T.I.M.E Stories (Peggy Chassenet, Manuel Rozoy)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: TTR_1983 »

buhaj pisze:Ponawiam pytanie (sorry jeśli odpowiedź jest gdzies w całym wątku) - czy TS będzie dostępne w sprzedaży sklepowej? Mam na myśli polska wersję gry
A zadałeś sobie choć minimum trudu, żeby wejść na stronę Rebela? Jak byk na głównej stronie jest dostępny już.
buhaj
Posty: 1044
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 857 times
Been thanked: 512 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: buhaj »

TTR_1983 pisze:
buhaj pisze:Ponawiam pytanie (sorry jeśli odpowiedź jest gdzies w całym wątku) - czy TS będzie dostępne w sprzedaży sklepowej? Mam na myśli polska wersję gry
A zadałeś sobie choć minimum trudu, żeby wejść na stronę Rebela? Jak byk na głównej stronie jest dostępny już.
Zawsze łatwiej spytać :). TY np.: pisząc "tak" oszczędziłbyś 18 wyrazów :wink:
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Bary »

buhaj pisze:
TTR_1983 pisze:
buhaj pisze:Ponawiam pytanie (sorry jeśli odpowiedź jest gdzies w całym wątku) - czy TS będzie dostępne w sprzedaży sklepowej? Mam na myśli polska wersję gry
A zadałeś sobie choć minimum trudu, żeby wejść na stronę Rebela? Jak byk na głównej stronie jest dostępny już.
Zawsze łatwiej spytać :). TY np.: pisząc "tak" oszczędziłbyś 18 wyrazów :wink:
Łatwiej też dziecku zawiązać buta niż go nauczyć wiązać samemu. Nie zawsze łatwiej, znaczy właściwie. TTR ma rację w tym, co napisał.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
buhaj
Posty: 1044
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 857 times
Been thanked: 512 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: buhaj »

Ok, ok. Tylko wiedz, ze ja nie siedzę w temacie jak spora wiekszośc forumowiczów i nawet nie wiedziałem kto to wydaje. Ot zadałem pytanie i oczekiwałem grzecznie na miłą odpowiedź. Wiedząc nawet z tego ironicznego postu gdzie szukac już znalazłem i zamówiłem grę. Teraz mam kolejne niezobowiązujące pytanie: który scenariusz dodatkowy warto kupic? Nie chcę od razu wydawać multum kasy. Dzieki za info jakby co :wink:
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: wirusman »

buhaj pisze:Ok, ok. Tylko wiedz, ze ja nie siedzę w temacie jak spora wiekszośc forumowiczów i nawet nie wiedziałem kto to wydaje. Ot zadałem pytanie i oczekiwałem grzecznie na miłą odpowiedź. Wiedząc nawet z tego ironicznego postu gdzie szukac już znalazłem i zamówiłem grę. Teraz mam kolejne niezobowiązujące pytanie: który scenariusz dodatkowy warto kupic? Nie chcę od razu wydawać multum kasy. Dzieki za info jakby co :wink:
na dzien dzisiejszy, jeszcze żadnej dodatkowy scenariusz nie wyszedł w wersji polskiej, ograj podstawkę. I przemyśl czy taka specyficzna gra będzie tobie pasować.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Bary »

buhaj pisze: Teraz mam kolejne niezobowiązujące pytanie: który scenariusz dodatkowy warto kupic? Nie chcę od razu wydawać multum kasy. Dzieki za info jakby co :wink:
Ostatnio też się nad tym zastanawiałem i po podsumowaniu komentarzy wyszło mi, że najlepiej jechać po kolei. Ponoć kolejne scenariusze są delikatnie, ale jednak, powiązane i chronologiczne przechodzenie przynosi dodatkowe korzyści. Drugi scenariusz (pierwszy sprzedawany osobno) jest także wysoko oceniany, wiec tak czy siak, można spokojnie od niego zacząć przygodę z dodatkami.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
buhaj
Posty: 1044
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 857 times
Been thanked: 512 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: buhaj »

Dz za info. Dodam, że można już zamawiać dalsze scenariusze w polskiej edycji. Podstawkę zamówiłem i dokupię wedle rady jeden następny.
kmd7
Posty: 1018
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: kmd7 »

kamron6 pisze:Z innej beczki: są jakieś utwory muzyczne dedykowane do scenariuszy by zbudować klimat? Ktoś wpadł w ogóle na to?
Zajrzyj tutaj: http://melodice.org/, jest to:
http://melodice.org/playlist/t-i-m-e-stories-2015/.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Pixa »

U mnie juz jest od soboty - piekne pudelko, jak na Rebela przystalo paczka dobrze zapakowana. Pewnie siade i tak za dwa miesiace, no ale MAM :-) Czekam tez na Marcy Case - kiedyo wysylka dodatkow?
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: crsunik »

