Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Rafal75 »

więcej informacji co do budowania tali, portalach poświęconych Grze o Tron, poszczególnych kartach itp. znajdziesz tutaj www.agot.sztab.com.pl :)
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: uday »

Nic nie straci sensu, a wręcz nabierze.

Najprostszy przepis jest taki: Bierzesz wszystkie karty do danego rodu (i nie przejmujemy się, że będą 4x lokacje-obniżarki). Dorzucasz dokładnie takie ploty i karty neutralne jakie proponuje instrukcja dla "demo talii" zawierającej dany ród (i nie przejmujemy się np. Greyjoy i Stark będą mieli dokładnie te same ploty). Masz dzięki temu 8 talii (po jednej dla każdej frakcji) gotowych do wyjęcia z pudełka i zagrania. Gramy bez żadnych agend.

Jak się trochę ogracie, to możecie spróbować dołożyć coś w stylu draftu. Każdy dostaje po jednym rodzie i jego 40 kart. Każdy dostaje po jednej sztuce Królewskiego i Różanego Traktu. Wszystkie pozostałe karty neutralne się tasuje i rozdaje każdemu równą ilość, po czym te karty się draftuje (jak w 7 Cudach Świata, Szmalu, czy wielu innych grach). Następnie wszystkie karty fabuły się tasuje i każdemu rozdaje równą ilość i znowu się je draftuje. Na koniec każdy gracz dokłada do swojej talii takie karty neutralne jakie chce i może i układa swoją talię fabuły. Minimum 45 kart, polecam stosować się do limitu max 3x wg nazwy.
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Carmash »

TOMI pisze:Moim zdaniem nie powinieneś dzielić dwóch rodów mając tylko jedną podstawkę. Słabo to widzę. Ograniczysz taktykę w grze do minimum. Niestety posiadając jedną podstawkę powinieneś się raczej trzymać tego co w instrukcji.


Nie rozbijałbym rodów bo będziesz miał za mało kart do grania. Gra chyba straci sens.
Kolega nie zrozumiał. W pierwszym poście pytałem o taką sytuację przy dwóch podstawkach. Mam zamiar takową dokupić, aby cieszyć się każdym z rodów z osobna :) Nie mniej dzięki za odpowiedzi :)
uday pisze:Nic nie straci sensu, a wręcz nabierze.

Najprostszy przepis jest taki: Bierzesz wszystkie karty do danego rodu (i nie przejmujemy się, że będą 4x lokacje-obniżarki). Dorzucasz dokładnie takie ploty i karty neutralne jakie proponuje instrukcja dla "demo talii" zawierającej dany ród (i nie przejmujemy się np. Greyjoy i Stark będą mieli dokładnie te same ploty). Masz dzięki temu 8 talii (po jednej dla każdej frakcji) gotowych do wyjęcia z pudełka i zagrania. Gramy bez żadnych agend.

Jak się trochę ogracie, to możecie spróbować dołożyć coś w stylu draftu. Każdy dostaje po jednym rodzie i jego 40 kart. Każdy dostaje po jednej sztuce Królewskiego i Różanego Traktu. Wszystkie pozostałe karty neutralne się tasuje i rozdaje każdemu równą ilość, po czym te karty się draftuje (jak w 7 Cudach Świata, Szmalu, czy wielu innych grach). Następnie wszystkie karty fabuły się tasuje i każdemu rozdaje równą ilość i znowu się je draftuje. Na koniec każdy gracz dokłada do swojej talii takie karty neutralne jakie chce i może i układa swoją talię fabuły. Minimum 45 kart, polecam stosować się do limitu max 3x wg nazwy.
O taką właśnie odpowiedź mi chodziło :) Wielkie dzięki za pomoc! :)
Borwol
Posty: 93
Rejestracja: 21 lut 2012, 18:07

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Borwol »

Blog na temat gry `Warhammer 40000: Podbój`:
http://thronesandstars.blogspot.com/
Borwol
Posty: 93
Rejestracja: 21 lut 2012, 18:07

