The Others (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
topcat4
Posty: 74
Rejestracja: 14 wrz 2018, 13:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: topcat4 »

Lolas pisze: 24 cze 2019, 14:47 Portal wydał poprawione arkusze scenariuszy. Można je zamówić tu:
https://portalgames.pl/sklep/pl/poprawi ... 605.p.html
Chyba już się skończyły, albo jakiś błąd na stronie, bo nie mogę już zamówić :(
Awatar użytkownika
Lolas
Posty: 485
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 110 times
Been thanked: 114 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Lolas »

Myślę, że powód jest inny - gdyby się skończyły, produkt miałby status "niedostępne", a został całkowicie usunięty ze sklepiku.
Dziś wspominali, że w sprawie poprawek do The Others jest jakieś zamieszanie i dadzą znać za tydzień (słuchałem jednym uchem, więc mogłem coś źle zrozumieć). Przypuszczam, że wycofali poprawione scenariusze bo okazało się że znowu są na nich jakieś błędy :-)
Zamówiłem poprawione scenariusze w piątek, na razie status "w trakcie realizacji"
Awatar użytkownika
bly73
Posty: 115
Rejestracja: 07 lis 2017, 22:50
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Has thanked: 103 times
Been thanked: 17 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: bly73 »

Nie no, to chyba jakieś jaja :D Moje są już w pudełku :) A nawet jeszcze nie patrzyłem, czy poprawili to co było do poprawienia.
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Jareks1985 »

bly73 pisze: 01 lip 2019, 18:06 Nie no, to chyba jakieś jaja :D Moje są już w pudełku :) A nawet jeszcze nie patrzyłem, czy poprawili to co było do poprawienia.
a mógłby ktos sprawdzić, również mam swoje w pudełku, ale nie moge obecnie z marszu tego zrobić
Awatar użytkownika
korbol
Posty: 48
Rejestracja: 29 lip 2018, 20:07
Has thanked: 30 times
Been thanked: 11 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: korbol »

Jareks1985 pisze: 01 lip 2019, 20:41
bly73 pisze: 01 lip 2019, 18:06 Nie no, to chyba jakieś jaja :D Moje są już w pudełku :) A nawet jeszcze nie patrzyłem, czy poprawili to co było do poprawienia.
a mógłby ktos sprawdzić, również mam swoje w pudełku, ale nie moge obecnie z marszu tego zrobić
Cześć wszystkim (mój pierwszy post),

Prawie zostało poprawione. W scenariuszach:
- STARCIE DUSZ (BATTLEGROUND OF SOULS) w zasadach na POCZĄTEK RUNDY,
- W STRONĘ WYŁOMU (INTO THE BREACH) w zasadach na POCZĄTEK RUNDY,
- WEWNĘTRZNY MROK (THE DARKNESS WITHIN) w zasadach na ZAKOŃCZENIE RUNDY,

nadal mamy sławne płytki Miasta, zamiast dzielnic (DISTRICT).

- W STRONĘ WYŁOMU w zasadach na ZAKOŃCZENIE RUNDY: "Należy zwiększyć poziom Postępu Apokalipsy o 1. Należy zwiększyć poziom Postępu Apokalipsy o 1 jeżeli nie został odkryty przynajmniej jeden Niewinny". Wg oryginału: "Raise the Apocalypse track by one if no innocents are revealed. Raise it by one again if any number of Heroes were killed that round".

Powinno być tak samo jak w STARCIU DUSZ, tam jest dobrze.

Szkoda, że znowu muszę pauzować filmiki unboxingowe na youtubie, by spawdzić co jest nie tak...
Awatar użytkownika
Lolas
Posty: 485
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 110 times
Been thanked: 114 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Lolas »

korbol pisze: 02 lip 2019, 00:47 nadal mamy sławne płytki Miasta, zamiast dzielnic (DISTRICT).
Szkoda, że tak dobra gra dostaje dodatkowe kłody pod nogi :(
Ktoś puścił do druku stare pliki.....
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Jareks1985 »

Bosze.... Jak można?, Trzewik jak widać, przy okazji Kickstartera ambicje ma spore ale z realizacją średnio.
Czyli nadal planszetki misji są do poprawki oraz karta grzechu Nieczystości. Coś jeszcze?
Awatar użytkownika
Harwas
Posty: 230
Rejestracja: 04 lip 2016, 14:33
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Harwas »

