Dice City (Vangelis Bagiartakis)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: Dice City

Post autor: AkitaInu »

Roll this dice wcale nie jest takie słabe.

Jeżeli kładziemy karty w wierszu ale nie na re-rollu to mamy większą szansę że trafimy na ulepszone które już tam wsadziliśmy do tego rzędu ;)
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Dice City

Post autor: Hiu »

AkitaInu pisze:
Hiu pisze:
AkitaInu pisze: Ktore z tajwanu sa warte pochylenia? :)
:D

- Dadaocheng
- Joraku
Dzięki :)

A co do samego Dice City - bardzo przyjemna gra :)

Ma jeden minus - downtime na 4 osoby, myślę że 2-3 osoby to max, chyba że bardzo ogarnięte
Downtime? :) przeciez praktycznie go nie ma :)
Wszystko (prawie) mozna planowac rownolegle. Tylko jezeli ktos cie atakuje to musisz uwazac. Cala reszta to praktycznie samograj i mozna leciec praktycznie rownolegle.
keldorn
Posty: 558
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 37 times
Been thanked: 21 times

Re: Dice City

Post autor: keldorn »

czy ktos spotkał sie moze na jakis forach z polska instrukcja?
Jesli tak bede z małżonką wdzięczny za linka :)
keldorn
Posty: 558
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 37 times
Been thanked: 21 times

Re: Dice City

Post autor: keldorn »

Mam juz pierwsze rozegranie gry w 2 osoby. hmmm spodziewalem sie czegos bardziej zlozonego niz tzw pasjans. Mechanika dziala, jednak nie da rady kontrolowac wszystkiego co robi przeciwnik i jeszcze planowac swoje ruchy. Jest dosc duza losowosc przez kości - w tej grze jest czasmi troche frustrujace jak cos nie podejdzie i caly plan lezy.

Ogolnie gra troche podobna do Osadników - narodziny imperium. Tez sie cos buduje, tez sie zbiera surowce, atakuje. Ogolnie wszystko polega na kosciach - co na nich wypadnie. Mozna miec bardzo dobrze rozwiniete wojsko ale na punkty latwiej wygrac. JAk ktos jest ewidentnie nastawiony na granie wojskiem do wygrania to musi sie spieszyc. Tutaj szybkie wystartowanie i atakowanie jest kluczem. Wolne czy bardzo stopniowe rozwijanie armii nie pozwoli wam wygrac jak druga osoba (lub inne osoby) beda szly w rozwoj budynków i zasoby. W jednym takim rozdaniu potrafilem zebrac 10 punktów od statku. Tyle samo musial moj Brat zbierac 2-3 tury militarnie (o ile mu wszystko podchodzilo i nie musial za bardzo kombinowac).

Ogolnie gra do zagrania. Bez szaleństw, ale graficznie przyjemna. Nie do grania codziennie, ale od wielkiego dzwona mozna sobie zagrac.
Awatar użytkownika
josiu
Posty: 290
Rejestracja: 06 sty 2012, 22:34
Been thanked: 2 times

Re: Dice City

Post autor: josiu »

Jak tam wasze partie w Dice City? Przyznam szczerze, że jest to chyba pierwsza gra którą kupiłem i w którą nie rozegram co najmniej 10 partii. Po obejrzeniu game playów byłem pod wrażeniem. Po obejrzeniu ocen na bgg zastanawiałem się czemu są takie słabe. Byłem przekonany, że gra u nas "siądzie". Tymczasem po dwóch partiach czuję jakieś takie znużenie. Czułem się jak robot grając w tę grę. Jakieś takie to wszystko zbyt zautomatyzowane, bez większych emocji?...Nie ma podjazdu to gier typu: Zamki Burgundii, Pięć Klanów, Sagrada itp...
margrabius
Posty: 116
Rejestracja: 29 lut 2016, 17:34
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 11 times
Been thanked: 2 times

Re: Dice City

Post autor: margrabius »

To tak jest jak się w akcie desperacji, by pozostać na rynku, wydaje średnią grę kilka lat po premierze.
keldorn
Posty: 558
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 37 times
Been thanked: 21 times

