Ashes: Rise of the Phoenixborn / Odrodzenie z Popiołów (Isaac Vega)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: Wosho »

Gra jest nawet fajna ale niestety nie ma sceny turniejowej wiec lipa.
Mozna poturlac w domu..
Polecam aktualnie Warhammera Age of Sigmar Champions, rozkreca sie i nie jest droga.
panoramikzz
Posty: 41
Rejestracja: 02 lip 2016, 19:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: panoramikzz »

Według mnie gra przynosi mnóstwo zabawy i tony regrywalności, nawet posiadając jedynie podstawowe pudełko. Zagranie danym Odrodzonym jednokrotnie to 6 diametralnie różnych partii, ale zagranie jeden raz konkretnym bohaterem to po prostu nic - granie nim nawet dziesiąty raz pozwala odkrywać nowe zagrania, o których istnieniu nie miało się wcześniej pojęcia :D do tego można dodać przeróżne match-upy z danymi Odrodzonymi. Ja do tej pory tłukę w klasyczną podstawkę i to w dodatku predefiniowanymi taliami, bez bawienia się w deckbuilding - co oczywiście doda kolejnych pięć warstw w kwestii regrywalności. Gorąco polecam grę, poza samą mechaniką jest bajecznie wydana, a fenomenalne grafiki bawią oko. Kości na plus, losowość z nich wynikająca wcale nie ma decydującego wpływu na rozgrywkę, natomiast to decyzje podejmowane przez graczy i ich timing ma największe znaczenie.
mlecyk12345
Posty: 1
Rejestracja: 28 kwie 2020, 13:51

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: mlecyk12345 »

Cześć. :)

Czy do 4ech dodatków jest może jakaś instrukcja / informacja odnośnie zalecanej pierwszej 5ki na rękę (tak jak dla 6ciu talii podstawowych) czy założenie jest, że jak ktoś bawi się w dodatki to sobie sam wybierze? :D

Pozdrawiam

PS. ładny mineing, fajnie :P
Awatar użytkownika
qreqorek
Posty: 418
Rejestracja: 26 maja 2015, 22:42
Has thanked: 190 times
Been thanked: 521 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn / Odrodzenie z Popiołów (Isaac Vega)

Post autor: qreqorek »

Tutaj można znaleźć FF do większości predefiniowanych deków, oraz deki składane przez graczy z komentarzem i strategią: https://ashes.live/decks/view/84/
Radzio
Posty: 33
Rejestracja: 09 kwie 2014, 14:01
Been thanked: 10 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn / Odrodzenie z Popiołów (Isaac Vega)

Post autor: Radzio »

Gra będzie wskrzeszona dzięki kooperacji Plaid Hat Games i Team Covenant. Team Covenant jest sklepem (i wieloma innymi rzeczami, np. prowadzą kanał na YT) i mają na LCGi usługę subskrypcji, dzięki czemu gracz dostaje dodatki do LCGów w dzień premiery. Na tej podstawie zrobili "crowdfunding", że jeśli zbierze się odpowiednia ilość subskrybentów, to gra będzie kontynuowana, gdzie głównym kanałem dystrybucji będą te subskrypcje. Ze względu na koszty wysyłki mają myśleć o jakimś sposobie na dystrybucję poza Stanami. Ktoś myśli o graniu we Wrocławiu?
Grzess0
Posty: 146
Rejestracja: 20 sty 2020, 15:25
Has thanked: 52 times
Been thanked: 46 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn / Odrodzenie z Popiołów (Isaac Vega)

Post autor: Grzess0 »

To dopiero wiadomość :D licze że wypali bo gra jest tego warta :D
Radzio
Posty: 33
Rejestracja: 09 kwie 2014, 14:01
Been thanked: 10 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn / Odrodzenie z Popiołów (Isaac Vega)

Post autor: Radzio »

