Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
PawelWAW
Posty: 182
Rejestracja: 06 lut 2017, 16:56
Has thanked: 11 times
Been thanked: 1 time

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: PawelWAW »

pan_satyros pisze: 24 sie 2018, 21:16
PawelWAW pisze: 24 sie 2018, 20:44 Szukałem w temacie, ale nie znalazłem, więc przepraszam jeśli powtarzam pytanie.
Ile jest kart w dużych dodatkach, bo w małych 60?
156
Dzięki :D
Zachęcony Waszą recenzją chyba spróbuję GoTa, choć zastanawiam się też nad legenda 5 kręgów.
wuher44
Posty: 348
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:47
Has thanked: 131 times
Been thanked: 60 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: wuher44 »

kozz84 pisze: 24 sie 2018, 22:07
zakwas pisze: 24 sie 2018, 21:40 Złamałem się. ;)

Jaka była kolejność wydawania tego? Na stronie FFG jak i Galakty bałagan i wszystko w jednym worze - mogę się tylko domyślać, a chciałbym poznawać grę w kolejności wydawania... :(
Rozwiń community wiki:

https://boardgamegeek.com/boardgame/169 ... nd-edition

Promocja również i mnie zaciekawiła. Powiedzcie tylko, czy warto grać w z żoną? Obecnie gramy w Horror w Arkham i poziom skomplikowania jest idealny. Na bgg ocenili agot 2nd lcg na 3.4 i jest to więcej niż Netrunner (3.36), który był zbyt ciężki do domowego grania. Serialu nie oglądamy, więc tematyka równie nijaka.
Warto grać. Ale ciężko powiedzieć czy podpasuje. Co-op to jednak co innego.
Jeśli żona jest cierpliwa i ma chęć wgłębić sie to spróbuj.
wuher44
Posty: 348
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:47
Has thanked: 131 times
Been thanked: 60 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: wuher44 »

zakwas pisze: 24 sie 2018, 21:40 Złamałem się. ;)

Jaka była kolejność wydawania tego? Na stronie FFG jak i Galakty bałagan i wszystko w jednym worze - mogę się tylko domyślać, a chciałbym poznawać grę w kolejności wydawania... :(
Sprawdź tutaj są wszystkie karty i dodatki wypisane w kolejności wydawania.
http://www.cardgamedb.com/index.php/aga ... tion-cards
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6123
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 633 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: pan_satyros »

PawelWAW pisze: 24 sie 2018, 22:18
pan_satyros pisze: 24 sie 2018, 21:16
PawelWAW pisze: 24 sie 2018, 20:44 Szukałem w temacie, ale nie znalazłem, więc przepraszam jeśli powtarzam pytanie.
Ile jest kart w dużych dodatkach, bo w małych 60?
156
Dzięki :D
Zachęcony Waszą recenzją chyba spróbuję GoTa, choć zastanawiam się też nad legenda 5 kręgów.
Miło słyszeć :) to bardzo dobra gra. My wzięliśmy wszystkie dodatki i też wrócimy do grania. L5R zamówiliśmy również, więc pewnie pojawi się kiedyś w podcaście, tylko nie ma pewności czy do tego czasu nakład nie zniknie. W tej cenie warto chyba brać w ciemno - to uznana seria.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: seki »

Gra mnie mocno kusi. Moim głownym współgraczem jest małżonka, która raczej nie spędzi sporej ilości czasu analizując z instrukcją działania kart. Powiedzcie mi proszę czy działanie kart jest w miarę oczywiste po przeczytaniu ich opisów na karcie czy raczej wszystko na początku trzeba sprawdzać w instrukcji? Nie mam na myśli zasad gry tylko działanie kart. Czy jeśli będziemy w to grać 1-3 razy w miesiącu, czyli raczej wielu wieczorów temu tytułowi nie poświecimy, to czy jest szansa, że będziemy mogli do gry usiąść i zagrać z satysfakcją czy raczej trzeba nauczyć się działania każdej karty (współdziałania z kartami)?
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 51 times
Been thanked: 17 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Marx »

