Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: rastula »

ja robię tak...

zdjęcie poglądowe ;)...


wsadzanie w klaser pozwala ładnie uporządkować karty , a przede wszystkim wygodnie je przeglądać ciesząc się grafiką i poszukując powiązań.

Obrazek



używam takich koszulek

http://morgad.pl/pl/p/Koszulka-do-segre ... sztuk/2034

(do 1 koszulki wchodzi 9 kart w 3 sztukach ( w sumie to nawet z 5-6 wciśniesz ;)... tak więc może nie potzrebujesz 100 sztuk, ale jak się zacznie tak segregować karcianki , to trudno inaczej ;)...

albumy takie

https://merlin.pl/collectors-card-album ... lsrc=aw.ds
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1053
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 145 times
Been thanked: 25 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: uyco »

ja wrzuciłem do podwójnej skrzynki na wino, wydrukowałem i zalaminowałem poziome przekładki z bgg i jest git. Na razie mam jeszcze trochę miejsca (wchodzą 2 CS + wszystkie duże dodatki)
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Awatar użytkownika
eltadziko
Posty: 360
Rejestracja: 18 lis 2014, 22:05
Lokalizacja: Oława
Has thanked: 123 times
Been thanked: 79 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: eltadziko »

wuher44 pisze: 04 wrz 2018, 11:33 Polecam tego typu pudełka:
https://www.strefamtg.pl/en/torby-tuby/ ... -kart.html
Chyba jestem zbyt dużym estetą, żeby tak trzymać karty :D
rastula pisze: 04 wrz 2018, 11:40 ja robię tak...
zdjęcie poglądowe ;)...
wsadzanie w klaser pozwala ładnie uporządkować karty , a przede wszystkim wygodnie je przeglądać ciesząc się grafiką i poszukując powiązań.
No właśnie cały czas się waham czy trzymać w pudełku czy w segregatorze. Przy Władcy Pierścieni się zdecydowałem na segregator dla kart gracza, ale tu nie jestem taki pewien.
Za segregatorem przemawia to, ze faktycznie lepiej wtedy ogarnąć jakie ma się karty i sobie jakąś talię złożyć. Ale przy grze casualowej gdzie chciałoby się pograć np. różnymi rodami, to wyciąganie tych kart, a później chowanie wydaje się masakrą. Zwłaszcza, że na początku raczej gram samą podstawka z a'la podstawowymi taliami ;P
Z pudła łatwiej te karty wyciagnąć i sobie coś wybrać, a później byle jak włożyć, ale wtedy faktycznie gorzej jak się chce samemu talię konkretną już złożyć ;)

Na necie znalazłem coś takiego:
http://www.warbox.pl/pl/p/Kufer-Uniwersalny-LCGTCG/157
Ale trochę drogie ;P No i w sumie połowa pudła będzie się wietrzyć, bo nie będę miał tylu kart :P No chyba, że bym dokupił wszystkie małe dodatki xD
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: rastula »

Przygotowane do gry talie noszę w pudełku.


Obrazek

Jeśli ułoży się karty po kolei, czy w innym czytelnym układzie to złożenie talii z segregatora nie trwa długo. Rozpiski to pewnie i tak najłatwiej robić online ;).
wuher44
Posty: 348
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:47
Has thanked: 131 times
Been thanked: 60 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: wuher44 »

Po latach doświadczeń wiem, że najłatwiej składa się talie właśnie z takiego pudła jak pokazałem. Zaletami takiego pudełka jest: cena, pojemność, kompaktowość, dostęp do kart.
Walory estetyczne są na pewno gorsze niż z segregatorów tudzież kuferka.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: rastula »

