Doom: The Boardgame (Christian T. Petersen, Kevin Wilson)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Madziar666
Posty: 28
Rejestracja: 30 lip 2013, 12:25

Doom: The Boardgame (Christian T. Petersen, Kevin Wilson)

Post autor: Madziar666 »

Czy ktoś jest w posiadaniu dodatkowych scenariuszy do DOOM'a? Ewentualnie skąd można je wziąć?
Awatar użytkownika
wilczur
Posty: 282
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:08
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: DOOM: The Boardgame

Post autor: wilczur »

Rozumiem że te z BGG już też przerobiłeś?

https://boardgamegeek.com/boardgame/106 ... -boardgame
Mój Bloog
Moja kolekcja
Pozdrawiam
Wilczur
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: DOOM: The Boardgame

Post autor: vcrproszek »

Nowa wersja Doom zapowiedziana przez FFG
https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... mminent-1/
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: DOOM: The Boardgame

Post autor: karawanken »

No i co zrobić? Jak żyć? 500+ na gry potrzebne od zaraz. Na pierwszego Dooma sie nie załapałem tego na pewno nie odpuszczę.
Ostatnio zmieniony 28 lip 2016, 19:46 przez karawanken, łącznie zmieniany 1 raz.
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: DOOM: The Boardgame

Post autor: TTR_1983 »

2016 rokiem reedycji od FFG :mrgreen:
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: DOOM: The Boardgame

Post autor: sirafin »

Pierwszego DOOMa wspominam z dużym sentymentem jako grę o umieraniu marines (balans nie był najlepszy ale za to jaki klimat!) :D Bardzo jestem ciekaw jak wypadnie po odświeżeniu.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: DOOM: The Boardgame

Post autor: karawanken »

A niech sobie robią reedycję. Ważne aby gra była dobra. O wersje polską raczej się nie martwię. Galakta ostatnio polonizuje wszystko jak leci. Martwi mnie tylko liczba tytułów za 100$ na mojej liście zakupowej.

Edycja: Uf, właśnie zauważyłem, że cena to tylko 80$, budżet uratowany :D
Ostatnio zmieniony 28 lip 2016, 19:54 przez karawanken, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: DOOM: The Boardgame

Post autor: ariser »

Ciekawe czy zejdą taniej niż 100$ SCD.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: DOOM: The Boardgame

Post autor: karawanken »

ariser pisze:Ciekawe czy zejdą taniej niż 100$ SCD.
Jest 80 $ :D
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: DOOM: The Boardgame

Post autor: Epyon »

Może i to dobra gra, może i długo niedostępna i warta reedycji, bo miała też swoje problemy.
Ale na litość, ileż można odgrzewać kotlety?
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: DOOM: The Boardgame

Post autor: BartP »

O, to nawet ja, eurogracz, się skuszę chyba. Większość IP mi zwisa albo mnie odrzuca, ale Doom to wspomnienia z dzieciństwa (choć chyba wolałbym jednak Quake'a ;] ), poza tym na szczęście nie jest to pełna kooperacja, tylko jakaś rywalizacja tu się pojawia, więc czekam na pierwsze recenzje.
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: DOOM: The Boardgame

Post autor: ariser »

Jest 80 $ :D
Wypas. :D
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
Krionah
Posty: 267
Rejestracja: 25 sie 2005, 08:46
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: DOOM: The Boardgame

Post autor: Krionah »

ariser pisze:
Jest 80 $ :D
Wypas. :D
WOW! Biere :D
Awatar użytkownika
wilczur
Posty: 282
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:08
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: DOOM: The Boardgame

Post autor: wilczur »

mam dwie kopie starej wersji i jedną bym sprzedał chętnie :) tylko nie mam czasu wystawić na aukcję i policzyć elementy. Ktoś w ogóle byłby zainteresowany ?
Mój Bloog
Moja kolekcja
Pozdrawiam
Wilczur
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: DOOM: The Boardgame

Post autor: BartP »

Mogę kupić, bierz wszystko co mam w portfelu, tylko nie mam czasu przeliczać, zainteresowany?
Awatar użytkownika
przemoo99
Posty: 310
Rejestracja: 26 gru 2010, 14:08
Lokalizacja: Sheffield/UK

Re: DOOM: The Boardgame

Post autor: przemoo99 »

Cholera, a miałem napisać juz w nocy, ze biorę :)
A tu juz mnie wyprzedzili...
A poważnie: jak sprawdzisz czy gra kompletna to wezmę za rozsądną cene
Planszówkowy maniak... :)
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: DOOM: The Boardgame

Post autor: karawanken »

Galakta na swoim forum zapowiedziała, że wydadzą po polsku :D
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: DOOM: The Boardgame

Post autor: Maxxx76 »

Ktoś już grał w nowego Dooma? :-)
Morgon
Posty: 618
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 29 times
Been thanked: 55 times

Re: DOOM: The Boardgame

Post autor: Morgon »

Dołączam do pytania. Jakie wrażenia z nowego DOOMa?
Bartek BD
Posty: 20
Rejestracja: 12 wrz 2015, 12:22
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: DOOM: The Boardgame

Post autor: Bartek BD »

Dobra, po rozegraniu trzech scenariuszy - tutorialu z Learn to Play i dwóch pierwszych misji z kampanii Operation: Black Bishop - mogę z czystym sumieniem stwierdzić, co też niniejszym czynię, że druga edycja planszówkowego Dooma to kompletny (czytaj: niewymagający żadnych dodatków) i znakomicie wydany skirmishowy bitewniak, oferujący dynamiczną, szybką i wysoce taktyczną rozgrywkę, w której kluczem do zwycięstwa jest umiejętne generowanie sekwencji zabójczych dla figurek przeciwnika akcji.

