Bright Future (Radomir "Gadina" Mirchev)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: Bright Future

Post autor: AkitaInu »

Ok, jestem po lekturze instrukcji.

1. W pg nie ma informacji ile kart tuneli bierzemy przy setupie
2. Nie jest jasno napisane czy karty pvp biorą udział w pg (tego nie wiem nadal)
3. Dopiero w skrócie zasad na końcu jest info ze w fazie mapy bierzemy 2 karty mapy
4. Nie ma jasnej informacji gdzie jest karta schronu

:)

_____________________________
Wysłane z telefonu, przepraszam za błędy ;)
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Bright Future

Post autor: Dwntn »

Odebrałem dziś swój egzemplarz Bright Future. Paczka zapakowana naprawdę pancernie, za co należą się brawa polskiemu wydawcy.

W moim egzemplarzu pudełko ma jednak mały defekt - na jednym z boków wieczka, papierowa obwoluta pudełka nie została naklejona prawidłowo, przez co "zwisa" luźno na tekturze pudełka tworząc "bąbel". Niby niewielki defekt, aczkolwiek pomniejsza wrażenia odbioru estetycznego gry. Wieczko, jak już wcześniej wspomniano, jest bardzo ciasno dopasowane, przez co pudełko otwiera się dosyć ciężko.

Wnętrze w stanie bardzo dobrym i ja również jestem pod wrażeniem jakości tekturowych elementów i precyzji ich wycięcia. Karty również wyglądają bardzo dobrze, choć dwie z pięciu kart pomocy w moim egzemplarzu wydrukowane są inaczej - tekst jest na nich rozmyty oraz różnią się one odcieniem od pozostałych trzech kart. Nie wiem czy jest to celowy zabieg, czy też chińska drukarnia w ten sposób miesza nieudane wydruki z dobrymi aby zaoszczędzić (?).

Co do zasad, przeczytałem jak na razie zasady do pierwszego modułu (Podziemna Gorączka), jednakże są one mało precyzyjne i pozostawiają sporo pytań bez odpowiedzi. Nie wiem np. ile ruchu można wykonać postacią, przemieszczając się po mapie tuneli? Teoretycznie z instrukcji wynikałoby że mogę przemieszczać swoją postać tyle razy ile chce a jedyne co ogranicza mnie w odbywaniu kolejnych spotkań oraz odkrywania kolejnych elementów mapy to zasoby, które wydaje się na odbycie spotkania ?

Przydałoby się jakieś solidne FAQ albo stworzenie instrukcji na nowo, aby wyjaśniała zasady w bardziej przystępny sposób.

Naszą pierwszą rozgrywkę odbywamy przy wsparciu filmiku z zasadami na YT. Postaram się opisać wrażenia po skończeniu.

Pozdrawiam,

- K.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3236
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Bright Future

Post autor: Veridiana »

Instrukcja faktycznie mogłaby być lepsza. Proponuję zrobić to, co ja zrobiłam. Przeczytać instrukcję raz na sucho. Mając to ogólne pojęcie co do tury gracza rozegrać samotnie Podziemną Gorączkę z regułami w dłoni (nawet nie do końca, wystarczy kilka tur). Wątpliwości rozstrzygać chwilowo wedle uznania, a po rozgrywce przeczytać nieduży FAQ i kilka pojedynczych wątków na forum Rules na BGG. Wtedy wszystko powinno być jasne.
W razie dalszych wątpliwości, pytaj w odpowiednim dziale u nas :)

I bąbel na pudełku też mam, choć mały i nierzucający się w oczy ;)
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3236
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Bright Future

Post autor: Veridiana »

OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: Bright Future

Post autor: OgryGames »

AkitaInu pisze:Ok, jestem po lekturze instrukcji.

1. W pg nie ma informacji ile kart tuneli bierzemy przy setupie
2. Nie jest jasno napisane czy karty pvp biorą udział w pg (tego nie wiem nadal)
3. Dopiero w skrócie zasad na końcu jest info ze w fazie mapy bierzemy 2 karty mapy
4. Nie ma jasnej informacji gdzie jest karta schronu
1. Zależy co masz na myśli:
6 kart sprzętu na początku gry
2 karty tunelu na początku każdej tury
2. Nie ma czegoś takiego jak karty PvP są tylko efekty PvP i są one używane TYLKO podczas walki między graczami. W PG mamy tryb kooperacji a więc nie używamy efektów PvP.
3. Kartę Mapy pobiera się jedną w momencie przechodzenia do nowego tunelu (odkrywamy w ten sposób nowy tunel - przykład jest na str.8).
4. Co to jest karta schronu? :)
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: Bright Future

Post autor: OgryGames »

Dwntn pisze:Nie wiem czy jest to celowy zabieg, czy też chińska drukarnia w ten sposób miesza nieudane wydruki z dobrymi aby zaoszczędzić (?).