Da się w to zagrać gdzieś online? :-)))
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Michałku »

seki pisze: 25 sie 2018, 19:41 Gra mnie mocno kusi. Moim głownym współgraczem jest małżonka, która raczej nie spędzi sporej ilości czasu analizując z instrukcją działania kart. Powiedzcie mi proszę czy działanie kart jest w miarę oczywiste po przeczytaniu ich opisów na karcie czy raczej wszystko na początku trzeba sprawdzać w instrukcji? Nie mam na myśli zasad gry tylko działanie kart. Czy jeśli będziemy w to grać 1-3 razy w miesiącu, czyli raczej wielu wieczorów temu tytułowi nie poświecimy, to czy jest szansa, że będziemy mogli do gry usiąść i zagrać z satysfakcją czy raczej trzeba nauczyć się działania każdej karty (współdziałania z kartami)?
Działanie kart jest raczej intuicyjne jeśli pozna się podstawowe zasady. Oczywiście jak w każdym LCg pojawia się niejasne sytuacje ale Odpowiedzi można szybko znaleźć w internecie. A w razie czego akurat w Poznaniu jest dość Ilona grupa graczy, zawsze można wpaść i z nami pograć i zobaczyć co i jak.

@Marx online można zagrać na theironthrone.net
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 144 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Munchhausen »

Dawno nie miałem równie ciężkiej rozkminy, jak teraz. Bo z jednej strony promocja naprawdę świetna, ale to nadal sześć stów za całość. Za karcianę, którą wcześniej nie byłem nawet zainteresowany, choć świat Gry o Tron znam i lubię. Resztką silnej wolni odpuszczę, choć mój wewnętrzny kolekcjoner płacze. I tak już jestem dojony na hajs przez Arkham LCG :)
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 66 times
Been thanked: 18 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: inzkulozik »

Ta promocja to właściwie z jakiej okazji ?
Raczej spodziewałem się, że do takich cen zejdzie WH: Podbój, ale nie gra, która ciągle "żyje".
Czyżby Galakta miała żegnać się z tytułem ?
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 144 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Munchhausen »

Oni już jakiś czas temu oficjalnie ogłosili, że nie będzie już nowych dodatków po polsku. A to zawsze oznacza wyprzedaż.
PawelWAW
Posty: 182
Rejestracja: 06 lut 2017, 16:56
Has thanked: 11 times
Been thanked: 1 time

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: PawelWAW »

Munchhausen pisze: 27 sie 2018, 08:43 Dawno nie miałem równie ciężkiej rozkminy, jak teraz. Bo z jednej strony promocja naprawdę świetna, ale to nadal sześć stów za całość. Za karcianę, którą wcześniej nie byłem nawet zainteresowany
Mam dokładnie tak samo :D :?
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: seki »

Ja zamówiłem ale narazie tylko 2xCS. Jeśli się spodoba zamówie jeszcze 1-2 cykle co da panad 1,1 tys kart. Do domowego grania nie czuję konieczności brać wszystkiego.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: rastula »

Ja 2xCS i 5 dużych dodatków...
kozz84
Posty: 731
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 158 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: kozz84 »

A ja zagrałem parę razy online i wystarczy mi. 600 zł zaoszczędzone :D
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: rastula »

Jesteś bardzo dzielny ;).
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: ramar »

rastula pisze: 27 sie 2018, 10:37 Ja 2xCS i 5 dużych dodatków...
Też miałem zamiar iść tym tropem, a jednak zdecydowałem się kupić 2xCS + cały najnowszy cykl. A tylko dlatego że wyszło 70 zł taniej za prawie dwa razy więcej kart - jednak nie mam pojęcia czy karty będą dobrze współpracowały z podstawką... Ryzyko szybkich zakupów na wyprzedaży i ograniczonej informacji :D

Edycja: @Rastula Heh, rzeczywiście coś od rana pomieszałem :mrgreen: No nic, to w teorii będę miał karty dla każdego z 8 rodów.
Ostatnio zmieniony 27 sie 2018, 11:03 przez ramar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: rastula »

Jak ty to policzyłeś? :mrgreen:


5x156 kart vs 6x60 ...780 vs 360

5x25. Zł vs 6x13...125 vs 78
szczudel
Posty: 1429
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 98 times
Been thanked: 142 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: szczudel »

ramar pisze: 27 sie 2018, 10:48
rastula pisze: 27 sie 2018, 10:37 Ja 2xCS i 5 dużych dodatków...
Też miałem zamiar iść tym tropem, a jednak zdecydowałem się kupić 2xCS + cały najnowszy cykl. A tylko dlatego że wyszło 70 zł taniej za prawie dwa razy więcej kart - jednak nie mam pojęcia czy karty będą dobrze współpracowały z podstawką... Ryzyko szybkich zakupów na wyprzedaży i ograniczonej informacji :D
Jak był sam CS (x3) rozegrałem na czysto kilkaset gier i nie było znużenia. Żonglowałem frakcjami (2-ma nie grałem wcale) i ciągle było coś nowego. Zastanówcie się ile realnie razy zagracie: 20/40/100? Każda gra to godzina. Do "Boardgame style" 3xCS się lepiej spisze niż jakiekolwiek Cykle i duże dodatki.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 51 times
Been thanked: 17 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Marx »

