Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
szczudel
Posty: 1429
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 98 times
Been thanked: 142 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: szczudel »

ShapooBah pisze: 21 sty 2019, 14:21
vinnichi pisze: 21 sty 2019, 14:19 Kurczę gra mnie niesamowicie urzekła, ale teraz wypadałoby przeczytać tych kilka tomów George R.R. Martin żeby wiedzieć kto są ci Greyjoje ;). Dzięki za odpowiedzi
Ci goście z żelaznych wysp którzy nie sieją.
Wynaturzenie, które tylko fach Martina (w tym przypadku mocno bazujący na Lovecrafcie) potrafił przekuć w coś nie kompletnie abstrakcyjnego. Geopolitycznie nie mieliby prawa bytu w żadnym królestwie jako ktoś więcej niż jeden biedny wasal. A tu jeszcze potrafili przez dłuższy czas Dorzeczem władać.
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1263
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 356 times
Been thanked: 206 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: ShapooBah »

Spoiler:
Czy ja wiem, GreyJoiowie byli piratami, napadali pobliskie osady i je grabili, a żelazne wyspy chyba po prostu nie miały wystarczająco dużo uprawnych ziem, żeby móc na nich siać cokolwiek. A sam Euron był dość mocno obłowiony w złoto, więc przypuszczam, że jego potomkowie też raczej grabili, a potem kupowali sobie jedzenie. Balon natomiast prawie doprowadził ród do upadku przez wojny z północą.
szczudel
Posty: 1429
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 98 times
Been thanked: 142 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: szczudel »

Ja to widzę tak, że z takimi "piratami" trudno się robiło porządek bo byli nieuchwytni. Tutaj Ci piraci mieli swoje domy na wyspach. Wystarczyło więc po radziecku, przejechać się na wyspę i wyczyścić linię pirackiego rodu.

Jedyny moment w którym wątki z GJami miały sens to te, kiedy raz Lannisterowie sie wkurzyli i zrobili z nimi porządek a drugi raz gdy Robcio z Nedem tam wpadli na gościnne występy.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: rastula »

A to nie jest taka analogia do wikingów?


Co prawda oni uprawiali ziemię, nawet bardziej niż łupili i walczyli...ale jakoś dawali sobie radę z potężniejszymi od siebie organizacjami, dzięki mobilności, sprawności militarnej, odwadze, luźniejszej strukturze...


Poza tym niewątpliwie stanowili języczek u wagi , szczególnie jeśli chodzi o panowanie na morzu. Więksi mogli ich piractwo tolerować w pewnym zakresie, bo byli użyteczni gdzie indziej , w większych rozgrywkach.


no i tak po prawdzie - wielkiej logiki szukać w popularnej literaturze fantasy ...nie przesadzajmy, toż to opera mydlana jak się patrzy ;)...
szczudel
Posty: 1429
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 98 times
Been thanked: 142 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: szczudel »

rastula pisze: 22 sty 2019, 12:24 no i tak po prawdzie - wielkiej logiki szukać w popularnej literaturze fantasy ...nie przesadzajmy, toż to opera mydlana jak się patrzy ;)...
Niby tak, ale jak się coś nie trzyma kupy w takiej kobyle to bardzo razi. Przedstawiony świat musi być spójny inaczej od razu odrzuca czytelnika. No i ten cały jeden wielki absurd pod szyldem Krakena jest strawny tylko dlatego, ze Martin umie w pisanie ksiażek.
Koleś stworzył niewąską mitologię samego Podboju Aegona. I w tym całym gigantycznym przedsięwzięciu o nazwie Pieśń Lodu i Ognia, moim zdaniem, jedyną wpadką sa własnie Żelaźni Ludzie. Gdyby zrobił z nich zwykłych piratów to by te wszystkie zagrywki z "królami" by nie przeszły w tomie 2.
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1263
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 356 times
Been thanked: 206 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: ShapooBah »

Zwróć uwagę, że przez większość czasu GreyJoioiwe i rody im podległe po prostu przebywali na statkach. Zamek na wyspach w większości czasu stał pusty, wiec najazd na wyspy, był 1) bezsensowny, 2) bardzo utrudniony ze względu na ostre kamienie ukryte pod powierzchnią wody. Członkowie rodu wiedzieli gdzie wpłynąć można gdzie nie, to czyniło wyspy naprawdę trudne do zdobycia.

