Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Michałku »

kozz84 pisze: 05 cze 2018, 09:07 Ale patrząc na aktywność tego wątku nikogo to chyba nie dziwi :)
Nie dziwi, ale aktywność tego wątku nie ma nic do rzeczy. Forum gier planszowych, nie jest podstawową lokalizacją, gdzie dyskutują "karciarze". AGoT ma się całkiem dobrze w Polsce, tylko większość gra kartami angielskimi.
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
michaelius
Posty: 95
Rejestracja: 19 lip 2010, 17:00
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: michaelius »

Akurat w AGOTa sporo osób nawet na turniejach grało Polskimi orientacyjnie coś koło połowy u nas było na początku. Może nie było to jak w destiny gdzie Polskie przeważały zdecydowanie , ale i tak nieźle jak na LCGa.
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 25 times
Been thanked: 44 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Vester »

To oznacza, że już żaden lcg niecoop się nie utrzyma w wersji PL. Mogli zaczekać chociaż do ostatniego sezonu w tv, a nuz by drgnelo... Tak czy siak, mogiła na przyszłość.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: 13thcaesar »

Witam
Zamówiłem z bratem dwa Core Sety do GoT LCG 2ed - w ten weekend chcemy rozegrać pierwszą partię na 3 graczy. W związku z tym mam pytanie - na pierwszą rozgrywkę polecacie zagrać nam na jednym Core Secie gotowymi taliami z instrukcji, czy lepiej od razu zbudować mono-talie tego typu https://boardgamegeek.com/thread/146296 ... -core-sets korzystając z dwóch Core Setów?
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1341
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 547 times
Been thanked: 281 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Atamán »

Wg mnie na mono taliach z 2 pudełek będzie wam się lepiej grało.

A poziom złożoności takich talii jest nawet mniejszy, bo mając jedną frakcję i więcej kopii kart w talii masz bardziej spójne ze sobą talie.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: 13thcaesar »

Atamán pisze: 01 sie 2018, 23:12 Wg mnie na mono taliach z 2 pudełek będzie wam się lepiej grało.

A poziom złożoności takich talii jest nawet mniejszy, bo mając jedną frakcję i więcej kopii kart w talii masz bardziej spójne ze sobą talie.
Dzięki. Rozegraliśmy już kilka partii w formacie Joust - niestety trzeci gracz się nie pojawił - mono-taliami. Gra nas wciągnęła strasznie, aż wstyd że jest już tyle lat na rynku, a my dopiero teraz ją odkryliśmy. Tak się nam spodobała że już idzie do nas przesyłka z całym pierwszym cyklem + dwoma dodatkami z drugiego. Początkowo rozważaliśmy kupno czterech dużych dodatków, ale jeśli się nie mylę wspierają one głównie dedykowane im frakcje, czyli jak na razie 5 + jedna na horyzoncie, a my jak dotąd nie mamy tej ulubionej i obawialiśmy się że pozostała dwójka będzie niegrywalna w konfrontacji z tymi dopakowanymi dużymi dodatkami. Dlatego planujemy na razie skompletować wszystkie cykle, a potem dokupić duże dodatki.
Awatar użytkownika
anoptichtys
Posty: 148
Rejestracja: 23 sty 2017, 05:29
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 14 times
Been thanked: 7 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: anoptichtys »

W związku z promocją Galakty mam pytanie w sprawie serii.

W założeniu gralibyśmy tylko na 4os. Czy komuś chce się napisać co w tym wypadku najlepiej kupić (oczywiśćie ze względu na ceny, jest teraz możliwość zaszalenia). Są jakieś must have itp?

Tryb na 4os jest stricte konfrontacyjny? I czy da się tak rozdzielić karty rodów tak, aby każdy gracz trzymał je w domu i to z nich konstruował decki? Bo przy dzieciatych graczach, tylko taka opcja wchodzi w grę aby trochę pobawić się taliami ;)
wuher44
Posty: 348
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:47
Has thanked: 131 times
Been thanked: 60 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: wuher44 »

Bierz wszystko. Jest taka cena ze nie ma sie co zastanawiac
Co do rodów to da sie rozdzielic po dwa rody na osobe. Tylko z kartami neutralnymi i plotami bedzie problem.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: rastula »

Mimo wszystko dużo tego wyszło więc pytam.

1) na 2 osoby ma sens?
2) podstawka i duże zestawy wystarczą? Czy to dobry zestaw?
wuher44
Posty: 348
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:47
Has thanked: 131 times
Been thanked: 60 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: wuher44 »

Przede wszystkim na 2 osoby ma sens.

Przeklejam z innego wątku:
Teudno powiedzieć co z GOTA wybrać.
Duze dodarki sa tylko do 5 rodów więc jak kupisz tylko te dodatki to pozostale 3 rody będą upośledzone.
Małe dodatki wnoszą w miarę po równo do każdego rodu.
Ale jak już się zdecydujesz na 3xcore i wszystkie małe dodatki to bez sensu będzie nie kupienie dyżych dodatkow za 125 zł.
Super
Posty: 397
Rejestracja: 07 lip 2017, 13:24
Has thanked: 215 times
Been thanked: 120 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Super »

wuher44 pisze: 24 sie 2018, 15:51 Ale jak już się zdecydujesz na 3xcore i wszystkie małe dodatki to bez sensu będzie nie kupienie dyżych dodatkow za 125 zł.
Czy do takiej casualowej, nieturniejowej gry potrzebne są faktycznie aż trzy podstawki?
wuher44
Posty: 348
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:47
Has thanked: 131 times
Been thanked: 60 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: wuher44 »