Nie wiem np. ile ruchu można wykonać postacią, przemieszczając się po mapie tuneli? Teoretycznie z instrukcji wynikałoby że mogę przemieszczać swoją postać tyle razy ile chce a jedyne co ogranicza mnie w odbywaniu kolejnych spotkań oraz odkrywania kolejnych elementów mapy to zasoby, które wydaje się na odbycie spotkania ?
Dzięki za docenienie naszych starań :) nawet w pakowaniu dla Was gier.

Sprawa pierwsza: Póki co udało nam się omijać Chiny przy produkcji gier. Metro w całości zrobione było w Polsce a Bright Future w Bułgarii.
A druga sprawa: to tak jak piszesz, można spacerować po tunelach do woli z następującymi warunkami:
- raz na turę można zmienić kartę mapy (co oznacza, że można rozegrać tylko jedną dodatkową mapę)
- każdą lokacje można rozegrać tylko raz ale przejść przez nie można dowolną ilość razy
- poruszać się można maksymalnie do momentu utraty wszystkich zasobów
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Bright Future

Post autor: Dwntn »

EDIT

Na prośbę adminów przenoszę pytania do działu pytania i odpowiedzi.

- K.
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: Bright Future

Post autor: OgryGames »

Kilka słów od Game Trolla. Wideorecenzja i 8/10. Nieźle :)

https://www.youtube.com/watch?v=hRBudqHMd4w
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: Bright Future

Post autor: OgryGames »

Może nie jesteśmy tak szybcy jak Robert Lewandowski w meczu z Wolfsburgiem :) ale działamy zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami :) i co najważniejsze równie skutecznie co "Lewy".

Lorebooki dotarły do nas i spakowane czekają na odbiór przez kuriera.

Zaglądajcie zatem na komóry i maile bo InPost sam nie zapuka do Waszych drzwi. Mamy nadzieję, że Lorebooki Wam się spodobają...

Czekamy na Wasze wrażenia i przypominamy się także w kwestii przesyłania Waszych opinii dotyczących samej gry Bright Future. Piszcie na naszym FB, w komentarzach na wspieram.to.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Bright Future

Post autor: Dwntn »

OgryGames pisze:Czekamy na Wasze (...) opinii dotyczących samej gry Bright Future. Piszcie na naszym FB, w komentarzach na wspieram.to.

Myślę że nie będę osamotniony w stwierdzeniu że przydałaby się nowa instrukcja. Gra wygląda bardzo dobrze, ocieka klimatem, ale zamęt jaki wprowadza fatalnie napisana instrukcja oraz niejednokrotnie przeczące sobie klaryfikacje które można znaleźć na BGG obniżają wrażenia z rozgrywki. Nasza pierwsza i jak dotąd ostatnia rozgrywka trwała prawie 4h w czterech graczy, bo nie było chyba tury, w której nie musielibyśmy konsultować się z kilkoma źródłami, wliczając w to wideo tutorial wydawcy na YouTube.

Przepraszam z góry że tak negatywnie. Prosiliście o opinie, więc zwracam uwagę na fatalnie napisaną instrukcje.

Pozdrawiam,

- K.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: Bright Future

Post autor: AkitaInu »

Dołączam się do opinii Dwntn.

Jak dotąd zagraliśmy jedną partię i troche nie mamy ochoty na następną. Tzn mamy ale ilość nieścisłości w instrukcji nas po prostu odrzuca :)
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Bright Future

Post autor: mauserem »

AkitaInu pisze:Dołączam się do opinii Dwntn.

Jak dotąd zagraliśmy jedną partię i troche nie mamy ochoty na następną. Tzn mamy ale ilość nieścisłości w instrukcji nas po prostu odrzuca :)
No to nie dziwi dlaczego przetoczyła się taka fala sprzedaży "zagranych raz" egzemplarzy - ludzie mniej zdeterminowani wymiękli...

Wychodzi na to, że instrukcja - najsłabszy element tej gry - zamiast zostać poprawiona jako wyróżnik wydania PL - została w niezmienionej formie. Zdaje się, że wersja zredagowana od nowa była jakimś tam dość odległym "streczgolem"... słabo :?
Awatar użytkownika
100rk
Posty: 448
Rejestracja: 27 sty 2011, 23:19
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Been thanked: 1 time

Re: Bright Future

Post autor: 100rk »

Może instrukcja jest tu też elementem budowania klimatu? Po jej lekturze czujesz się zagubiony, osamotniony i opuszczony, nie rozumiesz co się dzieje. Dezinformacja, sprzeczne wskazówki i gdzieś tam majacząca niepewna obietnica, że będzie lepiej. Czyste postapo.
6% zniżki Rebel, 7% Planszomania, 7% 3 Trolle - chętnie się podzielę.
sprzedam/kupię/wymienię
kolekcja - w miarę aktualna
lista życzeń
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: Bright Future

Post autor: OgryGames »

100rk pisze:Może instrukcja jest tu też elementem budowania klimatu? Po jej lekturze czujesz się zagubiony, osamotniony i opuszczony, nie rozumiesz co się dzieje. Dezinformacja, sprzeczne wskazówki i gdzieś tam majacząca niepewna obietnica, że będzie lepiej. Czyste postapo.
Ta interpretacja się nam bardzo podoba :)

A tak poważnie to pytajcie w wątku z wyjaśnianiem zasad.
Jesteśmy w dobrym kontakcie z twórcami gry i w razie czego możemy się posiłkować także nimi.
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: Bright Future

Post autor: Senaszel »

Kiedyś nie mogłem się nadziwić ile ludzie potrafią grać w Runebounda albo Gota.
Teraz kręcę głową z niedowierzaniem. Ludzie(wiara!), zagraliśmy 3 razy w coopa i raz w rywalizację. Wszystko w czasie poniżej 4h wymienione jako czas pierwszej partii przez kogoś wyżej.

