7 Cudów Świata: Pojedynek (Antoine Bauza, Bruno Cathala)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
dragonek
Posty: 12
Rejestracja: 13 gru 2015, 00:16

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: dragonek »

dragonek pisze:
seki pisze:Dragonek nie zrażaj się informacjami o obrazonej żonie. To oczywiście jest możliwe ale ja z moją rozegralem dokladnie 29 partii z czego żona wygrała tylko 4 razy i nadal ona te grę bardzo lubi. Tak więc nie ma reguły.
Nie zrażam, grę już zresztą zamówiłem :) Z chęcią pogramy w coś szybszego (w Innowacje albo Scrabble potrafi nam czasami długo zejść)
Czy mógłby mi ktoś (wciąż jeszcze nowemu i uczącemu się graczowi) proszę wytłumaczyć jakie działanie ma żeton prawa? Czy ja dobrze rozumiem, że jeśli mam na kartach 5 różnych symboli naukowych to on mi dostarcza szósty i w tym momencie wygrywam grę?

PS: Żona całkiem dobrze znosi negatywną interakcję. O niebo lepiej niż w Innowacjach. :)
PS2: Co do wcześniej wymienianych statystyk w postach, dodam, że wygrałem na razie jedynie 23% pojedynków.... :wink: A Rekord żony to 84 przy moich 71pkt.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: BartP »

dragonek, jest tak, jak myślisz. Po prostu dodatkowy symbol do potrzebnych sześciu.
Lucass
Posty: 162
Rejestracja: 09 maja 2017, 22:58
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: Lucass »

Witam,
czy karty Er w koszulkach FFG Mini European mieszczą się bez problemu w wyprasce?
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: gregos »

Lucass pisze:Witam,
czy karty Er w koszulkach FFG Mini European mieszczą się bez problemu w wyprasce?
Tak.
Lucass
Posty: 162
Rejestracja: 09 maja 2017, 22:58
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: Lucass »

gregos pisze:
Lucass pisze:Witam,
czy karty Er w koszulkach FFG Mini European mieszczą się bez problemu w wyprasce?
Tak.
Dzięki.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: hipcio_stg »

gregos pisze:
Lucass pisze:Witam,
czy karty Er w koszulkach FFG Mini European mieszczą się bez problemu w wyprasce?
Tak.
Tak na styk. Trzeba docisnąć planszetką.
dragonek
Posty: 12
Rejestracja: 13 gru 2015, 00:16

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: dragonek »

Rozegrałem dziś pierwszą partię z dodatkiem Panteon.
Trochę bałem się jak to wyjdzie, bo żona czasami nie najlepiej przyjmuję negatywną interakcję w Pojedynku, a dodatek jeszcze ją pogłębia. A wyszło całkiem nieźle, przynajmniej na razie.
- bardzo rzadko którekolwiek z nas wygrywa nie na punkty, a tu o włos żona była od dominacji naukowej. Moim zdaniem, dużo łatwiej będzie teraz dzięki niej wygrać.
- podobają mi się karty Świątyń zamiast Gildii, które w moim odczuciu dużo więcej dają
- możliwość dodatkowego ruchu od 2 rundy bardzo urozmaica rozgrywkę podobnie jak większa opłacalność odwracania przeciwnikowi zakrytych kart w zamian za żetony panteonu
- po przeczytaniu instrukcji byłem zawiedziony a po pierwszej rozgrywce jestem bardzo na tak.
- nie zmieniło się tylko jedno - żona znowu wygrała :) (ma 80% wygranych pojedynków)
Awatar użytkownika
AndreV
Posty: 214
Rejestracja: 11 lis 2016, 07:13
Has thanked: 139 times
Been thanked: 50 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: AndreV »

Czy organizer z GeekMod pomieści wszystko z dodatkiem ale w koszulkach?
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 704
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 93 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: Rigidigi »

AndreV pisze: 13 lip 2019, 18:28 Czy organizer z GeekMod pomieści wszystko z dodatkiem ale w koszulkach?
A strona Geekmod Ci się nie otwiera?
Tam znajdziejsz odpowiedź na swoje pytania.
Trawers

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: Trawers »