W podstawce są dwie kampanie, na każdą z nich składa się sześć scenariuszy z przypisanymi do nich kartami zagrożenia (określają zasady spawnowania demonów) inwazji (zawierają listę demonów, które można spawnować na planszy) i wydarzeń (wredne karty, którymi gracz grający najeźdźcą wspomaga demony), zważywszy jednak na to, że samych kart wydarzeń jest 36 (6 zestawów po 6 kart, w danym scenariuszu łączymy ze sobą 3 zestawy) inwazji 12, a zagrożenia 3, liczba możliwych modyfikacji poszczególnych scenariuszy jest pokaźna. Do tego dochodzą 73 karty akcji dla marines, w tym po 3 karty akcji dla każdej spluwy, 24 karty klas, którymi można podpakować naszych dzielnych komandosów i 12 kart tzw. Glory Kill. Ogólnie mnóstwo fajnych rzeczy, które czynią tę grę wysoce regrywalną.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: DOOM: The Boardgame

Post autor: Muttah »

To ja z trochę innej strony - póki co zagrałem tylko raz, ale było całkiem ciekawie. Jest to właściwie card-driven, objective-oriented tactical skirmish 8) Żeby było śmieszniej, występują też elementy... deckbuildingu. Szczerze mówiąc jest to na tyle nietypowy koktajl, że dość mocno odróżnia się od typowego przedstawiciela gatunku - co prawda nadal biega się kolesiami po tekturowej planszy i rzuca kośćmi, ale na tym podobieństwa mechaniki się kończą. Gdyby ktoś mi opowiedział o mechanice 'na sucho' bez odpalenia gry, to pierwszą reakcją byłoby popukanie się w głowę. Ale w praniu działa to całkiem nieźle - każda broń to 3 karty, głównie ataki, ale też jakieś specjałki, charge, reloady - ogólnie fajnie emuluje to też amunicję (postrzelałem trochę z jednej giwery, no to chwilę mi zajmie przeładowanie, bądź znalezienie ammo - tutaj niczego takiego de facto się nie zbiera, ale jest ten feel).

Do tego bardzo solidne wykonanie, jak ktoś chce pomalować to może wyjść naprawdę miodzio (Cyberdemon naprawdę robi wrażenie - tak wielkością, jak i detalami). Sporą zaletą gry wydaje się też regrywalność i dostosowywalność - opcji na wyposażenie marines jest naprawdę sporo, ale można też grać sugerowanymi presetami (jak komuś się nie chce, albo jeszcze nie zna gry). Podobnie sprawa ma się z ze 'złym' - jest mnóstwo opcji do wyboru, różne kategorie kart, każdy potwór ma jakieś bajery, specjałki, wyjątkowe charakterystyki itd.

Na ten moment powiem tak - nie urwało dupy, ale było na tyle ciekawie że z chęcią jeszcze siądę i pogram więcej by ocenić balans, oraz kolejne scenariusze.
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1341
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 124 times
Been thanked: 84 times

Re: DOOM: The Boardgame

Post autor: nahar »

Czyli nie ma tego co w 1ed - że najlepszą bronią była piła spalinowa, bo nie wymagała ammo? Z tego co pamiętam to szansa na uzupełnienie amunicji w 1ed była prawie zerowa, a na kościach co rusz wypadało, że się kończy (szczególnie jak się miało maszynówe).
Bartek BD
Posty: 20
Rejestracja: 12 wrz 2015, 12:22
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: DOOM: The Boardgame

Post autor: Bartek BD »

nahar pisze:Czyli nie ma tego co w 1ed - że najlepszą bronią była piła spalinowa, bo nie wymagała ammo? Z tego co pamiętam to szansa na uzupełnienie amunicji w 1ed była prawie zerowa, a na kościach co rusz wypadało, że się kończy (szczególnie jak się miało maszynówe).
Nie, w drugiej edycji rozwiązano to inaczej. Jako marines w swojej aktywacji możesz wykonać jedną akcję główną i dowolną liczbę akcji bonusowych. Akcję główną lub bonusową wykonujesz zagrywając kartę broni. Załóżmy, że masz na ręce trzy karty do Combat Shotgun. Każda z trzech kart do Combat Shotgun daje ci 4 punkty ruchu, które możesz wykorzystać w dowolnym momencie swojej aktywacji, jedną akcję główną w postaci ataku, a dodatkowo zdolność, dzięki której po wykonaniu ataku możesz natychmiast zagrać kolejną kartę z napisem Combat Shotgun i wykonać przypisany do niej atak (jednak tym razem nie dostajesz punktów ruchu). Jeśli więc masz na ręku 3 karty do Combat Shotgun, to możesz wykonać trzy ataki i ruszyć się o 4 pola, przy czym ruch możesz wykonać przed, pomiędzy lub po atakach. Po wykonaniu akcji, odrzucasz zagrane karty i dociągasz nowe do pełnej ręki (maksymalnie 3), kończąc aktywację. Żadnych problemów z brakiem amunicji. Przy czym talia marines jest tak skonstruowana, że zawsze dociągasz jakąś broń, w najgorszym razie będzie to pistolet z bonusową akcją ataku.


Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 963
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 228 times
Been thanked: 232 times

Re: DOOM: The Boardgame

Post autor: Moonday »

Może zadam głupie pytanie (nie znam się), ale czy w grze dostępny jest również tryb kooperacyjny? Mam na myśli potyczkę gracze vs gra.
Bartek BD
Posty: 20
Rejestracja: 12 wrz 2015, 12:22
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: DOOM: The Boardgame

Post autor: Bartek BD »

Nie.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