Bright Future (Radomir "Gadina" Mirchev)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: Bright Future

Post autor: OgryGames »

REBEL wierzy w sukces i pomaga. Ale potrzeba jeszcze więcej Waszej pomocy :)

https://wspieram.to/projekt/5010/bright ... ska-edycja
wajdzik83
Posty: 345
Rejestracja: 11 lis 2012, 07:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Bright Future

Post autor: wajdzik83 »

Witam !

http://www.jejspojrzeniem.com.pl/2015/0 ... wiedz.html

Polecam artykuł i wsparcie projektu ;) Dzięki !
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Bright Future

Post autor: misioooo »

Tak oglądam nagrody i... Fajnie, jakby 3-paki, 6-paki etc były nieco tańsze. Na przykład w takich paczkach zawsze po 99zł/sztukę. Na chwilę obecną mało atrakcyjne ;)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Bright Future

Post autor: maciejo »

wajdzik83 pisze:Witam !

http://www.jejspojrzeniem.com.pl/2015/0 ... wiedz.html

Polecam artykuł i wsparcie projektu ;) Dzięki !
Ten link to do Artykułu o grze :?:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Bright Future

Post autor: powermilk »

Dokładniej do noty prasowej.
wajdzik83
Posty: 345
Rejestracja: 11 lis 2012, 07:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Bright Future

Post autor: wajdzik83 »

Może zamiast hejtować to pomyślelibyście co zrobić żeby więcej ludzi dowiedziało się o projekcie ? No ale to już taka natura polska jest :/ smutne to ale ... Wydaje mi się że jak taka jak to nazwaliście "nota prasowa" dotrze do 2-3 osób które wcześniej o grze nie słyszały i wesprą projekt to chyba będzie sukces.
Awatar użytkownika
100rk
Posty: 448
Rejestracja: 27 sty 2011, 23:19
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Been thanked: 1 time

Re: Bright Future

Post autor: 100rk »

Wsparłem na początku i bardzo chciałbym otrzymać grę, ale patrząc na kampanię jestem srodze zdziwiony podejściem wydawcy.
Mogłoby się wręcz wydawać, że niezbyt mu zależy na powodzeniu zbiórki, bo brak odpowiedzi na pytania potencjalnych klientów i zamieszczanie postów na największym forum planszówkowym w Polsce w odstępach siedmiodniowych na pewno nie buduje zainteresowania projektem.
Nasi blogerzy/videoblogerzy jakoś się też z recenzjami prototypu lub wersji anglojęzycznej nie prześcigają, zachodzi więc podejrzenie, że nikt z nich gry nie otrzymał :/

Pozostaje nam samotnie walczyć o Świetlaną Przyszłość...

W ramach walki link do ładnie się prezentującej strony wydawcy bułgarskiego, gdzie można m.in. pobrać plakaty i tapety z grafikami z gry i przeczytać instrukcję.
6% zniżki Rebel, 7% Planszomania, 7% 3 Trolle - chętnie się podzielę.
sprzedam/kupię/wymienię
kolekcja - w miarę aktualna
lista życzeń
wajdzik83
Posty: 345
Rejestracja: 11 lis 2012, 07:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Bright Future

Post autor: wajdzik83 »

100rk pisze:Wsparłem na początku i bardzo chciałbym otrzymać grę, ale patrząc na kampanię jestem srodze zdziwiony podejściem wydawcy.
Mogłoby się wręcz wydawać, że niezbyt mu zależy na powodzeniu zbiórki, bo brak odpowiedzi na pytania potencjalnych klientów i zamieszczanie postów na największym forum planszówkowym w Polsce w odstępach siedmiodniowych na pewno nie buduje zainteresowania projektem.
Nasi blogerzy/videoblogerzy jakoś się też z recenzjami prototypu lub wersji anglojęzycznej nie prześcigają, zachodzi więc podejrzenie, że nikt z nich gry nie otrzymał :/

Pozostaje nam samotnie walczyć o Świetlaną Przyszłość...

W ramach walki link do ładnie się prezentującej strony wydawcy bułgarskiego, gdzie można m.in. pobrać plakaty i tapety z grafikami z gry i przeczytać instrukcję.
Zgadzam się z Tobą w 100 %, miejmy nadzieję że damy radę bo gra jest tego warta na pewno.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Bright Future

Post autor: misioooo »

Czy ktokolwiek w to zagrał (poza ekipą wydawnictwa)? Jakaś recenzja, odczucia jak to działa...
KS niemal 300%... U nas lipnie coś.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Kościel
Posty: 403
Rejestracja: 23 maja 2013, 17:58
Lokalizacja: Ruda Śląska / Ginger Silesia
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Bright Future

Post autor: Kościel »

