T.I.M.E Stories (Peggy Chassenet, Manuel Rozoy)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: wirusman »

Jak się inne dodatki dobrze sprzedadzą, to pewnie tak.
Chociaż co ja tam wiem.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: wirusman »

A ma ktoś dostę do scenariuszy pana LeGon (TheHunter) ?

https://boardgamegeek.com/geeklist/2067 ... ios/page/1?
irlaaa
Posty: 1
Rejestracja: 10 sty 2018, 23:48

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: irlaaa »

Time stories wciąga.
Czekam mnie jeszcze Sprawa Marcy i wszystkie fanowskie wersje. Drukuje się właśnie wszystkie 7 scenariuszy.
Kontakt z MBPrint polecam. Szybko, konkretnie.
Wczoraj przeszliśmy Światło wiary. Rozwiązanie zagadki mega. Otwartość w głowie bardzo potrzebna. Nadal chce mi sie smiac z obszaru 14/15. Utknelismy na pół dnia :)
Krecilapka- dzieki za Twoje scenariusze, z niecierpliwością czekam na to jak przyjdą, akurat na sam urlop :) dzieki za sugestię co do kolejności grania.
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 704
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 93 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Rigidigi »

Rebel pisze:Dodruk "Sprawy Marcy", "Proroctwa Smoków" i "Tajemnicy Maski" jest już zlecony i spodziewamy się go na początku IV kwartału 2018 roku.
Info z komentarzy na stronie Rebela.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: wirusman »

Gdzie mogę dorwać pliki do scenariusza Ard Gaeth?

Dodam coś od siebie w sprawie fanowskich scenariuszy.
NA pierwszy plan nie polecam drukowania scenariuszów na piepierze 80g. Jakoś takiego wydruku jest okropna.. Przez to straciłem troche doznań z grania w czarny lotos. Teraz przeszłem na papier fotograficzny i pomału drukuję wszystkie scenariusze od nowa.
Scenariusze ukończone machinacje i pariah missouri. Muszę polecić każdemu. To są mocne, ciekawe i "krótkie" scenariusze. Krótkie lecz nie prostackie, posiadają swoją głębie i ciekawy przekaz. W każdym z nich znalazło się kilka ciekawych fajerwerków. Żonie nawet bardzie przypadły do gustu, niż oficialne:). Scenariusze przeszliśmy za 2 lub 3 razem.
Teraz na tapecie mamy scenariusz czarny lotos, już trzy razy czas nam się skończył, ale co jest dziwne cały czas nas korci jak on się skończy. Sądzę, że potem na zmianę będziemy grać w scenariusze fanowskie angielskie/polskie. Z przyjemnością zagrał bym w scenariusze francuskie lecz bariera językowa jest dla mnie za duża:( Natomiast w kwestii grafik w tych scenariuszach, łał!
Mildir
Posty: 13
Rejestracja: 03 lut 2018, 17:41
Been thanked: 1 time

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Mildir »

Co do Ard Gaeth to w historii MB Printu chyba je jeszcze znajdziesz bo był tam link z tego co pamiętam, i chyba na chomiku ktoś ma, bo tez je tam widziałem.

Co do papieru to myślę że najniżej 150 gramatura /sam drukuje na 200 i wychodzą super/.
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 799
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Michał M »

Ukończyliśmy Wyprawę Endurance, kolejny scenariusz do T.I.M.E Stories. Jak wrażenia? https://metodymarnowaniaczasu.blogspot. ... enzja.html
szymuss
Posty: 407
Rejestracja: 26 lut 2009, 11:48
Has thanked: 34 times
Been thanked: 25 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: szymuss »

Za niecałe 2 miesiące 6 dodatek ,a już zapowiedziany jest 7 i to z tematyką ,która trafia do mnie na 100%. Ciekawe czy Rebel da nam dodruk 3 pierwszych dodatków. pzdr
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: wirusman »

Temat już był wałkowany, tak będą dodruk i.
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: REBEL.pl »

Informacyjnie również tutaj przeklejamy informację z wątku wydawniczego:

Uruchamiamy przedsprzedaż na scenariusz Aleja Gwiazd do T.I.M.E Stories.