Re: Dice City

Post autor: keldorn »

pamiętam jak rzuciłem sie na nią na targach essen (juz nawet nie pamiętam ile lat temu). Nie wiem czy na tych targach zadziałało miejsce czy "tłum" przy stoisku, ale oczarowany grą i tak podjarany wróciłem do domu i po 2 rozgrywce (pierwsza testowa nigdy sie nie liczy do mojej oceny) stwierdziłem ze jest to moje jedno z największych rozczarowań. Pasjans, po prostu pasjans. Rzucasz, coś możesz sobie zmienić, ale nie za dużo. Cos zamienić, coś zasłonić inna kartą, ale na tym koniec. Duży oczekiwania z mojej strony i jeszcze większe rozczarowanie. Dlatego tak mocno zapadł mi ten zakup w pamięć.
Awatar użytkownika
josiu
Posty: 290
Rejestracja: 06 sty 2012, 22:34
Been thanked: 2 times

Re: Dice City (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: josiu »

Właśnie takie same mam odczucia. Wydawało mi się,że tak gra ma tak wiele możliwości rozbudowy i kontroli swojego "miasta", a tu nie czuć tego w ogóle. Żadnej satysfakcji. Jeszcze tak nie miałem żeby po dwóch partiach nie mieć ochoty na nowo zakupioną grę. Czyli jednak ranking bgg jest jakąś "wyrocznią"...
Deathhammer
Posty: 274
Rejestracja: 03 sty 2014, 22:41
Has thanked: 3 times
Been thanked: 16 times

Re: Dice City (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: Deathhammer »

Prawda, że nie ma w tym tytule jakiś ogromnych emocji, ale przynajmniej nie jest całkowitym pasjansem, można uprzykrzyć komuś życie, a mechanika dice management działa tu całkiem sprawnie - stopień losowości nie rujnuje planów, ale też nie pozwala wszystkiego wyliczyć. Dice City daje radę, a więcej na jego temat napisałem w poniższym poście.

Wziąłem gryza... #1. Gizmos, Hadara, Dice City, Sagrada
strefamroku
Posty: 22
Rejestracja: 18 kwie 2016, 20:57

Re: Dice City (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: strefamroku »

Czy są szanse na dodatki PL? Ciekaw jestem opinii kogoś kto grrał w lengłydżu. Dodatki spoko?
Żucho
Posty: 156
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:33
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Dice City (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: Żucho »

strefamroku pisze: 13 maja 2019, 02:32Czy są szanse na dodatki PL? Ciekaw jestem opinii kogoś kto grrał w lengłydżu. Dodatki spoko?
Recenzowałem oba angielskie dodatki w Rebel Timesie, numery 126 i 127 (https://www.rebel.pl/x.php/193/Rebel-Times.html).
Najkrócej: All That Glitters spoko, By Royal Decree średniawka.
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1888
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 144 times
Been thanked: 170 times

Re: Dice City (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: tomuch »

A Crossroads ktoś testował? Jak się ma do All That Glitters?
Wciąż aktualne pozostaje pytanie: czy dodatki ukażą się po polsku...
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
_leigam_
Posty: 937
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 195 times

Re: Dice City (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: _leigam_ »

tomuch pisze: 12 gru 2019, 15:53 Wciąż aktualne pozostaje pytanie: czy dodatki ukażą się po polsku...
Jako że nie było wyprzedaży "czarnopiątkowych" na ten tytuł, to chyba jeszcze się sprzedaje. Podejrzewam że jeszcze jakieś szanse nikłe są.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1888
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 144 times
Been thanked: 170 times

Re: Dice City (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: tomuch »

Na fb w odpowiedzi na pytanie: "Kiedy będą dodatki do Dice City? :]" pojawiło się: "Mamy nadzieję że w pierwszej połowie 2020 :)" (21.11.2019)
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Dice City (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: krzyss »

Jest gdzieś lista karty lokacji dla tej gry?

Kupiłem używaną grę i karty lokacji mam 72 zamiast 60.
Ewentualnie lista karty promo, bo takie mogę mieć w zestawie a nawet o tym nie wiem.

Wszystkie inne rodzaje kart zgadzają się z instrukcją.
Maddas
Posty: 178
Rejestracja: 21 lis 2008, 15:17
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 3 times

Re: Dice City (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: Maddas »

Mam karty promocyjne w oddzielnym woreczku, bo jeszcze nimi nie grałem, więc w tej części pytania Ci pomogę.
Kart jest 12, po 3 kopie każdej. A są to: Ambasada, Sklep z grami, Przetwórnia złomu oraz Szkitnie.

Pozdrawiam Maddas
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Dice City (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: krzyss »

To będzie wiśnie to. Czyli karty promo są w zestawie.
Dzięki za odpowiedź.
ODPOWIEDZ