Grzess0 pisze: 13 sie 2020, 22:48 To dopiero wiadomość :D licze że wypali bo gra jest tego warta :D
To znaczy ten crowdfunding, jeśli o nim mowa, wypalił i okazał się wielkim sukcesem. Team Covenant we wczorajszym streamie przyznało, że myśleli, że ten cel będzie osiągany przez miesiące (jeśli w ogóle) a osiągnęli w 3 dni. Są w szoku, pełni energii, rozemocjonowani i świętują, ciesząc się, że nadarzyła się okazja, żeby przywrócić grę, którą uwielbiają.
Grzess0
Posty: 146
Rejestracja: 20 sty 2020, 15:25
Has thanked: 52 times
Been thanked: 46 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn / Odrodzenie z Popiołów (Isaac Vega)

Post autor: Grzess0 »

Ooo to już w ogóle. Pozostaje tylko czekać na efekty :D
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn / Odrodzenie z Popiołów (Isaac Vega)

Post autor: rattkin »

Radzio pisze: 13 sie 2020, 22:54nadarzyła się okazja, żeby przywrócić grę, którą uwielbiają płacą im żeby uwielbiali.
Bo, że nie uwielbiają, to akurat wiem z pierwszej ręki. No ale byznes jest byznes. Czasem trzeba lubić.
Radzio
Posty: 33
Rejestracja: 09 kwie 2014, 14:01
Been thanked: 10 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn / Odrodzenie z Popiołów (Isaac Vega)

Post autor: Radzio »

rattkin pisze: 13 sie 2020, 23:03
Radzio pisze: 13 sie 2020, 22:54nadarzyła się okazja, żeby przywrócić grę, którą uwielbiają płacą im żeby uwielbiali.
Bo, że nie uwielbiają, to akurat wiem z pierwszej ręki. No ale byznes jest byznes. Czasem trzeba lubić.
O, to ciekawe. Znasz ludzi z Team Covenant osobiście? Dziwię się z dwóch powodów - po pierwsze to żeby taki projekt powstał, to potrzebne były długie rozmowy biznsesowe z Plaid Hat i przy tym modelu biznesowym i niezbyt wielkim sukcesie jaki ta gra odniosła ciężko mi sobie wyobrazić, żeby były rozpoczęte ze strony Plaid Hat, wygląda to na oddolną inicjatywę. A po drugie podczas streamu i w tekście faktycznie wyglądali, jakby mieli pasję wobec tej gry, jarali się nią. No ale nic, może dobrze udają xD
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn / Odrodzenie z Popiołów (Isaac Vega)

Post autor: Skid_theDrifter »

Radzio pisze: 14 sie 2020, 00:59 A po drugie podczas streamu i w tekście faktycznie wyglądali, jakby mieli pasję wobec tej gry, jarali się nią. No ale nic, może dobrze udają xD
No nie wiem, ja tam oglądam ich content często ale dość krytycznie, bo goście mają zdolność sprzedaży piasku na pustyni jak trzeba. Gdy odrobina ekscytacji przed kamerą zamienia się w cyferki na koncie, łatwiej się ekscytować przed kamerą. Cały Twitch tym stoi też przecież.
Awatar użytkownika
qreqorek
Posty: 418
Rejestracja: 26 maja 2015, 22:42
Has thanked: 190 times
Been thanked: 521 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn / Odrodzenie z Popiołów (Isaac Vega)

Post autor: qreqorek »

Zgadzam się, że mają kasę z tego, żeby uwielbiali. To co pokazują w streamingu, to bardzo słaba znajomość talii, mówią wprost że grają Odrodzonymi, których nie znają, a to jedne z pierwszych dodatków. To raczej takie uwielbienie jak ja lubię NBA, ale nigdy nie byłem na meczu w Stanach, oglądam raz na kilka lat z przypadku. Ale tak - uwielbiam NBA.

Wracając natomiast do samego Ashes to super sprawa, ale tak realnie to gra tylko w USA się reaktywuje i dalej będzie niszowa. Co to jest 1000 czy 2000 graczy. W Europie koszt przesyłki to drugie tyle co sama gra (przykładowo do Polski w przecenie 12 dodatkowych talii, w tym 2 deluxe z kośćmi to około 100$ i koszt wysyłki to 98$). To skutecznie zabija reaktywację na starym kontynencie. Jedynym miastem gdzie się coś dzieje (gracze, turnieje) w Europie jest Londyn.