Obrazek

Planowana data premiery: druga połowa lipca 2018 r.
Sugerowana cena detaliczna: 79,95 zł

Tym razem gracze odwiedzą Hollywood lat osiemdziesiątych, by zbadać tajemnicę anomalii czasowej, która nawiedza jedną z willi na wzgórzach Los Angeles. Ten scenariusz przeznaczony jest wyłącznie dla pełnoletnich graczy.

Obrazek

-------------------------------------
ODPOWIEDZI
-------------------------------------
szymuss pisze: 16 lip 2018, 11:49 Za niecałe 2 miesiące 6 dodatek ,a już zapowiedziany jest 7 i to z tematyką ,która trafia do mnie na 100%. Ciekawe czy Rebel da nam dodruk 3 pierwszych dodatków. pzdr
Tak, zostaną dodrukowane w IV kwartale tego roku.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Ravn
Posty: 201
Rejestracja: 23 gru 2016, 20:18
Has thanked: 9 times
Been thanked: 10 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Ravn »

Dopiero niedawno udalo mi sie zagrac w Time stories (pierwsze 3 scenariusze znaczy podstawka i 2 dodatki) i przyznam ze jako gra nieco rozczarowuje. Mechanika banalna, testy rozwiazywane rzutem kostki (blee), do tego koniecznosc powtarzania tych samych etapow (no bo jak juz eksploruje to chce odkryc wszystkie karty, a za jednym zamachem sie nie da). Przechodzenie tego samego drugi raz- nuda. A sprobuj nie robic notatek to za chwile nie wiesz co gdzie bylo.
Zawiodlem sie i szczerze mowiac normalnie grac mi sie w to nie chce, zwlaszcza ze jeden scenariusz z powtorkami trwa dosc dlugo, a niedokonczony szybko ulatuje z pamieci (a w wakacje ciezko zebrac staly sklad na kilka sesji).
Ale ze zakupione mam wszystkie dodatki to sie zastanawiam czy po prostu nie otworzyc pudelka i nie zaspojlerowac sobie, omijajac te nudne mechaniki. Obejrze wszystkie karty aby poznac dalsza fabule i poogladac obrazki, bo to akurat jest calkiem niezle i klimatyczne ;)
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: REBEL.pl »

Ravn pisze: 02 sie 2018, 18:51 (...) zakupione mam wszystkie dodatki to sie zastanawiam czy po prostu nie otworzyc pudelka i nie zaspojlerowac sobie, omijajac te nudne mechaniki. Obejrze wszystkie karty aby poznac dalsza fabule i poogladac obrazki, bo to akurat jest calkiem niezle i klimatyczne ;)
U nas w firmie także są osoby, które nie uznają "powrotów", a jednostki czasu służą im tylko do odmierzania "efektywności" (zaczynaliśmy z 30-toma, skończyliśmy na 60-ciu? To na pewno dwa "skoki" i może początek trzeciego). Grają w zasadzie dla poznania fabuły i zagadek, a pechowe rzuty kośćmi rozpatrują z przymrużeniem oka (to już był trzeci rzut w tym teście, daj spokój, nie rzucaj dalej, udało się. Statystycznie powinieneś to zrobić w 3 rzutach...). Też bawią się dobrze, a o to przede wszystkim chodzi :)

------------------------------------------
Informacja powielona z panelu aktualizacji kampanii T.I.M.E Stories na wspieram.to:
------------------------------------------

Z radością przekazujemy informację, że dostępne są dwa nowe scenariusze w formacie "print and play"!

Pierwszym z nich jest "Święty Tomasz z Akwinu" - scenariusz będący prologiem do "Bractwa Wybrzeża", scenariusza który ukaże się nakładem wydawnictwa Rebel w IV kwartale 2018 roku.

"Święty Tomasz z Akwinu", 1685 n.e.

