Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1959
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 190 times
Been thanked: 833 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Neoptolemos »

Jolly_Roger pisze: Jeszcze podpowiedzi dla szukających co kupić najpierw:
http://boardtime.pl/2016/12/wiesci-west ... adnik.html
Ale to miło być zalinkowanym, dzięki :)

A tymczasem wrzuciliśmy też omówienie Lwów Casterly Rock.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Jolly_Roger
Posty: 102
Rejestracja: 26 lip 2012, 20:59

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Jolly_Roger »

Ktoś, chyba tu, pisał kiedyś, że jest taki Deck Builder, w który można wrzucić co się ma i wtedy cośtam podpowiada w kwestii możliwości układania decku (czy pokazuje już ułożone decki?). Nie mogę tego znaleźć... Wrzuciłby to ktoś obeznany w temacie? Dzięki.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: kamron6 »

http://thronesdb.com/ -> Tworzenie decków + wyświetlanie statystyk i przykładowych rąk startowych
http://agotsetup.com/# -> Analiza setupowości czyli ręki startowej naszej talii (bardzo fajna, najlepiej korzystać z pliku txt decku ze strony wyżej)
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: szczudel »

Jest jeszcze oficjalny deckbuilder wydawcy: http://www.cardgamedb.com/index.php/aga ... eckbuilder

Na thrones db więcej ludzi wrzuca decki ale jakoś nie mogę się do ichniejszego deckbuildera przekonać.
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1341
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 545 times
Been thanked: 281 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Atamán »

Jolly_Roger pisze:Ktoś, chyba tu, pisał kiedyś, że jest taki Deck Builder, w który można wrzucić co się ma i wtedy cośtam podpowiada w kwestii możliwości układania decku (czy pokazuje już ułożone decki?). Nie mogę tego znaleźć... Wrzuciłby to ktoś obeznany w temacie? Dzięki.
Myślę, że chodziło o thronesdb.com, a konkretniej pod tym linkiem: http://thronesdb.com/decklists/search po prawej stronie masz Select allowed packs - po rozwinięciu wybierasz jakie dodatki masz. Niestety nie da się wybrać ile masz Core Setów.
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Michałku »

Atamán pisze:
Jolly_Roger pisze:Ktoś, chyba tu, pisał kiedyś, że jest taki Deck Builder, w który można wrzucić co się ma i wtedy cośtam podpowiada w kwestii możliwości układania decku (czy pokazuje już ułożone decki?). Nie mogę tego znaleźć... Wrzuciłby to ktoś obeznany w temacie? Dzięki.
Myślę, że chodziło o thronesdb.com, a konkretniej pod tym linkiem: http://thronesdb.com/decklists/search po prawej stronie masz Select allowed packs - po rozwinięciu wybierasz jakie dodatki masz. Niestety nie da się wybrać ile masz Core Setów.
Da się już w samym deckbuilderze, po prawj u góry masz przycisk "Options" i tam zaznaczasz ilość core setów.
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Carmash »

A jak Waszym zdaniem gra radzi sobie w wariancie na 3 i 4 osoby?
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: kamron6 »

Dobrze choć wtedy gra się zmienia praktycznie w dyplomację, jest zbyt dużo interakcji aby gra nadal zależała ot twoich umiejętności / decku.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1959
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 190 times
Been thanked: 833 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Neoptolemos »

Popieram. Bardzo fajna, tylko zupełnie inna gra ;)
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Michałku »

Zupełnie inna gra, inne talie, trzeba po prostu spróbować. Ja np. wolę grać 1 vs 1
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 25 times
Been thanked: 44 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Vester »

Imho, im więcej graczy, tym lepiej. Jest epicko i blisko książki. Krew się leje i narasta paranoja. Istota książki. Wręcz po dobrej partyjce można by napisać alternatywną wersję opowieści - tak ładnie skleja się narracja.