A jak wypraska? Także taka lipna jak w wersji angielskiej?
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Pixa »

Jeszcze w folii, wiec nie wiem :-)
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: rattkin »

crsunik pisze:A jak wypraska? Także taka lipna jak w wersji angielskiej w pierwszym druku z Essen?
FTFY
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: kamron6 »

Co do wypraski: jedynie nie wiem gdzie dać znacznik czasu -> z tego toru czasu w pudełku bardzo źle się wyjmuje. Reszta bdb (choć nie stosowałem zapisu w ciągu gry). (jak ktoś grał to może odpisać mi na pytanie w pytaniach i wątpliwościach do time stories?)
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Bary »

Pixa pisze:U mnie juz jest od soboty - piekne pudelko, jak na Rebela przystalo paczka dobrze zapakowana. Pewnie siade i tak za dwa miesiace, no ale MAM :-) Czekam tez na Marcy Case - kiedyo wysylka dodatkow?
W listopadzie powinny być.
A co jest nie tak z tą oryginalną wypraską? Ta polska wydaje się wporzo. Coś tam bym oczywiście lepiej rozplanowal (np. wspomniany znacznik czasu), ale ogólnie jest dobrze.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
blastsoul
Posty: 40
Rejestracja: 25 wrz 2015, 16:00
Has thanked: 3 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: blastsoul »

Wypraska niestety słaba w miejscach zgięć dostałem już lekko popękaną słaby plastik


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Anglik
Posty: 46
Rejestracja: 09 kwie 2014, 09:29

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Anglik »

A kiedy będą dodatki wysyłane?
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Carmash »

Dodatki będą dostarczone w listopadzie.
crus221
Posty: 197
Rejestracja: 04 sie 2014, 13:53
Been thanked: 1 time

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: crus221 »

Kiedy będzie dostępny: Pdf do tworzenia własnych scenariuszy?; Dodatek, który samemu trzeba wydrukować i przyciąć?; Konkurs na własne scenariusze?
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: wirusman »

crus221 pisze:Kiedy będzie dostępny: Pdf do tworzenia własnych scenariuszy?; Dodatek, który samemu trzeba wydrukować i przyciąć?; Konkurs na własne scenariusze?
Już ograłeś podstawkę:D
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Banan2 »

kamron6 pisze:Co do wypraski: jedynie nie wiem gdzie dać znacznik czasu -> z tego toru czasu w pudełku bardzo źle się wyjmuje.
Potwierdzam :( W ogóle nie da się wyjąć. Trzeba sobie pomagać np wykałaczką. Na razie wrzuciłem do jednej z większych przegródek.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4633
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1025 times
Been thanked: 1943 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: warlock »

Słuchajcie, warto w to grać w dwie osoby? Zastanawiamy się, czy cisnąć z kumplem we dwóch, czy grac zdecydowanie rzadziej, ale w czteroosobowym składzie. A jeśli warto we dwóch, to czy można w trakcie kampanii dorzucić kolejnych graczy, czy już pozamiatane?
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: pan_satyros »

warlock pisze:Słuchajcie, warto w to grać w dwie osoby? Zastanawiamy się, czy cisnąć z kumplem we dwóch, czy grac zdecydowanie rzadziej, ale w czteroosobowym składzie. A jeśli warto we dwóch, to czy można w trakcie kampanii dorzucić kolejnych graczy, czy już pozamiatane?
Nie warto. Gra traci bardzo wiele ze swojego narracyjnego charakteru. Mam zamiar grać okazjonalnie, w 3-4 osoby.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: kamron6 »

Jeden scenariusz - jedno dłuższe posiedzenie, więc lepiej grać w większym składzie.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
crus221
Posty: 197
Rejestracja: 04 sie 2014, 13:53
Been thanked: 1 time

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: crus221 »

wirusman pisze:
crus221 pisze:Kiedy będzie dostępny: Pdf do tworzenia własnych scenariuszy?; Dodatek, który samemu trzeba wydrukować i przyciąć?; Konkurs na własne scenariusze?
Już ograłeś podstawkę:D
Jeszcze jej nie odebrałem.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Nataniel »

crus221 pisze:Kiedy będzie dostępny: Pdf do tworzenia własnych scenariuszy?; Konkurs na własne scenariusze?
Kreator scenariuszy będzie opublikowany w przeciągu 2 miesięcy, wtedy też ogłosimy konkurs na stworzenie scenariusza. UWAGA! Kreator zawiera spoilery dot. pierwszych scenariuszy, więc należy go czytać dopiero po ich przejściu!
crus221 pisze:Dodatek, który samemu trzeba wydrukować i przyciąć?;
Jak tylko autor zakończy nad nim pracę i otrzymamy od niego komplet materiałów. Niestety nie jesteśmy w stanie powiedzieć kiedy to będzie ani przyspieszyć sprawy.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
ODPOWIEDZ