Dopiero porazka Balona Greyjoya w bitwie z Lordem Mormontem i Nedem Starkiem spowodowała, że Greyjoiowie osiedli na wyspach i stali się podlegli Winterfell.
autopaga
Posty: 1403
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 91 times
Been thanked: 311 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: autopaga »

Lcg okrutnie wciąga...

Czy są dwie osoby (lub jedna na 2 sety) chętne do kupna 24 małych dodatków na spółkę? Wyjdzie na głowę ciut powyżej 100zł i 480 różnych kart. Wezmę na siebie rozdzielanie.
Zamiast trzymania 1000 kopii wolę kupić legendę pięciu kręgów 2 core sety i 6 dodatków dynastii, które defakto też mógłbym rozdzielić na 3.

btw. co sądzicie o takim zestawie do grania 2 core sety + małe dodatki po 1 kopii każdej karty. Lubię różnorodność więc fabuły i neutrali bym draftował, pasuje mi to również do tematyki.
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: Jools »

Dodatki mają zawsze po 3 kopie każdej karty
autopaga
Posty: 1403
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 91 times
Been thanked: 311 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: autopaga »

Dlatego chcę je rozdzielić na 2 lub 3 osoby. Chciałbym mieć po 1 karcie dla urozmaicenia 2 podstawek do grania w domu.
Awatar użytkownika
carlos
Posty: 573
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:10
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: carlos »

Tylko, że wtedy dodatki będą praktycznie w wersji "demo". Duplikaty są bardzo ważną częścią gry.
autopaga
Posty: 1403
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 91 times
Been thanked: 311 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: autopaga »

Chciałbym podejść na większym luzie do gry o tron, wiem że nie będę grał w nią dużo, bo lubię i muszę grać w nowe gry z racji poczynań w projektowaniu gier. Prawdopodobnie będę grał w nią najczęściej z drugą połówką, która mało gier lubi, ale uwielbia grę o tron.

24 małe dodatki + 3 core sety to ponad 2 tysiące kart, dla mnie to przegięcie, tym bardziej że karcianki obowiązkowo koszulkuję. Ile z kart nigdy nie zostało użytych przez graczy turniejowych? Połowa czy więcej?

Druga sprawa to duplikaty, przecież te mocniejsze karty wychodzą w conajmniej 2 wersjach, więc i tak nie wrzuci się ich wszystkich. A planuję grać tylko moim zestawem, więc przewaga pełnych przeciwnika 3 kopii nie gra dla mnie roli.

Mechanicznie bardziej mi leży L5K i tam rozważam kupno nawet kompletu 3core setów + 6 dodatków, po przeczytaniu instrukcji i obejrzeniu gameplaya jestem zakochany w tej grze.

Reasumując przy tym tytule chciałbym poesperymentować z kartami. Dla przykładu wolę po 1 karcie z 24 dodatków niż 3 kopie z 8 dodatków. Czyli 3 fajne karty po 1 sztuce niż 1 fajną w 3 kopiach. Może tylko ja tak mam;)

Tak czy inaczej, póki nie znajdę chętnego na 2/3 lub dwóch i 1/3 kart z dodatków to się wstrzymam z kupnem.
longmen76
Posty: 651
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: longmen76 »

autopaga pisze: 05 mar 2019, 17:39 Dlatego chcę je rozdzielić na 2 lub 3 osoby. Chciałbym mieć po 1 karcie dla urozmaicenia 2 podstawek do grania w domu.
Hmmm, jeszcze się nie spotkałem z takim podejściem. Ja uważam, że granie bez 3 kopii kart w talii jest bez sensu przy 60 kartowej talii. Pomijając fakt bezużytecznej mechaniki duplikatów, to budowanie talii jest całkowicie bez pozbawione sensu w takim wypadku.
Sam mam 3 coresety i jest ból jak ja i moja żona chce mieć 3 kopie danej karty neutralnej w swojej talii. Niestety muszę ustąpić :).
autopaga
Posty: 1403
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 91 times
Been thanked: 311 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: autopaga »