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Borwol »

Blog na temat gry `Warhammer 40000: Podbój`:
http://thronesandstars.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Maxxx76 »

Od pewnego czasu przeglądam informacje na temat GoT 2 i wciąż się waham :) Nie wiem czy to nie będzie za duże wyzwanie, jak Doomtown, gdzie deckbuilding mnie przerósł :)
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: uday »

Tutaj deckbuilding jest duuuużo prostszy, ale decyzje są co najmniej równie interesujące. Draw deck minimum 60 kart, niepisane zasady mówią, że warto mieć >30 postaci, =<12 wydarzeń, reszta to zazwyczaj dodatki i lokacje. Oczywiście to wszystko można sobie dostosować pod swój styl gry. Natomiast przygotowanie dobrego plot decku to już nie lada gratka. Tylko 7 kart, ale ze znaczącymi efektami. Każdy slot tutaj jest ważny.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Maxxx76 »

Okej, a pomijając deckbuilding, jak GoT sprawdza się w casualowym graniu? :-)
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: kamron6 »

Dobrze, ale tak jak wałkowano wielokrotnie: potrzeba minimum 2-óch podstawek.
Decki zawsze można znaleźć na throneDB, który zresztą razem z agot setup analyzer, bardzo uprzyjemnia tworzenie talii.
Choć szczerze uważam, że kupowanie karcianki i granie casualowo (znaczy raz na miesiąc), to jak kupno roweru i jazda na nim dwa razy w roku, więcej problemów z kupowaniem i powiązanymi sprawami, niż samą frajdą.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: TTR_1983 »

może po pierwszym cyklu i dużym rozszerzeniu nie będzie już konieczności kupna drugiej podstawki.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: kamron6 »

Na pewno nie, każda karta jest w jednej sztuce, dodatkowo ma dużo podstawowych kart (np. ekonomiczne). Natomiast w dodatkach wszystkich kart jest po 3.

Było to wałkowane wielokrotnie: traktujcie drugą podstawkę jako dodatek, dwie podstawki dają wam dużą pulę kart, praktycznie bez kart "odrzutów" (kart których jest za dużo i nie można z nimi czegoś sensownego zrobić), jest to zrobione lepiej niż w jakiekolwiek innej karciance FFG.

Najlepiej kupić z kimś na spółkę lub coś w tym stylu, wielu graczy turniejowych tak robi (lub kupuje karty tylko wybranych frakcji).
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Maxxx76 »

W przypadku GoT dwie podstawki to podstawa :-) To oczywiste...
Borwol
Posty: 93
Rejestracja: 21 lut 2012, 18:07

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Borwol »

adammik90 pisze:Nie gram w to namiętnie, ale każda Twoja publikacja sprawia, że wracam do gry o tron ;-).
Po raz kolejny - dobry wpis!
Dzięki :) miło się czyta takie komentarze :)
Blog na temat gry `Warhammer 40000: Podbój`:
http://thronesandstars.blogspot.com/
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: szczudel »

Maxxx76 pisze:Okej, a pomijając deckbuilding, jak GoT sprawdza się w casualowym graniu? :-)
Nie sprawdza się jesli twój przeciwnik jest obcykany. Nie wiem jak działa przy paczce noobów, ale podejrzewam, że z kilka razy na mecz jest sytuacja w której dobrze by było przewertować instrukcje. Jeśli nooby sa zapalonymi graczami i nie idzie wytłumaczyć "nie wiem, ustalmy, że zagramy to TAK", to nie wróże przyjemnej gry.

Dla graczy chcacych pograć calkowicie casualowo (bez osobników: "pokaz mi to w instrukcji"), popatrzeć na ładne arty z ksiazki może być, ale osobiscie wybrałbym cos innego.

