Dungeon Saga PL !

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Dungeon Saga PL !

Post autor: janekbossko »

A ktos ma jakies wieści co Bard chce lub wyda dodatkowo do tej gry? Cokolwiek?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5231
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1833 times
Kontakt:

Re: Dungeon Saga PL !

Post autor: Gambit »

janekbossko pisze:A ktos ma jakies wieści co Bard chce lub wyda dodatkowo do tej gry? Cokolwiek?
Z tego co się orientuję dodatki są uzależnione od sprzedaży podstawki. Czyli standard.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Dungeon Saga PL !

Post autor: janekbossko »

Czyli standart...trzeba bedzie mieszać wersje jezykowe


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: Dungeon Saga PL !

Post autor: Retro »

To samo mnie napisali, że uzależnione wydanie dodatków od sprzedaży podstawki. Na pytanie jak się sprzedaje podstawka napisali że są zadowoleni. A na pytanie czy po recenzji Gambita i po wydaniu wykastrowanej wersji zdają sobie sprawę że bez dodatku dalsza sprzedaż podstawki leży bo prawdopodobnie zaleje rynek wtórny, na to pytanie niestety nie doczekałem się odpowiedzi.
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5231
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1833 times
Kontakt:

Re: Dungeon Saga PL !

Post autor: Gambit »

Retro pisze:To samo mnie napisali, że uzależnione wydanie dodatków od sprzedaży podstawki. Na pytanie jak się sprzedaje podstawka napisali że są zadowoleni. A na pytanie czy po recenzji Gambita i po wydaniu wykastrowanej wersji zdają sobie sprawę że bez dodatku dalsza sprzedaż podstawki leży bo prawdopodobnie zaleje rynek wtórny, na to pytanie niestety nie doczekałem się odpowiedzi.
To nie do końca tak. Moja opinia przedstawiona w recenzji to moja opinia, którą pewnie ileś tam osób podziela. Ale są też gracze, którym Dungeon Saga się podoba i oni będą napedzać tę sprzedaż. Trzeba tylko trzymać kciuki, żeby dla dobra obu tych grup, sprzedaż była na tyle duża, aby pojawił się dodatek. Jak na razie nie widziałem zbyt dużo egzemplarzy DS na rynku wtórnym. Zatem nie ma co załamywać rąk.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Dungeon Saga PL !

Post autor: Rocy7 »

Muttah pisze: Natomiast co do wspomnianych porównań, to powiem tak - usuń arc z Sagi i dostaniesz Descenta, tylko z mniejszą ilością kart. Usuń karty z Descenta i... nie zostanie nic - dla mnie system tej gry nie broni się absolutnie niczym, po prostu nie ma w nim nic, co czyniłoby walkę ciekawą. I jeszcze dziwi mnie zarzut co do wygranej po ubiciu jednego z bohaterów - to lepszy jest może system z Descenta 2, gdzie podnosimy typa, który znowu pada, my go podnosimy i tak do usranej śmierci? W DS jest krótka piłka, gość dostaje ostatnią ranę i nara.


system Descenta i Imperial Assault broni sie zdolnosciami aktywowanymi za zmeczenie, co daje wiecej wyborow dla graczy w trakcie gry, gdy maja pare tych zdolnosci. Wybór gracza sie ogranicza sie tylko do kogo by tu zaatakowac, gdzie isc, uzyc zdolnosci jednorazowej i ktorego czaru uzyc w przypadku magow.

Wlasnie mag, kapłan czy bard to postac, ktora ma wiecej wyborow i nimi DS gra sie nawet fajnie.

Gdyby AC mial opisane zasady balansu, uncharted dungeon ekipa mag, kaplan, bard i wojownik moglaby dostac ciekawa rozgrywke.

Nigdzie nie mowilem, ze Descent ma lepiej rozwiazany system wygranej, choc wole scenariusze oparte na realizacji celow. Wystarczyloby w DS zrobic scenariusze na zasadzie z Level 7, ze dopiero powalenie połowy bohaterow powoduje przegrana graczy i byloby juz lepiej.
Muttah pisze:Opcja leczenia tylko by zepsuła wszystko, bo overlord klepie postać, a ta się leczy i tak w koło Wojtek...
w podstawce 2 postacie maja mozliwosc leczenia i co jeszcze ciekawsze twórcy gry w Adventurer Companion dodali czary leczace, wiec widocznie nie psuja one, az tak rozgrywki.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5173
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: Dungeon Saga PL !

Post autor: raj »

"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
ODPOWIEDZ