Nations: The Dice Game (Rustan Hakansson)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Nations: The Dice Game (Rustan Hakansson)

Post autor: Bea »

Czy Nations: The Dice Game jest już wydana i dostępna gdzieś u nas?
Acaraje
Posty: 146
Rejestracja: 21 lip 2012, 14:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Nations (Wojna Narodów)

Post autor: Acaraje »

Właśnie wlazłem na profil Nations: The Dice Game i stwierdzam ze wygląda naprawdę fajnie :D
Awatar użytkownika
Blacksad
Posty: 284
Rejestracja: 14 lut 2014, 01:02
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 35 times
Been thanked: 9 times

Re: Nations (Wojna Narodów)

Post autor: Blacksad »

Bea pisze:Czy Nations: The Dice Game jest już wydana i dostępna gdzieś u nas?
Na BGG piszą, że w sklepach skandynawskich już jest, chociażby tutaj, za wielką wodą lada chwila będzie, więc podejrzewam, że u nas wkrótce się pojawi, choć dziwi trochę fakt, że w żadnym sklepie nie zauważyłem preordera.
Awatar użytkownika
flowerus
Posty: 490
Rejestracja: 06 lut 2010, 12:47
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Nations (Wojna Narodów)

Post autor: flowerus »

Bea pisze:Czy Nations: The Dice Game jest już wydana i dostępna gdzieś u nas?
Pojawiła się:
http://www.planszostrefa.pl/pl/p/Nation ... Game-/4757
Ja przy tej cenie pasuje.
There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't!
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4129
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Nations (Wojna Narodów)

Post autor: tomb »

flowerus pisze:Pojawiła się:
http://www.planszostrefa.pl/pl/p/Nation ... Game-/4757
Ja przy tej cenie pasuje.
A ja, powiem szczerze, spodziewałem się wyższej ceny. Co nie znaczy, że jest tanio. Ale kiedyś na pewno kupię.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Nations (Wojna Narodów)

Post autor: adikom5777 »

cena poprawiona. Poprzednia cena została błędnie przeliczona z ceny walutowej. Przepraszamy za zamieszanie.
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1053
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 145 times
Been thanked: 25 times

Re: Nations (Wojna Narodów)

Post autor: uyco »

No i zamówiłem. od dłuższego czasu czekam na tę grę. obejrzałem kilka filmów i zakochałem sie, wyglada niebywale smakowicie. Swoją droga zamówiłem także Dzienniki. Coraz więcej gier kościanych w kolekcji :D
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Nations (Wojna Narodów)

Post autor: Bea »

uyco pisze:No i zamówiłem. od dłuższego czasu czekam na tę grę. obejrzałem kilka filmów i zakochałem sie, wyglada niebywale smakowicie. Swoją droga zamówiłem także Dzienniki. Coraz więcej gier kościanych w kolekcji :D
Fajnie byłoby, gdybyś je potem porównał. Ja tym razem nie kupię,m póki nie będę pewna, że gra ma pozytywne opinie.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Nations: The Dice Game

Post autor: Bea »

Grze się przyda własny wątek. Po pierwsze, niektórzy psioczą, że zaśmiecamy wątek gry matki. Po drugie gra się doczekała implementacji online:
http://www.boiteajeux.net/jeux/ndg/aide_en.php
Ktoś już zdążył wypróbować?

https://boardgamegeek.com/boardgame/157 ... -dice-game

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Nations: The Dice Game

Post autor: Bea »

Jeszcze dodam, że jest fajna opcja gry solo. Właśnie zagrałam przeciwko dwóm wirtualnym graczom i zdobyłam 29 pkt. Ktoś mnie pobije? (przypuszczam, że to jest masakrycznie mało, ale to jest moja pierwsza partia.)
Gra ma niewątpliwie jedną wielką zaletę. Ta moja partia solo trwała chyba z 7 minut. :mrgreen:
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4129
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Nations: The Dice Game

Post autor: tomb »

Spróbowałem i po pierwszych dwóch rozgrywkach solo jestem na tak.
Korespondencyjny pojedynek między kościanym Nations a Odkryciami również na korzyść tej pierwszej.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Nations: The Dice Game

Post autor: Maxxx76 »

Widzę, że zapanowała moda na przerabianie gier na turlanki :-)
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4129
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Nations: The Dice Game

Post autor: tomb »

Maxxx76 pisze:Widzę, że zapanowała moda na przerabianie gier na turlanki :-)
O ile w przypadku Odkryć tytuł niepotrzebnie sugeruje związek z L&C, to Nations DG jest rzeczywiście przeróbką gry-matki (podobnie, jak RollftG i RaceftG). Ale ja nie mam nic przeciwko takim mutacjom, bo bardzo lubię sobie porzucać.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
pezetto
Posty: 298
Rejestracja: 11 kwie 2014, 09:24
Lokalizacja: Kraina Szczęśliwości
Been thanked: 1 time

Re: Nations: The Dice Game

Post autor: pezetto »

Bea pisze:Gra ma niewątpliwie jedną wielką zaletę. Ta moja partia solo trwała chyba z 7 minut. :mrgreen:
Pamiętam naszą 5-osobową partię w "duże" Nations po której to zapadła natychmiastowa decyzja, że gra trafia na rynek wtórny. 5h grania i 3 osoby na podium miały dokładnie taki sam wynik punktowy!
evrard
Posty: 359
Rejestracja: 19 paź 2013, 08:32
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Re: Nations: The Dice Game

