Bright Future (Radomir "Gadina" Mirchev)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
mefisto
Posty: 3
Rejestracja: 28 lip 2015, 08:28

Re: Bright Future

Post autor: mefisto »

300-400 gier rocznie w Polsce??? Chłopie pojęcie masz widać spore.
to by znaczyło że co dzień wychodzi co najmniej 1 gra - haha
wycieczek personalnych nie uprawiam, ale skoro Ty możesz zjechać wydawnictwo za to że coś robią, to ja tym bardziej mogę zjechać Ciebie za hejtowanie.

Dla ścisłości projekt Viceroy został ufundowany na Kickstarterze - nawet tak wielkie firmy wydawnicze jak Pendragon, Hobby World, Game Salute i inne - wszyscy oni większość swoich gier wrzucają na kickstartera - pytam sie po co skoro to są bardzo duże wydawnictwa.
Przecież mogliby poprostu wrzucic to do sklepów...idąc Twoim tokiem myslenia

Celem crowdfundingu jest nie tylko proszenie sie ludu o kasę, ale również, i może nawet w większym stopniu promocja robionego przez wydawnictwo tytułu - jeśli tego nie ogarniasz to trudno - ale w swej niewiedzy w temacie nie pisz głupot, to to tylko świadczy o Tobie

Nawet Rycerze Pustkowi zostaliby wydani, bez wsparcia, ale zostało to zrobione żeby grę reklamować - wcześniej nawet nie słyszałeś o takim tytule - kolesie poświęcili kilka lat na tworzenie tego więc i tak by to wydali - a zbieranie kasy poprzez wsparcie pomaga nie zaciągać kredytów i się zadłużać, tylko z pomocą wspierających coś zrobić.

Poza tym skoro jesteś tak biegły w temacie, to dlaczego sam nie zrobisz gry, nie wrzucisz jej na wspieram, olejesz sklepy ?? Zobaczymy ile osób Cię wesprze wtedy...
Awatar użytkownika
pezetto
Posty: 298
Rejestracja: 11 kwie 2014, 09:24
Lokalizacja: Kraina Szczęśliwości
Been thanked: 1 time

Re: Bright Future

Post autor: pezetto »

mefisto pisze:300-400 gier rocznie w Polsce??? Chłopie pojęcie masz widać spore.
to by znaczyło że co dzień wychodzi co najmniej 1 gra - haha
mefisto pisze:Poza tym skoro jesteś tak biegły w temacie, to dlaczego sam nie zrobisz gry, nie wrzucisz jej na wspieram, olejesz sklepy ?? Zobaczymy ile osób Cię wesprze wtedy...
Napisałeś na tym forum o 3 posty za dużo.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1737
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Bright Future

Post autor: Leser »

mefisto pisze:300-400 gier rocznie w Polsce??? Chłopie pojęcie masz widać spore.
to by znaczyło że co dzień wychodzi co najmniej 1 gra - haha
Warto zajrzeć: http://premiery.znadplanszy.pl/index.php?mod=page;1

O ile do danych nie wkradły się jakieś błędy, to w zeszłym roku zostało wydanych 341 tytułów. To tyle w kwestii Twojego "hahaha". Co do wycieczek osobistych to mam propozycję - skończ prawić kazania albo skorzystaj w tym celu z przycisku PW.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: Bright Future

Post autor: OgryGames »

Panowie, żeby uspokoić i ochłodzić trochę głowy, bo wątek nie o tym kto, gdzie i ile gier wydaje...

