Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
wuher44
Posty: 348
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:47
Has thanked: 131 times
Been thanked: 60 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: wuher44 »

Podaj konkretny przykład bo ciężko jednoznacznie odpowirdzieć.
Karty klękają jeśli odpalana jeat akcja w ktorej koszcie jeat klękanie albo , które powodują klękanie.
em_er
Posty: 33
Rejestracja: 31 gru 2017, 19:23

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: em_er »

Np Lannisport...

a co z tym "kontrolowaniem"?
wuher44
Posty: 348
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:47
Has thanked: 131 times
Been thanked: 60 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: wuher44 »

W Lannisporcie nie ma nic o klękaniu więc nic nie klęka.
Ownerem jest gracz z którego decka pochodzi karta.
Controllerem jest gracz , który w danym momencie konteoluje kartę.
em_er
Posty: 33
Rejestracja: 31 gru 2017, 19:23

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: em_er »

Pytanie dotyczyło samego kontrolowania, tzn. jak należy interpretować zwrot np. "spośród kart kontrolowanych przez gracza"
Czy chodzi o karty na sole, a może na stole i na ręce, a może wszystkie... na stole, ręce, w odrzuconych, zabitych i w talii...

Instrukcja sugeruje, że chodzi właśnie o wszystkie chociaż trochę nie chce mi się w to wierzyć:
"Gracz kontroluje karty znajdujące się w jego strefach poza grą (takich jak ręka, talia, stos kart odrzuconych czy stos kart zabitych)" KKZ str. 20 Własność i kontrola
Awatar użytkownika
eltadziko
Posty: 360
Rejestracja: 18 lis 2014, 22:05
Lokalizacja: Oława
Has thanked: 123 times
Been thanked: 79 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: eltadziko »

Jak masz kartę, która mówi, ze musisz wybrać coś z kontrolowanych przez gracza kart, to chodzi o karty na stole.

Ja natomiast waham się co teraz kupić. Mam dwie podstawki i wszystkie duże dodatki. Na razie tych dużych dodatków nie chcę wkładać do gry, bo wolę się pobawić z wcześniej wydanymi kartami. Denerwuje mnie jednak to, że z podstawek nie mogę złożyć legalnych talii monofrakcyjnych :P Mam zamiar kupić jeszcze co najmniej pierwszy cykl (za takie pieniądze grzech nie wziąć xD). I nie wiem czy dobierać tą trzecią podstawkę, czy sobie darować i po prostu dorzucić karty z pierwszego cyklu, żeby talię uzupełnić...
Co do przechowywania to chyba zdecyduję się na segregator xD
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: brazylianwisnia »

Mam taki zestaw jak kolega wyżej. Co by trzeba było dobrać zeby zbudować solidne talię do domowego grania dla Targów, Baratheonow i Grey joy? Chodzi o dodatki w których wyciągnę więcej niż jedną dobra kartę dla tych rodów.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
seraf
Posty: 137
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:25

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: seraf »

Słuchajcie, chcę zamówić sobie na allegro woreczki strunowe, żeby posegregować rody, neutrale itd. Jaki rozmiar polecacie, przy założeniu, że rody będą się delikatnie rozrastać?
Nie chcę kupić za dużych, żeby karty nie walały się po nich, ani za małych z oczywistych względów. Czy 100x150mm będą ok? Jakich Wy używacie?
Morgon
Posty: 618
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 28 times
Been thanked: 55 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Morgon »

Najpraktyczniej przechowuje się w organizerze, pakowane trójkami w koszulkach najtańszych. Woreczków nie polecam.
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Skid_theDrifter »

seraf pisze: 10 wrz 2018, 15:11 Słuchajcie, chcę zamówić sobie na allegro woreczki strunowe, żeby posegregować rody, neutrale itd. Jaki rozmiar polecacie, przy założeniu, że rody będą się delikatnie rozrastać?
Nie chcę kupić za dużych, żeby karty nie walały się po nich, ani za małych z oczywistych względów. Czy 100x150mm będą ok? Jakich Wy używacie?
Coś mi się widzi, że te worki nie stykną. W takich trzymam zakoszulkowane krowy w GWT i powiem Ci że jest ciasno - a to tylko kilkadziesiąt kart. Jeśli operujesz na jednej podstawce i tak masz zamiar zakończyć, to okej - ale jak chcesz więcej, to będziesz musiał rozważyć inne opcje. Generalnie odradzam worki do karcianych gier kolekcjonerskich. Lepiej zainwestować w kartonik - to najlepsza opcja jak chce się mieć coś, ale bez wodotrysków.
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: zakwas »

Albo żonie ukraść pudełko po butach w wersji turbo budżetowej.

