T.I.M.E Stories (Peggy Chassenet, Manuel Rozoy)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: yosz »

rattkin pisze:Ta wypraską to taka średnio udana jakościowo. Łatwo się rozlatuje - Asmodee wymienia.
A możesz zalinkować do tej informacji?
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: rattkin »

https://boardgamegeek.com/thread/145806 ... e-terrible

Moja też się rozleciała szybko. Za cienki plastik.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: crsunik »

Ktoś się z nimi kontaktował w sprawie ew wymiany?
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: yosz »

Poszliśmy wczoraj spać o 2 w nocy bo graliśmy w T.I.M.E. Stories. Chcę więcej takich gier! (ale ja jestem wielkim fanem gier przygodowych z dużym naciskiem na historię takie jak Vanishing of Ethan Carter albo To The Moon). Niedługo skrobnę recenzję
Spoiler:
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1089
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Toudi »

My wczoraj skonczylismy o 1:30. Szkoda ze jest to scenariusz na jedno posiedzenie ale zabawa jest fantastyczna. Chce wiecej!!
Awatar użytkownika
uocie
Posty: 151
Rejestracja: 15 lip 2012, 22:47

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: uocie »

A jak to jest z angielskim tam? Nigdy nie miałem problemów z językiem w grze, ale tutaj boję się że może coś mi umknie i zablokuję się przez subtelność językową
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: donmakaron »

Nie jest jakoś specjalnie trudno jeśli chodzi o język. Opisy nie są przesadnie długie, język nie jest mocno stylizowany. Jak sobie człowiek ogólnie radzi z angielskim w planszówkach to z ST sobie też poradzi.
Pod tym względem Sherlock jest dużo trudniejszy dla porównania.
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Furia »

donmakaron pisze:Nie jest jakoś specjalnie trudno jeśli chodzi o język. Opisy nie są przesadnie długie, język nie jest mocno stylizowany. Jak sobie człowiek ogólnie radzi z angielskim w planszówkach to z ST sobie też poradzi.
Pod tym względem Sherlock jest dużo trudniejszy dla porównania.
Portfel płacze...
Awatar użytkownika
uocie
Posty: 151
Rejestracja: 15 lip 2012, 22:47

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: uocie »

Niech nie płacze, co jak co, ale TIME Stories idealnie nadaje się do sprzedania. A jak sobie zostawisz żeby grać w dodatki to znaczy że bylo warto ;)
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: vinnichi »

Ciekawe czy ktoś kto już przeszedł zdecyduje się na zrobienie tłumaczenia kart, chociaż cieżko by było je wycinać i wkładać w koszulki z zamkniętymi oczami :)
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1089
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Toudi »

Niestety nie wszystko sie da przetlumaczyc. Jeden nieprzetlumaczalny teks jest juz w pierwszym pomieszczeniu :)
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: vojtas »

Toudi pisze:Niestety nie wszystko sie da przetlumaczyc. Jeden nieprzetlumaczalny teks jest juz w pierwszym pomieszczeniu :)
Tzn.? Masz na myśli zagadkę opartą na grze słów?
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1089
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Toudi »

Tak, pana przy stole z.. :)
Awatar użytkownika
uocie
Posty: 151
Rejestracja: 15 lip 2012, 22:47

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: uocie »

Ej no nie spoilować!

Zastanawiam się czy dodatki nie będą miały zbyt bujnego drugiego życia, drugi obieg może skutecznie zniechęcić wydawcę
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1089
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Toudi »

uocie pisze:Ej no nie spoilować!

Zastanawiam się czy dodatki nie będą miały zbyt bujnego drugiego życia, drugi obieg może skutecznie zniechęcić wydawcę
Jak na razie jest jeden i 2 zapowiedziane i kazdy jest zupelnie inny i zapowiada sie super :)
Awatar użytkownika
uocie
Posty: 151
Rejestracja: 15 lip 2012, 22:47

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: uocie »

Chodziło mi bardziej o to, że skoro scenariusze są jednorazowe, to ludzie będą sprzedawać dodatki (tak wiem, nie każdy, ale półki nie są z gumy). Jeśli ktoś nie jest strasznie uzależniony i odczeka to pół miesiąca od premiery to na pewno znajdzie mnóstwo używanych egzemplarzy. I stąd pytanie czy wydawca nie uzna szybko że to się nie opłaca. Żeby było jasne: jeszcze nie grałem i nie mówię że ta gra nie jest warta kupienia dla podstawki i kilku pewnych dodatków, to taka luźna refleksja.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: donmakaron »

A nam się udało w Asylum przegrać... no prawie ;) tak czy inaczej to nie jest tak, że sobie grasz do skutku na luzie. Można sprawę dokumentnie spartolić, dostać ochrzan od szefa i wypaść poza skalę ocen [emoji14]

Skonczyliśmy pierwszy scenariusz i jestem jeszcze badziej zachwycony. Momentami zasady bywają z lekka mylące, ale zagadki są naprawdę przemyślane i trudne ale sensowne, wymyślenie rozwiązania daje dużo satysfakcji.

