Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
cinek966
Posty: 35
Rejestracja: 31 paź 2015, 20:17
Has thanked: 8 times
Been thanked: 4 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: cinek966 »

Hej, mógł by mi ktoś podać dokładny wymiar kart do GoTa?
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1965
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 839 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: Neoptolemos »

Standard CCG. 63,5x88 mm.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: autopaga »

Karta jest węższa niż 63.5mm
cinek966
Posty: 35
Rejestracja: 31 paź 2015, 20:17
Has thanked: 8 times
Been thanked: 4 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: cinek966 »

te 63,5x88 to pewnie koszulki? A właśnie chodzi mi o dokładny wymiar kart, może ktoś by miał sposobność przemierzenia jednej karty:)
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: alpha »

Wg mojej linijki karta ma wymiary: 62x88,5 :)
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: szczudel »

alpha pisze: 27 mar 2019, 13:59 Wg mojej linijki karta ma wymiary: 62x88,5 :)
Takie twierdzenia to lepiej byłoby suwmiarką podeprzeć :P
cinek966
Posty: 35
Rejestracja: 31 paź 2015, 20:17
Has thanked: 8 times
Been thanked: 4 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: cinek966 »

alpha pisze: 27 mar 2019, 13:59 Wg mojej linijki karta ma wymiary: 62x88,5 :)
Dziękuje Ci bardzo, o to chodziło:)
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: alpha »

szczudel pisze: 28 mar 2019, 08:59
alpha pisze: 27 mar 2019, 13:59 Wg mojej linijki karta ma wymiary: 62x88,5 :)
Takie twierdzenia to lepiej byłoby suwmiarką podeprzeć :P
Wątpisz w mój wzrok? :wink:
Zawsze można zaokrąglić "w górę" :)
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1965
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 839 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: Neoptolemos »

To by tlumaczylo, dlaczego wystają z koszulek Pro-fit.
W tak zwanym miedzyczasie przypomnę, że jeśli są tu gracze którzy nie mają stałych sparingpartnerów, zapraszam na agot.4aces.pl, w kilku miastach jest wciąż aktywna meta :) a chyba dziś ma premierę pierwszy dodatek z 6 cyklu, ja już czekam na dostawę z 3trolli :)
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: addekk »

Dobra Panowie i Panie, przymierzam się do zakupu, a ciężko znaleźć mi informacje które mnie interesują.
Czy planowany jest dodruk dodatków?
W jakiej kolejności kupować dodatki?
Czy z dużych dodatków patrząc ogolnie na dostępność ma sens kupowanie tylko tych dostępnych i pójście później w minidodatki?
Weźże chodźże grać BGG
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: rastula »

Jeśli pytasz o wersję PL, to nie będzie dodruków. A kupować radzę co jest i póki jest.
cinek966
Posty: 35
Rejestracja: 31 paź 2015, 20:17
Has thanked: 8 times
Been thanked: 4 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: cinek966 »

Chciał bym polecić planszę dla dwóch osób z wyznaczonymi polami - jedni to lubią drudzy nie:)
W skład zestawu wchodzi plansza, woreczek do przechowywania oraz obrendowana tuba.

link gdzie można zobaczyć więcej szczegółów: https://allegro.pl/oferta/gra-o-tron-gr ... 7940698113
Spoiler:
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: 13thcaesar »

rastula pisze: 30 mar 2019, 13:58 Jeśli pytasz o wersję PL, to nie będzie dodruków. A kupować radzę co jest i póki jest.
W końcu udało mi się skompletować wszystko co wyszło w wersji PL (3 podstawki i wszystkie duże i małe dodatki). Nie mogłem znaleźć tylko 5 pierwszych dodatków z Cyklu Krew i Złoto (Wszyscy mężczyźni to błazny, Obrona Królestwa, Upadek Astaporu, Krwawe Gody i Zemsta Oberyna), ale natrafiłem na jeden sklep który miał chyba ostatnie sztuki (po "normalnej" starej cenie), jedynie Zemsta Oberyna jeszcze jest w nim dostępna.
Czy w tych 5 dodatkach są aż tak dobre czy kluczowe karty że tak szybko znikają ze sklepów?
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: 13thcaesar »

Graliscie może wariant melee na 6 graczy? Jeśli tak to ile tak czasowo schodzi na taką rozgrywkę? I czy występuje duży downtime?
wuher44
Posty: 348
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:47
Has thanked: 132 times
Been thanked: 60 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: wuher44 »

13thcaesar pisze: 14 kwie 2019, 08:18 Graliscie może wariant melee na 6 graczy? Jeśli tak to ile tak czasowo schodzi na taką rozgrywkę? I czy występuje duży downtime?
Grało się ale nie polecane.
Kerneqly
Posty: 2
Rejestracja: 16 kwie 2019, 00:15

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: Kerneqly »

Cześć wszystkim!