Ciężkie wybory miałem dzisiaj w nocy. Dokupiłem 2 podstawki do gota i pełen zestaw do l5r 3cs + 6 dynastii. Czyli więcej niż zamierzałem, stwierdziłem że zaoszczędzę i nie będę koszulkował, ponieważ koszulki rebela ccg są za duże, a podoba mi się idea klasera, więc kupiłem to co kolega kilka stron wcześniej.

A co do małych dodatków do gota to, sprawdzę w l5r jak się prezentują dodatki na tle cora i się zobaczy. Odpycha mnie trochę niespójność graficzna artów w dodatkach. W podstawce nie jest źle.

Natomiast jeżeli ktoś chciałby sprzedać karty fabuły po 1 kopii z dodatków to bardzo chętnie kupię, bardzo mi się pododba ten mechanizm, a w 3 corach będzie tego nadal tyle samo.
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: zakwas »

autopaga pisze: 06 mar 2019, 05:56 Ciężkie wybory miałem dzisiaj w nocy. Dokupiłem 2 podstawki do gota i pełen zestaw do l5r 3cs + 6 dynastii. Czyli więcej niż zamierzałem, stwierdziłem że zaoszczędzę i nie będę koszulkował, ponieważ koszulki rebela ccg są za duże, a podoba mi się idea klasera, więc kupiłem to co kolega kilka stron wcześniej.
Koszulkować wszystko jest bez sensu w deckbuildingach. Wal w klaser, a potem wrzucaj w koszulki tylko talię którą grasz - trzeba tylko dobrać jakiś ładny kolor plecków. ;)
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: Gatherey »

Wiem, że było pewnie o tym w tym wątku, ale ktos może na szybko odpisze. Na fali ostatniego sezonu HBO i tego, że planszowa GoT nie podeszła zupełnie, skierowałem swoją uwagę na LCG, zeby mimo wszystko mieć jakiś tytuł związany z tym uniwersum. Z tego, co kojarzę galakta się wypięła na ludzi, mają jakieś promki na magazynie, ale z tego co widzę, nie kupię wszystkiego po polsku, więc zestaw pytań:

- LCG, więc jak rozumiem - 2 core sety?
- duże dodatki - jak rozumiem jest 1 dodatek na 1 ród - jesli mam nim zamiar grać to must-have?
- małe dodatki - jak rozumiem są tutaj jakieś mieszane karty itd itp - must have?

Jak pewnie rozumiecie, będziemy grać ze znajomym o złote kalesony, nie musimy mieć full pro decków - czy stany obecne polskiej edycji w zupełności do tego wystarczą? Czy mimo wszystko lepiej wchodzić w wersję angielską?
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1955
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 189 times
Been thanked: 830 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: Neoptolemos »

1. Nawet 3 coresety. Do grania w domu nie musisz kupować w ciemno 3, może i wystarczą 2, ale naprawdę 3 się przydają, tym bardziej, jeśli chcesz grać z kimś na jednym zestawie (po prostu w CS są niezbędne karty neutralne).
2. Polska wersja wystarczy Ci w zupełności. Co prawda dla kilku rodów nie ma rozszerzeń "dużych", ale jak kupisz 2 serie małych dodatków (a cenowo to wychodzi obecnie śmiesznie), to Ci wystarczy aż nadto na wiele rozgrywek.
3. Rozszerzenia rodowe są generalnie bardzo fajne, można grać bez nich, ale warot zauważyć, że mimo większości kart pod jakąś frakcję, dla każdego rodu wprowadzają 2 nowe wzory.
4. Żadnego odatku nie potrzebujesz w więcej, niż 1 kopii.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
szczudel
Posty: 1429
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 98 times
Been thanked: 142 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: szczudel »