Pewnie masz rację ale ja chyba częściej będę te karty oglądał i robił sobie rozkminkę niż podróżował i grał, więc dla mnie album ma zaletę wizualną.
wuher44
Posty: 348
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:47
Has thanked: 131 times
Been thanked: 60 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: wuher44 »

rastula pisze: 04 wrz 2018, 12:40 Pewnie masz rację ale ja chyba częściej będę te karty oglądał i robił sobie rozkminkę niż podróżował i grał, więc dla mnie album ma zaletę wizualną.
Nie mogę się z tym nie zgodzić. ;)
Polecam to pudełko nie ze względu na podróżowanie z nim ale głównie za łatwość dostępu do kart i ilość zajmowanego miejsca. Z takiego pudełka po prostu szybciej składa się deck i wkłada karty z powrotem.
No niestety karty słabo się w nim ogląda. ;)
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: zioombel »

Duże dodatki dają karty głównie do danej frakcji. Cykle też mają jakieś "tematy" czy tu jednak karty są dawane po równo dla każdej frakcji? Czy też są jakieś dysproporcje?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: rastula »

wydaje mi się, że po równo...przynajmniej w tych 2 paczkach, które otwierałem było po 2 (6) kart na ród, plus 2 neutralne, jakieś fabuły i agenda.
wuher44
Posty: 348
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:47
Has thanked: 131 times
Been thanked: 60 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: wuher44 »

zioombel pisze: 04 wrz 2018, 15:36 Duże dodatki dają karty głównie do danej frakcji. Cykle też mają jakieś "tematy" czy tu jednak karty są dawane po równo dla każdej frakcji? Czy też są jakieś dysproporcje?
W miarę po równo.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: rastula »

dragon shield

są niedrogie ( ok 7 zł), kolorowe, wytrzymałe i ładnie się stakują - karty w koszulkach też oczywiście
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Michałku »

seki pisze: 04 wrz 2018, 09:20 Po drugie Denerys Matka smoków wygląda jak nowoczesna blachara. Jedyna grafika, która mi się nie podoba. Czy w dodatkach wygląda lepiej? :)
Całe szczęście funkcjonuje cała masa promek, także można złapać alternatywne wersje, a już Daenerys w szczególności.
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
RK1
Posty: 1
Rejestracja: 06 wrz 2018, 21:38

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: RK1 »

A jakie małe dodatki polecacie - kupiłem już 2 CS i wszystkie duże dodatki 5 szt- czy są jakieś małe dodatki które ulepszą te rody których nie było w dużych dodatkach, lub które warto kupić. (Mam już dwa- Droga do Winterfell i Nie Ma Ziemi Niczyjej ) Będę grał najczęściej w 2 osoby do max. 3 osób. Teraz dobre ceny ale pewnie wszystko i tak nie potrzebne a to co kupiłem to już prawie 300 zł. Czy może lepiej jeszcze jeden CS ale w nim nie będzie nowych kart?
wuher44
Posty: 348
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:47
Has thanked: 131 times
Been thanked: 60 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: wuher44 »

Ja mimo wszystko zbieralbym po kolei.
Jak kupisz jakis maly dodatek to oprocz kart do rodów które nie mają deluxa dostaniesz karty do tych ktore maja i znowu tamte zostają w tyle.
3 core set na pewno bym kupił.
Jeśli jesnak upierasz się nad kupnem jakis malych dodatkow to kup te w ktorych jest Valar amorghulis, First snow of winter i Valar Dohearis. Te karty zmieniają grę. :twisted:
seraf
Posty: 137
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:25

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: seraf »

Hej,

Jakie dodatki polecacie do "domowego" grania w 2 osoby? Rody preferowane - brak. Drugiego core seta nie kupię - wolę nowe karty ;)

Kupować najpierw duże czy po kolei jak wychodziły?
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: zakwas »

seraf pisze: 07 wrz 2018, 10:34 Hej,

Jakie dodatki polecacie do "domowego" grania w 2 osoby? Rody preferowane - brak. Drugiego core seta nie kupię - wolę nowe karty ;)

Kupować najpierw duże czy po kolei jak wychodziły?
Ja po partii na 2CS zamówiłem trzeci - nowe karty nie nadrobią Ci braków w możliwości budowania talii.
wuher44
Posty: 348
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:47
Has thanked: 131 times
Been thanked: 60 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: wuher44 »

+1
seraf
Posty: 137
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:25

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: seraf »

Z tym, że ja nie chce budować talii. Nie gram po to, żeby wygrywać, tylko grać.