A przechodząc już do mechaniki, będą zmiany idące w kierunku balansu i uproszczenia. Ashes 1.5 Reborn wymieni około 30% kart z obecnie istniejących i potem będą wydawane 2 talie co kwartał za 30$, dostępne tylko bezpośrednio w PlaidHatGames, no chyba że coś się zmieni w tym temacie. Gra ma być rozwijana, dopóki co kwartał będzie przynajmniej 1000 subskrybentów. Jak nie pójdzie za tym marketing, to za 2-3 lata gra ponownie umrze śmiercią naturalną, ale i tak fajnie że jest reaktywacja i poprawa balansu kart.

p.s.
Jak jest ktoś z Warszawy chętny na granie w Ashes to proszę o PW.
Radzio
Posty: 33
Rejestracja: 09 kwie 2014, 14:01
Been thanked: 10 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn / Odrodzenie z Popiołów (Isaac Vega)

Post autor: Radzio »

qreqorek pisze: 14 sie 2020, 03:08 Wracając natomiast do samego Ashes to super sprawa, ale tak realnie to gra tylko w USA się reaktywuje i dalej będzie niszowa. Co to jest 1000 czy 2000 graczy. W Europie koszt przesyłki to drugie tyle co sama gra (przykładowo do Polski w przecenie 12 dodatkowych talii, w tym 2 deluxe z kośćmi to około 100$ i koszt wysyłki to 98$). To skutecznie zabija reaktywację na starym kontynencie. Jedynym miastem gdzie się coś dzieje (gracze, turnieje) w Europie jest Londyn.
1. Wyraźnie padło ze 2 razy (raz tekstowo, raz na wideo), że Plaid Hat Games zdaje sobie z tego sprawę i dlatego będą myśleć o jakimś sposobie na dystrybucję w Europie.
2. Jeszcze co do lubienia lub nielubienia. Generalnie jakoś nie jestem bardzo zdziwiony ani zniesmaczony takim "graniem przed kamerą". Znają kilkadziesiąt karcianek, nie da się lubić wszystkich. Zdecydowali, że ze względu na swoje zamiłowania nie chcą iść w żaden z największych tytułów, który by sam siebie napędzał pod względem monet (zarówno pod względem streamingu jak i sklepu) - MtG, Yu-Gi-Oh, Pokemony, czy co tam jeszcze. To trzeba iść na ilość (w sensie liczbę karcianek), żeby przyciągnąć trochę tych, trochę tamtych, i jeszcze innych, również tych, które nie są twoim absolutnym ulubieńcem (którym zdaje się, że był Netrunner).
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 395 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn / Odrodzenie z Popiołów (Isaac Vega)

Post autor: Leviathan »

Dorzucam recenzję Ashes, którą opublikowałem na Wojennik TV:

Wojennik TV # 442: Ashes: Odrodzenie z Popiołów - recenzja (PL)
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn / Odrodzenie z Popiołów (Isaac Vega)

Post autor: Wosho »

Czy sa jakies plany zeby wydac reborn po pl?
Awatar użytkownika
qreqorek
Posty: 418
Rejestracja: 26 maja 2015, 22:42
Has thanked: 190 times
Been thanked: 521 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn / Odrodzenie z Popiołów (Isaac Vega)

Post autor: qreqorek »

PlaidHatGames, czyli wydawca gry dystrybuuje grę tylko na zasadzie PDP (Player-Driven Production). Najpierw zamówienie tylko na stronie wydawcy, potem produkcja takich ilości jakie były zamówione i dostarczenie. W założeniu to nie trafi nawet do sklepów, zwłaszcza w Europie.
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn / Odrodzenie z Popiołów (Isaac Vega)

Post autor: Wosho »

Tia wlasnie trafilo do Rebela..
Awatar użytkownika
qreqorek
Posty: 418
Rejestracja: 26 maja 2015, 22:42
Has thanked: 190 times
Been thanked: 521 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn / Odrodzenie z Popiołów (Isaac Vega)

Post autor: qreqorek »

A ja wsparłem/kupiłem od Covenant w modelu PDP. Wysyłka ze stanów trochę zabija, bo dałem 220 za Upgrade Kit 1.5, a Rebel ma ofertę za 125. Zdaje się że nie tylko ja, ale kto mógł wiedzieć że pojawi się lokalnie. Teraz już anulowałem dalszą subskrypcję, bo widzę w ofercie 3Trole i StrefaMTG, a i pewnie jeszcze gdzieś się znajdzie. Tylko graczy jakby nie można znaleźć w Polsce...
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn / Odrodzenie z Popiołów (Isaac Vega)

