Warhammer Quest: The Adventure Card Game (J. Kemppainen, A. Sadler, B. Sadler)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: RUNner »

Gdy skończy się Saga, pozostaną tylko cykle, a to może być za mało żeby utrzymać zainteresowanie graczy tym tytułem. Chyba że autorzy zaskoczą nas czymś nowym. Moim zdaniem Szara Przystań (oraz cykl) to ostatni deluxe jaki zostanie wydany. Ale wróżką nie jestem i nie wiem co siedzi w głowach decydentów FFG.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: Maxxx76 »

Sądzę, że do Warhammera Quest będą wydawać 2-3 dodatki rocznie, bo i po co częściej :-D
A co do zapowiedzi - był okres świąteczno-noworoczny, więc FFG raczej dyżurowało niż pracowało :-) Zapowiedzi spodziewałbym się w tym miesiącu :-D
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: Rafal75 »

To szkoda. Bardzo jestem ciekaw jak im to wyjdzie
Awatar użytkownika
Christoforos
Posty: 437
Rejestracja: 22 lut 2009, 22:51
Lokalizacja: Lublin / Czerniejów
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: Christoforos »

Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: Maxxx76 »

W pełni się zgadzam z recką :P
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: Dwntn »

Christoforos pisze:Zapraszam do lektury recenzji
http://boardtime.pl/2016/01/co-w-starym ... -game.html
Dzięki za świetną recenzje. A czy autor recki zna może Pathfindera? Jestem bardzo ciekaw porównania tych dwóch gier, bo obecnie rozważam zakup jednej z nich.

Pozdrawiam,

- K.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: Gambit »

Dwntn pisze: Dzięki za świetną recenzje. A czy autor recki zna może Pathfindera? Jestem bardzo ciekaw porównania tych dwóch gier, bo obecnie rozważam zakup jednej z nich.
Pathfinder jest dużo bardziej RPGowy. Im dalej w kampanię, tym więcej kostek, tym cięższe spotkania i bardziej zakręcone rzeczy. Rozwój postaci jest również dużo bardziej rozbudowany. To nie jest wymiana jednej karty na lepszy model, czy coś w tym stylu. To prawie pełnoprawny rozwój postaci jak w RPG. Podnosimy cechy, dobieramy i ulepszamy umiejętności, zwiększamy możliwości bojowe i przeżycia.
W Pathfinderze jest więcej postaci dla graczy i są bardziej zróżnicowane. Jest więcej scenariuszy, więcej wszystkiego. Ale jest to też w sumie droższe i to ze dwa razy droższe (sześć razy, jak gra Ci się spodoba i kupisz potem drugi Base Set z wszystkimi pakietami przygód, a potem trzeci Base Set z pakietami przygód).

Co jednak nie znaczy, że Warhammer to zła gra. Jest po prostu inna. Inaczej badasz, inaczej walczysz, inaczej wykonujesz swoje akcje, zwracasz uwagę na zupełnie inne rzeczy. Ale bawi się człowiek przy niej bardzo dobrze.

Jedyne co je ze sobą łączy, to fakt, że są kooperacyjne, karciane i wykonuje się jakieś scenariusze. I to, że obie bazują na znanych systemach RPG. Co ciekawe, kampanie w Pathfinder Adventure Card Game, są przeniesionymi niemal 1:1 oficjalnymi kampaniami wydanymi do Pathfinder RPG.
Kosma
Posty: 349
Rejestracja: 01 gru 2013, 12:40
Lokalizacja: Festung Breslau
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: Kosma »

Dobrze Gambit to nakreślił ,ja się bawiłem dużo lepiej przy rpgowym Pathfinderze!
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: Maxxx76 »

A ja przy Warhammerze :-)
Po Descencie, Imperium Atakuje itp, gdzie po pewnym czasie gubilem się w mnogości kart, przerażająco rozbudowanych postaciach, Warhammer w swojej ascetyczności mnie oczarował. Ulepszasz walkę? Wymieniasz kartę a nie dodajesz 5 nowych :-) Ten brak epickości bardzo dobrze oddaje ducha klasycznego Warhammera, o czym już pisałem. Jest ciężko, ponuro, mnóstwo błota, krwi i całego tego młotkowego syfu, a twoja postać ciuła ulepszenia powoli, bo nie jest żadnym herosem, tylko zwyczajnym wagabundą, wyrzutkiem czy inną marnością w tamtym świecie :-D

10% Planszomania, 6% 3Trolle
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: misioooo »

Jak dla mnie to Młotek Zadaniowy Karciany wygląda podobnie do... Młotka Kosmicznego Wraku Anioła Śmierci...
Kiedy jakaś edycja polska ma być tego młota?
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: ramar »

misioooo pisze:Jak dla mnie to Młotek Zadaniowy Karciany wygląda podobnie do... Młotka Kosmicznego Wraku Anioła Śmierci...
Kiedy jakaś edycja polska ma być tego młota?
Wg strony Galakty, prawdopodobnie drugi kwartał (obecnie Warhammer Quest jest w drukarni - chyba w Chinach).
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: ajfel »

Zainteresowanych zapraszam do rzucenia okiem na recenzję:
http://www.commandpoint.pl/warhammer-qu ... -recenzja/
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: RUNner »

ajfel pisze:Zainteresowanych zapraszam do rzucenia okiem na recenzję:
http://www.commandpoint.pl/warhammer-qu ... -recenzja/
Żałuję, że przeczytałem, bo wygląda na to, że tytuł znika z mojego radaru ze względu na przeciętny tryb solo. Granie dwoma postaciami to nie dla mnie jednak.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: Maxxx76 »

