The Others (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
bly73
Posty: 115
Rejestracja: 07 lis 2017, 22:50
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Has thanked: 102 times
Been thanked: 17 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: bly73 »

Arek001 pisze: 23 mar 2019, 21:28 Liczę na to, że jeśli uzbiera się te 150 osób to w następnej kolejności będą dodatki wzmacniające drużynę.
No ja rozumiem, że jak wydają dodatki, to nie tylko grzechy. Uważam, że akurat ta gra do grania powinna być kompletna, tzn. ze wszystkim co wyszło i ewentualnym odpuszczeniem kickstarterowych exclusivów.
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: olsszak »

Jedna z tych gier, które cieszę się, że podjąłem ryzyko i wziąłem z KS. Uwielbiam :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
longmen76
Posty: 652
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: longmen76 »

bly73 pisze: 24 mar 2019, 15:26
Arek001 pisze: 23 mar 2019, 21:28 Liczę na to, że jeśli uzbiera się te 150 osób to w następnej kolejności będą dodatki wzmacniające drużynę.
No ja rozumiem, że jak wydają dodatki, to nie tylko grzechy. Uważam, że akurat ta gra do grania powinna być kompletna, tzn. ze wszystkim co wyszło i ewentualnym odpuszczeniem kickstarterowych exclusivów.
Oczywiście powinna być kompletna. Niestety ta gra rozbiła się o realia naszego rynku. Dużo osób oczekuje taniej gry, z dużą ilością zawartości i nieskończoną regrywalnością. Gra jest droga po prostu i tyle. Polska to nie USA. Jak ludzie narzekają, że Zombicide jest drogie to co mówić o The Others. Po za tym to ameri jest. A u nas głównie idą eurogry.
Kickstarterowe exlusivy jak sama nazwa mówi są exlusivami i nie mogły być w normalnej sprzedaży.
Ja tylko, żałuję że nie odkupiłem wersji KS. Teraz niestety skończę z grą w połowie po polsku i w połowie po angielsku.
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: czeczot »

Przecież prezes powiedział że jak grzechy znajda 150 nabywców to pewnie resztę tez tak wydadzą. Jest szansa na całość po polsku.

Pewnie dużo zależy od ceny. Czy ta przedsprzedaż będzie w cenach sugerowanych czy z jakimś duzy rabatem.
Arek001
Posty: 247
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:29
Lokalizacja: Oświęcim
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Arek001 »

Jeśli Trzewik da te dodatki w SCD to będzie ciężko uzbierać chętnych, więc myślę, że się dobrze zastanowi jaką cenę wystawić.
Awatar użytkownika
Ezekiel
Posty: 225
Rejestracja: 27 sty 2010, 23:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 91 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Ezekiel »

Ponieważ sprzedaż będzie szła tylko przez ich sklep (tak zakładam) to raczej nie musi iść w scd. Tak by wychodziło z przedostatniego vloga.
longmen76
Posty: 652
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: longmen76 »

Obyście mieli rację. Ja w ten tytuł utopiłem sporo kasy.
Najpierw wpakowałem kasę w przedsprzedaż w Portalu, żeby mieć exlusivy. Potem dokupiłem dodatki. Następnie jak Trzewik zwlekał z decyzjami, które miały być ostateczne na Portalconie i nie były, zamówiłem pozostałe dwa grzechy i wszystkie drużyny oraz dodatkowych bohaterów w wersji EN. Grzechy mam nierozfoliowane. Jak uruchomi przedsprzedaż to biorę grzechy PL a wersję EN grzechów sprzedam (pewnie z dużą stratą). Jestem walnięty ale kocham tę grę.
Awatar użytkownika
bly73
Posty: 115
Rejestracja: 07 lis 2017, 22:50
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Has thanked: 102 times
Been thanked: 17 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: bly73 »

longmen76 pisze: 24 mar 2019, 20:11 Oczywiście powinna być kompletna. Niestety ta gra rozbiła się o realia naszego rynku. Dużo osób oczekuje taniej gry, z dużą ilością zawartości i nieskończoną regrywalnością. Gra jest droga po prostu i tyle. Polska to nie USA. Jak ludzie narzekają, że Zombicide jest drogie to co mówić o The Others. Po za tym to ameri jest. A u nas głównie idą eurogry.
Kickstarterowe exlusivy jak sama nazwa mówi są exlusivami i nie mogły być w normalnej sprzedaży.
Ja tylko, żałuję że nie odkupiłem wersji KS. Teraz niestety skończę z grą w połowie po polsku i w połowie po angielsku.
Akurat Portal do swoich sklepowych promocji dodaje pojedyncze exclusivy z KS, ale nie o to mi chodziło. Chodziło mi o to, że gra nawet bez KS exclusivów może być kompletna do grania pod warunkiem wypuszczenia pozostałych dodatków.
Generalnie chyba procentowo w produkcji euro przebijają liczebnością ameri, do tego tańsze komponenty decydują o niższej cenie. Ja akurat nie będąc zdecydowanym na duży wydatek w ogóle bym w tą serię nie wszedł. Liczyłem się z tym że trochę stracę, ale jednak będę miał komplet.
Awatar użytkownika
Ezekiel
Posty: 225
Rejestracja: 27 sty 2010, 23:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 91 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Ezekiel »

Czyli jednak scd. Szkoda, co nie zmienia faktu, że zamówienie poszło. Trzymam kciuki, żeby się udało.
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: czeczot »

Tez liczyłem na niższa cenę ale z drugiej strony przy 150 egzemplarzach cena druku jest sporo wyższa niż przy 500.
Zamówione ale mam nadzieje ze jak to się uda to nie będzie tak ze w sklepach będzie 30% taniej.
Awatar użytkownika
_Paulus_
Posty: 315
Rejestracja: 05 wrz 2006, 16:35
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: _Paulus_ »

