nie widzialem tutaj wiecej informacji na ten temat:
https://www.kickstarter.com/projects/co ... nav_search
dodatek ktory mozna traktowac jak osobna gre.

dzieki temu nie bedzie problemu by zagrac w wieksza ilosc graczy ;)

nie ukrywam, ze nosze sie z zamiarem wsparcia kampani. graficzki i gamepleye bardzo dobrze wygladaja, wypowiedzi tez pozytywne.
to, ze gra jest trudna jest dodatkowym plusem.
a w dodatku maja dojsc warunki pogodowe co dodatkowo zwieksza regrywalnosc.

szkoda tylko, ze zlotowka leci na leb na szyje ;)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8735
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2645 times
Been thanked: 2331 times

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: Curiosity »

Morsereg pisze:w sumie poza jedna wypowiedzia Curiosity z grudnia, nie widzialem tutaj wiecej informacji na ten temat:
https://www.kickstarter.com/projects/co ... nav_search
dodatek ktory mozna traktowac jak osobna gre.

dzieki temu nie bedzie problemu by zagrac w wieksza ilosc graczy ;)

nie ukrywam, ze nosze sie z zamiarem wsparcia kampani. graficzki i gamepleye bardzo dobrze wygladaja, wypowiedzi tez pozytywne.
to, ze gra jest trudna jest dodatkowym plusem.
a w dodatku maja dojsc warunki pogodowe co dodatkowo zwieksza regrywalnosc.

szkoda tylko, ze zlotowka leci na leb na szyje ;)
Zajrzyj tutaj: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 55&t=40636
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: crsunik »

Mam takie pytanie :) Często jest tak, że do gry wychodzi dodatek, który wpływa na jej mechanikę czyniąć nią znacznie lepszą i ciekawszą. Czy któryś z dodatków do Onslaught jest tzw. 'must have'? Czy można spokojnie zaopatrzyć się w podstawkę w sklepie i w samą podstawkę grać, a o dodatkach pomyśleć jak się znudzi?
Awatar użytkownika
Dexterus
Posty: 369
Rejestracja: 26 paź 2014, 20:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: Dexterus »

Nie jestem najlepszą osobą do odpowiedzi, bo z Onslaughtem spotkałem się tylko parę razy; choć te spotkania plus wiedza, co z Dreadmire zostało jeszcze poprawione wystarczyły, by dorzucić swoje trzy grosze do kampanii ;) (szkoda tylko, że nie są to trzy grosze, aaaleee...). Tym niemniej, skoro nie odpowiada nikt inny, to chociaż ja coś podpowiem :D

Musisz odpowiedzieć sobie, na czym potencjalnie Ci bardziej zależy. The Hive dodaje po 5 nowych stworów (plus nowego bossa) do każdej fali, wprowadza więc niewątpliwe urozmaicenie do zabawy. Pozostałe dwa dodają nowe "pokoje" wraz z ich abilitkami i pasującym sprzętem. Osobiście żadnego z nich nie nazwałbym "must have"; ale priorytet nadałbym "The Hive", gdyż szybciej człek się nauczy na pamięć stworów niż przemieli wszystkie sprzęty dostępne w grze :)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8735
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2645 times
Been thanked: 2331 times

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: Curiosity »

Mi się bardzo podoba sprzedawany teraz na KS dodatek IMMOLATION.
Wczoraj pojawił się dokładny opis mechaniki i widać, że jest to coś nowego. Nikt chyba tego nie napisał wprost (albo ja przegapiłem), ale jestem przekonany, że będzie działał także z Onslaughtem.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8735
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2645 times
Been thanked: 2331 times

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: Curiosity »

Gratka dla posiadaczy Onslaughta!
https://www.kickstarter.com/projects/co ... ts/1475929

Przy zbiórce na Dreadmire, CMON zaprezentował pakiet NORTEC ELITE do Onslaughta. Są to nowe wersje dobrze znanych postaci i przedmiotów. CMON twierdzi, że nauczony doświadczeniem przyłożył dużą wagę do tego, aby teksty na kartach były jednoznaczne i nie zostawiały pola do interpretacji.

Must have?
Nie będzie dostępny w takiej formie w retailu, chociaż raczej pojawi się w sprzedaży dołożony do innych upgrade packów (czyli wyjdzie drożej). Na KS 15$.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5226
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1819 times
Kontakt:

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: Gambit »

Aaaaaaa....Xenoshyft Onslaught właśnie dojechał do mnie do domu, a ja jeszcze w pracy....Damn!
ODPOWIEDZ