Post autor: evrard »

pezetto pisze:
Bea pisze:Gra ma niewątpliwie jedną wielką zaletę. Ta moja partia solo trwała chyba z 7 minut. :mrgreen:
Pamiętam naszą 5-osobową partię w "duże" Nations po której to zapadła natychmiastowa decyzja, że gra trafia na rynek wtórny. 5h grania i 3 osoby na podium miały dokładnie taki sam wynik punktowy!
Jakim cudem? W składzie 4 osobowym "duże" Nations trwa ok 2h. Maksymalnie graliśmy 2,5 h na 10-12 gier. Wychodzi 30, maksymalnie 40 min na gracza. Musisz mieć mega myślicieli w składzie :) Jak na tak dużą grę, Nations jest całkiem szybkie.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4129
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Nations: The Dice Game

Post autor: tomb »

evrard pisze:Jak na tak dużą grę, Nations jest całkiem szybkie.
Mam podobne doświadczenia - jest wyjątkowo szybka, jak na taką kobyłę.

(przypomnę tylko, że to wątek o grze kościanej)
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
evrard
Posty: 359
Rejestracja: 19 paź 2013, 08:32
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Re: Nations: The Dice Game

Post autor: evrard »

A faktycznie :) Więc po kilku grach solo na boite a jeux oraz kilku w większym składzie w trakcie wydaję się, że to całkiem przyjemna kościanka, ale niczego nie urywa. Prosta, szybka, losowa ale troszeczkę kombinowania jest. Czas od czasu pogram on-line, ale kupić raczej nie kupię, chyba że trafię na naprawdę dobrą ofertę. Z Nationsów wolę duże Nations, a z kościanek jest sporo lepszych (i gorszych). Ogólnie na plus.
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1531
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 201 times

Re: Nations: The Dice Game

Post autor: Furan »

Od kilku dni można pograć na yucata.de. Sympatyczna turlanka, ale bez szału. Moim zdaniem brakuje zdolności specjalnych, czegoś co by dało efekt ,,aha, oto i mój super-duper genialny ruch!".
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Nations: The Dice Game

Post autor: Bea »

Furan pisze:. Moim zdaniem brakuje zdolności specjalnych, czegoś co by dało efekt ,,aha, oto i mój super-duper genialny ruch!".
Może będą dodatki?
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: Nations: The Dice Game

Post autor: Squirrel »

Gra jest bardzo prosta a jednocześnie daje jakieś tam możliwości wyborów i kombinowania. Myślę, że najbardziej przypadnie do gustu osobom lubiącym mechanizmy zarządzania ryzykiem/push-your-luck. Partie szybkie, ale już po trzech miałam wątpliwość czy tej prostoty nie jest jednak za dużo i gra się zwyczajnie za chwilę nie znudzi.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3645
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: Nations: The Dice Game

Post autor: gafik »

W pierwszej chwili "WOW" !
Po kilku partiach już mniej wow, ale nadal przyjemny filler.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Nations: The Dice Game

Post autor: DarkSide »

Bea pisze:Jeszcze dodam, że jest fajna opcja gry solo. Właśnie zagrałam przeciwko dwóm wirtualnym graczom i zdobyłam 29 pkt.
Ja zdobyłem 28pkt. i grałem na czuja pomimo wysłuchania filmiki instruktażowego po angielsku. W połowie drugiej rundy się połapałem o co chodzi z systemem zdobywania i oddawania kostek ;) Nie do końca jednak rozumiem jaką rolę pełnią księgi? Czy układanie w konkretnych miejscach zdobytych kafelków na swej planszetce ma jakiekolwiek znaczenie (na początku a nie podmiana wcześniej zdobytych kafli)?
Ostatnio zmieniony 16 lip 2015, 13:28 przez DarkSide, łącznie zmieniany 1 raz.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4129
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Nations: The Dice Game

Post autor: tomb »

Na końcu rundy, po fazie oddawania ksiąg, patrzymy na liczbę ksiąg u każdego z graczy i przydzielamy punkty zgodnie z tym, ilu graczy jest za nami (np. liczba ksiąg w grze czteroosobowej: 6 4 4 2, to przydział punktów odpowiednio: 3 1 1 0; w grze solo i na dwóch 2 punkty otrzymuje lepszy gracz, a drugi musi obejść się smakiem).

Nie ma znaczenia, jaką kartę przykrywamy spośród pięciu startowych - zawsze musimy stracić jedną białą kość.

Zagrałem kilka partii i gdyby gra kosztowała 50 zł, to bym kupił, bo to filler. A tak, to zostaje granie w necie.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Acaraje
Posty: 146
Rejestracja: 21 lip 2012, 14:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Nations: The Dice Game

Post autor: Acaraje »

Ja po pierwszej rozgrywce byłem zachwycony , niestety kolejne partie osłabiają zapał. Ale tak czy siak jako filler jest fajny :D
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3645
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: Nations: The Dice Game

Post autor: gafik »

Czy ktoś zdobył więcej niż 30 pkt w solo?
ODPOWIEDZ