The Others (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
choczkins
Posty: 336
Rejestracja: 01 kwie 2014, 11:40
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 99 times
Been thanked: 39 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: choczkins »

Witam wszystkich.

Mam pytanie odnośnie tych kolorowych podstawek pod bohaterów.
Czy wie ktoś może gdzie można dokupić takie podstawki?
Kupiłem beta team i chciałbym mieć wszystkich bohaterów "zapodstawkowanych" a nie bawić się w ich przekładanie :)
Z góry dzięki za info.

P.S. Moment kiedy psujesz plany FAITH bezcenny :D :D :D
Wosho
Posty: 1438
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Wosho »

Pytanie,
jak się gra 1vs 1 w sensie jeśli mam kontrolować drużynę z 7 postaciami to zajmuje to trochę sporo miejsca, w sensie nie rozkłada się wokół stołu jakby graczy FAITH było 3 np.
Nie ma z tym problemu poza potrzebą większego stołu?
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: bubu »

Wosho pisze: 30 maja 2018, 13:18 Pytanie,
jak się gra 1vs 1 w sensie jeśli mam kontrolować drużynę z 7 postaciami to zajmuje to trochę sporo miejsca, w sensie nie rozkłada się wokół stołu jakby graczy FAITH było 3 np.
Nie ma z tym problemu poza potrzebą większego stołu?
Przecież jednocześnie kontrolujesz tylko ich troje- reszta czeka na ławce rezerwowych.
Wosho
Posty: 1438
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Wosho »

Rzeczywiscie, dzieki, nie bylo tematu :)
Wosho
Posty: 1438
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Wosho »

Czy wiecie gdzie mozna dokupic dodatkowe kosci?
Nie chcialbym dokupowac za duzo dodatkow zanim gra nie podejdzie a kosci sie przydadza.
kamil018
Posty: 201
Rejestracja: 22 lis 2015, 10:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: kamil018 »

Wiadomo coś o kolejnych dodatkach po polsku?

PS.
chyba forum jakoś blokuje szukania frazy " Others" nie wyświetla żadnych wyników zarówna dla forum ogólnego jak i działu sprzedam, ten post odnalazłem korzystając z Gogola.
Zack
Posty: 217
Rejestracja: 13 mar 2018, 21:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Zack »

kamil018 pisze: 16 cze 2018, 13:48 Wiadomo coś o kolejnych dodatkach po polsku?

PS.
chyba forum jakoś blokuje szukania frazy " Others" nie wyświetla żadnych wyników zarówna dla forum ogólnego jak i działu sprzedam, ten post odnalazłem korzystając z Gogola.
Zależy od wyników sprzedaży Gniew i Apokalipsa w tym roku
QuBek
Posty: 219
Rejestracja: 06 kwie 2018, 15:17
Has thanked: 28 times
Been thanked: 12 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: QuBek »

Ktoś wcześniej pytał, czy gra wraca na stół - wraca. Jedna ciekawszych pozycji dla gier 1vs1 (razem z kumplem zdecydowanie uważamy, że tak działa najlepiej).

Ostatnio testowany Lust expansion z akolitami policjantów z Beta Team - bardzo elastyczne połączenie, co było dość bolesne dla FAITH.
Wygrana grzechu ale tylko dlatego, ze Morgana poszła pod nóż w pierwszej turze, przez niefartowne rzuty i umiejki grzechu.
endoen1
Posty: 5
Rejestracja: 18 wrz 2017, 23:54
Has thanked: 4 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: endoen1 »

Cześć, kilka dni temu kupiłem sobie the others, większość wątpliwości co do zasad sobie już rozkminiłem, ale jednej nie mogę ciągle. Jeśli mamy walkę dystansową, atakuję potwora oddalonego o dwa pola, nie zabijam go i on rusza na mnie, a po drodze, na polu na które wchodzi, jest inny bohater, to ten potwór się tam zatrzyma i zaatakuje jego, nie zaatakuje, czy w ogóle nie ruszy? Mówię o sytuacji, gdy na polu z którego wyrusza potwór nie ma bohatera, bohater jest na następnym, pomiędzy nim a strzelcem. Polska instrukcja ma zapis, że potwór w ogóle się nie ruszy. Ten sam fragment angielskiej instrukcji, nie ma takiego zdania, które podkreśliłem w ogóle. A zmienia to taktykę diametralnie. Bo strzałem można, lub nie, wyciągać potwory z ich miejscówek.
Edit, widzę że w instrukcji na stronie CMON, jest jednak to zdanie. Ja mam instrukcje po angielsku, gdzie tego zdania nie ma. Pytanie czy ktoś z was zna oficjalne stanowisko CMON w tej sprawie? Dla mnie na logikę, taki potwór powinien startować do ataku, i atakować pierwszego napotkanego bohatera. Nie dość że logiczne to jeszcze smaczek dodatkowy i akcja.
Obrazek
soldat
Posty: 65
Rejestracja: 29 sty 2019, 12:05

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: soldat »

Hej,

czy ktoś może udostępnić skany polskiej wersji dodatku Apokalipsa? Mam niestety angielską, a często gram z siostrzeńcami, którym później muszę tłumaczyć z angielskiego. Więc chciałbym sobie naklejki na karty wydrukować plus tablicę z zadaniami itp.