Lolas pisze: 02 lip 2019, 01:15
korbol pisze: 02 lip 2019, 00:47 nadal mamy sławne płytki Miasta, zamiast dzielnic (DISTRICT).
Szkoda, że tak dobra gra dostaje dodatkowe kłody pod nogi :(
Ktoś puścił do druku stare pliki.....
Właśnie. Sam mam The Others po polsku jednak przez takie błędy przestałem kupować polskie wydania gier. Nie mogą dać faną plików do wglądu ze znakiem wodnym przed wysłaniem do drukarni? Coś takiego robi AR przy okazji Nemesis i LoH.
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Jareks1985 »

Harwas pisze: 02 lip 2019, 07:55 Właśnie. Sam mam The Others po polsku jednak przez takie błędy przestałem kupować polskie wydania gier. Nie mogą dać faną plików do wglądu ze znakiem wodnym przed wysłaniem do drukarni? Coś takiego robi AR przy okazji Nemesis i LoH.
Również uważam, że udostępnienie plików proofread jest dobrym rozwiązaniem. Nie wiem dlaczego wydawcy boją się pokazać nam te pliki, zdjęcia można wygenerować 72ppi i nikt by ich nie użył. a tekst z karty byłby sprawdzony. Irytują mnie błędy, jeszcze błąd interpretacji zrozumiem Polska język trudny język, ale błędy ortograficzne czy przekręcone znaczenie zdania zepsucie na obrażenie to dla mnie kuriozum.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10882
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: japanczyk »

Harwas pisze: 02 lip 2019, 07:55 Właśnie. Sam mam The Others po polsku jednak przez takie błędy przestałem kupować polskie wydania gier. Nie mogą dać faną plików do wglądu ze znakiem wodnym przed wysłaniem do drukarni? Coś takiego robi AR przy okazji Nemesis i LoH.
Jakby faną dali to nic dobrego by z tego nie wyszło ;D AR daje ludziom do proofreadu, bo wydaje społecznosciowo, a to jakby nie patrzec darmowa koretka. Niestety tradycyjne wydawnictwa tak nie dzialaja

Ale QC/proofread by im się bardzo przydał. Wtopa za wtopą, nawet na takiej drobnicy jak te poprawione planszetki.
Gdybam sobie czy kupić to The Others, ale przy takich motywach mnie to trochę zniechęca.
wugie
Posty: 15
Rejestracja: 14 mar 2018, 18:25
Has thanked: 3 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: wugie »

Pojawiła się gdzieś już jakaś informacja odnośnie płatności za dwa ostatnie grzechy?
Awatar użytkownika
Ezekiel
Posty: 226
Rejestracja: 27 sty 2010, 23:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 34 times
Been thanked: 91 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Ezekiel »

Jeszcze nie wiedzą kiedy będą ściągać kasę, zastanawiają się.
longmen76
Posty: 661
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: longmen76 »

Fajnie, że przedrukował Portal scenariusze do podstawki The Others. Tylko, że błędy są dalej. Na razie z braku czasu sprawdziłem jedną planszę - Starcie Dusz. Dalej zostało błędne stwierdzenie "płytka miasta" - oryginalnie District czyli powinna być "dzielnica".
Po weekendzie sprawdzę resztę. Jak to prawda to chyba Ignacy Trzewiczek urwie komuś głowę.
Tutaj można zobaczyć plansze angielskie na unboxingu.
https://www.youtube.com/watch?v=Yl71TWqmuXo&t=323s
Arek001
Posty: 247
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:29
Lokalizacja: Oświęcim
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Arek001 »

Jak sprawdzisz wszystkie plansze, to proszę daj znać gdzie dokładnie są błędy, abym mógł nanieś sobie poprawki. Z góry dziękuję.
Ravn
Posty: 201
Rejestracja: 23 gru 2016, 20:18
Has thanked: 9 times
Been thanked: 10 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Ravn »

Przejrzalem kilka ostatnich stron tego tematu i nie znalazlem albo przeoczylem- czy jest gdzies lista bledow znalezionych w polskiej wersji? Juz nie chodzi mi zeby miec poprawione karty/kafelki, tylko zebym mniej wiecej wiedzial czego dotycza bledy.
Awatar użytkownika
bly73
Posty: 115
Rejestracja: 07 lis 2017, 22:50
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Has thanked: 103 times
Been thanked: 17 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: bly73 »

W już "poprawionych" Planszach Misji, pomijając drobniejsze błędy w sformułowaniach i jeżeli wersja anglojęzyczna jest bez błędów mamy:

