T.I.M.E Stories (Peggy Chassenet, Manuel Rozoy)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Harth
Posty: 272
Rejestracja: 28 lis 2013, 12:38
Lokalizacja: Skierniewice
Has thanked: 9 times
Been thanked: 18 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Harth »

Czy są planowane dodruki dodatków do TIME?
Mam/Miałem
3Trolle 7%
Grzeju
Posty: 60
Rejestracja: 06 mar 2016, 22:47
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Grzeju »

Podobno 3-ci kwartał. ale na tą chwilę nie potwierdzone
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: wirusman »

Znów zataczamy koło. nie raz już było powiedziane, że dodruk będzie.
Xanphia
Posty: 13
Rejestracja: 07 sty 2017, 09:42

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Xanphia »

Grzeju pisze: 21 kwie 2018, 21:43 Poniżej spoiler do światła wiary, zgodnie z pytaniem powyżej
Spoiler:
A w jaki sposob dostac sie na obszar 15? Na mapie nie mamy go odkrytego?
Spoiler:
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: REBEL.pl »

Harth pisze: 21 kwie 2018, 22:45 Czy są planowane dodruki dodatków do TIME?
Tak, ale nie mamy dokładnego terminu :)
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
Shimrod
Posty: 261
Rejestracja: 10 cze 2015, 19:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 18 times
Been thanked: 23 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Shimrod »

Xanphia pisze: 22 kwie 2018, 10:46
Grzeju pisze: 21 kwie 2018, 21:43 Poniżej spoiler do światła wiary, zgodnie z pytaniem powyżej
Spoiler:
A w jaki sposob dostac sie na obszar 15? Na mapie nie mamy go odkrytego?
Spoiler:
Światło wiary:
Spoiler:
Żeby tak mi się chciało jak mi się nie chce...

Moja skromna kolekcja
Goodies
Mildir
Posty: 13
Rejestracja: 03 lut 2018, 17:41
Been thanked: 1 time

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Mildir »

Z innej mańki ma ktoś linka do Varsowia 2100.pdf?
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: wirusman »

A co to?
Mildir
Posty: 13
Rejestracja: 03 lut 2018, 17:41
Been thanked: 1 time

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Mildir »

wirusman pisze: 08 maja 2018, 20:52A co to?
Varsovia 2100, scenariusz nr2 zwyciescy konkursu Rebela /Stettin45/ na MB Princie wyczaiłem, z tym ze wole sobie sam wydrukować stąd moje pytanie czy ktoś coś wie o zewnętrznym linku /skoro to print to play?/
Grzeju
Posty: 60
Rejestracja: 06 mar 2016, 22:47
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Grzeju »

A może tym razem nie ma PnP. Może Autor też chce coś mieć za swój poświęcony czas i dogadał się z MBPrintem na jakąś gażę? Biorąc pod uwagę jakość dodatku Sttetin jestem jak najbardziej za tym, aby na tym zarobił i zachęciło go to do prac nad następnymi dodatkami.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: wirusman »

Mildir pisze: 09 maja 2018, 09:29
wirusman pisze: 08 maja 2018, 20:52A co to?
Varsovia 2100, scenariusz nr2 zwyciescy konkursu Rebela /Stettin45/ na MB Princie wyczaiłem, z tym ze wole sobie sam wydrukować stąd moje pytanie czy ktoś coś wie o zewnętrznym linku /skoro to print to play?/
Oto chodzi?

https://www.dropbox.com/s/zurmm24k4xgye ... 5.pdf?dl=0

Wszystkie scenariusze są na stronie rebela i wspieram.to
Mildir
Posty: 13
Rejestracja: 03 lut 2018, 17:41
Been thanked: 1 time

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Mildir »

Grzeju pisze: 09 maja 2018, 09:40 A może tym razem nie ma PnP. Może Autor też chce coś mieć za swój poświęcony czas i dogadał się z MBPrintem na jakąś gażę? Biorąc pod uwagę jakość dodatku Sttetin jestem jak najbardziej za tym, aby na tym zarobił i zachęciło go to do prac nad następnymi dodatkami.
Fakt o tym nie pomyślałem ;)
Mnie akurat Stettin45 na kolana nie rzucił, ale wiadomo drugi scenariusz podbudowany jest już jakimś tam doświadczeniem wiec jestem go bardzo ciekaw /oczywiście jeśli się okaże że to jednak "komercyjna wersja" i tak go zamówię przez MB Print ;)