Z góry dziękuje
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Xardas123 »

Czy Portal zrobił dodruk poprawionych scenariuszy albo zrobił jakąś erratę do tych baboli? Wczoraj 1 raz rozgywaliśmy misję opisaną na 24 stronie tego tematu i oczywiście graliśmy źle, znacznie utrudniając zadanie drużynie faith... co wiadomo jak się skończyło;)
Awatar użytkownika
Lolas
Posty: 485
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 110 times
Been thanked: 114 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Lolas »

Prezes zapowiedział, że pozostałe dodatki zostaną wydane jeśli znajdzie się 150 osób, które zamówią je w przedsprzedaży.
Porchpeople
Posty: 299
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:17
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Porchpeople »

Lolas pisze: 22 mar 2019, 14:52 Prezes zapowiedział, że pozostałe dodatki zostaną wydane jeśli znajdzie się 150 osób, które zamówią je w przedsprzedaży.
Czyli rozumiem, że zostanie otwarta przedsprzedaż warunkowa na pozostałe dodatki? Czy wiadomo już coś więcej kiedy miałoby to być? Lub mógłbyś podać jakieś źródło? Chcę wiedzieć na co i na kiedy się naszykować ;)
Awatar użytkownika
Lolas
Posty: 485
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 110 times
Been thanked: 114 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Lolas »

Porchpeople pisze: 22 mar 2019, 14:59 Lub mógłbyś podać jakieś źródło? Chcę wiedzieć na co i na kiedy się naszykować ;)
https://www.youtube.com/watch?v=Kdgx4urUStA

znalazłem to miejsce, gdzie jest mowa o The Others, ale wciąż jest live i nie mogę zrobić linku do konkretnego miejsca :(
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 64 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: krisow »

Przedsprzedaż warunkowa ma trwać 3 miesiące: kwiecień-maj-czerwiec, warunkiem wydania dodatków ma być uzbieranie 150 zamówień.
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Retro »

krisow pisze: 22 mar 2019, 15:29 Przedsprzedaż warunkowa ma trwać 3 miesiące: kwiecień-maj-czerwiec, warunkiem wydania dodatków ma być uzbieranie 150 zamówień.
Tylko w portalu czy w sklepach z grami też?
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
Awatar użytkownika
Lolas
Posty: 485
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 110 times
Been thanked: 114 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Lolas »

Jeszcze mały update: na razie będą to dwa ostatnie grzechy. Jeśli akcja z warunkową przedsprzedażą wypali, będą rozważać kolejne dodatki (czyli drużyny).
Retro pisze: 22 mar 2019, 15:38 Tylko w portalu czy w sklepach z grami też?
Dowiemy się pewnie za tydzień :)
Porchpeople
Posty: 299
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:17
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Porchpeople »

Fajnie jakby zrobili jakieś fajne promocje na całe pakiety.
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Xardas123 »

Dla mnie w takim razie takie postępowanie jest trochę niezrozumiałe...
Będą wszystkie grzechy, Apokalipsa jest też wydana a Drużyna Faith dalej czeka. Złem gra 1 osoba, faith od 1-4. Przecież aż się prosi urozmaicić dobrą stronę bo podstawka i beta to strasznie mało. Niby te 150 osób to niewiele, ale nie wiem czy uda się... co mi po wszystkich grzechach jak faith leży i płacze ;)
Awatar użytkownika
Ezekiel
Posty: 225
Rejestracja: 27 sty 2010, 23:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 91 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Ezekiel »

Ale jednak motywem przewodnim jest 7 grzechów głównych, więc z kolekcjonerskiego punktu widzenia taki ruch ma uzasadnienie moim zdaniem. Ja bym wziął wszystko jak leci, ale jeśli na czyimś miejscu musiał bym wybierać, to najpierw kompletował bym grzechy :)
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Xardas123 »

Ja skompletuje pewnie też wszystko co będzie dostępne, ale z chęci grania a nie kolekcjonerko.
Wolałbym, żeby chociaż jakaś równowaga była zachowana tym bardziej, że grzech ma często przewagę i łatwiej nim wygrać.
Arek001
Posty: 247
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:29
Lokalizacja: Oświęcim
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Arek001 »

Liczę na to, że jeśli uzbiera się te 150 osób to w następnej kolejności będą dodatki wzmacniające drużynę.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2442
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 543 times
Been thanked: 270 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Markus »

The Others to gra za którą ciągnie się "klątwa KS".
To co pierwotnie miało być w podstawce (wszystkie grzechy) zostało pocięte na "dodatki". Teraz po latach od premiery ludzie ciągle "walczą" o posiadanie kompletnej gry (co dodatkowo generuje chorą cenę).
Pewnie z upływem czasu coraz ciężej będzie kupić całość.
Arek001
Posty: 247
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:29
Lokalizacja: Oświęcim
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Arek001 »

Dokładnie tak jak piszesz. Moim zdaniem wszystkie pozostałe grzechy powinny być wydane do pół roku od premiery podstawki. Także dodatki odnośnie drużyny, powinny być szybko wydane. Wtedy na pewno by się dobrze sprzedały, bo podstawkę kupiło dużo graczy.
Awatar użytkownika
Ezekiel
Posty: 225
Rejestracja: 27 sty 2010, 23:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 91 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Ezekiel »

Myślę, że raczej by to tak nie zadziałało. Za duży łączny koszt tych wszystkich dodatków plus prawidła dot. wydawania dodatków na polskim rynku. Fakt, że ten podział na rzuty nie był chyba dobrze przemyślany i wygenerował problemy braku równowagi. Natomiast w przypadku takich gier, gdzie z założenia jest duża liczba dodatków, taki model sprzedaży z tą koniecznością zebrania iluś zamówień w celu uruchomienia produkcji jest dobrym kierunkiem. Bo trudno chyba lepiej pogodzić interesy graczy i wydawców w zakresie dodatków i mógłby uratować sporo gier, które w Polsce nie przyjęły się na tyle, żeby były dla nich wszystkie dodatki.

Ja w każdym razie mam nadzieję, znajdzie się na tyle dużo chętnych, żeby to odpaliło :)
ODPOWIEDZ