Ashes: Rise of the Phoenixborn / Odrodzenie z Popiołów (Isaac Vega)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: pattom »

Bea pisze:A ja chciałam zapytać, czy można czerpać przyjemność z gry grając sama podstawka, bez budowania talii, wykorzystując tylko zestawy startowe? Moi współgracze niestety nie dadzą się namówić na składanie talii przed grą, może draft ewentualnie dałby radę...
Grałem w angielską wersję, którą sprzedałem jak CUBE: Factory of Ideas zapowiedział wydanie gry w polskiej wersji :-)

Gra ma bardzo fajny potencjał, świeżość, nowatorstwo. Są oczywiście marudy, że to już wszystko było ale to marudy :-)
Grałem oczywiście na samej podstawce i na predefiniowanych taliach. Bardzo dobrze to działa :-)
Niektóre osoby porównują grę do MtG, ja nie wiem bo w MtG nie grałem. Może wypowie się ktoś kto skosztował obu tytułów?
Mnie gra zainteresowała na przepiękne wydanie, estetyczne i ascetyczne grafiki, połączenie kart i kości wygląda super.

Ma nadzieję, że we Wrocławiu pojawią się gracze w ASHES: Odrodzenie z popiołów :-)
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 31 times
Been thanked: 19 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: Darboh »

By Was... normalnie....

10-latek da radę pograć?
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: pattom »

Darboh pisze:By Was... normalnie....

10-latek da radę pograć?
Da !
Moja Maryśka (10 lat) cisnęła w wersję angielską bez problemu.
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 31 times
Been thanked: 19 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: Darboh »

pattom pisze:
Darboh pisze:By Was... normalnie....

10-latek da radę pograć?
Da !
Moja Maryśka (10 lat) cisnęła w wersję angielską bez problemu.
No to pytanie istotne Pattom - jak to się ma do Dice Mastera?
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: pattom »

Darboh pisze: No to pytanie istotne Pattom - jak to się ma do Dice Mastera?
Hmmm....Są kości i karty i tyle. Nie można porównać. Zupełnie inne mechaniki. Bardziej bym porównał, jeśli już, do MtG taki odświeżony, bardziej elegancki, logiczny, mniej losowy.

Kości to Twoje zasoby/kasa, której używasz podczas gry, świetny pomysł bo nie ma opcji, że zabraknie Ci landów jak w MtG i nic nie będziesz mógł zrobić, w Ashes nawet jak Ci kostki się źle poturlają to możesz je wykorzystać na kilka różnych sposobów.
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 31 times
Been thanked: 19 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: Darboh »

pattom pisze:
Darboh pisze: No to pytanie istotne Pattom - jak to się ma do Dice Mastera?
Hmmm....Są kości i karty i tyle. Nie można porównać. Zupełnie inne mechaniki. Bardziej bym porównał, jeśli już, do MtG taki odświeżony, bardziej elegancki, logiczny, mniej losowy.

Kości to Twoje zasoby/kasa, której używasz podczas gry, świetny pomysł bo nie ma opcji, że zabraknie Ci landów jak w MtG i nic nie będziesz mógł zrobić, w Ashes nawet jak Ci kostki się źle poturlają to możesz je wykorzystać na kilka różnych sposobów.
Czyli mam problem :) Dzięki :)
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1557
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 102 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: espresso »

Na zakup jestem zdecydowana, ale nie wiem, czy przedsprzedaż, czy czekać na premierę. Możecie zdradzić SCD?
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: pattom »

No i jest grupa na FB :-)

Bardzo życzę dobrze tej grze :-)

https://www.facebook.com/groups/1946111795614196/
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: Krwawisz »

Szczerze mówiąc nie znam SCD na dzień dzisiejszy bo zależy to mocno od kursu dolara, kosztów przesyłki itd. Wydaje się jednak, że cena polska będzie kręcić się w okolicach sugerowanej ceny producenta wersji angielskiej (50$), ale czy to będzie 190, 200 czy 220zł to okaże się w momencie zsumowania rachunków.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: pattom »

Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: Rafal75 »

pattom pisze:
Bea pisze:
Ma nadzieję, że we Wrocławiu pojawią się gracze w ASHES: Odrodzenie z popiołów :-)
już jeden jest chętny :)
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: pattom »

Rafal75 pisze: już jeden jest chętny :)
Super:-)

Coś mi się wydaje, że Geek Szop ma nawet ligę turniejową robić.
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 31 times
Been thanked: 19 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: Darboh »

A czy mam rozumieć że w dodatku są 44 karty za 60 zł?
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: Krwawisz »

Tak jest. Cena SCD taka jak w przypadku wersji angielskiej (15$)
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 31 times
Been thanked: 19 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: Darboh »

Krwawisz pisze:Tak jest. Cena SCD taka jak w przypadku wersji angielskiej (15$)
To i tak drogo :) za 15$ w lcg jest 60 kart, a w ECG 84 :)

Ale ok. Nie za często wychodzą więc ok. Z kursem $ nie pogada, a prawdopodobnie będzie jeszcze gorzej.
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: Krwawisz »