Swoja drogą nikt jakoś nic bliższego nie napisał o "wiedzminie" + 3 konkursowych, aż takie złe? aż takie dobre? że nie da się sklecić paru zdań opisu?
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: wirusman »

Grzeju pisze: 09 maja 2018, 09:40 A może tym razem nie ma PnP. Może Autor też chce coś mieć za swój poświęcony czas i dogadał się z MBPrintem na jakąś gażę? Biorąc pod uwagę jakość dodatku Sttetin jestem jak najbardziej za tym, aby na tym zarobił i zachęciło go to do prac nad następnymi dodatkami.
Powiem tylko tyle, nie gadaj bzdur.
Grzeju
Posty: 60
Rejestracja: 06 mar 2016, 22:47
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Grzeju »

A dlaczego sądzisz że gadam bzdury? Z chęcią się dowiem.
Ja widzę trzy wyjścia:
1. Wcale Stettin, w twoim osądzie nie jest dobry
2. Ze względów licencyjnych nie może ktoś na tym zarabiać
3. Znasz autora i wiesz że absolutnie zrobił to dla fun-u, i sugestia zarobku go obraża.

Zauważ że link który zamieściłeś, odnosi się do scenariusza Stettin a nie Varsovia. tego najnowszego nie ma ani na wspieram.to ani na Rebelu, bo nie jest częścią organizowanego wtedy konkursu na fanowski scenariusz.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: wirusman »

Grzeju pisze: 09 maja 2018, 10:18 A dlaczego sądzisz że gadam bzdury? Z chęcią się dowiem.
Ja widzę trzy wyjścia:
1. Wcale Stettin, w twoim osądzie nie jest dobry
2. Ze względów licencyjnych nie może ktoś na tym zarabiać
3. Znasz autora i wiesz że absolutnie zrobił to dla fun-u, i sugestia zarobku go obraża.

Zauważ że link który zamieściłeś, odnosi się do scenariusza Stettin a nie Varsovia. tego najnowszego nie ma ani na wspieram.to ani na Rebelu, bo nie jest częścią organizowanego wtedy konkursu na fanowski scenariusz.
Kolega Mildir, napisał że chodzi mu o 2 scenariusz konkursowy i to mnie zmyliło, jeśli mówimy i całkowicie innym scenariuszu, to cofam to co napisałem.
Natomiast na bgg, originalny wydawca ma wydać dwa lub trzy fanowskie scenariusze w swoim pudle. Inna osoba natomiast po wykonaniu swojego scenariusza napisała wprost, że nie udostęni go nikomu. No chyba że często udzielasz się na stronach BGG. Więc jest różnie.

Przejrzałem sprawę i robi się to słabe. Rozumie, że autor chce zarobić. I nawet mógłbym mu wysłac kasę. Natomiast podejsćie z mbprint mnie drażni. Z powodu, że o wiele taniej pewnie to wydrukuje na lepszym papierze.
To jeszcze jedno oni mogą brać pieniądze za grafiki wydawcy i ich cały dobrobyt. Bo to już nie jest pnp.
Ostatnio zmieniony 09 maja 2018, 10:43 przez wirusman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: donmakaron »

Jak wrażenia z Estrella Drive? Ktoś już miał okazję zagrać?