O Matko. To ja wersje KS ze wszystkimi dodatkami i ekskluziwami tylko za 900 PLN sprzedałem :O
Each man faces death by himself. Alone.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: polwac »

_Paulus_ pisze: 25 mar 2019, 20:40 O Matko. To ja wersje KS ze wszystkimi dodatkami i ekskluziwami tylko za 900 PLN sprzedałem :O
Cooo?! Tak drogo?! Niezły cwaniaczek z Ciebie i spekulant ;)


A już tak na serio i wracając do tematu.
Spodziewałem się niższej ceny, bo rozumiem, że Portal sam to będzie dystrybuował, więc żaden sklep nie byłby pokrzywdzony ich niższą ceną, ale jak już ktoś wspomniał, pewnie przy tak małym nakładzie koszty bardzo rosną i muszą te koszty sobie odbić w cenie.
Szacun dla nich, że w ogóle podjęli temat i wymyślili sposób jak dać szanse fanom The Others zdobyć kolejne dodatki.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Ravn
Posty: 201
Rejestracja: 23 gru 2016, 20:18
Has thanked: 9 times
Been thanked: 10 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Ravn »

Zamowilem, bo chce miec wszystko (lub prawie wszystko, ale 7 grzechow to imo mus), ale juz sie wiecej nie nabiore na pokrojone wersje gier z KS.
kremitto123
Posty: 98
Rejestracja: 09 maja 2018, 13:05
Has thanked: 40 times
Been thanked: 7 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: kremitto123 »

Szacunek dla portalu za podjecie tematu. Nie pozostaje nic innego jak odwiedzic ich sklep.
Czy pojecie ironii/sarkazmu ktos usunal ze slownika?
Wyjecie kija z czterech liter mile widziane.
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Xardas123 »

Ja chyba z kolei za 2 tak małe dodatki za 240zł to podziękuję...Chociaż jeszcze biję się z myślami, ale jeżeli to przejdzie to koszt drużyn będzie zaporowy.
Awatar użytkownika
bly73
Posty: 115
Rejestracja: 07 lis 2017, 22:50
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Has thanked: 102 times
Been thanked: 17 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: bly73 »

Zamówione. Nic, tylko czekać na wyrok :)
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1355
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 21 times
Been thanked: 264 times
Kontakt:

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Portal Games »

Przy tak małym druku ciężko o zejście poniżej SCD.

Natomiast jeśli zbierze się dość chętnych na ostatnie dwa grzechy, to oczywiście będziemy rozważać wydanie pozostałych dodatków ;)
Awatar użytkownika
Ezekiel
Posty: 225
Rejestracja: 27 sty 2010, 23:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 91 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Ezekiel »

A czy jest szansa na bieżącą informację o postępie realizacji progu? :)
Arek001
Posty: 247
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:29
Lokalizacja: Oświęcim
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Arek001 »

Chciałem dołączyć do prośby kolegi @Ezekiel odnoście informacji na temat ilości osób chętnych na te dwa ostatnie grzechy. Prośba do Ignacego, aby na cotygodniowych Planszówkach TV informował jak się ma ta akcja.
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: zioombel »

Arek001 pisze: 01 kwie 2019, 01:20 Chciałem dołączyć do prośby kolegi @Ezekiel odnoście informacji na temat ilości osób chętnych na te dwa ostatnie grzechy. Prośba do Ignacego, aby na cotygodniowych Planszówkach TV informował jak się ma ta akcja.
Na ostatnich mówił, że jest 66 zamówień + kilka osób z firmy też chce więc około 70 osób - na tamtę chwilę.
bazyliszek10000
Posty: 38
Rejestracja: 27 lut 2019, 12:06
Has thanked: 58 times
Been thanked: 2 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: bazyliszek10000 »

Mam podstawkę i zastanawiałem się nad jakimiś dodatkami 2-3, może jakieś sugestie? Wstępnie myślałem nad drużyną beta i Apokalipsa. Pytanie czy ta apokalipsa to dobre rozwiązanie czy może lepiej dwa małe dodatki. Z jednej strony Apokalipsa ma fajne figurki, dodatkowe plansze i urozmaica grę dużo bardziej (tak myślę) niż małe dodatki, ale ponoć jest na tyle trudna (dla FAITH), że gracze sami zmieniają zasady i może nie jest to dobry wybór? No i pytanie jak nie Apokalipsa to jakie małe dodatki?
Chrostek84
Posty: 72
Rejestracja: 20 lip 2010, 18:28
Has thanked: 6 times
Been thanked: 25 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Chrostek84 »

https://portalgames.pl/pl/zamow-the-oth ... -chciwosc/
Przypominam o akcji prowadzonej przez Portal. Wydawnictwo zbiera zapisy na dwa ostatnie grzechy. Jeśli uzbiera się 150 osób to te dodatki zostaną wydane w wersji pl. i trafią do zadeklarowanych osób. Dodatki nie będą dostępne w sklepach tak więc, jest to jedyna szansa ich nabycia.
Do wymaganej liczby brakuje jeszcze 47 sztuk. Zachęcam niezdecydowanych do składania zamówień.
topcat4
Posty: 74
Rejestracja: 14 wrz 2018, 13:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: topcat4 »

A wiadomo czy w tych nowych dodatkach będą kości ? W opisie ich nie znalazłem, a wersji ang. normalnie 3 kości są dołączane.
Arek001
Posty: 247
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:29
Lokalizacja: Oświęcim
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Arek001 »

Jeśli kości są w en to w pl także powinny się znaleźć.
ODPOWIEDZ