Jak nietrudno pewnie będzie zauważyć jestem nowy na forum. Konto założyłem specjalnie żeby odpowiedzieć w tym wątku. Wiem doskonale, że temat był wałkowany wielokrotnie, ale mimo przejrzenia kilkunastu kart nie uzyskałem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi.

Mianowicie gdy parę dni temu zauważyłem, że GoT LCG jest w dosyć niskiej cenie od razu zainteresowałem się tematem. Planowałem zakup 1x CS i ewentualnej późniejszej rozbudowy o dodatki (te które zostały dostępne z "dużych" i pewnie kilka "małych"). Po przejrzeniu wątku przyszło jednak kilka wątpliwości. Czy idąc moim planem zakupowym będzie się dało sensownie pograć w gronie znajomych (albo nawet posiadając na początku tylko sam CS)? Mowa tu o partiach zarówno 2 i 4 osobowych. Zaznaczam, że prawdopodobnie będę jedynym właścicielem wszelkich rzeczy związanych z tą grą. Kupowanie 2x CS kompletnie mnie się nie widzi - wolałbym właśnie rozbudowywać grę o dodatki.

Z tego co zrozumiałem kupowanie 2/3x CS daje możliwość zbudowania mocniejszych talii. Jednak ja rozmyślam bardziej o tym, że przychodzę do znajomych, wyciągam pudełko i gramy. Nikt raczej (oprócz mnie ewentualnie) nie zajmowałby się poważnie deck-buildingiem.

Z góry dzięki wszystkim za pomoc ;).
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: rastula »

Odpowiedź jest taka, że satysfakcjonująca rozgrywka jest dopiero na 2-3 CS. Resztę doczytasz sobie wyżej.
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: shaigan »

Kupienie 2-3 CS umożliwia skorzystanie z podstawowej mechaniki gry, chyba trzeba o tym pisać co stronę, żeby się zainteresowanym udawało dotrwać w poszukiwaniach. Jeden CS to nie jest jeszcze podstawowa wersja gry, nie chcesz się bawić w poważny deck building to nie potrzebujesz dodatków.
Kerneqly
Posty: 2
Rejestracja: 16 kwie 2019, 00:15

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: Kerneqly »

Przejrzałem wszystkie strony, których nie przeczytałem (przede wszystkim początkowe) i opinia jest z tego co widzę generalnie niezmienna. W większości przypadków jednak nie bierze się pod uwagę aktualnej ceny dodatków. Wobec tego może zapytam, ile małych dodatków (ewentualnie dużych) jest w stanie "zrekompensować" drugiego CS.

Bronię się przed zakupem drugiego CS bo po prostu zdecydowanie bardziej wolałbym zainwestować w coś nowego aniżeli dwa razy w to samo. Tym niemniej jeśli faktycznie ilość dodatków musiałaby być większa niż dajmy na to 6 to może faktycznie rozważę.
Awatar użytkownika
vincentblack
Posty: 286
Rejestracja: 17 lut 2014, 17:52
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 13 times
Been thanked: 11 times
Kontakt:

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: vincentblack »

Kerneqly pisze: 16 kwie 2019, 12:49 Przejrzałem wszystkie strony, których nie przeczytałem (przede wszystkim początkowe) i opinia jest z tego co widzę generalnie niezmienna. W większości przypadku jednak nie bierze się pod uwagę aktualnej ceny dodatków. Wobec tego może zapytam, ile małych dodatków (ewentualnie) dużych jest w stanie "zrekompensować" drugiego CS.