Misja Wewnętrzny Mrok -
w warunkach Zakończenia Rundy:
jest "Należy zwiększyć poziom Postępu Apokalipsy o 1, jeżeli na 4 płytkach Miasta są jakiekolwiek potwory"
powinno być "Zwiększ poziom na Torze Apokalipsy o 1, jeżeli w co najmniej 4 Dzielnicach znajdują się potwory"

jest "Należy zwiększyć Postęp Apokalipsy o jeszcze 1 poziom, jeżeli na co najmniej 4 płytkach Miasta znajdują się żetony Zepsucia"
powinno być "Zwiększ poziom na Torze Apokalipsy o jeszcze 1, jeżeli w co najmniej 4 Dzielnicach znajdują się żetony Zepsucia"

w zadaniu 3B.Zniszczcie Awatara:
jest "Pokonajcie Awatara oraz usuńcie co najmniej 1 żeton Zepsucia w jednej Rundzie "
wg mnie ewidentniej byłoby jak w oryginale "Pokonajcie Awatara i usuńcie co najmniej 1 żeton Zespucia w tej samej Rundzie "

Mroczna Przeszłość Bohaterów:
jest "Jeżeli Bohater kończy swoją Turę posiadając maksymalny poziom Postępu Zepsucia, odkrywa on swoją Kartę Mrocznej Przeszłości i wprowadza efekt na niej opisany "
wg mnie ewidentniej byłoby jak w oryginale "Jeżeli Bohater kończy swoją Turę osiągając maksymalny poziom na Torze Zepsucia, odkrywa on swoją Kartę Mrocznej Przeszłości i natychmiast wprowadza efekt na niej opisany "

Misja Starcie Dusz -
w warunkach Początku Rundy:
jest "Grzech musi (jeżeli to możliwe) umieścić poniższe żetony zakryte na Planszy, każdy z nich na innej płytce Miasta "
powinno być "Grzech umieszcza na Planszy poniższe zakryte żetony, lokując każdy z nich w innej Dzielnicy (jeżeli jest taka możliwość) "

Błąd jest też na odwrocie w schemacie układu płytek dla Mapy B ( błędnie dodano płytkę S05 ). Na szczęście sam układ jest już przedstawiony poprawnie.

Misja Heaven W Płomieniach -
w zadaniu 1.Potworne Zagrożenie:
jest "Zniszczcie # potwory jakiegokolwiek typu w trakcie 1 Rundy "
wg mnie ewidentniej byłoby jak w oryginale "Zniszczcie # potworów jakiegokolwiek typu w tej samej Rundzie "

Misja Bestie, Którymi Się Stajemy -
w warunkach Zakończenia Rundy:
jest " Należy zwiększyć poziom Postępu Apokalipsy o 1 "
powinno być " Zwiększ poziom na Torze Apokalipsy o 1, jeżeli Manipulator jest na Planszy "

jest "Należy zwiększyć poziom Postępu Apokalipsy o 1 jeżeli Manipulator jest na Planszy "
powinno być "Zwiększ poziom na Torze Apokalipsy o jeszcze 1, jeżeli Awatar jest na Planszy "

Misja W Stronę Wyłomu -
w warunkach Początku Rundy:
jest "Grzech musi (jeżeli to możliwe) umieścić poniższe żetony zakryte na Planszy, każdy z nich na innej płytce Miasta "
powinno być "Grzech umieszcza na Planszy poniższe zakryte żetony, lokując każdy z nich w innej Dzielnicy (jeżeli jest taka możliwość) "

w warunkach Zakończenia Rundy:
jest " Należy zwiększyć poziom Postępu Apokalipsy o 1 "
powinno być " Zwiększ poziom na Torze Apokalipsy o 1, jeżeli nie został odkryty przynajmniej jeden Niewinny "

jest " Należy zwiększyć poziom Postępu Apokalipsy o 1 jeżeli nie został odkryty przynajmniej jeden Niewinny "
powinno być " Zwiększ poziom na Torze Apokalipsy o jeszcze 1, jeżeli któryś z Bohaterów zginął podczas tej Rundy "

w zadaniu 1A.Zniszczcie Garnizon:
jest " Pokonajcie # potwory w jednej Rundzie, Akolici nie są uwzględniani do Postępu Misji "
wg mnie ewidentniej byłoby jak w oryginale " Zniszczcie # potworów nie będących Akolitami w tej samej Rundzie "

w zadaniu 1B.Przebijcie Się Przez Ogień:
jest " Usuńcie # żetonów Ognia w 1 rundzie "
wg mnie ewidentniej byłoby jak w oryginale " Usuńcie # żetonów Ognia w tej samej Rundzie "