Obrazek

Agenci, zostaniecie przeniesieni w złoty wiek ery piratów, a dokładniej do 16 stycznia 1685 roku, na pokład galeonu „Santo Tomás de Aquino”, okrętu floty królestwa Hiszpanii. Parę dni wcześniej, pod dowództwem kapitana, załoga okrętu zatopiła slup korsarzy, a część pirackiej załogi wzięto do niewoli. Znajdźcie ich i uwolnijcie!

Scenariusz do samodzielnego wydruku można pobrać tutaj:

"Święty Tomasz z Akwinu" > link do pobrania

[Uwaga! Nie oglądajcie pliku, jeśli zamierzacie grać w scenariusz, może to wam popsuć zabawę.]

------------------------------------------

Drugim scenariuszem jest "Varsovia" - autorstwa Artura Golonki, zwycięzcy konkursu na scenariusz fanowski do T.I.M.E Stories.

"Varsovia", 2100 n.e.

Obrazek

Szalony haker przejął serwer z grą World of War, a waszym zadaniem będzie go powstrzymać. Przeniesiecie się do gry wcielając się w postacie w klimacie Fantasy i musicie doprowadzić do obniżenia oglądalności streamu hakera do zera, aby go powstrzymać. Czy wam się to uda?

Scenariusz do samodzielnego wydruku można pobrać tutaj:

"Varsovia" > link do pobrania

[Uwaga! Nie oglądajcie pliku, jeśli zamierzacie grać w scenariusz, może to wam popsuć zabawę.]

------------------------------------------

Kontynuujemy współpracę z drukarnią MB print, części z Was znaną ze specjalizacji w druku fanowskich dodatków, rozszerzeń i promówek do gier planszowych.

Jeżeli chcecie aby drukarnia przygotowała Wam scenariusze do gry skontaktujcie się z nią pod adresem: info@mbprint.pl tytułując maila: "Scenariusz TIME Stories" i dodając w tytule imię oraz nazwisko zamawiającego. W odpowiedzi na maila otrzymacie informacje na temat dalszej procedury.

Zachęcamy również do odwiedzenia profilu facebookowego drukarni, lub nawet składania zamówień za jego pośrednictwem: https://www.facebook.com/MBprintP
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1013 times
Been thanked: 492 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Miszon »

Granie bez powtarzania jest jakieś takie słabe. Po pierwsze sporo może nam umknąć z całej fabuły, bo widzimy tylko tę część lokacji gdzie byliśmy osobiście a resztę znamy tylko z opisów. Po drugie, utrudnia to szybsze przejście gry, z tego samego powodu: jesteśmy skazani na to, co przekazali nam inni, a mogli przecież coś pominąć co my byśmy zauważyli.
Spoiler:
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Andy »

Może wrzuć tę informację o Twoim odkryciu do spoilera, są tacy, którzy pierwszy scenariusz mają jeszcze przed sobą i szkoda im psuć zabawę.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 968
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: krecilapka »

Miszon pisze: 04 sie 2018, 09:23 Granie bez powtarzania jest jakieś takie słabe.
Poniekąd się z tym zgadzam. Aczkolwiek przebiega gdzieś ta cienka czerwona linia za którą czai się irytacja. Pamiętam scenariusz który generalnie oceniam jako ok, mimo tego, że umęczył nas. Zgodnie poczuliśmy, że nasza niemoc na znalezienie wyjścia z matni wzbudziła niechęć do kontynuowania rozgrywki. Gdy w końcu się zorientowaliśmy, że to my jako gracze powielamy błąd i akcja ruszyła naprzód, to znużenie było wszechogarniające. Dopchaliśmy rozgrywkę do końca naprawdę silną motywacją, bo połowa teamu już była niezainteresowana rozgrywką. Tym niemniej był to nasz błąd - osoba która miała w ręku kartę po prostu nie dorzuciła do znalezisk właściwego kwadratowego żetonu, co zatkało nas kompletnie. I chociaż ja tez pod koniec gry ziewałem, bo ileż można się jarać wchodzeniem i przezywaniem tego samego, to jakoś potrafię nie zaniżać oceny własnym błędem, który zaowocował nudą właśnie ;).
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Karit »

T.I.M.E to dla mnie coop który bardzo chciał bym lubić, ale grając scenariusz więcej niż 2 razy nudzę się i frustruje jednocześnie.
Jak Ci umknie jakiś szczegół i musisz grać 3 raz to masz taką zwiech "o co kurde chodzi?". Jeszcze gorzej jak za 2 podejściem już byłeś blisko i tylko zabrakło Ci niewiele czasu, wtedy 3 podejście to gra automat, byle dotrzeć do etapu gdzie się ostatnio nie wyrobiliśmy i zakończyć scenariusz.