Ja trzymam w drewnianej skrzynce z obi - wchodzi wszystko (3xCS i wszystkie dodatki). Podrukować przekładki dla rodów i gra gitara. :)
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Skid_theDrifter »

zakwas pisze: 11 wrz 2018, 00:49 Ja trzymam w drewnianej skrzynce z obi (...)
Lannister main przyszedł się chwalić swoimi drewnianymi skrzynkami, jak my tu klecimy na budżecie... Trochę taktu!
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: rastula »

Skid_theDrifter pisze: 11 wrz 2018, 02:38
zakwas pisze: 11 wrz 2018, 00:49 Ja trzymam w drewnianej skrzynce z obi (...)
Lannister main przyszedł się chwalić swoimi drewnianymi skrzynkami, jak my tu klecimy na budżecie... Trochę taktu!
Wszystko na kredyt z Żelaznego Banku.
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: zakwas »

Skid_theDrifter pisze: 11 wrz 2018, 02:38
zakwas pisze: 11 wrz 2018, 00:49 Ja trzymam w drewnianej skrzynce z obi (...)
Lannister main przyszedł się chwalić swoimi drewnianymi skrzynkami, jak my tu klecimy na budżecie... Trochę taktu!
No przecież najpierw poleciłem pudełko po butach żony. ;)
seraf
Posty: 137
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:25

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: seraf »

Nie mogę pozwolić sobie na organizery etc. Za mało miejsca w mojej jaskini. Karty muszą zmieścić się w pudełku od core setu dlatego pytam o woreczki. Jak wywalę wypraskę to nie powinno być zbyt ciasno.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: rastula »

seraf pisze: 11 wrz 2018, 11:05 Nie mogę pozwolić sobie na organizery etc. Za mało miejsca w mojej jaskini. Karty muszą zmieścić się w pudełku od core setu dlatego pytam o woreczki. Jak wywalę wypraskę to nie powinno być zbyt ciasno.
to gumki :)
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: seki »

seraf pisze: 11 wrz 2018, 11:05 Nie mogę pozwolić sobie na organizery etc. Za mało miejsca w mojej jaskini. Karty muszą zmieścić się w pudełku od core setu dlatego pytam o woreczki. Jak wywalę wypraskę to nie powinno być zbyt ciasno.
Ja narazie używam 2 CS i karty mam podzielone na rody, odobno fabuła, osobno neutralne. Karty w koszulkach rebel premium i każda talia w woreczkach 12x12 cm pasuje idealnie. W pudle mieści się na styk. Jak dojdą dodatki trzeba będzie zwiększyć woreczki i użyć drugiego pudełka. Woreczki polecam kupić w wielu rozmiarach od producenta na allegro. Wychodzi śmiesznie tanio a ma się możliwość dopasowania woreczków pod bieżące potrzeby.
Morgon
Posty: 618
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 28 times
Been thanked: 55 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Morgon »

Potwierdzam, że 3 CS mieszczą się w jednym pudełku od CS jak wywalisz wypraskę i spakujesz w woreczki zakoszulkowane trójkami karty. Wchodzi na styk. Natomiast praktyczność tego rozwiązania jest słaba. Najlepiej raz poskładać wszystkie decki i za często nie grzebać bo wyjmowanie i chowanie tego wszystkiego jest czasochłonne.
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 66 times
Been thanked: 18 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: inzkulozik »

Może warto zastanowić się nad insertem, gotowym albo do przygotowania we własnym zakresie
https://boardgamegeek.com/image/2712424 ... nd-edition
ZalexWwa
Posty: 14
Rejestracja: 09 paź 2013, 12:43

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: ZalexWwa »

Czy któryś z naszych wydawców będzie kontynuował to zacne wyzwanie podjęte przez Galaktę i podejmie się lokalizacji kolejnych dodatków?
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: ramar »

Nie.
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1053
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 145 times
Been thanked: 25 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: uyco »

dotarły do mnie właśnie małe dodatki i przeglądam sobie karty i takie małe pytanie - dlaczego w 3 kopiach dostajemy lojalne karty fabuły z limitem 1 w talii?
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: rastula »

uyco pisze: 22 wrz 2018, 23:01 dotarły do mnie właśnie małe dodatki i przeglądam sobie karty i takie małe pytanie - dlaczego w 3 kopiach dostajemy lojalne karty fabuły z limitem 1 w talii?
Bo każdy gracz może mieć taką fabułę w swojej talii fabuły.
longmen76
Posty: 651
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: longmen76 »

uyco pisze: 22 wrz 2018, 23:01 dotarły do mnie właśnie małe dodatki i przeglądam sobie karty i takie małe pytanie - dlaczego w 3 kopiach dostajemy lojalne karty fabuły z limitem 1 w talii?
Oprócz tego, że może drugi gracz wykorzystać, to dlatego, że Ty za to płacisz a Wydawca ma to w d.... Prawdopodobnie jest tak, bo wygodniej im to produkować na liniach drukarskich.
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1053
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 145 times
Been thanked: 25 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: uyco »

drugi gracz musiałby grać tym samym rodem co ja, bo to lojalne karty (on chyba, ze zasada lojalnych fabuły nie obowiązuje). oczywiście to jest możliwe, ale mało prawdopodobne. żeby złożyć sensowne decki musielibyśmy kupować, oprócz 3 CS, także wszystkie rozszerzenia x 3.
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
wuher44
Posty: 348
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:47
Has thanked: 131 times
Been thanked: 60 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: wuher44 »

Nic nie stoi na przeszkodzie żeby mieć równolegle kilka talii jednego rodu. Tym bardzie do domowego grania.
ODPOWIEDZ