Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1965
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 839 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: Neoptolemos »

Nie mówię że nie miałoby to zupełnie sensu (stałe talie do pogrania w domu), ale
a) imho takich gier nie warto kupować do pogrania rzadziej, niż chociaż z raz w miesiącu
b) zrobienie "stałych talii" odbiera 50% funu. Przynajmniej fabuły trzeba wymieniać (i najlepiej jak każdy sam je sobie wybierze), bo znajomość fabuł przeciwnika odbiera mnóstwo zabawy. Sam "core" talii może pozostać stały (i bez dodatków na pewno zostanie), ale rotacja fabuł jest kluczowa dla regrywalności.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: szczudel »

A ja uważam, że jest produkt dla takich konsumentów:
http://galakta.pl/gry/gry-planszowe/gra-o-tron-hbo/

Gra GOT LCG jest doskonała ale nie jest dla każdego i nie ma co dorabiać teorii do tego.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: rastula »

seki pisze: 08 sty 2019, 13:53 A ja myślę, że grę warto poznać nawet planując domowe granie. Ciekaw jestem jak rastula wciągnął się w ten tytuł bo jest zdaję mi się podobnym graczem jak ja w sensie dużej rotacji na stole. Kupowalismy grę w podobnym czasie.
rastula pisze: 10 gru 2018, 12:55
mam za sobą osiem partii 2p, 4 taliami (lan, bar, sta, złożonymi z 3 podstawek (czyli gra/rewanż). Czyli jak na grę LCG ledwie liznąłem, a jak na siebie, to sporo. I moim zdaniem gra nadaje się do grania w domu, jeśli ktoś oczywiście lubi takie gry cios za cios. Sporo spędziłem też na stronce card games db oglądając sobie karty z dodatków (eng.) małe dodatki wsadziłem do klasera i sobie też oglądam tocząc mentalny deck creating :)...tak więc i tu jakiś fun trzeba policzyć na plus..


trzeba przyznać że znajomość uniwersum ( nie przesadna, ale książki czytałem, film oglądałem) zwiększa fun, szczególnie jeśli rozszyfruje się mechaniczne smaczki z fabularną podszewką. Głębokiej analityki się nie podejmuję, ale nie żałuję zakupu wszystkiego co wyszło po polsku ( a nie , jeszcze ostatni cykl) ... choć nigdy bym się raczej nie zdobył na wejście po normalnej cenie...


moim zdaniem próg wejścia to 2 podstawki + jeden cykl ( logicznie pierwszy) / jeśli kochamy jakąś frakcję to duży dodatek jest no brainerem. Podstawki pozwolą na posmakować gry i jej dynamiki a cykl pobawić się w rozwijanie partii... wychodzi na to że i tak musimy wydać tyle co na inną grę (150-200 PLN) - ale jeśli lubimy karcianki i GOT to imho warto. Jeśli nie , no to nie warto... do zalet zaliczyłbym też tryb multiplayer - nie grałem, ale słyszałem że jest ciekawa dynamika i wierzę...
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3357
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1280 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: seki »

W związku z powyższy nie ma co generalizowac, że gra nie nadaje się do domowego grania. Ja się nie wciągnałem, ktoś inny się wkręcił, gra i buduje talię mimo że też gra w domu. Trzeba spróbować na własnej skórze i warto spróbować bo graficznie, mechanicznie, klimatycznie (smaczki) to wszystko wygląda fajnie. Ostatecznie pojawi się pytanie na ile nam się to wszystko spodoba by zaangażować się w tytuł. Ja spasowałem ale być może będę marginesem.
Morgon
Posty: 618
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 29 times
Been thanked: 55 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: Morgon »

Pytanie do ludzi, którzy mają trochę więcej doświadczenia z grą, z większą pulą kart.
Mam 3x Core Set. Czytałem, że po pierwszym cyklu Straż i Tyrellowie odstają od reszty stawki. Czy jeśli kupię pierwszy cykl oraz Wezwanie do Broni, Za Honor Rodziny i Oto Moje Prawa to frakcje będą zbalansowane? Czy może wybrać inne paczki?
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1965
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 839 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: Neoptolemos »