WQ to gra mocno kooperacyjna, gdzie zdolności postaci się zazębiają. Granie jedną postacią odjęłoby tej grze sporo uroku.
Trzeba też zaznaczyć, że prowadzenie dwóch postaci jest technicznie proste jak barszcz ;-) Ja czasami gram nawet czterema postaciami :-)

10% Planszomania, 6% 3Trolle
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: c08mk »

Pod tym względem dla mnie to wygląda tak samo jak granie zespołem sześciu postaci w Space Hulk Death Angel.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: Marx »

To zaledwie jedna opinia ;-)
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
kamil018
Posty: 201
Rejestracja: 22 lis 2015, 10:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: kamil018 »

jak było z dostępnością angielskich wersji dodatków do gier FFG w Polsce? Wszystkie można było kupić normlanie? Na ten moment podstawkę Warhammera można kupić tylko w 2 sklepach. Nie wiem czy decydować się na wersje angielską, czy czekać na wersję polską i na ew. spolszczenie ich przez Galaktę?
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: Maxxx76 »

Nie ma problemu z dostępnością angielskich wersji, podstawka do WQ może być teraz w niewielu sklepach ze względu na popyt większy niż FFG się spodziewało :) ale spoko, na pewno zrobią dodruk wraz z dodatkiem :)
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 755
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 173 times
Been thanked: 139 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: woytas »

RUNner pisze:Żałuję, że przeczytałem, bo wygląda na to, że tytuł znika z mojego radaru ze względu na przeciętny tryb solo.
Kurcze, mam to samo. Wiem, że jedna opinia to nie wyrocznia, ale coś jednak jest na rzeczy. Ale jeszcze nie skreślam.
esztfke
Posty: 311
Rejestracja: 20 lut 2015, 14:49
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: esztfke »

Nie wiem skąd taka opinia, że to źle działa solo, ale grałem spokojnie w ponad 10 różnych gier solo/kooperacji i w żadną mi się tak dobrze nie gra solo jak w WQ. Właściwie to dużo lepiej było solo niż np w 2 osoby, bo mogę grać po swojemu.
Tutaj nie ma żadnych kart na ręce, wszystko leży na stole i jest przejrzyste, a kontrolowanie 2 postaci może poza pierwszymi 2 grami jest bardzo proste.
Zresztą wystarczy wejść na BGG i można zobaczyć jak ludzie głosują czy dobrze gra się solo czy nie.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: Maxxx76 »

Zgadzam się ;-)

10% Planszomania, 6% 3Trolle
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: misioooo »

Ja nie cierpię grać kilkoma postaciami... Ale mam dwa wyjątki. SH Anioł Śmierci oraz Darkest Night. Jak dla mnie cały urok tych gier polega właśnie na współpracy idealnej wszystkich postaci. Dla mnie to gry stricte solo ze względu na potrzebę bardzo szczegółowej współpracy. Z tego co widziałem i czytałem to Młotek wygląda bardzo podobnie do Anioła.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: ajfel »

Nie wiem skąd taka opinia, że to źle działa solo,
Tylko sprostuję, bo na pewno nie wszystkim chciało się przebijać przez tekst recki:

Nigdzie nie napisałem, że tryb solo w WQ źle działa. Przeciwnie: stwierdziłem że gra całkiem nieźle się skaluje. Zaznaczyłem przy tym, że w mojej opinii gra działa zdecydowanie najlepiej w pełnym składzie, a w wariancie jednoosobowym nie.
Jak słusznie Maxxx76 zauważa:
WQ to gra mocno kooperacyjna, gdzie zdolności postaci się zazębiają.
Dlatego gdy w grze jest czterech bohaterów, to uważam że jest najciekawiej.

W moim odczuciu, jeżeli ktoś szuka gry przede wszystkim do łupania solo, to warto polecić coś innego. Oczywiście rozumiem, że niejeden z Was się świetnie przy WQ bawi grając solo, ja wyniosłem o wiele bardziej pozytywne wrażenia z kampanii w pełnym składzie.
Zresztą, o jakim trybie solo my tu mówimy? WQ nie ma żadnych reguł ani kart dedykowanych jednoosobowej rozgrywce. Granie samemu jest tutaj sprowadzone do: "udawaj, że jest was dwóch". Jasne, że można. Można i samemu poprowadzić czterech. W pełnych kooperacjach (gdzie nie ma motywu zdrajcy) zazwyczaj takie podejście nie jest problemem. Znam ludzi, którzy dobrze się bawią grając solo w Summoner Wars (gdzie nie dość, że nie coop tylko pojedynek, to jeszcze każda ze stron ma karty na ręku) - okazuje się że też można ;)
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1534
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 565 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: Ayaram »

ajfel pisze:Oczywiście rozumiem, że niejeden z Was się świetnie przy WQ bawi grając solo, ja wyniosłem o wiele bardziej pozytywne wrażenia z kampanii w pełnym składzie.
to zupełnie jakby powiedzieć "zapewne wielu osobom smakują brokuły, ale ja wolę zjeść kebaba". ;) W gry planszowe solo nie gra się dlatego, że tak gra się lepiej niż w pełnym składzie.
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: uday »

Ayaram pisze:
ajfel pisze:Oczywiście rozumiem, że niejeden z Was się świetnie przy WQ bawi grając solo, ja wyniosłem o wiele bardziej pozytywne wrażenia z kampanii w pełnym składzie.
to zupełnie jakby powiedzieć "zapewne wielu osobom smakują brokuły, ale ja wolę zjeść kebaba". ;) W gry planszowe solo nie gra się dlatego, że tak gra się lepiej niż w pełnym składzie.
Czy to nie tak jakby powiedzieć "kebaba nie je się dlatego, że smakuje lepiej niż brokuły"?
ODPOWIEDZ