Misja Ostateczne Starcie Z Hell Clubem -
w zadaniu 2A.Nasze Ostateczne Wybawienie:
jest " Jeżeli w grze nie pozostał żaden żeton Niewinnego, Grzech umieszcza nowy żeton Niewinnego oddalony o 2 Pola od dowolnego Bohatera "
wg mnie ewidentniej byłoby jak w oryginale: " Jeżeli w grze nie pozostał żaden żeton Niewinnego, Grzech umieszcza nowy żeton Niewinnego w odległości do 2 Pól od dowolnego Bohatera "

Błąd jest też na odwrocie w oznaczeniu na układzie płytek dla Mapy B. Zostawiono angielskie oznaczenie dla Manipulatora CT zamiast polskiego M
Ostatnio zmieniony 06 lip 2019, 22:04 przez bly73, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2819
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 840 times
Been thanked: 363 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Gromb »

Dobrze by było, jakby ktoś z Portalu zerknął na twoją analizę. Kawał solidnego podsumowania. Dziękuję!
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Kurczu
Posty: 373
Rejestracja: 16 mar 2010, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 349 times
Been thanked: 83 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Kurczu »

Gromb pisze: 06 lip 2019, 17:05 Dobrze by było, jakby ktoś z Portalu zerknął na twoją analizę. Kawał solidnego podsumowania. Dziękuję!
Może lepiej nie :D
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Jareks1985 »

Kurczu pisze: 06 lip 2019, 19:19
Gromb pisze: 06 lip 2019, 17:05 Dobrze by było, jakby ktoś z Portalu zerknął na twoją analizę. Kawał solidnego podsumowania. Dziękuję!
Może lepiej nie :D
Wole dostac poprawione plansze scenariuszy, niz sobie drukować :)
longmen76
Posty: 661
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: longmen76 »

Ma być ponowny przedruk i udostępnienie w sklepiku - źródło LIVE na YT z poniedziałku 8 lipca - minuta 27.45
Ciekawe czy wyślą na własny koszt do tych co już zamówili raz :).
Awatar użytkownika
bly73
Posty: 115
Rejestracja: 07 lis 2017, 22:50
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Has thanked: 103 times
Been thanked: 17 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: bly73 »

To jak już sprawę tych plansz mamy załatwioną, to ja mam pytanie o resztę. Ma ktoś wiedzę, czy całą grę na polski tłumaczyła jedna i ta sama osoba i czy można być pewnym jakości tłumaczenia instrukcji czy kart na ten przykład? Jest gdzieś w necie możliwość podejrzenia oryginałów w języku angielskim w celu porównania?
Thanes
Posty: 74
Rejestracja: 28 gru 2016, 20:19
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Thanes »

Jak to jest z tą płatnością? Jak była akcja, to pisali: zapisujcie się, dane i płatności to potem powiemy co i jak, teraz chcemy wiedzieć ile chętnych. A tu nagle dowiaduję się przypadkiem, że jest termin płatności i nr konta- zero info na maila z zamówienia. To jak to panie władzo tak ma być?
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2819
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 840 times
Been thanked: 363 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Gromb »

Ano jest troszeczkę inaczej, skoro zadałeś sobie trud, wsparłeś dodatki, pewnie śledzisz również komunikaty, A tak wygląda jeden z nich dotyczący the others:

Spoiler:
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Ravn
Posty: 201
Rejestracja: 23 gru 2016, 20:18
Has thanked: 9 times
Been thanked: 10 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Ravn »

A jak w ogole sie dostac na strone z tym powiadomieniem? Bo wszedlem w swoje zamowienie ale nie moge tego znalezc.

edit

A juz wiem, na fejsbuczku bylo ogloszenie i link do stronki ktorej inaczej nie idzie znalezc. Czy Portal jest powazny? Moze laskawie by maila wyslali i poinformowali ludzi? Zamawialem w marcu a jest lipiec i nie mam checi ani obowiazku sie logowac na ich strone i sledzic FB.
Niepowazne zachowanie. No chyba ze strasznie chcą tego NIE wydac, dlatego cichaczem dali ogloszenie a za pare dni bedzie komunikat ze z tych 150 zamowien prawie nikt nie wplacil. No trudno zeby wplacili, skoro nie wiedzieli ze trzeba. Zenada.
kamil018
Posty: 201
Rejestracja: 22 lis 2015, 10:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: kamil018 »

też bym ominął wpłatę, po zapytaniu portalu o moje zamówienie bo kupiłem bez zakładania konta.
Od tamtej pory nic zero informacji, a tutaj już pieniądze zbierają...

Oferta przedsprzedaży zniknęła ze sklepu.. jaką kwotę mam wpłacić? :/
niby 239,9 ale doliczać coś za przesyłkę czy nie?
ODPOWIEDZ