Myślę, że tak. Na pewno Wezwanie do broni i Oto moje prawa niesamowicie windują w górę NW, Tyrellom bardzo pomoże Renly, ale i letnia agenda się przyda.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Morgon
Posty: 618
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 29 times
Been thanked: 55 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: Morgon »

Dzięki. Myślałem jeszcze nad Małgośką z Wszyscy Mężczyźni to błazny, ale nie chcę przegiąć w drugą stronę. Eko lokacje do straży i Martelli z upadku astoporu też wyglądają fajnie, ale jak wyżej. Melisandra z Obrony Królestwa jest dobra?
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2389
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1295 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: vinnichi »

Jak to jest z dalszą żywotnością tej gry, czy tylko polskie wydanie się skończyło, czy FFG też ją zakmnęło? W Polsce wyszły 4 cykle a w orginale?
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: rastula »

FFG jedzie dalej...
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1965
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 839 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: Neoptolemos »

FFG jedzie dalej i co prawda teraz jest lekka przerwa, ale zapowiadana - bodajże od marca ma wychodzić szósty cykl (dwa dodatki są już zapowiedziane i częściowo zaspoilowane).
Już po zamknięciu polskiej wersji pojawił się box Greyjoyów i piąty cykl małych dodatków.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2389
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1295 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: vinnichi »

Kurczę gra mnie niesamowicie urzekła, ale teraz wypadałoby przeczytać tych kilka tomów George R.R. Martin żeby wiedzieć kto są ci Greyjoje ;). Dzięki za odpowiedzi
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1281
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 360 times
Been thanked: 213 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: ShapooBah »

vinnichi pisze: 21 sty 2019, 14:19 Kurczę gra mnie niesamowicie urzekła, ale teraz wypadałoby przeczytać tych kilka tomów George R.R. Martin żeby wiedzieć kto są ci Greyjoje ;). Dzięki za odpowiedzi
Ci goście z żelaznych wysp którzy nie sieją.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2389
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1295 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: vinnichi »

Narazie gram Lannisterami i bardzo mi się podobają ich zagrania: zasadzki, zdrady, puszczanie oczka 2 razy na turę, sporo tego.
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
wuher44
Posty: 348
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:47
Has thanked: 132 times
Been thanked: 60 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: wuher44 »

vinnichi pisze: 21 sty 2019, 14:25 Narazie gram Lannisterami i bardzo mi się podobają ich zagrania: zasadzki, zdrady, puszczanie oczka 2 razy na turę, sporo tego.
Gratuluję dobrego wyboru. Nie ma lepszej gry. :)
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2389
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1295 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: vinnichi »

Stresująca cholernie :D ale ilość decyzji do podjęcia w każdej rundzie jest ogromna. Nie wiem jak po kolejnych partiach pewnie udaje się szybciej podejmować te dobre wyobry ale nam na chwilę obecną granie na tej małej wstępnej talii zajmuje 2h
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: zakwas »

vinnichi pisze: 21 sty 2019, 14:29 Stresująca cholernie :D ale ilość decyzji do podjęcia w każdej rundzie jest ogromna. Nie wiem jak po kolejnych partiach pewnie udaje się szybciej podejmować te dobre wyobry ale nam na chwilę obecną granie na tej małej wstępnej talii zajmuje 2h
Nam średnio 40 minut zajmuje. Chyba, że mamy talie, które trzymają się mocno za mordy, to wtedy i podwoić ten czas idzie. :D
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1965
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 839 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: Neoptolemos »