Post autor: Wosho »

Pytanie, dzis mam pokazywac stara edycje koledze i mam wrazenie ze gdzies kiedys byly zrobione zaktualizowane listy startowe bo te z podrecznika sa srednio zbalansowane, pamieta ktos moze gdzie?
Czy juz mi sie gry myla..
Awatar użytkownika
qreqorek
Posty: 418
Rejestracja: 26 maja 2015, 22:42
Has thanked: 190 times
Been thanked: 521 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn / Odrodzenie z Popiołów (Isaac Vega)

Post autor: qreqorek »

Ja kojarzę do starej edycji jedynie gdzieś na forach sugerowane pierwsze piątki do kolejnych talii. Podstawka w wersji sprzed Reborn, dla początkujących ma całkiem sensownie wskazane 5 kart do pierwszej ręki. Później, jak się już zna talie, to często zależnie versus jaka talia się gra, to jest sens zmienić konkretną kartę czy dwie.

Przy okazji powiem, że po update nowy autor gry mówi wprost, że priorytetem był balans kart jako takich w aspekcie całej gry. Oznacza to, że predefiniowane talie jeszcze bardziej nie mają balansu między sobą niż w pierwszej wersji. Z założenia jest to gra z budowaniem talii a zestawy jedynie ułatwiają poznanie nowych kart i ich sprzedaż, zgrabnie dzieląc je na paczki.
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn / Odrodzenie z Popiołów (Isaac Vega)

Post autor: Wosho »

Ok pogralem troche i kupilem prawie wszystko do reborn :)
Jakby ktos z Wawy chcial pograc zapraszam na priv :)
Karty w dodatkach sa duzo bardziej ciekawe wiec gra stala sie duzo bardziej interesujaca.
Zamierzam sie wkrecic w turniejowe granie onlie z zagranica i zobaczymy jak to wyglada na powaznie jako ze chwilowo nie ma zadnej innej podobnej gry 1 vs 1.
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn / Odrodzenie z Popiołów (Isaac Vega)

Post autor: Wosho »

Ha okazalo sie ze kolega Gregorek jest z Wawy, mieszka relatywnie blisko wiec odbylismy pierwsze testo-nauki gry :)
Gra sie spodobala i pokazuje ja tez innym znajomym planszowkowym i byłym karciarzom :)
Na pewno będą spotkania regularnie u mnie plus gramy tez online wieczorami, wiec jakby ktos chcial dolaczyc czy poznac gre zapraszam :)
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1341
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 549 times
Been thanked: 281 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn / Odrodzenie z Popiołów (Isaac Vega)

Post autor: Atamán »

Czytam trochę o tej grze - i jestem trochę zainteresowany. Nie rozumiem jednak modelu wydawniczego. W sklepach widzę dostępne dodatki, ale nie ma podstawki. Czy ona się jeszcze pojawi w sprzedaży, czy też nie planują już tego?
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn / Odrodzenie z Popiołów (Isaac Vega)

Post autor: Wosho »

Zapraszamy, gramy co 2 tyg w piatek u mnie :)
A najlepiej zacznij od grania online zobaczyc czy Ci sie spdoba zanim kupisz.
Jak bedzie wiecej graczy to poszukamy jakiejs knajpy.
Podstawka bedzie, z dodrukiem, mozesz poszukac zagranica lub kupic stara podstawke zeby miec kosci i druknac sobie proxy dopoki podstawka nie wroci do sprzedazy.
Aktualnie ma byc tak ze co 3 miesiace maja wyjsc 2 nowy odrodzeni, nastepni to Orrick i Lulu zaspoilowani nie dawno.
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn / Odrodzenie z Popiołów (Isaac Vega)

Post autor: ghostdog »

Jak sobie radzicie z brakiem kostek? Są postaci z dodatków, którymi nie da się zagrać z tymi z podstawki bo mam za mało kości?
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
ODPOWIEDZ