Najlepiej wejdź w http://galakta.pl/gry/gry-planszowe/gra-o-tron-hbo/
Na board Game Geek masz fanowskie dodatkowe rody. Po co to sie rzucać na głęboka wodę jak można swietnie się popluskac na brodzie.
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: Gatherey »

szczudel pisze: 06 mar 2019, 14:06 Najlepiej wejdź w http://galakta.pl/gry/gry-planszowe/gra-o-tron-hbo/
Na board Game Geek masz fanowskie dodatkowe rody. Po co to sie rzucać na głęboka wodę jak można swietnie się popluskac na brodzie.
Czy to taka generalnie wersja 2 rodów z tymi samymi kartami co sa w LCG? Coś a la demo?
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: Jools »

Gatherey pisze: 06 mar 2019, 14:11
szczudel pisze: 06 mar 2019, 14:06 Najlepiej wejdź w http://galakta.pl/gry/gry-planszowe/gra-o-tron-hbo/
Na board Game Geek masz fanowskie dodatkowe rody. Po co to sie rzucać na głęboka wodę jak można swietnie się popluskac na brodzie.
Czy to taka generalnie wersja 2 rodów z tymi samymi kartami co sa w LCG? Coś a la demo?
To jest uproszczona wersja standardowej edycji LCG. Bardzo ograniczona pula kart (nie ma dodatków), bardzo uproszczone zasady (np karta Pod miecz "Akcja: Zabij postać" vs "Reakcja: jeśli wygrałeś o 5 w mieczu jako atakujący zabij postać broniącego gracza".)
autopaga
Posty: 1403
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 91 times
Been thanked: 311 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: autopaga »

Czy ja dobrze widzę, że ta wersja hbo kosztuje tyle co 3 coresety? :shock:
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1955
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 189 times
Been thanked: 830 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: Neoptolemos »

Może być droższa, tylko pamiętaj, że to wyłącznie zasługa wyprzedaży LCG. Standardowa cena CS to 120-150 zł. Ale bez przesady, ta wersja HBO chyba nigdzie nie jest jakaś bardzo droga, widze że w Rebelu była po 110 zł...
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: Jools »

Ewentualnie mogę sprzedać mój egzemplarz GoT HBO PL.
longmen76
Posty: 651
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: longmen76 »

Skrzynia na GoTa :). Skrzynia kupiona w necie. Przegrody wg własnego projektu i wykonania. Wszystko pociągnięte bejcą wodną.
Mieszczą się 3 coresety i wszystkie dodatki co wyszły po Polsku. Zakoszulkowane tylko dwie talie po 60 kart. Reszta bez koszulek. Ułożone wszystko dodatkami i taliami rodów z podstawek. Trochę waży :).

Obrazek
Caelremon
Posty: 26
Rejestracja: 07 mar 2017, 12:48
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: Caelremon »

Piękna rzecz... To za ile odsprzedasz? ;)
szczudel
Posty: 1429
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 98 times
Been thanked: 142 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: szczudel »

Gatherey pisze: 06 mar 2019, 14:11
szczudel pisze: 06 mar 2019, 14:06 Najlepiej wejdź w http://galakta.pl/gry/gry-planszowe/gra-o-tron-hbo/
Na board Game Geek masz fanowskie dodatkowe rody. Po co to sie rzucać na głęboka wodę jak można swietnie się popluskac na brodzie.
Czy to taka generalnie wersja 2 rodów z tymi samymi kartami co sa w LCG? Coś a la demo?
To nie demo, tylko samodzielna pozycja, bazująca na 1ED posiadająca licencję serialu. Kolega to miał i z tego co pamiętam to nie są tylko dwa gotowe decki bo można sobie trochę kart fabuł pozmieniać. Wydaje się to być idealne rozwiązanie dla kogoś kto chce casualowo pograć w GOT karciany. Wiem, że teraz jest promocja i 3xCS są cenowo podobnym rozwiązaniem, jednak do full-casualowego grania brałbym jednak tą grę. Dlatego ma właśnie uproszczone umiejki na kartach.
ODPOWIEDZ