T.I.M.E Stories (Peggy Chassenet, Manuel Rozoy)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: wirusman »

Ten temat dopiero wyjdzie w styczniu:D
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: kmd7 »

donmakaron pisze:Zależy od scenariusza. Jeśli wiemy tylko tyle, że scenariusz się dzieje na bezludnej wyspie, a zobaczymy jedynie nazwę lokacji "Legowisko Dinozaurów" to możemy sobie popsuć niespodziankę (przykład zmyślony).

Z tego też powodu przestrzegam, żeby ostrożnie obchodzić się z nowymi scenariuszami przy ich rozpakowywaniu. Ja nieopatrznie zerknąłem na spód talii Marcy Case i zobaczyłem dwie rzeczy - po pierwsze, że nie ma pustej karty przesłaniającej treść ostatniej karty, po drugie grafikę z tejże ostatniej karty. Dowiedziałem się więcej niż chciałbym wiedzieć.
Masz rację, natomiast warto zwrócić uwagę, że najczęściej kolejne lokacje (czyli te, których nie widać na mapie startowej) mają nazwy typu "Obszar 6", "Lokacja 7" itp. Nie pozwala to poznać charakteru miejsca, jakie odwiedzimy.

@Bary, Szaweł - miałem już pytania o odsprzedanie tych scenariuszy, ale nie bardzo wiem jak. Po prostu wydrukowałem je na zwykłym papierze i zwykłej drukarce atramentowej, idzie się fajnie przy tym bawić, ale nie byłbym w stanie wziąć za nie pieniędzy, nie godzi się :).
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: wirusman »

kmd7 pisze:
donmakaron pisze:Zależy od scenariusza. Jeśli wiemy tylko tyle, że scenariusz się dzieje na bezludnej wyspie, a zobaczymy jedynie nazwę lokacji "Legowisko Dinozaurów" to możemy sobie popsuć niespodziankę (przykład zmyślony).

Z tego też powodu przestrzegam, żeby ostrożnie obchodzić się z nowymi scenariuszami przy ich rozpakowywaniu. Ja nieopatrznie zerknąłem na spód talii Marcy Case i zobaczyłem dwie rzeczy - po pierwsze, że nie ma pustej karty przesłaniającej treść ostatniej karty, po drugie grafikę z tejże ostatniej karty. Dowiedziałem się więcej niż chciałbym wiedzieć.
Masz rację, natomiast warto zwrócić uwagę, że najczęściej kolejne lokacje (czyli te, których nie widać na mapie startowej) mają nazwy typu "Obszar 6", "Lokacja 7" itp. Nie pozwala to poznać charakteru miejsca, jakie odwiedzimy.

@Bary, Szaweł - miałem już pytania o odsprzedanie tych scenariuszy, ale nie bardzo wiem jak. Po prostu wydrukowałem je na zwykłym papierze i zwykłej drukarce atramentowej, idzie się fajnie przy tym bawić, ale nie byłbym w stanie wziąć za nie pieniędzy, nie godzi się :).
Wydrukować zawsze można, ale będziecie sami docinać:D
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: donmakaron »

kmd7 pisze: [...] warto zwrócić uwagę, że najczęściej kolejne lokacje (czyli te, których nie widać na mapie startowej) mają nazwy typu "Obszar 6", "Lokacja 7" itp. Nie pozwala to poznać charakteru miejsca, jakie odwiedzimy.
To się zgadza, ale mówimy o scenariuszach fanowskich, które mogą nie przykładać do tego takiej wagi jak SC. Na te trzeba uważać jeszcze bardziej.
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: kmd7 »

Batman:Year One i Switching Gears mają takie nazwy obszarów, nie wiem jak trzeci scenariusz - Pariah Missouri.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Bea »

Mam pytania dotyczące samego zakończenia scenariusza Azyl, a więc uwaga, wielki spojler. Czytać tylko gdy ten scenariusz jest już przerobiony do końca.
Spoiler:
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: kamron6 »

Do pytania wyżej:
Spoiler:
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Bea »

Liczycie punkty? Ile kto ugrał?
buhaj
Posty: 1036
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 837 times
Been thanked: 498 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: buhaj »

Tak
Jelithe
Posty: 489
Rejestracja: 09 lut 2011, 10:53
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Jelithe »

kamron6 pisze:Do pytania wyżej:
Spoiler:
Spoiler:
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Karit »

Bea pisze:Liczycie punkty? Ile kto ugrał?
My z minus duuuużo :) Jakoś specjalnie nam to nie przeszkadzało :)


Zachęcam do opisywania rozgrywki w pierwszy scenariusz w dziale Relacje z gier
-> wasze wrażenia z 1 scenariusza ze spoilerami: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 24&t=45986

Będzie łatwiej rozmawiać, a osób które nie grały nie będzie kusiło zaglądać do spoilerów ;)
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Salgi
Posty: 184
Rejestracja: 17 lut 2009, 21:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Salgi »

Bea pisze:Liczycie punkty? Ile kto ugrał?
Przeszliśmy Azyl w trzecim podejścicu, zajęło nam to dwa wieczory a w wyniku punktacji jestesmy
Spoiler:


Sama gra to świetna przygoda, w trakcie której bardzo dobrze się bawiliśmy (graliśmy w trójkę)
Gra kupowała nas jak pietruszkę na targu bo momentami byliśmy naiwni jak dzieci. Kilka sytuacji wywołało uśmiech na myśl z jaką łatwością gra i jej twórcy wyprowadzili nas w pole. Byly też momenty zwątpienia i poczucie bezradności co do naszych dalszych poczynań, kiedy myśleliśmy że już witamy się z gąska a rzeczywistość była zupełnie inna.
Generalnie każdemu, kto sie zastanawia czy warto zainwestować czas i pieniądze, gorąco polecam a sam niecierpliwie czekam na kolejne scenariusze.
czyzyk29
Posty: 86
Rejestracja: 21 kwie 2011, 22:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: czyzyk29 »

Jaka gramaturę papieru do kart uzywacie?
Chce przygotować się do PnP
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Karit »

czyzyk29 pisze:Jaka gramaturę papieru do kart uzywacie?
Chce przygotować się do PnP
Robilem PnP na 180 i bylo spoko.
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1212
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 356 times
Been thanked: 250 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Deem »

czyzyk29 pisze:Jaka gramaturę papieru do kart uzywacie?
Chce przygotować się do PnP
160 to rozsądne minimum - na takiej gramaturze graliśmy.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
czyzyk29
Posty: 86
Rejestracja: 21 kwie 2011, 22:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: czyzyk29 »

Karit pisze: Robilem PnP na 180 i bylo spoko.
Deem pisze: 160 to rozsądne minimum - na takiej gramaturze graliśmy.
Rozumiem że do takich kart już nie używaliście koszulek?
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1212
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 356 times
Been thanked: 250 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Deem »

Bez koszulek.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Nataniel »

Zamówiliśmy próbny wydruk Pariah Missouri w jednej z drukarni cyfrowych. Kiedy go dostaniemy i będzie w sensownej jakości - będziemy polecać tę drukarnię do drukowania własnych scenariuszy PNP. Koszt PM na papierze 250g, w kolorze, z cięciem kart i dostawą kurierem do Gdańska - ok. 70 zł, to zupełnie fajna cena.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Karit »

Nataniel pisze:Zamówiliśmy próbny wydruk Pariah Missouri w jednej z drukarni cyfrowych. Kiedy go dostaniemy i będzie w sensownej jakości - będziemy polecać tę drukarnię do drukowania własnych scenariuszy PNP. Koszt PM na papierze 250g, w kolorze, z cięciem kart i dostawą kurierem do Gdańska - ok. 70 zł, to zupełnie fajna cena.
WOW, gdzie taka taniocha i to z cięciem kart ??
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 477
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 108 times
Been thanked: 41 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: ixi24 »

Karit pisze:
Nataniel pisze:Zamówiliśmy próbny wydruk Pariah Missouri w jednej z drukarni cyfrowych. Kiedy go dostaniemy i będzie w sensownej jakości - będziemy polecać tę drukarnię do drukowania własnych scenariuszy PNP. Koszt PM na papierze 250g, w kolorze, z cięciem kart i dostawą kurierem do Gdańska - ok. 70 zł, to zupełnie fajna cena.
WOW, gdzie taka taniocha i to z cięciem kart ??

Oczywiście też czekam na odpowiedź czy dali radę ;) Jeżeli będzie git, może jakieś zbiorowe zamówienie przyjmą :D
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: playerator »

Nataniel pisze:Zamówiliśmy próbny wydruk Pariah Missouri w jednej z drukarni cyfrowych. Kiedy go dostaniemy i będzie w sensownej jakości - będziemy polecać tę drukarnię do drukowania własnych scenariuszy PNP. Koszt PM na papierze 250g, w kolorze, z cięciem kart i dostawą kurierem do Gdańska - ok. 70 zł, to zupełnie fajna cena.
I można wysłać plik bez oglądania, a potem tylko przeliczyć karty? Wow! To by załatwiło sprawę drukowania już na zawsze :D
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Pixa »

Też bym zamówił jakby było ok :-)
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Arius
Posty: 1402
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 289 times
Been thanked: 154 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Arius »

playerator pisze:
Nataniel pisze:Zamówiliśmy próbny wydruk Pariah Missouri w jednej z drukarni cyfrowych. Kiedy go dostaniemy i będzie w sensownej jakości - będziemy polecać tę drukarnię do drukowania własnych scenariuszy PNP. Koszt PM na papierze 250g, w kolorze, z cięciem kart i dostawą kurierem do Gdańska - ok. 70 zł, to zupełnie fajna cena.
I można wysłać plik bez oglądania, a potem tylko przeliczyć karty? Wow! To by załatwiło sprawę drukowania już na zawsze :D
Ściągasz pdf przygotowany do podwójnego wydruku.
Wysyłasz i drukują :)
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Karit »

Arius pisze: Ściągasz pdf przygotowany do podwójnego wydruku.
Wysyłasz i drukują :)
Jeszcze trzeba zapłacić, inaczej będzie anomalia ;)
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Szaweł »

Karit pisze:
Arius pisze: Ściągasz pdf przygotowany do podwójnego wydruku.
Wysyłasz i drukują :)
Jeszcze trzeba zapłacić, inaczej będzie anomalia ;)
W weekend właśnie przeszliśmy Azyl i przydałby się już jakiś dodatek :) PnP zrobiony w drukarni? Jestem bardzo ZA!
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
ODPOWIEDZ