Dla mnie to jeden z lepszych scenariuszy. Odważny temat, bardzo dobra konstrukcja, brak typowych zagadek, ale zdobywanie i wykorzystywanie informacji jest naprawdę dobrze przemyślane, a na deser bardzo mocna końcówka, która wywołała u nas niemało emocji. Do tego podpasował mi ten temat wyjątkowo, choć wiem że w Stanach (i nie tylko) wywołał u niektórych oburzenie. Osobiście zdecydowanie wolę coś takiego niż kolejny generic fantasy.
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 965
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 187 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: krecilapka »

Co do Varsowii zawsze możecie zapytać po prostu u źródła. W końcu na tym forum już trochę czasu siedzę ;).
Scenariusz do T. Stories powstał jako coś, co na swój prywatny użytek nazwałem "tetralogią księżycową". W założeniu miał się składać z 4 części, które formułę gry traktują inaczej niż te firmowe. Po prostu zależność pomiędzy nimi jest dużo większa niż w oryginalnych. Miała to być swoista opowieść głównie dla moich znajomych. Ale oczywiście nie tylko, bo zakładałem, że komuś jednak może się chcieć zagrać.
Chętnych do przetestowania szukałem np. tu na grupie nim Rebel ogłosił konkurs. Nie było to jednak pomocne, ponieważ nikt nie pokusił się o jakąkolwiek informację zwrotną do mnie. Tutaj jednak lepiej się sprawdzili dla mnie moi znajomi, którzy grali i wytknęli mi różne błędy. No i Rebel, bo to firma full profeska i dostałem taką listę różnych uwag, wytkniętych literówek i takich tam, że głowa mała ;).
Z MBPrint się zetknąłem oddając pliki do druku i się okazało, że to fani planszówek. Więc kontakt super, bo wszystko czają ze świata tego hobby. Sami grali w scenariusze konkursowe. Żywo byli zainteresowani tym, że robię dalszą część - co dla mnie najważniejsze z chęcią zagrali, co odkryło różne niedoróbki. Znaleźli mi też kolejnych chętnych do przetestowania, i jest to mega przydatne. No i to są profesjonaliści w dziedzinie poligrafii. Dla mnie zrobić arkusze żeby strony się zgadzały front z tyłem, do testów to był istny koszmar. A po wydrukowaniu i tak się nie zgadzało :x , ale wiadomo, dla siebie do sprawdzania mogłem to sobie przeklejać, łączyć itd. Z czystego pragmatyzmu nie kusiłbym się o robienie tego samemu w chacie, bo strasznie duże prawdopodobieństwo, że nagle gdzieś w połowie jedna karta miałaby tył innej albo była do góry nogami ;).
Dla mnie więc to wielka wygoda, że ktoś zdejmuje mi ten ciężar z barków. A do tego jest naprawdę pomocny w fazie testów. Chcesz to sobie w domu wydrukować - spoko. Wirusman napisz do mnie priv, to mogę jakoś wysłać pliki. Tyle, że sam będziesz musiał sobie to poukładać i uporządkować jakoś sensownie. Bo ja tego po prostu nie zrobię.
Ja chcę zrobić do końca 4 części tej przygody. Połowa za mną (Stettin'45 / Varsowia 2100) i mam nadzieję, że przy kolejnej części: "World of War 2100" też mi w MB z tym pomogą. Bo gada się jak gracz z graczem. No i nie muszę mieć wtedy lęków, że w scenariuszu ukryty jest fakap uniemożliwiający jego ukończenie ;).
Tak czy siak oczywiście polecam ze swojej strony zagranie w "Varsowię 2100". Pierwszy scenariusz był niejako wstępem, a drugi jest lepszym rozwinięciem tegoż :mrgreen: . I pcha historię do przodu. Ale by docenić różne smaczki w nim zawarte, konieczne jest jednak rozgrywanie ich w kolejności. Zdecydowanie można go nazwać drugą częścią. Nie tylko dlatego, że historia w nim zawarta zaczyna się dzień po ;).
Zack
Posty: 217
Rejestracja: 13 mar 2018, 21:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Zack »

