Dice City (Vangelis Bagiartakis)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
splocki
Posty: 540
Rejestracja: 06 mar 2013, 09:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Dice City (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: splocki »

Pałętałem się trochę po sieci i natrafiłem na ciekawą grę "Dice City"
Strategiczno-taktyczna gra z użyciem kości i kart.
http://www.alderac.com/dice-city/
Sądząc po screenach i krótkiej zajawce może być ciekawie.
Jednej rzeczy tylko nie rozumiem.
Robią grę dla graczy 14+ a grafiki na kartach dla dzieci 5+ WTF?
Oczywiście nie zmienia to faktu, że gra wskoczyła na moją wishlistę.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9428
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 504 times
Been thanked: 1442 times
Kontakt:

Re: Dice City

Post autor: MichalStajszczak »

splocki pisze:Robią grę dla graczy 14+ a grafiki na kartach dla dzieci 5+ WTF?
Być może ta granica 14+ nie wynika z zasad gry, tylko jest wprowadzona z przyczyn produkcyjnych (nie trzeba mieć świadectw wymaganych do wstawienia znaczka CE)
MsbS
Posty: 883
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 54 times
Been thanked: 73 times

Re: Dice City

Post autor: MsbS »

A mnie się podoba koncepcja gry ze złożoną mechanika i 'kreskówkową' oprawą. Po pierwsze - ile można rozbudowywać średniowiecznych wsi, renesansowych miast, albo imperiów epoki wielkich odkryć. Dobrze zrobiona grafika (byle bez tandetnego komuputerowego 3D) może wyróżniać tytuł. Po drugie - ależ frajda patrzeć, jak sceptyczni znajomi przechodzą od 'co za grę dla dzieci kupiłeś' przez 'to całkiem sprytnie pomyślane' do 'nie poganiaj, muszę jeszcze chwilkę pomyśleć' :D

Świetny czas trwania (45 min, pierwsza partia pewnie 60-75), zarządzalna losowość, jest nawet interakcja (atakowanie budynków innego gracza). Może być ciekawe. Tylko cena sporawa - 40 USD, a to nie jest raczej wielkopudłowy tytuł.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Dice City

Post autor: BartP »

MsbS pisze:jest nawet interakcja (atakowanie budynków innego gracza)
To jest akurat negatywna interakcja. Stąd po lekturze instrukcji tytuł spadł z listy zainteresowań.
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Dice City

Post autor: ChlastBatem »

Rahdo turla

Okładka gry krzyczy do mnie "Nie kupuj mnie bo dziewczyna cię wyśmieje, a koledzy nie będą chcieli grać w grę dla przedszkolaków". Karty również zbyt bajkowe... a gra w cale nie jest taka dziecinna i głupia. Jest wiele ważnych decyzji do podjęcia i duża manipulacja wynikami na kostkach. IMO ciężkość gry prawie jak Zamki Burgundii. Ale przez tę oprawę graficzną waham się czy brać ją na wishlistę.

Co do mechaniki:
Jest sporo dróg po zwycięstwo. Możemy grać spokojnie produkując surowce i budując nowe budynki oraz eksportować surowce. Możemy też pójść mocno w wojsko i blokować budynki współgraczy albo kraść im surowce lub punktować za pokonywanie bandytów.

Nie podoba mi się do końca negatywna interakcja. Wolałbym grę bez wrednych zagrań przy stole.

Losowość kostek mimo wielu manipulacji itp. nadal mocno odczuwana. Istnieją fatalne i dobre rzuty i tyle.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Dice City

Post autor: Bea »

Też mam grę na radarze, mam nadzieję, że Planszostrefa wciągnie ją na swoją listę. Szkoda tylko że zasoby typu drewno czy kamień są żetonami...
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Dice City

Post autor: evenstar »

Przyszedł dziś mój egzemplarz :) Patrząc po pustych miejscach w wyprasce szykują się dodatki :P Wykonanie ogólnie bardzo ładne :)
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
keldorn
Posty: 563
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 39 times
Been thanked: 22 times