Wsparłem grę na początku - mocno licząc, że wypali (cena też odegrała swoje) - szkoda że Ogry tak olewają sprawę, bo gra naprawdę ma potencjał się ufundować. Co ciekawe grę można zamówić ale nie do Polski i Bułgarii:P
Zapraszamy na naszą stronę: http://sharpgames.pl
Sklep z gadżetami dla graczy: http://meeple.pl
SILESIA ON BOARD
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Bright Future

Post autor: powermilk »

wajdzik83 pisze:Może zamiast hejtować to pomyślelibyście co zrobić żeby więcej ludzi dowiedziało się o projekcie ? No ale to już taka natura polska jest :/ smutne to ale ... Wydaje mi się że jak taka jak to nazwaliście "nota prasowa" dotrze do 2-3 osób które wcześniej o grze nie słyszały i wesprą projekt to chyba będzie sukces.
Łoł, łoł! Kolega zapytał, ja odpowiedziałem, jestem hejterem. No cóż, to przecież taka polska natura jest.
Nadis
Posty: 451
Rejestracja: 05 lut 2015, 21:24
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Bright Future

Post autor: Nadis »

Po mojemu - za mało tańszych pakietów przy tak słabym medialnym przebiciu. Także albo wydawca sprawi, że ludzie stwierdzą ,,wow, ale to będzie super, wezmę" zamiast ,,hmm, w sumie nic o tym nie wiem, poczekam aż wydadzą normalnie i może wtedy kupię" albo zrobi więcej pakietów po te 80-90 zł, która to kwota nie boli specjalnie przy kupowaniu niemalże kota w worku, mam tu na myśli brak możliwości zagrania w prototyp i zero recenzji ;)
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: Bright Future

Post autor: OgryGames »

Poniżej chciałbym odpowiedzieć na kilka zadanych przez Was pytań:

1. Gra jest promowana we wszystkich największych portalach poświęconych planszówkom - można to zobaczyć na stronie projektu - patroni medialni, każdy z tych patronów regularnie informuje o postępach prac nad grą.

2. Ktoś z Was mówił o wysokiej cenie pakietów - pakiety np 6paki są prawie 30% tańsze od ceny, za jaką gra będzie sprzedawana poza wspieram (139 pln lub 159 pln - jeśli nie uzyska wsparcia) - dlatego nie uważamy, aby pakiety dla sklepów (bo raczej nikt inny 6-paka nie kupi) miały wygórowaną cenę.

3. Jak słusznie zauważyliście na polskim rynku tylko kilka osób miało okazję zagrać w tą grę - nie jest ona dostępna w sprzedaży detalicznej w Polsce. Spowodowane jest to tym, że gra tak naprawdę ukazała się na świecie 2 miesiące temu i w pierwszej kolejności otrzymali są wspierający z Kickstartera, dopiero dodruk zeszłomiesięczny pozwolił Vermin Games wrzucić ją do ogólnej sprzedaży.
Jako Ogry Games nie chcemy promować angielskich wersji gier, nad którymi pracujemy. Tworząc polskie wersje są one pełniejsze, poprawione i staramy się dołożyć kilka bonusów do pudełka, tak było w przypadku Metro 2033 i tak jest w przypadku BF. W sierpniu większość polskich portali i recenzentów otrzyma już polskie kopie Bright Future i wtedy pojawią się recenzje i filmy opisujące samą grę.

4. Jeśli chodzi o cele i nagrody dodatkowe: gra na Kickstarterze miała kilka celów , które osiągnęła i do wspierających poszła pełniejsza wersja BF. My zakładaliśmy od samego początku, że edycja polska będzie na starcie miała "wszystkie" bonusy, które były celami w wersji angielskiej - dlatego polski gracz dostanie bez względu na wielkość wsparcia - kompletny produkt ze wszystkimi elementami, które były celami w wersji kickstarter. Oprócz tego znajdzie się kilka dodatkowych rzeczy (wygląd elementów, sposób pakowania itp) , które specjalnie dla polskich graczy poprawiliśmy i zmieniliśmy.

Tak jak wspominaliśmy wcześniej, nagrody do samodzielnego kupna być może się pojawią, ale przede wszystkim są one skierowane do wspierających projekt gry jako dodatkowa nagroda - coś ekskluzywnego w podziękowaniu za ich wsparcie, a nie dla kolekcjonerów (np. koszulek czy Szkicowników), także na dziś dzień nie przewidujemy tego w "otwartej" sprzedaży.