Jestem zwolennikiem wrzucenia wszystkich kart danej frakcji do talii i radzenia sobie z tym co na daną chwilę podejdzie. Lubię losowość, a nie skrupulatnie zaplanowaną talię w precyzyjnie ułożonymi łańcuchami akcji. Tak robiłem w Inwazji i zawsze było świetnie, bo każda partia była niepowtarzalna.

EDIT. Poza tym zaburzałoby mi to klimat gdyby duplikaty chroniły postać przed śmiercią. W Grze o Tron tak nie było ;)
wuher44
Posty: 348
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:47
Has thanked: 131 times
Been thanked: 60 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: wuher44 »

To skoro tak to zamykasz oczy klikasz i kupujesz i dalej masz losowo. ;)
Btw. Wiele postaci dostało w książce wiele żyć.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: kamron6 »

Z tymże w dodatkach wszystko jest x3, więc i tak będziesz miał duplikaty a czasem pojawiają się nawet tak samo nazwane postacie w różnych wersjach ;)

Na twoim miejscu kupowałbym najtańsze małe dodatki i tyle.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
em_er
Posty: 33
Rejestracja: 31 gru 2017, 19:23

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: em_er »

Przygotowuję się do pierwszej rozgrywki wprowadzającej z wykorzystaniem Lannisterów i Starów wedłyg zasad pojedynku wprowadzającego opisanych w na początku Zasad Wprowadzających.
Do zestawu kart powinienem dodać kartę stronnictwa, odpowiednio 203A dla Starków i 200A dla Lannisterów.
Tymczasem nie mam takich kart w talii.
Mam jedynie 203B i 200B opisane nie jako Ród Starków i Ród Lannisterów a Sztandar Wilka i Sztandar Lwa.
Z czego to wynika, czy poza opisem karty różnią się czymś więcej?
Matrin
Posty: 55
Rejestracja: 07 sty 2013, 11:58

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Matrin »

Odwróć karty 203B i 200B.
em_er
Posty: 33
Rejestracja: 31 gru 2017, 19:23

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: em_er »

:D:D
Tak to jest jak sie zabiera pierwszy raz za grę po kilku piwach :P

Swoją drogą... jaki jest sens tych sztandarów i wypisywania ich właściwości skoro wszystkie są takie same (mogą posiadać w talii karty nielojalne i muszą posiadać 12 kart rodu.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6121
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 631 times
Been thanked: 505 times
Kontakt:

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: pan_satyros »

Sztandarów z podstawki owszem, ale w dodatkach masz inne ;)
em_er
Posty: 33
Rejestracja: 31 gru 2017, 19:23

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: em_er »

tak zakładałem, dzięki.
Jeszcze chciałem dopytać o znaczenie określenia: karta/postać kontrolowana przez gracza/przeciwnika/Ciebie.
Czy chodzi tylko o karty zmobilizowane czy wszystkie, łącznie z tymi w talii, zabitymi i odrzuconymi - według KKZ to drugie, ale zastanawiająco często pada odniesienie do kart kontrolowanych i stąd pytanie czy faktycznie zawsze wtedy przegląda się pełen zestaw kart.

EDIT:
Kolejne pytanie - nie mogę znaleźć w instrukcji jasnego wyjaśnienia, które karty muszą "klęknąć" po wykorzystaniu, a które nie.
Czy np karta miejsca ze zdolnością reakcji musi gdy zajdzie warunek reakcji i zostanie wykorzystany?
ODPOWIEDZ