Re: Dice City

Post autor: keldorn »

tak jak i zakupic podstawke kupic po essen nie bylo jakos mega trudno (pojawila sie na rebelu), tak z dodatkami to juz chyba bedzie problem - chyba ze bedzie na kolejne essen :)

Mnie gra urzekła wlasnie tymi grafikami. Bez jakiejs pompatycznej kreski. proste, ladnie narysowane i kolorowe. Co do negatywnej interakcji to bedzie problem grac z Żoną. Jeden atak na jej budynek lub plądrowanie jej magazynu i śpie w stołowym z wizja grania w te gre solo lub tylko z dalsza rodzina :P

Gra zamowiona, bedziemy testowac po weekendzie.
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Dice City

Post autor: evenstar »

Mnie też się grafiki podobają :)
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Dice City

Post autor: Rocy7 »

Kurde dla mnie grafiki kompletnie skleślają tą grę, wyglądają jak z jakiejś budżetowej gry komputerowej dla dzieci.
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Dice City

Post autor: ChlastBatem »

Rocy7 pisze:Kurde dla mnie grafiki kompletnie skleślają tą grę, wyglądają jak z jakiejś budżetowej gry komputerowej dla dzieci.
Dokładnie uważam tak samo. Grafiki są paskudne i zbyt dziecinne. Wstyd mi to wyjmować na stół i zwoływać ekipę na bajeczkę. Oczywiście to tylko moja subiektywna opinia, gusta są różne.
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Dice City

Post autor: evenstar »

Wysłałam do wydawcy zapytanie o dodatki :)
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4034
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 21 times

Re: Dice City

Post autor: AkitaInu »

Rocy7 pisze:Kurde dla mnie grafiki kompletnie skleślają tą grę, wyglądają jak z jakiejś budżetowej gry komputerowej dla dzieci.
A mi całkiem pasują do gry, gra jest dość prosta i przyjemna w graniu i tak właśnie patrze na te grafiki :)
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Dice City

Post autor: skolo »

Swietna gra i grafiki bardzo przyjemne. Prosta i szybka, gralem z chlopakami i kazdy zadowolony
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Dice City

Post autor: Curiosity »

Gra nie jest w moim typie, ale dziwi mnie zarzut dotyczący grafik. A w takich Imperial Settlers to niby są mniej infantylne?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Dice City

Post autor: skolo »

Curiosity pisze:Gra nie jest w moim typie, ale dziwi mnie zarzut dotyczący grafik. A w takich Imperial Settlers to niby są mniej infantylne?
nad gustami sie nie dyskutuje. jedni lubią to, inni tamto.
gra sama w sobie jest bardzo fajna
Awatar użytkownika
donPedro
Posty: 205
Rejestracja: 21 lut 2015, 14:41
Been thanked: 1 time

Re: Dice City

Post autor: donPedro »

skolo pisze:
Curiosity pisze:Gra nie jest w moim typie, ale dziwi mnie zarzut dotyczący grafik. A w takich Imperial Settlers to niby są mniej infantylne?
nad gustami sie nie dyskutuje. jedni lubią to, inni tamto.
gra sama w sobie jest bardzo fajna
To chyba też kwestia gustu :P
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Dice City

Post autor: skolo »

donPedro pisze:
skolo pisze:
Curiosity pisze:Gra nie jest w moim typie, ale dziwi mnie zarzut dotyczący grafik. A w takich Imperial Settlers to niby są mniej infantylne?
nad gustami sie nie dyskutuje. jedni lubią to, inni tamto.
gra sama w sobie jest bardzo fajna
To chyba też kwestia gustu :P
nikt nie mówi inaczej. wypowiadam sie ja , skolo, z mojej wlasnej perspektywy
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Dice City

Post autor: Hiu »

donPedro pisze:
skolo pisze:
Curiosity pisze:Gra nie jest w moim typie, ale dziwi mnie zarzut dotyczący grafik. A w takich Imperial Settlers to niby są mniej infantylne?
nad gustami sie nie dyskutuje. jedni lubią to, inni tamto.
gra sama w sobie jest bardzo fajna
To chyba też kwestia gustu :P
nikt nie mówi inaczej. wypowiadam sie ja , skolo, z mojej wlasnej perspektywy[/quote]

