Weteran - Magazyn Wojennych Gier Planszowych

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Don Simon pisze:Mysle, ze jak tak dalej bedzie to niedlugo warto bedzie tutaj zrobic podforum dla wargamerow...
Juz od dluzszego czasu sie nad tym zastanawialem, jednak nie bardzo widze mozliwosc umieszczenia tutaj tematow historycznych, ktore na forach wargamerow sa bardzo rozbudowane - a tutaj raczej bylyby z zupelnie innej bajki. Chetnie jednak poslucham wszelkich pomyslow na ten temat.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Nico
Recenzent
Posty: 133
Rejestracja: 05 cze 2004, 18:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Nico »

jax pisze:Zdecydowanie wole takiego Nico (konstruktywnego) niz destruktywnego.
Ja destruktywny? :P Oj, wiem jak mnie kochacie, Pędraczek mi opowiadał :> .

Na forum strategie po raz drugi nasz topic został usunięty, a odezwa dużej części forumowiczów, w tym moderatorów, została usunięta. Dowiedziałem się, że robie nagonke na biednego administratora i nie szanuje jego pracy.
Nico
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Nataniel pisze:
Don Simon pisze:Mysle, ze jak tak dalej bedzie to niedlugo warto bedzie tutaj zrobic podforum dla wargamerow...
Juz od dluzszego czasu sie nad tym zastanawialem, jednak nie bardzo widze mozliwosc umieszczenia tutaj tematow historycznych, ktore na forach wargamerow sa bardzo rozbudowane - a tutaj raczej bylyby z zupelnie innej bajki. Chetnie jednak poslucham wszelkich pomyslow na ten temat.
Nie wiem, czy tej dyskusji nie warto przeniesc w odpowiednie miejsce - tym niemniej tutaj odpowiem.

O ile wieksza ilosc postow nie wplynie negatywnie na prace forum to nie widze przeszkod, zeby nie zrobic oddzielnego podforum Wargaming i tam wepchnac watki i tematy jakie tylko beda sobie uzytkownicy chcieli. Mnie to nie wadzi...

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

Nico pisze:Na forum strategie po raz drugi nasz topic został usunięty, a odezwa dużej części forumowiczów, w tym moderatorów, została usunięta. Dowiedziałem się, że robie nagonke na biednego administratora i nie szanuje jego pracy.
Oj biedny admin :( Niech go ktoś przytuli :P
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Mały brzydki pędrak
Posty: 984
Rejestracja: 24 sty 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 11 times

Post autor: Mały brzydki pędrak »

Nico pisze:
jax pisze:Zdecydowanie wole takiego Nico (konstruktywnego) niz destruktywnego.
Ja destruktywny? :P Oj, wiem jak mnie kochacie, Pędraczek mi opowiadał
Jak prowokujesz na forach kłótnie, to i Twoja osoba może na tym cierpieć. Takie zachowanie postrzegam jako nieodpowiedzialne. Wiem, że możesz mieć przy tym dobrą zabawę. Ale innych może to dołować. Ja np. czuję się jakbym za niewinność dostał kijem po plecach w podzięce za pomoc okazaną innym. Proszę opamiętaj się z tym podpuszczaniem ludzi.

Tak czy owak teraz zasługujesz na medal za Pismo :wink:
Awatar użytkownika
Nico
Recenzent
Posty: 133
Rejestracja: 05 cze 2004, 18:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Nico »

Mały brzydki pędrak pisze:Jak prowokujesz na forach kłótnie, to i Twoja osoba może na tym cierpieć. Takie zachowanie postrzegam jako nieodpowiedzialne. Wiem, że możesz mieć przy tym dobrą zabawę. Ale innych może to dołować. Ja np. czuję się jakbym za niewinność dostał kijem po plecach w podzięce za pomoc okazaną innym. Proszę opamiętaj się z tym podpuszczaniem ludzi.
Nie będę tutaj odgrzewał tematu, ale znasz moje zdanie na ten temat.