Z drugiej strony jeśli jeden gracz zna grę na wylot, będziecie czuli się oszukani jak będzie was robił na szczegółach zasad. Najprostszym przypadkiem niech będzie Khal Drogo, Obudzić Smoka i Lyseńskie Łzy. Noobek rzuci łzy cały szczesliwy, ze skosi kogoś mocnego a weteran uchroni postać w dość niezrozumiały sposób od śmierci.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: kamron6 »

Jak dla mnie takie problemy są w każdym LCG czy karcianej grze kolekcjonerskiej, niestety.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Borwol
Posty: 93
Rejestracja: 21 lut 2012, 18:07

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Borwol »

Blog na temat gry `Warhammer 40000: Podbój`:
http://thronesandstars.blogspot.com/
Borwol
Posty: 93
Rejestracja: 21 lut 2012, 18:07

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Borwol »

Blog na temat gry `Warhammer 40000: Podbój`:
http://thronesandstars.blogspot.com/
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: szczudel »

Napisałem mały poradnik dla tych, którzy chcieliby się przesiąść z Zestawu Podstawowego (Core Set) na poważniejsze granie a nie mieli doświadczenia w grach karcianych.

Mam nadzieję, że zachęci to kogoś do wskoczenia w świat Gry o Tron:

http://gramyotron.blogspot.com/2016/04/ ... decka.html
Borwol
Posty: 93
Rejestracja: 21 lut 2012, 18:07

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Borwol »

Blog na temat gry `Warhammer 40000: Podbój`:
http://thronesandstars.blogspot.com/
Borwol
Posty: 93
Rejestracja: 21 lut 2012, 18:07

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Borwol »

Blog na temat gry `Warhammer 40000: Podbój`:
http://thronesandstars.blogspot.com/
Borwol
Posty: 93
Rejestracja: 21 lut 2012, 18:07

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Borwol »

Blog na temat gry `Warhammer 40000: Podbój`:
http://thronesandstars.blogspot.com/
pchelasso
Posty: 42
Rejestracja: 09 paź 2012, 16:38

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: pchelasso »

Wciąż w to nie gram, wciąż czytam Twoje recenzje ;)

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 378
Rejestracja: 20 maja 2006, 13:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 19 times

Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: TOMI »

Cyt: [...] jeśli jeden gracz zna grę na wylot, będziecie czuli się oszukani jak będzie was robił na szczegółach zasad. Najprostszym przypadkiem niech będzie Khal Drogo, Obudzić Smoka i Lyseńskie Łzy [...]

Podobnie jak przedmówcy nie polecam tej gry niedzielnym graczom.
Niestety ale ......
Z jednej strony gra mi się coraz lepiej i czuję z każdą rozgrywką więcej radochy ale ......... nie mam z kim grać.
I to nie z braku chętnych a z powodu samego systemu LCG.
Nowi gracze zniechęcają się bo szybko ich ogrywam. Zapaleni gracze natomiast ( którzy kupują dodatki i grają TYLKO w to ) ogrywają mnie - sic

Nie wiem ale wydaje mi się że w systemach LCG nie ma miejsca dla tych który chcą sobie "pograć".
Tu niestety trzeba ciągle doskonalić karty i umiejętności.
Moim zdaniem to duża wada.
Ostatnio zmieniony 19 maja 2016, 18:01 przez TOMI, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2445
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 550 times
Been thanked: 270 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Markus »

TOMI pisze:
Nie wiem ale wydaje mi się że w systemach LCG nie ma miejsca dla tych który chcą sobie "pograć".
Nareszcie ktoś to napisał. :-)
Casualowe granie na 1 core secie to pomyłka w przypadku tej gry
Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 378
Rejestracja: 20 maja 2006, 13:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 19 times

Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: TOMI »

Tu nawet nie chodzi o ilość podstawek bo mam dwie - ale o system.
Znasz dobrze zasady ( i działanie kart) to nowy gracz, nigdy z Tobą nie wygra. Ale potem jak masz te 2 podstawki to okazuje się, że inni mają jeszcze 5 dodatków i to Ty masz problem ;))
Ironia losu
ODPOWIEDZ