AndreV pisze: 13 lip 2019, 18:28 Czy organizer z GeekMod pomieści wszystko z dodatkiem ale w koszulkach?
Tak, łącznie ze wszystkimi kartami promo.
Awatar użytkownika
idzi
Posty: 164
Rejestracja: 21 sty 2014, 08:59
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: idzi »

AndreV pisze: 13 lip 2019, 18:28 Czy organizer z GeekMod pomieści wszystko z dodatkiem ale w koszulkach?
Trwają testy kolejnego dodatku. Wiec można się wstrzymać z zakupem.
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: Gatherey »

idzi pisze: 16 lip 2019, 09:34
AndreV pisze: 13 lip 2019, 18:28 Czy organizer z GeekMod pomieści wszystko z dodatkiem ale w koszulkach?
Trwają testy kolejnego dodatku. Wiec można się wstrzymać z zakupem.
jakieś info?
Awatar użytkownika
idzi
Posty: 164
Rejestracja: 21 sty 2014, 08:59
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek

Post autor: idzi »

Gatherey pisze: 16 lip 2019, 11:42
idzi pisze: 16 lip 2019, 09:34
AndreV pisze: 13 lip 2019, 18:28 Czy organizer z GeekMod pomieści wszystko z dodatkiem ale w koszulkach?
Trwają testy kolejnego dodatku. Wiec można się wstrzymać z zakupem.
jakieś info?
Antoine Bauza
https://boardgamegeek.com/thread/223582 ... are-making

Bruno Cathala

https://www.instagram.com/p/ByZo6GKhDpg/
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 947
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 309 times
Been thanked: 201 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek (Antoine Bauza, Bruno Cathala)

Post autor: Losiek »

Szczerze mówiąc to z tego nic nie wynika. Oprócz stwierdzenia:
Still working on it !
Mogą pracować jeszcze dzień albo 5 lat a nawet porzucić projekt.
Ja tam kupiłem insert, to niewielkie pieniądze a wygoda duża.
Jak pojawi się dodatek (jeśli?) to się będę martwił.
Awatar użytkownika
idzi
Posty: 164
Rejestracja: 21 sty 2014, 08:59
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek (Antoine Bauza, Bruno Cathala)

Post autor: idzi »

Bruno jak się dzieli zdjeciami z testów to gry wychodzą w przeciagu roku do dwóch max. Jeśli coś porzucaja to wogóle się tym nie chwalą. Wspominał o tym kilka razy w różnych wywiadach.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek (Antoine Bauza, Bruno Cathala)

Post autor: AnimusAleonis »

Dziś pojawił się zapowiadany przez Cathalę PnP solo mode: LINK

Na szybko drukujemy by zobaczyć jak to działa, podobna fajny :D
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1786
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 76 times
Been thanked: 158 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek (Antoine Bauza, Bruno Cathala)

Post autor: Legun »

Na BGG znalazłem stronę z nowym dodatkiem:
https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... duel-agora
Jest też w zapowiedziach Rebela na IV kwartał - https://www.rebel.pl/gry-planszowe/7-cu ... 15413.html
Kto wie, może spróbuję - choć niektóre rysunki to jednak dość paskudne...
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek (Antoine Bauza, Bruno Cathala)

Post autor: Elemenek »

Legun pisze: 06 wrz 2020, 10:07 Na BGG znalazłem stronę z nowym dodatkiem:
https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... duel-agora
Jest też w zapowiedziach Rebela na IV kwartał - https://www.rebel.pl/gry-planszowe/7-cu ... 15413.html
Kto wie, może spróbuję - choć niektóre rysunki to jednak dość paskudne...
Do tej pory 7cs mnie nie zawiodło i liczę że będzie tak samo i w tym przypadku. Czy będzie możliwość łączenia go z Panteonem?
Awatar użytkownika
sin
Posty: 672
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek (Antoine Bauza, Bruno Cathala)

Post autor: sin »

Elemenek pisze: 07 wrz 2020, 17:50 Do tej pory 7cs mnie nie zawiodło i liczę że będzie tak samo i w tym przypadku. Czy będzie możliwość łączenia go z Panteonem?
Tak, można łączyć z Panteonem.
"Agora has been designed to be played with Pantheon as well :) Where guild cards were replaced by temples cards for Pantheon, you will replace the military tokens of the base game with the ones in Agora"
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
poxi
Posty: 240
Rejestracja: 28 kwie 2020, 21:37
Has thanked: 51 times
Been thanked: 106 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek (Antoine Bauza, Bruno Cathala)

