T.I.M.E Stories (Peggy Chassenet, Manuel Rozoy)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Alucard1982
Posty: 194
Rejestracja: 26 lis 2018, 09:46
Has thanked: 15 times
Been thanked: 19 times

Re: T.I.M.E Stories (Peggy Chassenet, Manuel Rozoy)

Post autor: Alucard1982 »

Który tryb dla 2 graczy polecacie - każdy po 2 nosicieli czy każdy po 1 + 1 wspólny ?
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: T.I.M.E Stories (Peggy Chassenet, Manuel Rozoy)

Post autor: wirusman »

Alucard1982 pisze: 14 paź 2019, 12:56 Który tryb dla 2 graczy polecacie - każdy po 2 nosicieli czy każdy po 1 + 1 wspólny ?
Ja gram 1+1 wspólny. Lecz dodatkowo dodałem opcję, że ten wspólny przechodzi pomiędzy mnie, a małżonke co kolację. Czyli w jednej lokacji ja mam dwóch nosicieli, natomoast w następnej lokacji ma żona.
Awatar użytkownika
Alucard1982
Posty: 194
Rejestracja: 26 lis 2018, 09:46
Has thanked: 15 times
Been thanked: 19 times

Re: T.I.M.E Stories (Peggy Chassenet, Manuel Rozoy)

Post autor: Alucard1982 »

wirusman pisze: 14 paź 2019, 15:04
Alucard1982 pisze: 14 paź 2019, 12:56 Który tryb dla 2 graczy polecacie - każdy po 2 nosicieli czy każdy po 1 + 1 wspólny ?
Ja gram 1+1 wspólny. Lecz dodatkowo dodałem opcję, że ten wspólny przechodzi pomiędzy mnie, a małżonke co kolację. Czyli w jednej lokacji ja mam dwóch nosicieli, natomoast w następnej lokacji ma żona.
Dobry pomysł. a grałeś 2+2 dla porównania? Pytam, bo będe grał pierwszy raz i nie chciałbym eksperymentować, a boję się, że przy systemie 2+2 będzie zbyt łatwo (?)
DarkDay
Posty: 89
Rejestracja: 17 maja 2015, 20:26
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: T.I.M.E Stories (Peggy Chassenet, Manuel Rozoy)

Post autor: DarkDay »

Pytanie co do scenariuszy fanowskich. Polecacie jakieś angielskie, które są warte zagrania? W polskie dostępne w mbprincie już graliśmy.

Druga sprawa, coś wiadomo na temat daty wydania World of War 2100 (ostatnia częśc trylogii Stettin '45, Varsovia 2100 i teraz World of War 2100)? MBPrint pisał pod koniec lipca, że jest w fazie końcowych testów, ale od tego momentu to cisza.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: T.I.M.E Stories (Peggy Chassenet, Manuel Rozoy)

Post autor: wirusman »

DarkDay pisze: 17 paź 2019, 13:11 Pytanie co do scenariuszy fanowskich. Polecacie jakieś angielskie, które są warte zagrania? W polskie dostępne w mbprincie już graliśmy.

Druga sprawa, coś wiadomo na temat daty wydania World of War 2100 (ostatnia częśc trylogii Stettin '45, Varsovia 2100 i teraz World of War 2100)? MBPrint pisał pod koniec lipca, że jest w fazie końcowych testów, ale od tego momentu to cisza.
Ja dopiero zacząłem ogrywać fanowskie scenariusze. I gram po kolei jak zostały dodane w bgg. Ukończyłem batmana - taki scenariusz na szynach, krótki bez fajerwerków, taki średniak :)
Teraz ogrywam brooken peace. Bardzo fajny scenariusz z kilkoma niespodziankami. W najbliższym czasie podejdę do niego trzeci raz i myślę, że ostatni.
Mam dodatkowo kilka innych wydrukowanych, czekających na swoją kolej. Najgorsze jest to, że jest sporo scenariuszy pięknie wydanych lecz tylko w języku francuskim.
Mildir
Posty: 13
Rejestracja: 03 lut 2018, 17:41
Been thanked: 1 time

Re: T.I.M.E Stories (Peggy Chassenet, Manuel Rozoy)

Post autor: Mildir »

Na chomiku wykryłem polski scenariusz "skarb kpt. Kidda" póki co wersja .doc niemniej da się grać /moja drużyna "machnęła" go w 6 skoków ;)/ jeśli lubisz pirackie klimaty i grałeś wcześniej w "Umrzeć, aby żyć" /choć nie jest to wymóg/ polecam. Z tym że druk wychodzi dość drogo bo to koło 500 kart.

edit: Juz dostepny na MB Print ;) czyli 6 skoków do pobicia ;)
Ostatnio zmieniony 02 gru 2019, 21:18 przez Mildir, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 967
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: T.I.M.E Stories (Peggy Chassenet, Manuel Rozoy)

Post autor: krecilapka »