Pozdrawiamy
Zespół Ogry Games
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Bright Future

Post autor: crsunik »

Problem w tym, że jeśli gra pójdzie do recenzji w sierpniu to recenzje pojawią na długo po zakończeniu kampanii :<
windziarz44
Posty: 828
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 87 times

Re: Bright Future

Post autor: windziarz44 »

My byśmy chętnie zrecenzowali, podobnie robiliśmy z Zamkami, recenzowaliśmy niemiecką edycję a pomagała ona ewentualnie wesprzeć jej polską wersję.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5231
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1833 times
Kontakt:

Re: Bright Future

Post autor: Gambit »

windziarz44 pisze:My byśmy chętnie zrecenzowali, podobnie robiliśmy z Zamkami, recenzowaliśmy niemiecką edycję a pomagała ona ewentualnie wesprzeć jej polską wersję.
Tylko zmiany w Zamkach były chyba czysto kosmetyczne. Zmiany w Bright Future mają być nieco głębsze, o ile dobrze zrozumiałem.
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: Bright Future

Post autor: OgryGames »

Gra była prezentowana i ogrywana na tegorocznym PYRKONIE na naszym stoisku, każdy, kto chciał w nią zagrać miał taką możliwość, pamiętajcie że platforma wspieram.to nie jest sklepem, gdzie sprzedaje się gry w bardzo atrakcyjnych cenach, nie taka jest idea wspierania - platforma służy PRZEDE WSZYSTKIM do pomocy w wydaniu danego tytułu, dlatego bardzo często ( w innych projektach na wspieram ) podczas jej trwania gry są jeszcze na etapie projektowania lub przygotowania do produkcji, a nie w formie gotowych już produktów.
Gdybyśmy mieli już te gry wyprodukowane i dostępne dla każdego to nie prosilibyśmy graczy o pomoc w realizacji tego projektu, tylko dali sklepom, aby je sprzedawały. Dogadujemy aktualnie kolejne mecenaty nad projektem, wiec jesteśmy prawie pewni, że gra osiągnie zakładany przez nas poziom wsparcia i ukaże się na naszym rynku, jedyne pytanie, to w jakiej cenie trafi na sklepowe półki. Dziś macie możliwość kupna gry z bardzo dużym rabatem, po zakończeniu projektu na wspieram.to cena zostanie ustalona i raczej ciężko będzię grę kupić w tak atrakcyjnych pakietach,w jakich jest obecnie.
Pamiętajcie również, że ceny pakietów z grą zawierają również darmową przesyłkę - także rzeczywisty ich koszt jest o kilkanaście złotych jeszcze tańszy.
wajdzik83
Posty: 345
Rejestracja: 11 lis 2012, 07:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Bright Future

Post autor: wajdzik83 »

Zrecenzujcie nawet Bułgarską byle była jakakolwiek Polska recenzja. To powinno otworzyć niektórym oczy na to że ta gra jest po prostu świetna ;)
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: Bright Future

Post autor: OgryGames »

Możemy pochwalić się Wam pierwszymi gotowymi elementami z polskiej edycji, zjechały do nas kilka dni temu:)

https://wspieram.to/projekt/5010/bright ... ska-edycja - zakładka aktualizacje

Możecie już zauważyć zmiany w wykonaniu polskiej edycji:

- żetony są na specjalnie przygotowanych wypraskach ( w oryginale były wycisnięte w woreczkach strunowych)

- wkładka do pudełka - w oryginale wogóle jej nie było

- podkręcone grafiki na planszy i lekko pozmieniane rozłożenie miejsc na niej

- grubszy karton i grubsze żetony

To narazie tyle, wkrótce więcej informacji odnośnie komponentów.
Ostatnio zmieniony 13 lip 2015, 09:29 przez OgryGames, łącznie zmieniany 1 raz.
windziarz44
Posty: 828
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 87 times

Re: Bright Future

Post autor: windziarz44 »

Gambit, naprawdę uważasz, że zmiany będą tak duże, że recenzja oryginału nie powie Ci nic o polskiej wersji?
Gambit pisze:
windziarz44 pisze:My byśmy chętnie zrecenzowali, podobnie robiliśmy z Zamkami, recenzowaliśmy niemiecką edycję a pomagała ona ewentualnie wesprzeć jej polską wersję.
Tylko zmiany w Zamkach były chyba czysto kosmetyczne. Zmiany w Bright Future mają być nieco głębsze, o ile dobrze zrozumiałem.
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: Bright Future

Post autor: OgryGames »

Co do zmian:

mechanika gry nie ulegnie zmianie - jest doskonała więc nie wymaga tego, zmieni się napewno instrukcja - więcej objaśnień i przykładów ułatwiających poznanie gry.

Vermin Games zapytał wszystkich swoich wspierających na Kickstarterze, jakie zmiany chcieliby mieć w instrukcji. Otrzymując kilkaset maili ze zmianami, powstała kilka tygodni temu najnowsza wersja Instrukcji, zawierająca wszelkie najistotniejsze problemy, z jakimi wcześniej gracze się spotykali - my do polskiej wersji "wkładamy" Instrukcję po wszelkich poprawkach i modyfikacjach.