kozz84 pisze: 27 sie 2018, 10:38 A ja zagrałem parę razy online i wystarczy mi. 600 zł zaoszczędzone :D
bez zachwytu? :-)
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: rastula »

szczudel pisze: 27 sie 2018, 11:06
ramar pisze: 27 sie 2018, 10:48
rastula pisze: 27 sie 2018, 10:37 Ja 2xCS i 5 dużych dodatków...
Też miałem zamiar iść tym tropem, a jednak zdecydowałem się kupić 2xCS + cały najnowszy cykl. A tylko dlatego że wyszło 70 zł taniej za prawie dwa razy więcej kart - jednak nie mam pojęcia czy karty będą dobrze współpracowały z podstawką... Ryzyko szybkich zakupów na wyprzedaży i ograniczonej informacji :D
Jak był sam CS (x3) rozegrałem na czysto kilkaset gier i nie było znużenia. Żonglowałem frakcjami (2-ma nie grałem wcale) i ciągle było coś nowego. Zastanówcie się ile realnie razy zagracie: 20/40/100? Każda gra to godzina. Do "Boardgame style" 3xCS się lepiej spisze niż jakiekolwiek Cykle i duże dodatki.
Napewno masz rację, ale ta racja to nie do takich typow jak my :)...
kozz84
Posty: 731
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 158 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: kozz84 »

Marx pisze: 27 sie 2018, 11:10
kozz84 pisze: 27 sie 2018, 10:38 A ja zagrałem parę razy online i wystarczy mi. 600 zł zaoszczędzone :D
bez zachwytu? :-)
Z paru powodów:

-1- https://thronesdb.com/card/04080
-2- Gra jest zbyt długa, żeby nie powiedzieć ciągnie się w nieskończoność.
-3- Za dużo nauki. Gra jest fajna, tylko trzeba poświęcić jej min. 20 godzin, żeby zacząć grać, a nie mam tego czasu.
-4- Serialu/książki nie znam, więc postaci nic mi nie mówią.
-5- Jest to lcg, więc nie ma większego sensu grać bez regularnej grupy.
szczudel
Posty: 1429
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 98 times
Been thanked: 142 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: szczudel »

rastula pisze: 27 sie 2018, 11:12 Napewno masz rację, ale ta racja to nie do takich typow jak my :)...
Chyba najlepiej porównać kupowanie już teraz cyklów do kupowania DLC zanim się jeszcze nie zagrało w podstawkę. Szczególnie, że GoT przypomina typową grę Versus, gdzie DLC to nowe umiejętności dla postaci. Czasem Duzy dodatek czy 2 Cykle moga przedstawić nowy typ decku i jest to wtedy nowa "postać". Można, owszem, ale kiedy się czuję, że wkrada się nuda.
Nie na wejście, bo przytłoczy próg wejścia i ilość kombinacji. Na 100% trudniej będzie złożyć dobry deck z większej puli kart niż z 3xCS.

BTW jesli wasze żony nie siedza po nocach i same nie składaja decków, to na bank zrazą się do gry. Chyba, że nauczycie je grać jednym deckiem do perfekcji i nie za czesto będziecie zmieniać swój :P
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 51 times
Been thanked: 17 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Marx »

Ja się zastanawiam, gdyż uwielbiam Magica i samo składanie talii oparte na rożnych mechanikach. Miód. Uniwersum Gry o Tron też bardzo lubię. Ale problemem pozostają potencjalni oponenci. Nikt nie przyjdzie i nie zacznie grać od tak, będzie musiał stworzyć swój deck.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: rastula »

kozz84 pisze:
Z paru powodów:

-1- https://thronesdb.com/card/04080

dzięki , domówiłem tę paczuszkę ;)
Ostatnio zmieniony 27 sie 2018, 11:46 przez rastula, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: rastula »

Marx pisze: 27 sie 2018, 11:38 Ja się zastanawiam, gdyż uwielbiam Magica i samo składanie talii oparte na rożnych mechanikach. Miód. Uniwersum Gry o Tron też bardzo lubię. Ale problemem pozostają potencjalni oponenci. Nikt nie przyjdzie i nie zacznie grać od tak, będzie musiał stworzyć swój deck.
to się układa 2 deki :P
ODPOWIEDZ