Tłumaczenie faktycznie będzie ciężkie ze względu na zagadki, konsekwencję w nazewnictwie i słowach użytych w historii. Nie liczyłbym na rychłą polonizację.

W drugi obieg dodatków nie wierzę, gra wciąga jak bagno i nie da łatwo pożegnać się z pięknie ilustrowaną talią pełną wspomnień ;) ja już wiem, że kupię wszystko i nic nie sprzedam!
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1089
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Toudi »

donmakaron pisze:A nam się udało w Asylum przegrać... no prawie ;) tak czy inaczej to nie jest tak, że sobie grasz do skutku na luzie. Można sprawę dokumentnie spartolić, dostać ochrzan od szefa i wypaść poza skalę ocen [emoji14]

Skonczyliśmy pierwszy scenariusz i jestem jeszcze badziej zachwycony. Momentami zasady bywają z lekka mylące, ale zagadki są naprawdę przemyślane i trudne ale sensowne, wymyślenie rozwiązania daje dużo satysfakcji.

Tłumaczenie faktycznie będzie ciężkie ze względu na zagadki, konsekwencję w nazewnictwie i słowach użytych w historii. Nie liczyłbym na rychłą polonizację.

W drugi obieg dodatków nie wierzę, gra wciąga jak bagno i nie da łatwo pożegnać się z pięknie ilustrowaną talią pełną wspomnień ;) ja już wiem, że kupię wszystko i nic nie sprzedam!
Spoko, nam tez sie udalo i chyba faktycznie to tylko zwiekszylo radosc z zabawy, w sensie swiadomosc ze da sie pezegrac :)
Marcy Case juz zamowione :)
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Olgierdd »

Chłopaki z Shut Up & Sit Down słabo ocenili tę grę, co jest o tyle ciekawe, że Sherlock Holmes: The Contulting Detective bardzo wychwalali.
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1089
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Toudi »

Zamowilem w czwartek Sherlocka, to chetnie porownam :)
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: vinnichi »

Olgierdd pisze:Chłopaki z Shut Up & Sit Down słabo ocenili tę grę, co jest o tyle ciekawe, że Sherlock Holmes: The Contulting Detective bardzo wychwalali.
Nikomu już nie można ufać w dzisiejszych czasach...
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: kwiatosz »

A z jakiego powodu tak ocenili? Może brali pod uwagę cenę? (w pracy na yt nie sprawdzę, dlatego pytam). Ja byłem średnio nakręcony na kupno, ale 170zł za 3 godziny zabawy jednak mnie jakoś zniechęca... Z grami konsolowymi na 3h nie mam problemu, bo kupuję je po 20zł, ale planszówka jakoś tak mnie boli w tym temacie. Z drugiej strony pewnie średnia grania w moje zakupy to ze 2h na grę, ale zawsze jest nadzieja na więcej :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1089
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Toudi »

Time Stories ze znizkami w 3trolle wychodzilo jskies 120pln.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5231
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1833 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Gambit »

kwiatosz pisze:A z jakiego powodu tak ocenili? Może brali pod uwagę cenę? (w pracy na yt nie sprawdzę, dlatego pytam).
Chodziło o fakt, że scenariusz trzeba zwykle zagrać więcej niż raz, aby go wygrać, a każda kolejna rozgrywka jest coraz nudniejsza, bo uczysz się tego co już zrobiłeć na pamięć i część powtarzasz, a tylko część z tego robisz inaczej. Do tego stwierdzili, że zepsucie rzutu kością, który ma wskazywać, czy udało się coś zrobić czy nie, jest tylko drobnym opóźnieniem, a nie czymś co faktycznie bardzo boli graczy. A na koniec dorzucili jeszcze słabe zakończenie gry.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: kwiatosz »

Toudi pisze:Time Stories ze znizkami w 3trolle wychodzilo jskies 120pln.
Jak się mieszka w Polsce to Pandemic Legacy wychodził połowę taniej (i to nie w przedsprzedaży) niż w UK, więc upraszam o niedobijanie mnie :evil: Za 120 wziąłbym zapewne prędziutko.

Zarzut z rzutem kością niby do mnie przemawia - ja co prawda w paragrafówkach nie oszukiwałem i jak nie wyszedł rzut to robiłem tak, że nie wychodził, ale dla wielu osób w ogóle bez sensu było rzucanie.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
ODPOWIEDZ