2-osobowa opcja jest bardziej strategiczna. Rzekłbym, kolejna fajna LCG od FFG. W opcji multi - wyjątkowa gra od FFG.
Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 378
Rejestracja: 20 maja 2006, 13:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 19 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: TOMI »

Mam pytanie:
- na końcu tury całe złoto schodzi ze stołu ale .... czy Tyrion też takie złoto musi oddać, które zebrał za wyzwania ??
- postać jest zabita i jeśli jej "duplikat" trafi mi znowu na rękę to zagrać karty nie mogę prawda ?? Co mam z nią wtedy zrobić ??
- jeśli karta fabuły nakazuje zabić wszystkie postacie oprócz np. jednej. To rozumiem że zabijamy nie tylko duplikaty kart ale wszystkie by na stole została jedna karta ??
Dzięki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: szczudel »

Nie rozumiem decyzji FFG aby w 2ED zrobic wybieranie Tytułów w rozgrywce wieloosobowej "Cytadelowe". W 1ED widziałeś co bierze przeciwnik. Można go było zablokować lub uniemożliwić mu atakowanie nas. Teraz, kiedy jest element niepewności, brak planszy sprawia, że nie jest tak łatwo określić kto kogo wspiera rozmyto ten element.
Nie grałem w Multi 1ED, w 2ED grałem w sumie z 4 razy (4-osobowe) i mi się nie podoba. Chętnie sprawdziłbym 1ED-jne multi w 2ED, ale na to się nie zanosi.

Co do pytań:
-Całe złoto spada które jest w puli gracza, a Tyrion dokłada do puli. Jeśli kładłbyś złoto na karcie to nie trzeba by było go ściągać.
-Możesz albo w jakiś sposób wyciągnąć postać ze stosu kart zabitych (np. Ogień i Krew) albo ją odrzucić z jakiejś umiejętnośći (np. Łowca zr Starego Lasu). Jeśli ani jedno ani drugie nie wchodzi w grę to po prostu ją trzymasz i liczysz, ze będzie tarczą, gdy przegrasz wyzwanie intrygi.
-O jakiej karcie mówisz? Zabijanie z karty fabuły trzeba rozumieć tak jak jest napisane. Dziki Ogień zabija wszystkie postacie oprócz (do) 3 wskazanych Co więcej ma dopisek "Nie można skasować/uratować" (czy jakoś tak). Wtedy, duplikaty ani inne karty chroniące przed śmiercią nic nie wskórają. Ale Taki Valar Morghulis zabija wszystkie postacie, tyle, że można się przed nim bronić.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Olgierdd »

Żeby po 11 latach obecności na forum nie wiedzieć o dziale "pytania i odpowiedzi".... :roll:
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: szczudel »

Dawno sie nie przypominałem ale jako, ze jest niecodzienna okazja to to zrobie.
Skończyłem pisać wielkie podsumowanie drugiego cyklu karcianej Gry Tron: Wojny Pięciu Królów.
Rozłożyło się to na 3 części. Zamieszczam link tylko do pierwszej, bo artykuły sa pomiędzy sobą polinkowane i łatwo można kontynuować czytanie:

http://gramyotron.blogspot.com/2017/02/ ... -cz-1.html

Przygotujcie się na bardzo długą i mocno GoT-ową lekturę.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: pattom »

Awatar użytkownika
Powergames
Posty: 52
Rejestracja: 30 wrz 2015, 09:15

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Powergames »

Zapraszamy na drugie Mistrzostwa Sklepu Powergames.pl w Warszawie :)
https://web.facebook.com/events/1313318105424630/
Awatar użytkownika
pionek123
Posty: 52
Rejestracja: 13 lis 2017, 21:42
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: pionek123 »

Mam takie pytanie do tych, którzy grają. W moim zestawie podstawowym są podwójne karty fabuły (2xnr.22 i 2xnr26) przy czym brakuje karty nr. 27 i 28. Tak jest w każdym zestawie, czy w moim jest jakiś błąd?
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1341
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 545 times
Been thanked: 281 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Atamán »

Zgadza się, niektóre fabuły w zestawie podstawowym były x2. 22 i 26 to jest Wezwanie oraz Dziki Ogień, to by się zgadzało: obie karty są dobre i pewnie chodzi o to, by dało się złożyć 2 talie i do każdej z nich dołączyć taką fabułę.