Post autor: poxi »

Jest już do pobrania instrukcja dodatku Agora: http://press.rprod.com/wp-content/uploa ... kit_PL.zip

Zasady wydają mi się być mało eleganckie i dość zawiłe
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek (Antoine Bauza, Bruno Cathala)

Post autor: rattkin »

Dzięki za linka. Mnie z kolei zasady wydają się dość eleganckie. Owszem, jest dużo efektów konkretnych ikon i to może trochę męczyć, no ale jakaś tam planszetka referencyjna jest. Pewnym problemem może byc granie razem z Panteonem - tamten dodatek był po to by dodać "ad hoc variable powers", a ten niejako to przysłania (robi to samo). Może się okazać, że Panteon stanie się mało atrakcyjny. No i, oczywiście, karty Spisków mogą eurograczy wyprowadzić z równowagi. Nie wiem czy akurat taki "take that" tej grze jest potrzebny - pożyjemy, zobaczymy. Ale kontrolowanie senatu i dodatkowy warunek zwycięstwa BARDZO mi się podobają - generalnie dodawanie post-factum dodatkowego warunku zwycięstwa do jakiejkolwiek już stworzonej gry, to jest dość karkołomne przedsięwzięcie i trzeba mieć jaja, żeby sobie na coś takiego pozwolić. No, albo trzeba po prostu mieć na nazwisko Bauza lub Cathala.
poxi
Posty: 240
Rejestracja: 28 kwie 2020, 21:37
Has thanked: 51 times
Been thanked: 106 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek (Antoine Bauza, Bruno Cathala)

Post autor: poxi »

Myślę, że masz rację. W trakcie pierwszych gier z Panteonem często wertowałem instrukcję poszukując znaczenia nowych ikon. Moim problemem może być to, że traktuję Panteon jako obowiązkowy dodatek, który naprawił podstawkę - za krytyczne uważam możliwość pominięcia dociągu kart z układu, przez wykupienie bóstwa. Potencjalne rozdwojenie gry na względnie pokojowy Panteon i agresywną Agorę nie musi być złe. Na pewno kupię dodatek, by go przetestować, najwyżej odsprzedam.
Awatar użytkownika
Wazanaczole
Posty: 71
Rejestracja: 17 lut 2020, 14:01
Has thanked: 12 times
Been thanked: 17 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek (Antoine Bauza, Bruno Cathala)

Post autor: Wazanaczole »

Kozak, po przeczytaniu instrukcji jestem zajarany dodatkiem. CO prawda karty spisku i dekrety to miszmasz efektów, niektóre nie pojawiły się w gierce do tej pory, lecz nie każdy z nich mi się podoba. Odłóż cud do pudełka i przechwyć niewybudowany od przeciwnika to już jakieś jajca zupełne i trąci Panteonem. Efekty przy dobraniu cudów to dobry pomysł, a Curia Iulja będzie nowym OP. Fajna mechanika z wykorzystaniem niebieskich kart i senatorów, plus fajna lecz bardzo delikatna kontra na gracza który idzie w symbole/militarne. Żałuję trochę, że nie pokombinowali nic z innymi kolorami kart na podobieństwo senator - niebieska.

W tym momencie po samej instrukcji daję ocenę 4 na torach
jakubski
Posty: 83
Rejestracja: 20 mar 2019, 09:34
Lokalizacja: Zamość
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek (Antoine Bauza, Bruno Cathala)

Post autor: jakubski »

Czy ktoś z Wie od wydawcy kiedy ten dodatek będzie już w sklepach? Bo IV kwartał już trwa...
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: 7 Cudów Świata: Pojedynek (Antoine Bauza, Bruno Cathala)

Post autor: Elemenek »

jakubski pisze: 05 lis 2020, 08:28 Czy ktoś z Wie od wydawcy kiedy ten dodatek będzie już w sklepach? Bo IV kwartał już trwa...
Przełom listopada i grudnia wg strony Rebela.
ODPOWIEDZ