Gra jest dobra. Szybka. Szybko sie kombuje. I ten kto wywoła koniec gry nie wygrywa. Mimo, ze bardzo sie starał :)
Grafiki sa ok. Karty sa czytelne. Nie ma nasranych grafik ani logotypów. Rozgrywka jest zacna. Warto sie pochylić nad ta gra. Tak samo jak nad azjatyckimi produkcjami z Tajwanu.
Myślałem, ze to bedzie dramatycznie nudne essen a okazało sie całkiem ciekawe. Ok 10 ciekawych tytułów.

Dice city na pewno warte grzechu.

Nie czuć city buildingu, ale gra jest dobra. Równie dobrze mogłaby byc o orkach i gołębiach. :)

Jeżeli podoba sie skolowi to cos musi w tym byc :) chłop jest wybredny ;)
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Dice City

Post autor: skolo »

hehe.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4034
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 21 times

Re: Dice City

Post autor: AkitaInu »

Hiu pisze:
donPedro pisze:
skolo pisze: nad gustami sie nie dyskutuje. jedni lubią to, inni tamto.
gra sama w sobie jest bardzo fajna
To chyba też kwestia gustu [emoji14]
nikt nie mówi inaczej. wypowiadam sie ja , skolo, z mojej wlasnej perspektywy
Gra jest dobra. Szybka. Szybko sie kombuje. I ten kto wywoła koniec gry nie wygrywa. Mimo, ze bardzo sie starał :)
Grafiki sa ok. Karty sa czytelne. Nie ma nasranych grafik ani logotypów. Rozgrywka jest zacna. Warto sie pochylić nad ta gra. Tak samo jak nad azjatyckimi produkcjami z Tajwanu.
Myślałem, ze to bedzie dramatycznie nudne essen a okazało sie całkiem ciekawe. Ok 10 ciekawych tytułów.

Dice city na pewno warte grzechu.

Nie czuć city buildingu, ale gra jest dobra. Równie dobrze mogłaby byc o orkach i gołębiach. :)

Jeżeli podoba sie skolowi to cos musi w tym byc :) chłop jest wybredny ;)[/quote]
Ktore z tajwanu sa warte pochylenia? :)

_____________________________
Wysłane z telefonu, przepraszam za błędy ;)
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Dice City

Post autor: evenstar »

Spostrzeżenia po pierwszej rozgrywce w 4 osoby: niektóre rzeczy nie były dobrze sprecyzowane w instrukcji, przez co mieliśmy wątpliwości czy dobrze gramy np. co do zdolności budynków, jeśli gracze nie planują ruchów w swojej turze to jest spory downtime, czasem jest to ciężkie jeśli kość trafia na pole z przerzutem kostki. Chyba lepiej będzie sprawdzać się w 2 osoby gdzie ma sie większą kontrole nad tym co robi przeciwnik. Poza tym ja bym grała na jawne punkty.

Zastanawia mnie po co jest pole roll a dice i czy służy do przerzucania dowolnej kości na planszy :roll:
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Dice City

Post autor: Hiu »

AkitaInu pisze: Ktore z tajwanu sa warte pochylenia? :)
:D

- Dadaocheng
- Joraku
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4034
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 21 times

Re: Dice City

Post autor: AkitaInu »

Hiu pisze:
AkitaInu pisze: Ktore z tajwanu sa warte pochylenia? :)
:D

- Dadaocheng
- Joraku
Dzięki :)

A co do samego Dice City - bardzo przyjemna gra :)

Ma jeden minus - downtime na 4 osoby, myślę że 2-3 osoby to max, chyba że bardzo ogarnięte
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Dice City

Post autor: evenstar »

Pola roll this dice i get 1 point jak dla mnie są bardzo słabe i w pierwszej kolejności bym je zabudowała. Gra daje sporo możliwości wyborów przez możliwość przesuwania kości więc można sie długo zastanawiać nad ruchem.
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
ODPOWIEDZ