krecilapka pisze: 09 maja 2018, 23:46 Co do Varsowii zawsze możecie zapytać po prostu u źródła. W końcu na tym forum już trochę czasu siedzę ;).
Scenariusz do T. Stories powstał jako coś, co na swój prywatny użytek nazwałem "tetralogią księżycową". W założeniu miał się składać z 4 części, które formułę gry traktują inaczej niż te firmowe. Po prostu zależność pomiędzy nimi jest dużo większa niż w oryginalnych. Miała to być swoista opowieść głównie dla moich znajomych. Ale oczywiście nie tylko, bo zakładałem, że komuś jednak może się chcieć zagrać.
Chętnych do przetestowania szukałem np. tu na grupie nim Rebel ogłosił konkurs. Nie było to jednak pomocne, ponieważ nikt nie pokusił się o jakąkolwiek informację zwrotną do mnie. Tutaj jednak lepiej się sprawdzili dla mnie moi znajomi, którzy grali i wytknęli mi różne błędy. No i Rebel, bo to firma full profeska i dostałem taką listę różnych uwag, wytkniętych literówek i takich tam, że głowa mała ;).
Z MBPrint się zetknąłem oddając pliki do druku i się okazało, że to fani planszówek. Więc kontakt super, bo wszystko czają ze świata tego hobby. Sami grali w scenariusze konkursowe. Żywo byli zainteresowani tym, że robię dalszą część - co dla mnie najważniejsze z chęcią zagrali, co odkryło różne niedoróbki. Znaleźli mi też kolejnych chętnych do przetestowania, i jest to mega przydatne. No i to są profesjonaliści w dziedzinie poligrafii. Dla mnie zrobić arkusze żeby strony się zgadzały front z tyłem, do testów to był istny koszmar. A po wydrukowaniu i tak się nie zgadzało :x , ale wiadomo, dla siebie do sprawdzania mogłem to sobie przeklejać, łączyć itd. Z czystego pragmatyzmu nie kusiłbym się o robienie tego samemu w chacie, bo strasznie duże prawdopodobieństwo, że nagle gdzieś w połowie jedna karta miałaby tył innej albo była do góry nogami ;).
Dla mnie więc to wielka wygoda, że ktoś zdejmuje mi ten ciężar z barków. A do tego jest naprawdę pomocny w fazie testów. Chcesz to sobie w domu wydrukować - spoko. Wirusman napisz do mnie priv, to mogę jakoś wysłać pliki. Tyle, że sam będziesz musiał sobie to poukładać i uporządkować jakoś sensownie. Bo ja tego po prostu nie zrobię.
Ja chcę zrobić do końca 4 części tej przygody. Połowa za mną (Stettin'45 / Varsowia 2100) i mam nadzieję, że przy kolejnej części: "World of War 2100" też mi w MB z tym pomogą. Bo gada się jak gracz z graczem. No i nie muszę mieć wtedy lęków, że w scenariuszu ukryty jest fakap uniemożliwiający jego ukończenie ;).
Tak czy siak oczywiście polecam ze swojej strony zagranie w "Varsowię 2100". Pierwszy scenariusz był niejako wstępem, a drugi jest lepszym rozwinięciem tegoż :mrgreen: . I pcha historię do przodu. Ale by docenić różne smaczki w nim zawarte, konieczne jest jednak rozgrywanie ich w kolejności. Zdecydowanie można go nazwać drugą częścią. Nie tylko dlatego, że historia w nim zawarta zaczyna się dzień po ;).
A Jak te scenariusze można wydrukować z MB print? Jestem zupełnie zielony i pierwszy raz usłyszałem i Twoich scenariuszach, nigdzie nie mogę znaleźć jaki jest "preferowany" sposób ich wydrukowania
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 965
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 187 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: krecilapka »

Tak dokładnie i szczegółowo to przyznam się, że nie wiem ;).
No mają takiego facebooka, więc pewnie można tą drogą.

https://www.facebook.com/MBprintPL/

Tutaj gdzieś chyba nawet i w tym wątku coś pisali. Bo czasem się ktoś udzielał na forum tak mi się coś po pamięci plącze.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: wirusman »

krecilapka pisze: 09 maja 2018, 23:46 Co do Varsowii zawsze możecie zapytać po prostu u źródła. W końcu na tym forum już trochę czasu siedzę ;).
....Zdecydowanie można go nazwać drugą częścią. Nie tylko dlatego, że historia w nim zawarta zaczyna się dzień po ;).
Jak to jest uderz w stół...:). Z chęcią zagram, najpierw muszę zagrać w wcześniejsze scenariusze, a jest ich sporo polskie, angielskie, francuskie(ale tu chyba tylko widoczki pooglądam)
szymuss
Posty: 407
Rejestracja: 26 lut 2009, 11:48
Has thanked: 34 times
Been thanked: 25 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: szymuss »