Mały brzydki pędrak pisze:Tak czy owak teraz zasługujesz na medal za Pismo :wink:
No ba, zawsze mi się należał, za całokształt :P.
Nico
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Post autor: ragozd »

a ja przewrotnie powiem, ze nieodpowiedzialnie to sie zachowuja osoby sprowokowane, min przez Nico. Brak dystansu to wielka i powszechna wada forumowiczow.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

ragozd pisze:a ja przewrotnie powiem, ze nieodpowiedzialnie to sie zachowuja osoby sprowokowane, min przez Nico. Brak dystansu to wielka i powszechna wada forumowiczow.
Nie ciagnijmy tego tematu :)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

ragozd pisze:Brak dystansu to wielka i powszechna wada forumowiczow.
hmm zaprawde nie wiem kogo mogloby to dotyczyc :oops: :D
Awatar użytkownika
Bogoria
Posty: 105
Rejestracja: 23 sty 2005, 14:37
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 6 times

Post autor: Bogoria »

Kawał dobrej roboty, gratuluję wytrwałości i zapału!
Awatar użytkownika
komar france
Posty: 79
Rejestracja: 31 sty 2006, 11:09
Lokalizacja: Bieruń

Post autor: komar france »

Świetne pismo, gratuluję!
Na marginesie mała ciekawostka dla niezorientowanych: zdjęcie WII z H i L na str. 28 wykonane zostało na Zamku w Pszczynie, konkretnie w Salonie Narad na parterze, gdzie mieściła się kwatera wojsk niemieckich.
Lipa
Posty: 163
Rejestracja: 10 paź 2005, 19:18
Lokalizacja: Morąg, pobliże Olsztyna
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Post autor: Lipa »

Faktycznie kawał dobrej roboty. Nieżle się czyta i ogląda. Mam nadzieję, że nie skończy sie na jednym numerze :)
Jak jest jedno wejście, to nie ma wyjścia
Zulu Frh. von Auffenberg

Post autor: Zulu Frh. von Auffenberg »

Oczywiście redakcja zapomniała dodać, że na forum Galicyjskiej Inicjatywy Strategicznej otworzony został kącik forumowy dla czytelników.
Zapraszam wszystkich chętnych do czytania magazynu i do dyskusji.

http://www.gis.manewry.vdl.pl/index.php?c=33
Awatar użytkownika
Nico
Recenzent
Posty: 133
Rejestracja: 05 cze 2004, 18:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Nico »

Wspólnie z Grohmanem mamy zaszczyt zaprezentować Państwu drugi numer elektronicznego magazynu (e-zin) "Weteran". Periodyku traktującego o planszowych grach wojennych.

Zapraszamy do pobrania czasopisma ze strony Wiarusa.

W tym numerze recenzje gier takich m.in jak : "Great Battles of Alexander", "Waterloo: Napoleon`s Last Battle", "For the People", czy "Von Mainstein`s Backhand Blow". Poza tym felietony, recenzje książek historycznych oraz relacja z IV Galicyjskich Manewrów Strategów w Muszynie!

Miłej lektury :) :!:
Nico
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Post autor: ozy »

Już się ściąga, już zacieram łapki ;)
Awatar użytkownika
Saise
Posty: 182
Rejestracja: 19 kwie 2006, 21:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Saise »

Doskonały numerek ;) Można się poduczyć zawsze ciekawej historii, a wyrobić sobie nowe plany zakupów. Dzięki Weteranowi wiem, że Waterloo od Phalanxa Ląduje Na Mej Półce. Bardzo przyjemnie się czyta, choć skład i szata graficzna mocno "Word-basic". Ale przecież liczy się treść!
-- Hubert 'Saise' Spala --
http://grasuch.blogspot.com - reaktywowany blog o planszówkach!
Poziom -1 | Blue City Warszawa | Sklep z grami towarzyskimi Graal
Awatar użytkownika
Nico
Recenzent
Posty: 133
Rejestracja: 05 cze 2004, 18:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Nico »

Saise pisze:Bardzo przyjemnie się czyta, choć skład i szata graficzna mocno "Word-basic". Ale przecież liczy się treść!
Bardzo chętnie przyjmiemy kogoś do redakcji znającego się na składaniu tekstu. Płacimy dobrym słowem :mrgreen: :!:
Nico
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Post autor: Andy »

Nico pisze:Płacimy dobrym słowem :mrgreen: :!:
To cenna waluta, zwłaszcza w dzisiejszych czasach! :)

Znów doskonały numer Weterana, BTW!
ODPOWIEDZ