UDAŁO SIĘ!!! NA 3 DNI PRZED KOŃCEM UDAŁO SIĘ ZREALIZOWAĆ PROJEKT WYDANIA BRIGHT FUTURE!!!
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA WSPARCIE!!!
Wszystkich, którzy chcą jeszcze otrzymać grę w bardzo dobrej cenie i z fajnymi dodatkami zapraszamy na https://wspieram.to/projekt/5010/bright ... ska-edycja
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8739
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Bright Future

Post autor: Curiosity »

Super, gratulacje :) :) :)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
matio2007
Posty: 622
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: Bright Future

Post autor: matio2007 »

A tak na prawdę to teraz dopiero wielu ludzi zdecyduje się na wsparcie, po pierwsze akcja już się kończy, a po drugie ufundowanie daje zawsze dużego kopa :)
Wieszczę i życzę Wam nie mniej niż 150% na koniec.
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: Bright Future

Post autor: OgryGames »

Dzięki! No byłoby wspaniale :)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8739
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Bright Future

Post autor: Curiosity »

Czy Lorebook zmieści się w pudełku z grą? Wolałbym trzymać te rzeczy razem.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: Bright Future

Post autor: OgryGames »

Tak. Lorebook zmieści się do pudełka z grą. Jest w formacie instrukcji.
Awatar użytkownika
Christoforos
Posty: 437
Rejestracja: 22 lut 2009, 22:51
Lokalizacja: Lublin / Czerniejów
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Bright Future

Post autor: Christoforos »

Sorry za offtop ale szlag mnie trafia, jak ktoś sądzi, że zjadł wszystkie rozumy. Wrrrr.
mefisto pisze: Dla ścisłości projekt Viceroy został ufundowany na Kickstarterze

Nawet Rycerze Pustkowi zostaliby wydani, bez wsparcia, ale zostało to zrobione żeby grę reklamować - wcześniej nawet nie słyszałeś o takim tytule - kolesie poświęcili kilka lat na tworzenie tego więc i tak by to wydali - a zbieranie kasy poprzez wsparcie pomaga nie zaciągać kredytów i się zadłużać, tylko z pomocą wspierających coś zrobić.

Poza tym skoro jesteś tak biegły w temacie, to dlaczego sam nie zrobisz gry, nie wrzucisz jej na wspieram, olejesz sklepy ?? Zobaczymy ile osób Cię wesprze wtedy...
Dla ścisłości pezetto chodzi o polskie wydanie Viceroy i kampanię, która wystartuje niedługo.
Co do "Rycerzy" to rozumiem, że masz wgląd do budżetu jakim dysponował przed kampanią Badgers Nest i Transdesign?
Co do reszty skomentuję tylko tyle - więcej pokory i mniej bazowania tylko na swoim własnym mniemaniu jak na prawdzie objawionej.

Ogry Games serdeczne gratulacje :)
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Bright Future

Post autor: ozy »

Ogry - gratulacje! :)
mefisto pisze:i tak dalej i tak dalej - nie ma gier na wspieram.to w które nie angażują się sklepy
to tyle w temacie - pozdrawiam
Nie tak do końca - Magnaci. Sklepy wpłaciły 0%. Resztę dał LUD. :)

To tyle w temacie - pozdrawiam. ;)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Bright Future

Post autor: Wspieram.to »

Nie tylko Magnaci, m.in. też Ambasadorzy, Teomachia czy Piwne Imperium. Dałem się sprowokować do małych statystyk
- 54% kampanii jest wspierana przez sklep/sklepy
- 28% tyle wynosi ogólny udział finansowy sklepów
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: Bright Future

Post autor: OgryGames »

Ostatnia doba.
Zostały już tylko 24 godziny.
To ostatnia szansa kupić grę w mega promocyjnej cenie.

https://wspieram.to/projekt/5010/bright ... ska-edycja
Kościel
Posty: 403
Rejestracja: 23 maja 2013, 17:58
Lokalizacja: Ruda Śląska / Ginger Silesia
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Bright Future

Post autor: Kościel »

Czekam z niecierpliwością na swój egzemplarz - choć pewnie nie prędko będę miał czas zagrać. Powiedzcie mi czemu, nie dawaliście żadnych "celów do osiągnięcia" - taka umowa z Bułgarami, czy brak pomysłów jakby tu grę jeszcze dopieścić ?
Zapraszamy na naszą stronę: http://sharpgames.pl
Sklep z gadżetami dla graczy: http://meeple.pl
SILESIA ON BOARD
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Bright Future

Post autor: misioooo »