DarkDay pisze: 17 paź 2019, 13:11 Druga sprawa, coś wiadomo na temat daty wydania World of War 2100 (ostatnia częśc trylogii Stettin '45, Varsovia 2100 i teraz World of War 2100)? MBPrint pisał pod koniec lipca, że jest w fazie końcowych testów, ale od tego momentu to cisza.
World of War 2100 jest już w MB Print.
Miszon
Posty: 2510
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1012 times
Been thanked: 492 times

Re: T.I.M.E Stories (Peggy Chassenet, Manuel Rozoy)

Post autor: Miszon »

3. A normalnie tak nie jest? Da się jednym rzutem zdjąć 8 tarcz?
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
sin
Posty: 672
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories (Peggy Chassenet, Manuel Rozoy)

Post autor: sin »

Miszon pisze: 08 mar 2020, 11:58 3. A normalnie tak nie jest? Da się jednym rzutem zdjąć 8 tarcz?
Dokładnie tak jest, z wyjątkiem testów, które mówią wprost, że należy je zdać w jednym rzucie.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Grahf
Posty: 162
Rejestracja: 08 mar 2020, 10:03
Has thanked: 40 times
Been thanked: 25 times

Re: T.I.M.E Stories (Peggy Chassenet, Manuel Rozoy)

Post autor: Grahf »

Czemu?
Przecież piszę że to modyfikacja, przy modyfikacji zasady oryginalne są nieistotne ;)
gogovsky
Posty: 2204
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: T.I.M.E Stories (Peggy Chassenet, Manuel Rozoy)

Post autor: gogovsky »

oto chodzi w grze spisujesz.co.sie oplaca co nie i oceniasz czy warto 2 jednostki zmarnowac na pistolet itd i szukasz najkrótszej drogi, ale z tarczami to jest w zasadach to żaden homerules;) Ale grajcie jak chcecie;)
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Grahf
Posty: 162
Rejestracja: 08 mar 2020, 10:03
Has thanked: 40 times
Been thanked: 25 times

Re: T.I.M.E Stories (Peggy Chassenet, Manuel Rozoy)

Post autor: Grahf »

Chodzi o powtarzanie scenariuszy. Przy drugim przejściu już nas scenariusz nudzi i jest całość przez to niegrywalna. Dlatego modyfikowaliśmy.

Co do testów, to chodziło mi o to że o ile dobrze pamiętam, to w instrukcji pisało że każda postać rozpatruje test osobno, nie kumulatywnie.
Miszon
Posty: 2510
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1012 times
Been thanked: 492 times

Re: T.I.M.E Stories (Peggy Chassenet, Manuel Rozoy)

Post autor: Miszon »

Każda postać osobno ale ich wyniki się sumują. Czyli de facto gracie zgodnie z instrukcją.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Grahf
Posty: 162
Rejestracja: 08 mar 2020, 10:03
Has thanked: 40 times
Been thanked: 25 times

Re: T.I.M.E Stories (Peggy Chassenet, Manuel Rozoy)

Post autor: Grahf »

Dzięki za wyjaśnienie. Nie jest to jakoś super jednoznacznie napisane w instrukcji ;)
DaRoX
Posty: 7
Rejestracja: 28 mar 2020, 13:01

Re: T.I.M.E Stories (Peggy Chassenet, Manuel Rozoy)

Post autor: DaRoX »

Przed chwilą otrzymałem używany dodatek "Sprawa Mercy" Jest w nim dość dziwna numeracja kart. Mam karty 55, 56, 15 i 16, a później 59 (objaśnienie ikon). Te 4 karty to żywiciele - posługuję się nomenklaturą z Azylu, bo tylko w niego grałem. Czy to jest ok? Są też karty 15 i 16 w normalnym ciągu talii, więc 15 i 16 mam 2 razy i są to różne karty.
Łącznie, pomijając karty które zakrywają talię, mam 135 numerowanych kart.
Dodatkowo czy w dodatkach są same karty, nie ma żadnej instrukcji?
Awatar użytkownika
najata
Posty: 308
Rejestracja: 21 sie 2012, 11:36
Lokalizacja: Warszawa (Jelonki)
Has thanked: 99 times
Been thanked: 16 times

Re: T.I.M.E Stories (Peggy Chassenet, Manuel Rozoy)

Post autor: najata »

DaRoX pisze: 28 mar 2020, 13:22 Mam karty 55, 56, 15 i 16, a później 59 (objaśnienie ikon). Te 4 karty to żywiciele - posługuję się nomenklaturą z Azylu, bo tylko w niego grałem. Czy to jest ok? Są też karty 15 i 16 w normalnym ciągu talii, więc 15 i 16 mam 2 razy i są to różne karty.
Łącznie, pomijając karty które zakrywają talię, mam 135 numerowanych kart.
Żywiciele/Receptacles w tym scenariuszu powinni mieć numery (mam wersję angielską):
55 - John Paulson, ochroniarz
56 - Will Henry, były Marine
57 - Fiona Michael, reporterka
58 - Brian Walters, agent FBI
Potem jest karta 59 (objaśnienie ikon). Więc może błąd w druku.
Mam 135 numerowanych kart, więc tak samo.