Na turniejach przeważnie są rundy po 50 minut i tak ok. 80-90% partii zamyka się w tym czasie - ale potrafią się też przeciągać. Na początku oczywiście jest dłużej, ale to też nie jest tak, że doświadczeni gracze potrzebują tylko 15 minut na każdą partię ;) bardzo dużo zależy od talii i frakcji, dobry rushowy Greyjoy, Tyrell czy Lannister potrafi skończyć przeciwnika w 3 (czasem w 2) rundy, z kolei Martell czy Night's Watch rzadko gra krócej niż 6-7 fabuł :)
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2389
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1295 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: vinnichi »

Z takim czasem to po prostu fillerek się robi :D. Czy nadganiacie resztę dodatków już od FFG? Czy zostaliście tylko przy polskim wydaniu?
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
wuher44
Posty: 348
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:47
Has thanked: 132 times
Been thanked: 60 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: wuher44 »

Jak złapiesz bakcyla to TI będzie filerkiem. :lol:
longmen76
Posty: 661
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: longmen76 »

Neoptolemos pisze: 21 sty 2019, 15:32 dobry rushowy Greyjoy, Tyrell czy Lannister potrafi skończyć przeciwnika w 3 (czasem w 2) rundy,
Grałem kilkanaście partii przeciwko Lannisterom i ciekawi mnie jak można zdobyć 15 żetonów władzy w 2 lub 3 partie. Grałem na 3 coresetach. Może dodatki bustują talię bardzie ale i tak wygranie w 2-3 rundach wygląda na jakiś mega kosmos.
Morgon
Posty: 618
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 29 times
Been thanked: 55 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: Morgon »

Chodzi chyba bardziej o sytuację, w której przeciwnik nie ma już nic do powiedzenia, a kolejne rundy to już formalność.
wuher44
Posty: 348
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:47
Has thanked: 132 times
Been thanked: 60 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: wuher44 »

Morgon pisze: 21 sty 2019, 20:29 Chodzi chyba bardziej o sytuację, w której przeciwnik nie ma już nic do powiedzenia, a kolejne rundy to już formalność.
Nie nie chodzi o to. Są/były buildy oparte na Cersei z LotR które, podczas 1 fazy zbieraly kilkanascie grochów.
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1965
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 839 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: Neoptolemos »

Tak jak wuher mówi - do grania Lannisterskiego rushu nie wystarczą same core sety, choć jest tam sporo (Jamie i Casterly Rock choćby). Ale kluczowa w tej talii jest Cersei z Lannisterskiego boxa i bardzo pomaga agenda Lord Przeprawy z pierwszego cyklu. No nie ukrywam, że Lannisterami to już musi bardzo siąść dobre dojście/wygodny przeciwnik, ale Tyrell i GJ dosyć stabilnie potrafią rushować. Najprostszym przykładem jest Balon z fabułą Powstanie Krakena, która pojawiła sie już w pierwszym dodatku i np. Wielkim Krakenem lub Ashą do pomocy - przy ataku na władzę przeciwnik praktycznie nie ma szans bronić kimkolwiek i Balon zbiera lekką ręką ponad 5 żetonów (2 za niebronione wyzwanie z powodu efektu fabuły, 2 z roszczenia, 1 z renomy, 1 z Krakena i jeszcze np. 2 za Uzasadnione Roszczenia).
Na samych coresetach takie combosy są raczej niewykonalne, co zresztą imho nie jest wadą, bo w graniu domowym to nic fajnego zostać tak zmiażdżonym przez przeciwnika :P
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: zakwas »

Specem nie jestem, ale na samym core secie mieliśmy niepisaną umowę, że Greyjoyami nie gramy. Nikt nie potrafił wygrać przeciwko nim, choć pewnie sporo w tym było niedoświadczenia. ;)
W sumie to nadal rzadko po nich i Baratheonów sięgamy, bo oba rody zdawały nam się przegięte i za proste do prowadzenia na początku.
Muszę to zmienić. ;)
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1965
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 839 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: Neoptolemos »

Są mocne w podstawce. Przy czym Greyjoye mają dużą słabość... w postaci Baratheonów ;)
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
ODPOWIEDZ