Najgorsze co można zrobić to po przegranej odstawić scenariusz na dłuższy czas - nie pamięta się dokładnie co się powinno zrobić (a to gwarancja sukcesu), ale pamięta się mniej więcej fabułę (a to gwarancja nudy).
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
mczlonka
Posty: 211
Rejestracja: 01 kwie 2016, 18:23
Has thanked: 7 times
Been thanked: 9 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: mczlonka »

Od którego numeru rozpoczyna się talia 2/2 w Sprawie Marcy?
Awatar użytkownika
charlie brown
Posty: 220
Rejestracja: 01 kwie 2006, 16:59
Been thanked: 1 time

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: charlie brown »

Granie bez powtarzania jest super i daje dużo satysfakcji (bez niepotrzebnej frustracji). Dla mnie w tej grze liczy się przygoda i rozwiązywanie zagadek, a nie optymalizacja ruchów, przy trzecim podejściu do scenariusza, gdy większość ekipy już ziewa.
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Karit »

charlie brown pisze: 19 sie 2018, 14:28 Granie bez powtarzania jest super i daje dużo satysfakcji (bez niepotrzebnej frustracji). Dla mnie w tej grze liczy się przygoda i rozwiązywanie zagadek, a nie optymalizacja ruchów, przy trzecim podejściu do scenariusza, gdy większość ekipy już ziewa.
Tylko że większość scenariuszy jest skonstruowana tak, abyś przynajmniej raz je powtórzyć. A jak masz pecha za 2 razem to robisz 3 i wtedy ludzie ziewają :/
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
szymuss
Posty: 407
Rejestracja: 26 lut 2009, 11:48
Has thanked: 34 times
Been thanked: 25 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: szymuss »

Hej Rebel sami wpadliscie na pomysl prologu do nowego dodatku?:) czy ogolnie na swiecie sie pojawil i postanowiliscie przetlumaczyc go?:) pozdrawiam!
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: KQuest »

szymuss pisze: 20 sie 2018, 14:14 Hej Rebel sami wpadliscie na pomysl prologu do nowego dodatku?:) czy ogolnie na swiecie sie pojawil i postanowiliscie przetlumaczyc go?:) pozdrawiam!
Pojawił się i go przetłumaczyli ;)
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 799
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Michał M »

Kilka zdań o dodatku do T.I.M.E Stories: Światło wiary: http://metodymarnowaniaczasu.blogspot.c ... enzja.html
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: wirusman »

Jakby ktoś chciał zrobić pudełka do dodatków pnp to podsyłam gotowe wzory

https://boardgamegeek.com/filepage/1613 ... machinacje
https://boardgamegeek.com/filepage/1613 ... ie-dodatki
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Bary »

Jeśli macie ochotę dowiedzieć się nieco o Alei Gwiazd bez ryzyka spoilerów, to zapraszam do materiału. :)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
_leigam_
Posty: 943
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: _leigam_ »

Ja mam lekki zgrzyt do tego scenarusza (Aleja Gwiazd).
Nawazuje on do prawdziwej historii:
Spoiler:
Szybko odkrylem nawiazanie i chyba glownie to sprawilo ze nie do konca podpasowl mi sie ten scenariusz. Nie jest za wczesnie zeby wydawac takie rzeczy? Gdy zyja osoby ktorych tamta tragedia bezposrednio dotknela, a robi sie z niej rozrywkowa historyjke do gry planszowej?!
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
ODPOWIEDZ