wirusman pisze: 09 maja 2018, 10:35
Grzeju pisze: 09 maja 2018, 10:18 A dlaczego sądzisz że gadam bzdury? Z chęcią się dowiem.
Ja widzę trzy wyjścia:
1. Wcale Stettin, w twoim osądzie nie jest dobry
2. Ze względów licencyjnych nie może ktoś na tym zarabiać
3. Znasz autora i wiesz że absolutnie zrobił to dla fun-u, i sugestia zarobku go obraża.

Zauważ że link który zamieściłeś, odnosi się do scenariusza Stettin a nie Varsovia. tego najnowszego nie ma ani na wspieram.to ani na Rebelu, bo nie jest częścią organizowanego wtedy konkursu na fanowski scenariusz.
Kolega Mildir, napisał że chodzi mu o 2 scenariusz konkursowy i to mnie zmyliło, jeśli mówimy i całkowicie innym scenariuszu, to cofam to co napisałem.
Natomiast na bgg, originalny wydawca ma wydać dwa lub trzy fanowskie scenariusze w swoim pudle. Inna osoba natomiast po wykonaniu swojego scenariusza napisała wprost, że nie udostęni go nikomu. No chyba że często udzielasz się na stronach BGG. Więc jest różnie.

Przejrzałem sprawę i robi się to słabe. Rozumie, że autor chce zarobić. I nawet mógłbym mu wysłac kasę. Natomiast podejsćie z mbprint mnie drażni. Z powodu, że o wiele taniej pewnie to wydrukuje na lepszym papierze.
To jeszcze jedno oni mogą brać pieniądze za grafiki wydawcy i ich cały dobrobyt. Bo to już nie jest pnp.
Hmm tzn ,ze kolejny dodruk Time Stories bedzie zawierac funowskie scenariusze juz w pudle czy jak?:) pzdr
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: wirusman »

Raczej będzie to pełnoprawny dodatek i każdy w osobnym pudle. Jedynie wyczytałem w sieci jak one będą się nazywać, ale kiedy będą to jeszcze ja nie wiem.
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: KQuest »

wirusman pisze: 10 maja 2018, 08:31 Raczej będzie to pełnoprawny dodatek i każdy w osobnym pudle. Jedynie wyczytałem w sieci jak one będą się nazywać, ale kiedy będą to jeszcze ja nie wiem.
Mowa tylko o wersji oryginalnej, tak?
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: wirusman »

KQuest pisze: 10 maja 2018, 08:36
wirusman pisze: 10 maja 2018, 08:31 Raczej będzie to pełnoprawny dodatek i każdy w osobnym pudle. Jedynie wyczytałem w sieci jak one będą się nazywać, ale kiedy będą to jeszcze ja nie wiem.
Mowa tylko o wersji oryginalnej, tak?
Proszę rozwinąć zdania.

Znalazłęm jeden przypadek z bgg:
https://www.boardgamegeek.com/boardgame ... al-project
"Originally released as a print-and-play project by Kevin and Melissa Delp from Tantrum House under the name "Submerged Atlantis", this scenario will appear from Space Cowboys as T.I.M.E Stories: The Hadal Project in 2018.

This scenario takes agents on a journey to the year 2099, and again the agents do not know what to expect — but it seems that underwater adventure might play a role."
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: KQuest »

Chodziło mi o to czy wiadomo czy te scenariusze pojawią się na naszym rynku za pośrednictwem Rebela (a raczej ogólnie czy wiadomo czy będzie tłumaczony na inne języki i wydawany) czy to tylko jakiś taki "wybryk" oryginalnego wydawcy, który nie podzieli losu "głównej" inni dodatków (a może właśnie ten dodatek dołączył do tej linii?). Ale domyślam się, że póki co nie ma na ten temat żadnych informacji ;)
ODPOWIEDZ