I tak, w dodatkach są same karty, a ewentualne różnice względem oryginalnej instrukcji są w kartach bazy oraz innych "objaśniających".
Ostatnio zmieniony 31 mar 2020, 20:15 przez najata, łącznie zmieniany 1 raz.
Eternal Newbie :D
Mój stan posiadania na BGG
Awatar użytkownika
lukwych
Posty: 528
Rejestracja: 23 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: T.I.M.E Stories (Peggy Chassenet, Manuel Rozoy)

Post autor: lukwych »

Może to postacie dodatkowe z "wspieraczki" czyli wersje męskie/żeńskie tych z dodatku? Mają te same cechy tylko inną płeć.
Zawsze chętnie zagram w te gry: Chaos, Clash of Cultures, Cywilizacja: TTA, Lewis & Clark, Mage Knight, Pokolenia, Race! Formula 90, Rosyjskie Koleje!
Awatar użytkownika
najata
Posty: 308
Rejestracja: 21 sie 2012, 11:36
Lokalizacja: Warszawa (Jelonki)
Has thanked: 99 times
Been thanked: 16 times

Re: T.I.M.E Stories (Peggy Chassenet, Manuel Rozoy)

Post autor: najata »

No nie bardzo, DaRoX napisał, że brakuje mu kart o numerach 57 i 58, a karty, które powinny nimi (zapewne) być mają numery 15 i 16, przez co numery 15 i 16 ma podwójnie. Moim zdaniem błąd w druku.
Eternal Newbie :D
Mój stan posiadania na BGG
Awatar użytkownika
hrachubi
Posty: 397
Rejestracja: 17 sty 2013, 20:07
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 10 times

Re: T.I.M.E Stories (Peggy Chassenet, Manuel Rozoy)

Post autor: hrachubi »

To błąd na dodatkowych kartach ze wspieraczki. Mam ten dodatek i tak - 4 żywicieli tak jak napisał najata - oryginały z dodatku +4 żywicieli ze wspieraczki - maję odpowiednio te same zdolności, tylko są przeciwnej płci i te dodatkowe karty ze wspieraczki mają numerację od 13 do 16 - tutaj możesz zobaczyć jak te dodatkowe postacie wyglądają
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: T.I.M.E Stories (Peggy Chassenet, Manuel Rozoy)

Post autor: KQuest »

To ja tylko dodam, że w przypadku tego scenariusza (Sprawa Marcy) dodatkowe postaci z kampanii na wspieram.to należy wyrzucić do kosza, bo mogą zepsuć rozgrywkę ;)

Więcej w spoilerze, ale tylko dla osób, które mają ten scenariusz już za sobą.
Spoiler:
Awatar użytkownika
najata
Posty: 308
Rejestracja: 21 sie 2012, 11:36
Lokalizacja: Warszawa (Jelonki)
Has thanked: 99 times
Been thanked: 16 times

Re: T.I.M.E Stories (Peggy Chassenet, Manuel Rozoy)

Post autor: najata »

hrachubi pisze: 29 mar 2020, 14:20 te dodatkowe karty ze wspieraczki mają numerację od 13 do 16
OMG serio...? Ha. No ale tak czy siak, błąd w druku.
A re: spoiler powyżej (też tylko dla tych, co już grali!):
Spoiler:
A, i "jak napisała najata" ;)
Eternal Newbie :D
Mój stan posiadania na BGG
DaRoX
Posty: 7
Rejestracja: 28 mar 2020, 13:01

Re: T.I.M.E Stories (Peggy Chassenet, Manuel Rozoy)

Post autor: DaRoX »

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Już wiem jak sytuacja wygląda - pomieszały się karty z oryginalnej wersji i z dodatku na wspieram .to. Sprzedający źle to posegregował i wysłał mi 2 z oryginalnej gry, a 2 z dodatku. Już wszystko się wyjaśniło i wczoraj zaczęliśmy Sprawę Marcy więc nie czytam pełnych odpowiedzi, bo boję się, że może być tam coś co zepsuje mi rozgrywkę :)
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: T.I.M.E Stories (Peggy Chassenet, Manuel Rozoy)

Post autor: KQuest »

Nie czytaj powyższych spoilerów i tylko nie graj tymi postaciami dodawanymi w kampanii na wspieram.to. Jeśli nie masz pełnego zestawu oryginalnych postaci to może znajdzie się tutaj ktoś kto mógłby Ci wysłać zdjęcia tych kart. Ja niestety pożyczyłem podstawkę z większością dodatków znajomemu i nie mam tego jak teraz zrobić...
dariosq
Posty: 10
Rejestracja: 22 cze 2015, 21:59
Has thanked: 1 time

Re: T.I.M.E Stories (Peggy Chassenet, Manuel Rozoy)

Post autor: dariosq »

Szukam scenariusz Black Lotos sformatowany do wydruku na A4.
Znalazłem na A3,ale nie mam takiego printera.
Z góry dzięki za linka
Dariusz
ODPOWIEDZ