Myślałem żeby napisać recke, zanim Veridiana mnie ubiegła ale chyba nie ma po co, skoro zakopiecie grę wylewając na nią swoje poirytowanie.

Dlatego bardzo skrótowo, nie chcąc wyciągać pochopnych wniosków, po jednym (,przyjemnym!) wieczorze w bułgarskich podziemiach:

Gra ma swoje wady i jedną z nich jest instrukcja. W zamian oferuje szybki i lekki gameplay. Jest tak prosta, że prostsza byłaby chińczykiem (człowieku nie irytuj się). To jest dla mnie minus. O ile gra się w nią łatwo, to wygrać (w coopa) już tak prosto nie jest. ( dlatego chce się grać dalej ) Do trybu rywalizacji nie mam zastrzeżeń. Graliśmy w piątke na mniejszą liczbę graczy można i by pewnie się mijać, ale na 5 była i sieczka, i knucie w bandzie przeciwko tym, którzy wyszli lepiej na jatce. Do 5 tury, w której zwycięzca wszedł do tunelu przetrwał tylko jeszcze jeden gracz :). Było mięsko, była zabawa. Chce się zagrać więcej.


Jeśli czytanie samej instrukcji nie daje poglądu jak wygląda gra polecam rozegrać tunel władzy. Wszystko co jest zawarte w tym trybie staje się jasne. Jest on łatwiejszy i szybszy. Dopiero potem Podziemną gorączkę z wykładaniem kart i wysyłaniem najemników z czarną robotą:)

Podczas następnych parti porobię foty i napisze coś więcej.
Wingmakers
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Bright Future

Post autor: mig »

Senaszel pisze:Kiedyś nie mogłem się nadziwić ile ludzie potrafią grać w Runebounda albo Gota.
Teraz kręcę głową z niedowierzaniem. Ludzie(wiara!), zagraliśmy 3 razy w coopa i raz w rywalizację. Wszystko w czasie poniżej 4h wymienione jako czas pierwszej partii przez kogoś wyżej.
Ale wszystkie cztery rozgryki łącznie zajęły Wam mniej niż 4 godziny czy każda z nich nie przekroczyła tego pułapu?
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: Bright Future

Post autor: OgryGames »

Z dumą pragniemy ogłosić, że Bright Future zostało tematem numeru najnowszego Rebel Times - jesteśmy na okładce!!! :)
Zapraszamy do lektury.

http://www.rebel.pl/repository/files/re ... mes-96.pdf
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: Bright Future

Post autor: Senaszel »

Wszystkie razem.
Wingmakers
Awatar użytkownika
Smoku
Posty: 464
Rejestracja: 17 lut 2006, 17:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Bright Future

Post autor: Smoku »

Mam pytanie jak z wrażeniami z trybu solo ?
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: Bright Future

Post autor: OgryGames »

Imladris 2015 startuje już w tym tygodniu.
W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału w konwencie. Ogry Games są jednym ze sponsorów krakowskiej imprezy w związku z czym będziecie mogli pograć tam w Bright Future.

http://imladris.in/2015/09/16/ogry-game ... imladrisu/

Przypominamy też o nowościach w naszym sklepie :)

http://metro2033.shoparena.pl/

Obrazek Obrazek
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: Bright Future

Post autor: OgryGames »

Bunkier odbywał się 18-20.09.2015.
Jak możecie zobaczyć na załączonych obrazkach Ogry zaznaczyły swoją obecność także na tej imprezie. Zwycięzcom konkursów serdecznie gratulujemy fantastycznych nagród :)
Więcej zdjęć pod tym linkiem
https://www.facebook.com/media/set/?set ... nref=story

Obrazek
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2612
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Bright Future

Post autor: janekbossko »

Kiedy Ogry zrobia film/przyjladowa rozgrywke? Pomogloby to nam bardzo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: Bright Future

Post autor: OgryGames »

Wersja angielska jest na YT:
https://www.youtube.com/watch?v=kMYTPKm6CuA

Chcielibyście polską? :)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1803 times
Kontakt:

Re: Bright Future

Post autor: Gambit »

OgryGames pisze:Wersja angielska jest na YT:
https://www.youtube.com/watch?v=kMYTPKm6CuA

Chcielibyście polską? :)
Da się zrobić :P
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2612
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Bright Future

Post autor: janekbossko »

Tak :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ODPOWIEDZ