Karta nr 27 to powinna być karta agendy Wierność. A 28 to Littlefinger (też powinien być x2)
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Nidav »

Zakupiłem dzisiaj używkę GoTa - dwa razy zestaw podstawowy z dodatkowymi kartami dla paru rodów. Nie myślę o turniejach etc. ale tak żeby pograć sobie sensownie w zaciszu domowym ze znajomymi i dziewczyną, może dokupić sobie raz na jakiś czas jakiś dodatek dla ulubionych frakcji. I po przejrzeniu i posortowaniu zawartości nasunęło mi się jedno pytanie. Czy istnieje może jakaś strona albo spis takich podstawowych talii dla laików, które można sobie ogarnąć i w miarę sensownie zagrać? Z chęcią potem pobawię się w budowanie talii, korzystania ze stronnictw, kart lojalnych/nielojalnych etc. ale przynajmniej pierwszą rozgrywkę chciałbym ogarnąć na w miarę dobrze zbudowanych taliach zamiast samemu eksperymentować ^^ Warto wspomnieć, że Lannisterów, Starków i Nocną Straż mam razy trzy - poprzedni właściciel dokupił do nich po jeszcze jednej sztuce wszystkich kart z podstawki, do tego Lannisterowie i Martellowie mają karty z jakiś dodatków (na razie odłożone na bok, żeby nie wprowadzać ich od razu do gry). Ktoś, coś?
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: szczudel »

Będzie problem. Wszystkie obecne deck buildery uwzględniają raczej caly Cardpool. Możesz wejść na thronesdb.com lub cardcamedb.com ( Got 2ed -> decks) wybrac stronnictwo które Cie interesuje i skoczyć do pierwszych stron gdzie beda decki na samym ZP. Czasem sie trafi opis decku "CS only".
Teraz thronesdb leży i nie wiadomo kiedy wstanie.
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Nidav »

szczudel pisze:Będzie problem. Wszystkie obecne deck buildery uwzględniają raczej caly Cardpool. Możesz wejść na thronesdb.com lub cardcamedb.com ( Got 2ed -> decks) wybrac stronnictwo które Cie interesuje i skoczyć do pierwszych stron gdzie beda decki na samym ZP. Czasem sie trafi opis decku "CS only".
Teraz thronesdb leży i nie wiadomo kiedy wstanie.
Dzięki wielkie! W takim razie tak spróbuję zrobić i zobaczymy co z tego wyjdzie. Opcjonalnie zagram po prostu grę tak, jak polecane jest w zasadach przy jednym core setcie, sprawdzę z czym to się je, a potem sam pomyślę o czymś mniej lub bardziej sensownym ^^
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: szczudel »

Cokolwiek zbudujesz jesli będzie miało 9 kart ekonomicznych ( lokacje) i 30+ postaci powinno miec ręce i nogi ( w 60 kartowym decku).
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1341
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 545 times
Been thanked: 281 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Atamán »

Tu jest wg mnie całkiem sensowny pomysł na 8 talii przy założeniu posiadania 2 podstawek:
https://boardgamegeek.com/article/20621674#20621674

(przy czym w tym poście są angielskie nazwy kart, jeśli masz polską wersję i gdyby z tym był problem z kartą to sprawdź ją tutaj: thrones.db lub cardgamedb.com i po efekcie, obrazku lub liczbie w prawym dolnym narożniku dojdziesz o jaką polską kartę chodzi)

Tam jest 8 talii po 42 karty i to może być dobry pomysł na to, by poznać grę.
W drugim etapie poznawania gry możesz zostawić te zaproponowane talie, ale już samemu przed grą dobierać karty fabuły (przy grze na 2 osoby i mając 2 podstawki każdy gracz może dostać pełen komplet kart fabuły i z nich wybrać swój zestaw 7 kart).
A dopiero potem bawić się w budowanie talii samemu.
kozz84
Posty: 733
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 159 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: kozz84 »

Galakta zamyka Grę o Tron (info z forum):

"Niestety mam dla fanów tej gry smutną wiadomość - "Zawsze ktoś zdradza" była ostatnim dodatkiem, który przez nas został wydany do Gry o Tron LCG. [EDIT: oczywiście wydaliśmy do końca cykl. PIerwotne umieszczenie tu "Wiary wojującej" było błędem]

Od dłuższego czasu zainteresowanie tą grą wyraźnie maleje, w związku z czym zostaliśmy zmuszeni do podjęcia decyzji o zamknięciu serii. Wszystkim fanom gry dziękujemy za lata, które razem z nami spędzili w Westeros. "

Ale patrząc na aktywność tego wątku nikogo to chyba nie dziwi :)

PS. Najlepsze jest to, że za rok Mistrzostwa Europy gier ffg będą odbywać się w Polsce! https://twitter.com/FFGOP/status/1003237906843078656
ODPOWIEDZ