Bronię się przed zakupem drugiego CS bo po prostu zdecydowanie bardziej wolałbym zainwestować w coś nowego aniżeli dwa razy w to samo. Tym niemniej jeśli faktycznie ilość dodatków musiałaby być większa niż dajmy na to 6 to może faktycznie rozważe.
Żadna liczba małych dodatków nie zastąpi dodatkowego zestawu podstawowego, chyba bardzo pobieżnie przejrzałeś te strony bo było już o tym kilkukrotnie pisane. CS posiada kluczowe dla danej frakcji karty, które bez duplikatów tracą często swoją moc (lub w ogóle sens posiadania w talii). Jeśli nie chcesz się bawić w deckbuilding a tylko stworzyć statyczne talie dla każdej z frakcji, naprawdę jedyne sensowne rozwiązanie to 2 CS (38 kart dla każdej frakcji + uzupełniać to kartami neutralnymi), z tym, że kart neutralnych nie ma ich na tyle nawet w 2 CS żeby stworzyć 8 grywalnych talii, (max. 4) więc zmieniając frakcję trzeba by te neutrale przenosić.

Ew. gdybyś chciał grać tylko wybranymi frakcjami to może (ale z naciskiem na może, bo nie sprawdzałem takiego rozwiązania) zadziałałby metoda 1 CS + duży dodatek deluxe dla wybranej frakcji (zestawy te posiadają m.in alternatywne wersje kart z CSa), ale w tej chwili w niskich cenach są dostępne tylko zestawy dla Starków i Lannisterów, więc musiałbyś grać tylko tylko w takim układzie. Poza tym 2 takie deluxy kosztują tyle co dodatkowy CS.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: rastula »

Kerneqly pisze: 16 kwie 2019, 12:49 Przejrzałem wszystkie strony, których nie przeczytałem (przede wszystkim początkowe) i opinia jest z tego co widzę generalnie niezmienna. W większości przypadków jednak nie bierze się pod uwagę aktualnej ceny dodatków. Wobec tego może zapytam, ile małych dodatków (ewentualnie dużych) jest w stanie "zrekompensować" drugiego CS.

Bronię się przed zakupem drugiego CS bo po prostu zdecydowanie bardziej wolałbym zainwestować w coś nowego aniżeli dwa razy w to samo. Tym niemniej jeśli faktycznie ilość dodatków musiałaby być większa niż dajmy na to 6 to może faktycznie rozważę.

lepiej kupić dodatki...


PS. kilkadziesiąt osób w wątku wyraźnie mówi, że lepiej kupić 2-3 cs niż 1 cs i dodatki, ale ty oczekujesz, że ktoś potwierdzi twoją wizję... no to potwierdzam , zadowolony?


PPS. te CS powstały dla kogoś kto będzie się bawił w turnieje i budował talie dla siebie wyłącznie , wtedy kupuje sobie 1CS ( a i tak pewnie będzie chciał kupić ich więcej) i dodatki . To w sumie korzystne rozwiązanie. Ale w grze wielosobowej CS może posłużyć jako demo.
wuher44
Posty: 348
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:47
Has thanked: 132 times
Been thanked: 60 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: wuher44 »

To nie jest gra do grania raz na jakiś czas.
Albo wszystko albo nic.
Każda opcja pomiędzy jest bez sensu. :)

"When you play the game of thrones, you play or you don't play. There is no middle ground."
―Cersei Lannister to Eddard Stark
;)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: rastula »

to jest przesada w drugą stronę - kupiłem co prawda 3 cs i dodatki ( chomik mode on) ale zrobiłem decki z samych CS wg zaleceń na bgg i gramy sobie z kumplem tylko od czasu do czasu, w różnych kombinacjach rodów... można.


dlatego uważam, że do casualowego grania w domu , najlepiej wejść w 2-3 CS ...bez dodatków.


Sytuacja bardzo podobna jak w przypadku magica, możan tym żyć, a można mieć kilka dueldecków i sobie grać na luzie jak nie przymierzając w Star Realms.
wuher44
Posty: 348
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:47
Has thanked: 132 times
Been thanked: 60 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: wuher44 »

rastula pisze: 16 kwie 2019, 14:14 to jest przesada w drugą stronę - kupiłem co prawda 3 cs i dodatki ( chomik mode on) ale zrobiłem decki z samych CS wg zaleceń na bgg i gramy sobie z kumplem tylko od czasu do czasu, w różnych kombinacjach rodów... można.


dlatego uważam, że do casualowego grania w domu , najlepiej wejść w 2-3 CS ...bez dodatków.


Sytuacja bardzo podobna jak w przypadku magica, możan tym żyć, a można mieć kilka dueldecków i sobie grać na luzie jak nie przymierzając w Star Realms.
Ja się tam z Cersą nie mam zamiaru kłócić. :lol:
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: rastula »

:mrgreen:
ODPOWIEDZ