Super pisze: 24 sie 2018, 16:55
wuher44 pisze: 24 sie 2018, 15:51 Ale jak już się zdecydujesz na 3xcore i wszystkie małe dodatki to bez sensu będzie nie kupienie dyżych dodatkow za 125 zł.
Czy do takiej casualowej, nieturniejowej gry potrzebne są faktycznie aż trzy podstawki?
W core secie większość kart jest x1. Aby moc zbudować deck na w miarę działającej mechanice prawdopodobieństwo dojścia kluczowych kart powino być wysokie z 1x kartą tego nie osiągniesz. Dalej wiele kart z core seta jest kluczowe.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1270 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: seki »

Dla starych LCGowych graczy te pytania są z pewnością nudne ale po wyrywkowym przejrzeniu wątku nie znalazłem odpowiedzi, wybaczcie. Zastanawiam się nad zakupem 2x CS do gry dwuosobowej. Jak dużo miałbym z tego zabawy? jaka jest regrywalność samych kart z zestawu podstawowego? Biorąc pod uwagę obecne wyprzedażowe ceny jestem skłonny wejść w LCG mimo złożonej sobie kiedyś obietnicy by nigdy tego nie robić. Ale wydać kasy na wszystkie cykle nie chcę i tu pytanie o regrywalność CS oraz drugie pytanie jeśli do gry dołączył bym np. tylko jeden pełen cykl fabularny to czy regrywalność znacząco wzrasta czy niewiele? Wg znalezionych informacji cykle dodają mniej więcej po równo dla wszystkich frakcji więc mam nadzieję, że taki zakup ma sens.
wuher44
Posty: 348
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:47
Has thanked: 131 times
Been thanked: 60 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: wuher44 »

O ile będziesz się nawił w budowanie talii to gra ma bardzo wysoką regrywalność.
Myślę, że na 2core + pierwszy cykl zagrasz 100+ gier i tak wszystkich kombinacji rodów nie wykorzystasz.
Oczywiście lepiej mić 3x core ale o tym pisałem wyżej.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: rastula »

Czyli lepiej 2 CS + cykl do domowego grania na 2P?
wuher44
Posty: 348
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:47
Has thanked: 131 times
Been thanked: 60 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: wuher44 »

rastula pisze: 24 sie 2018, 19:10 Czyli lepiej 2 CS + cykl do domowego grania na 2P?
Tak. Chociaż możesz mieć problem z ekonomią jeśli będziesz chciał mieć zrobionych na raz kilka decków.
Ale da się grać.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: rastula »

To muszę poczytać jeszcze, bo 3 cs to mi się wydaje jednak lekka przesada do pogrania w domu ;).
wuher44
Posty: 348
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:47
Has thanked: 131 times
Been thanked: 60 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: wuher44 »

rastula pisze: 24 sie 2018, 19:24 To muszę poczytać jeszcze, bo 3 cs to mi się wydaje jednak lekka przesada do pogrania w domu ;).
Nie ma co się zastanawiać tylko brać. W tej cenie (ok 200 zł) nie kupisz żadnej gry z ~1000 kart.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: rastula »

Jak znam siebie to może być kolejne 1000 kart w które nie gram ;).
PawelWAW
Posty: 182
Rejestracja: 06 lut 2017, 16:56
Has thanked: 11 times
Been thanked: 1 time

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: PawelWAW »

Szukałem w temacie, ale nie znalazłem, więc przepraszam jeśli powtarzam pytanie.
Ile jest kart w dużych dodatkach, bo w małych 60?
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: pan_satyros »

PawelWAW pisze: 24 sie 2018, 20:44 Szukałem w temacie, ale nie znalazłem, więc przepraszam jeśli powtarzam pytanie.
Ile jest kart w dużych dodatkach, bo w małych 60?
156
wuher44
Posty: 348
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:47
Has thanked: 131 times
Been thanked: 60 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: wuher44 »

PawelWAW pisze: 24 sie 2018, 20:44 Szukałem w temacie, ale nie znalazłem, więc przepraszam jeśli powtarzam pytanie.
Ile jest kart w dużych dodatkach, bo w małych 60?
W małym 3x20
W dużym 3x52
W core set ok 200 ale wiekszosc x 1
wuher44
Posty: 348
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:47
Has thanked: 131 times
Been thanked: 60 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: wuher44 »

rastula pisze: 24 sie 2018, 20:08 Jak znam siebie to może być kolejne 1000 kart w które nie gram ;).
Powiem tak: jeśli lubisz uniwersum GOTa, jeśli lubisz budować talie i je testować, jeśli masz czas na granie w grę częściej niż raz w tygodniu to powinieneś być zadowolony.
Gry LCG wymagają od graczy całkiwm innego podejścia do nich niż do innych gier.
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: zakwas »

Złamałem się. ;)

Jaka była kolejność wydawania tego? Na stronie FFG jak i Galakty bałagan i wszystko w jednym worze - mogę się tylko domyślać, a chciałbym poznawać grę w kolejności wydawania... :(
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: kozz84 »

zakwas pisze: 24 sie 2018, 21:40 Złamałem się. ;)

Jaka była kolejność wydawania tego? Na stronie FFG jak i Galakty bałagan i wszystko w jednym worze - mogę się tylko domyślać, a chciałbym poznawać grę w kolejności wydawania... :(
Rozwiń community wiki:

https://boardgamegeek.com/boardgame/169 ... nd-edition

Promocja również i mnie zaciekawiła. Powiedzcie tylko, czy warto grać w z żoną? Obecnie gramy w Horror w Arkham i poziom skomplikowania jest idealny. Na bgg ocenili agot 2nd lcg na 3.4 i jest to więcej niż Netrunner (3.36), który był zbyt ciężki do domowego grania. Serialu nie oglądamy, więc tematyka równie nijaka.
ODPOWIEDZ