Kościel pisze:Powiedzcie mi czemu, nie dawaliście żadnych "celów do osiągnięcia" - taka umowa z Bułgarami, czy brak pomysłów jakby tu grę jeszcze dopieścić ?
Ja trzymam się wersji, że to w końcu pierwszy projekt crowdfundingowy, który jest w pełni kompletny i nic mu do szczęścia nie trzeba dokładać ;) Te streczgole są fajne, ale... Jak nie zapłacicie XXX to nie dostaniecie wszystkiego - zawsze mam takie wrażenie, że podstawki w kampaniach z dużą ilością celów dodatkowych jest jakby niekompletna.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
toblakai
Posty: 1266
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 220 times
Been thanked: 225 times

Re: Bright Future

Post autor: toblakai »

misioooo pisze:
Kościel pisze:Powiedzcie mi czemu, nie dawaliście żadnych "celów do osiągnięcia" - taka umowa z Bułgarami, czy brak pomysłów jakby tu grę jeszcze dopieścić ?
Ja trzymam się wersji, że to w końcu pierwszy projekt crowdfundingowy, który jest w pełni kompletny i nic mu do szczęścia nie trzeba dokładać ;) Te streczgole są fajne, ale... Jak nie zapłacicie XXX to nie dostaniecie wszystkiego - zawsze mam takie wrażenie, że podstawki w kampaniach z dużą ilością celów dodatkowych jest jakby niekompletna.
Ja dokładnie z tego powodu wstrzymałem się ze wsparciem 'Pillars of Eternity' w wersji planszowej na kickstarterze - tam dodano chyba drugie tyle kart z samych celów dodatkowych. Nie mogłem pozbyć się wrażenia, że te komponenty nie będą zbyt dokładnie przetestowane, a już o 'doklejeniu' na siłę to chyba nie trzeba wspominać.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Bright Future

Post autor: misioooo »

Jak dla mnie cele dodatkowe dokładane w trakcie kampanii (i często wymyślane na poczekaniu) implikują jeszcze jeden problem - spóźniony termin realnej realizacji projektu i dostawy gry ;P
Chyba się skuszę na to postapo... A miało nie być więcej gier do końca roku...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: Bright Future

Post autor: OgryGames »

Do tego co piszecie dodam jeszcze, że Polska wersja ma wszystko co Bułgarzy dokładali w trakcie swojej kampanii :)
My wydajemy ich grę i nie chcieliśmy na siłę wpychać dodatków, które nie wiadomo jak by zagrały.
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: Bright Future

Post autor: OgryGames »

Do tego co piszecie dodam jeszcze, że Polska wersja ma wszystko co Bułgarzy dokładali w trakcie swojej kampanii :)
My wydajemy ich grę i nie chcieliśmy na siłę wpychać dodatków, które nie wiadomo jak by zagrały.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Bright Future

Post autor: crsunik »

Kiedy możemy się spodziewać wysyłki? Komu słać adres? :)
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Bright Future

Post autor: Wspieram.to »

crsunik pisze:Kiedy możemy się spodziewać wysyłki? Komu słać adres? :)
A propos adresów. Jakbyś mógł to uzupełnił proszę swój profil na wspieram.to w tym dane kontaktowe - autorzy projektów zawsze jak pobierają listę wspierających to razem z danymi adresowymi - jak ich nie ma to oczywiście kontaktują się z osobami, ale podając już teraz znacznie ułatwisz im pracę ;)
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Bright Future

Post autor: crsunik »

Uzupełniłem. Ale tak czy inaczej, gra miała przyjść do paczkomatu, więc adres niewiele da :/
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Bright Future

Post autor: Wspieram.to »

crsunik pisze:Uzupełniłem. Ale tak czy inaczej, gra miała przyjść do paczkomatu, więc adres niewiele da :/
Racja w tym przypadku to co innego.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Bright Future

Post autor: maciejo »

crsunik pisze:Kiedy możemy się spodziewać wysyłki?
up
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: Bright Future

Post autor: OgryGames »

Mamy nadzieję, że w drugiej połowie sierpnia.
ODPOWIEDZ