Poza tym gra ma 3 tryby rozgrywki (bardzo rzadko spotykana sprawa w grach ) wiec możecie grać w kooperacji, współzawodniczyć lub pograć w karciankę 1 na 1. Każdy z tych trybów posiada częsć innych elementów specjalnie dedykowanych pod dany tryb gry (plansza dwustronna, karty mapy, tunele, itp)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5231
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1833 times
Kontakt:

Re: Bright Future

Post autor: Gambit »

OgryGames pisze:Co do zmian:

mechanika gry nie ulegnie zmianie - jest doskonała więc nie wymaga tego, zmieni się napewno instrukcja - więcej objaśnień i przykładów ułatwiających poznanie gry.

Vermin Games zapytał wszystkich swoich wspierających na Kickstarterze, jakie zmiany chcieliby mieć w instrukcji. Otrzymując kilkaset maili ze zmianami, powstała kilka tygodni temu najnowsza wersja Instrukcji, zawierająca wszelkie najistotniejsze problemy, z jakimi wcześniej gracze się spotykali - my do polskiej wersji "wkładamy" Instrukcję po wszelkich poprawkach i modyfikacjach.

Poza tym gra ma 3 tryby rozgrywki (bardzo rzadko spotykana sprawa w grach ) wiec możecie grać w kooperacji, współzawodniczyć lub pograć w karciankę 1 na 1. Każdy z tych trybów posiada częsć innych elementów specjalnie dedykowanych pod dany tryb gry (plansza dwustronna, karty mapy, tunele, itp)
To w zasadzie można było ze dwa/trzy egzemplarze puścić w świat recenzencki. Bo o tej grze jest strasznie mało w sieci.
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: Bright Future

Post autor: OgryGames »

tak naprawdę, to obszerny opis gry oraz filmik pokazujący sposób rozgrywki w trybie kooperacji (wersja angielska) jest dostępny na wspieram.to w naszym projekcie - więc można obejrzeć
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Bright Future

Post autor: misioooo »

OgryGames pisze:tak naprawdę, to obszerny opis gry oraz filmik pokazujący sposób rozgrywki w trybie kooperacji (wersja angielska) jest dostępny na wspieram.to w naszym projekcie - więc można obejrzeć
Jak dla mnie to nie o to chodzi - film jest Waszego autorstwa, czyli już na starcie wiem, że "wszystko jest super w tej grze"... Chodzi o recenzje osób trzecich, niezwiązanych z wydawnictwem. Czy nawet nieszczęsny i ostatnio popsuty Rahdo... Zastanawiam się czy wesprzeć, ale brak materiałów w sieci, recenzji, opisów skutecznie mnie powstrzymuje przed wsparciem projektu. Jakbym ze 2-3 recenzje mógł teraz przeczytać/obejrzeć to na pewno podjąłbym jedyną słuszną decyzję natychmiast. Macie jeszcze 18 dni - zatem dziś podeślijcie 2-3 egzemplarze do recenzentów (gambit, wookie, Tycjan...) i zobaczycie czy odniesie to jakiś skutek czy nie :) Wg mnie - akcja "ruszy z kopyta" (choć pewnie chwilowo, ale zawsze to coś!).
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
wajdzik83
Posty: 345
Rejestracja: 11 lis 2012, 07:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Bright Future

Post autor: wajdzik83 »

misioooo pisze:
OgryGames pisze:tak naprawdę, to obszerny opis gry oraz filmik pokazujący sposób rozgrywki w trybie kooperacji (wersja angielska) jest dostępny na wspieram.to w naszym projekcie - więc można obejrzeć
Jak dla mnie to nie o to chodzi - film jest Waszego autorstwa, czyli już na starcie wiem, że "wszystko jest super w tej grze"... Chodzi o recenzje osób trzecich, niezwiązanych z wydawnictwem. Czy nawet nieszczęsny i ostatnio popsuty Rahdo... Zastanawiam się czy wesprzeć, ale brak materiałów w sieci, recenzji, opisów skutecznie mnie powstrzymuje przed wsparciem projektu. Jakbym ze 2-3 recenzje mógł teraz przeczytać/obejrzeć to na pewno podjąłbym jedyną słuszną decyzję natychmiast. Macie jeszcze 18 dni - zatem dziś podeślijcie 2-3 egzemplarze do recenzentów (gambit, wookie, Tycjan...) i zobaczycie czy odniesie to jakiś skutek czy nie :) Wg mnie - akcja "ruszy z kopyta" (choć pewnie chwilowo, ale zawsze to coś!).
Zgadzam się w 100%
ODPOWIEDZ