Maksymalna ilość pktów w jednym rozdaniu(kanasta)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Myciek
Posty: 2
Rejestracja: 24 sie 2015, 10:39

Maksymalna ilość pktów w jednym rozdaniu(kanasta)

Post autor: Myciek »

Jestem na wczasach z rodziną i sporo gramy w kanastę. Ostatnio z bratem zdobyliśmy ok. 2 tysięcy punktów w jednym rozdaniu i mój matematyczny umysł nie mógł się powstrzymać aby nie sprawdzić ile można by zdobyć najwięcej punktów.Oczywiście taka sytuacja jest prawie nie możliwa,ale czysto teoretycznie. A oto i cały wywód:

Jedna z par posiada wszystkie czerwone trójki,wzięła stos na którym są wszystkie karty oprócz posiadanych przez drugą parę. Żeby punktów było jak najwięcej,druga para posiada wszystkie dzikie karty(6 jokerów,8 dwójek), wszystkie czarne 3 oraz jedną 4,5,6 i 7.

Punkty pierwszej pary:
800 za wszystkie czerwone trójki
100 za zwycięstwo
500 za kanastę 4 7x5=35
500 za kanastę 5 7x5=35
500 za kanastę 6 7x5=35
500 za kanastę 7 7x5=35
500 za kanastę 8 8x10=80
500 za kanastę 9 8x10=80
500 za kanastę 10 8x10=80
500 za kanastę J 8x10=80
500 za kanastę Q 8x10=80
500 za kanastę K 8x10=80
500 za kanastę A 8x20=160

Razem: 6400 punktów bonusowych+ 780 za wartość kart= 7180 punktów

Szybkie FAQ:
Druga para dostała wszystkie dzikie karty, żeby para pierwsza mogła wyłożyć jak najwięcej czystych kanast.
Druga para dostała po jednej 4,5,6 i 7 aby pierwsza mogła wyłożyć kanasty z kart o tym numerze.

Jeśli macie jakieś inne pomysły lub zauważyliście błąd to piszcie w komentarzach :)
MsbS
Posty: 881
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 54 times
Been thanked: 72 times

Re: Maksymalna ilość pktów w jednym rozdaniu(kanasta)

Post autor: MsbS »

Z tego co pamiętam (grałem z 15 lat temu), to w kończącym ruchu można było wyłożyć 3 albo 4 czarne trójki z ręki za bonus?
Myciek
Posty: 2
Rejestracja: 24 sie 2015, 10:39

Re: Maksymalna ilość pktów w jednym rozdaniu(kanasta)

Post autor: Myciek »

Nic mi o tym nie wiadomo, wiem tylko że czarne trójki można wyłożyć wyłącznie w ostatnim ruchu.
Awatar użytkownika
motti
Posty: 141
Rejestracja: 08 sie 2014, 11:49
Has thanked: 75 times
Been thanked: 13 times

Re: Maksymalna ilość pktów w jednym rozdaniu(kanasta)

Post autor: motti »

Myciek pisze:Nic mi o tym nie wiadomo, wiem tylko że czarne trójki można wyłożyć wyłącznie w ostatnim ruchu.
To może są różne odmiany lub u nas grano z jakimiś homerulesami - o ile pamiętam u nas czarne trójki blokowały możliwość kupna stosu kart odrzuconych - za przeproszeniem "kupy" ;)
Jak byłem mały to rodzice grali w to na każdej nasiadówie 2 na 2.
Awatar użytkownika
ahrian
Posty: 311
Rejestracja: 26 cze 2013, 00:36

Re: Maksymalna ilość pktów w jednym rozdaniu(kanasta)

Post autor: ahrian »

MsbS pisze:Z tego co pamiętam (grałem z 15 lat temu), to w kończącym ruchu można było wyłożyć 3 albo 4 czarne trójki z ręki za bonus?
można, jako ostatnią kanastę - wykładasz cztery czarne trójki na stół, odrzucasz kartę - kończysz partię. 400 punktów to to jest warte, z tego co pamiętam. oczywiście, wszystko zależy od zasad, które uznaje się za oficjalne i jedynie słuszne, my zawsze gramy z tą czarno-trójkową opcją ;)

edit: w takim wypadku doliczasz jeszcze 20 punktów (4*5 punktów) do wartości wyłożonych kart.
ODPOWIEDZ