Z tym ze jak grasz np w AgoT LCG Lannisterami to w dodatku masz 2 karty dla twojej frakcji ;-) A w Ashes do talii możesz wrzucić praktycznie wszystko bo nie ma "ograniczeń frakcyjnych" (z wyjątkiem pojedynczych kart). Więc generalnie opłaca się bardziej :D
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 31 times
Been thanked: 19 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: Darboh »

Krwawisz pisze:Z tym ze jak grasz np w AgoT LCG Lannisterami to w dodatku masz 2 karty dla twojej frakcji ;-) A w Ashes do talii możesz wrzucić praktycznie wszystko bo nie ma "ograniczeń frakcyjnych" (z wyjątkiem pojedynczych kart). Więc generalnie opłaca się bardziej :D
Gdybym w GoTa grał tylko Lannistermia :) Ale i tak - tu mnie masz :)
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: uday »

Krwawisz pisze:Z tym ze jak grasz np w AgoT LCG Lannisterami to w dodatku masz 2 karty dla twojej frakcji ;-) A w Ashes do talii możesz wrzucić praktycznie wszystko bo nie ma "ograniczeń frakcyjnych" (z wyjątkiem pojedynczych kart). Więc generalnie opłaca się bardziej :D
Hola, hola. Trochę tu manipulacja się wkradła. Ja też się trochę pobawię.

Na te 20 wzorów są zawsze 4 neutralne, także prawie 6/20 (prawie 1/3) jest spokojnie dostępna dla monotalii. Do tego trzeba dodać, że pozostałe wzory również można uwzględnić w talii z bannerem (np Lannister+Tyrell) o ile nie są lojalne (takich wychodzi średnio 6 na cykl). Wychodzi, że co najmniej 60% (36 kart) paczki jest dostępna dla każdej frakcji.
Widzę, że w Ashes małe dodatki to nowy phoenixborn, jego talia i przywołańce. Czyli minimalnie 31 kart (43 w pierwszym dodatku, 34[!] w drugim). Z tego oczywiście phoenixborn i jego specyficzne karty nie może być w talii innego bohatera, czyli do wykorzystania jest tak na prawdę tylko 9 wzorów (27 kart) i ewentualne przywołańce.
36+ vs 27 (+ ewentualne coś). No mnie to wygląda na korzyść GoTa.

A na poważnie fajnie, że PHG zamierza produkować dodatki w formacie "nowy bohater i karty do jego talii", ale bazowe 31 kart (+ zależy jaką talię mu wymyśli Isaac) za 15$ nie wygląda tak kolorowo dla potencjalnych fanów.
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: Krwawisz »

O jezusie - też gram w GoTa i to turniejowo od dawien dawna i wiem jak to wygląda. Był to tylko uproszczony przykład, a nie od razu manipulacja :-) Generalnie chodziło mi o to, że jak (w przypadku np moim) grasz mono Martellami, to nie da się ukryć, że na 20 wzorów masz do wykorzystania maksymalnie 5-6 (1-2 frakcyjne, 3-4 neutralne) (a realnie 1-2 ci się w ogóle przyda), a w Ashes liczba potencjalnie pożytecznych kart dla dowolnie składanej talii jest zwyczajnie większa (dla każdego Phoenixborna 1 rodzaj kart lojalnych, co daje 10 dostępnych dla reszty) (sam budując swoją talię mam co najmniej po 5 naprawdę użytecznych kart w każdym z dodatków i teraz się muszę zastanawiać, które wrzucać, a z których zrezygnować) . Stąd też imo opłacalność takiego dodatku jest wyższa. Choć oczywiście jest to tylko moje zdanie jako gracza zarówno jednej, jak i drugiej gry. I jako wydawcy - żeby mnie nikt zaraz nie posądził, że się podszywam i ukrywam ;-)

edit:

a na poważnie, to w związku z ceną SCD w stanach i kursem dolara nic w tej sprawie nie jesteśmy w stanie zrobić i nasze SCD jest jakie jest. Ale jestem pewien, że ich jakość wynagrodzi wszelkie zastrzeżenia cenowe :-)
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: pattom »

Czy ktoś we Wrocławiu przymierza się do grania?
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: Krwawisz »

Jakby ktoś jeszcze chciał zobaczyć z czym to się je, to mamy fajny filmik :twisted:

https://www.youtube.com/watch?v=3_D1P1u0bb0
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: Szaweł »

Zamiast filmików lepiej grę wyślijcie ;)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: Krwawisz »

Jak dostaniemy, będziemy wysyłać :-) Na razie filmik na zachętę, żebyśmy mieli pełne ręce roboty z wysyłką ;-)
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: Szaweł »

A kiedy losowanie koszulek? :)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Yooreck
Posty: 122
Rejestracja: 28 kwie 2014, 06:35
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 56 times
Been thanked: 16 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: Yooreck »

Czy będą dostępne promki (np. Dimona) po polsku?
ODPOWIEDZ