The Others (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Dexterus
Posty: 369
Rejestracja: 26 paź 2014, 20:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Dexterus »

lynwith pisze:W kwestii ogrania martwi mnie tylko jedna rzecz, a mianowicie mała ilość kart apokalisy... Bo jak dobrze mniemam łączna ich ilość to 21 + 3 dodatkowe z The Mayor.. Aczkolwiek biorąc pod uwagę 3 rodzaje scenariuszy to wychodzi około 8 kart na jeden rodzaj... Trochę taki niedosyt się wydaje, choć zależy jak mocno są zróżnicowane i ile ich może wejść podczas jednej rozgrywki xD
Jak przypatrzysz się na Apocalypse track, widać iż maksymalnie w jednej grze mogą wejść trzy. Czyli aż tak szybko na pamięć nie da się ich chyba nauczyć ^^

Bardziej mnie ciekawi, jak wygląda podział Hell Clubu pomiędzy te trzy talie. Bo nie do końca chce mi się wierzyć, by cała wredna piątka powtarzała się w każdej talii - to by znaczyło, że tylko dwie karty pomiędzy taliami jakoś istotnie się różnią. Chyba że Klubowiczom zmieniają się specjalne zdolności...

Tak naprawdę jedyne czego mi tak mocnomocno brak w kwestii urozmaicenia to lepsze rozegranie kart Zepsucia. Jakoś tak bardzo do szczęścia mi brakuje, aby każda postać miała swoją własną minitalię, odpowiadającą jej fluffowi. Wiem że to nierealne, bo wymagałoby sporego nakładu prac (grafika, DeTePa, scenarzysty) dla czegoś, co jest całkowicie poboczną funkcją... ale jakoś szkoda tej niewykorzystanej opcji dla smaczku, bo stała siódemka kart to jednak nie to.

--------------

P.S. A tak na marginesie, to lubię wpadać do tego wątku, bo utwierdza mnie w przekonaniu, że jednak nie jest ze mną coś nie halo, iż jestem skory wydębić taką sumę na grę ^^' (pamiętam jak jeszcze półtora roku temu żyłem w głębokim szoku, jak można wydać pół tysia na Conana; teraz sam chcę wydać dwa razy tyle :D)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4038
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: AkitaInu »

Polecam pooglądać następny stretch goal :)
Awatar użytkownika
linkap98
Posty: 45
Rejestracja: 12 sty 2014, 19:41

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: linkap98 »

AkitaInu pisze:Polecam pooglądać następny stretch goal :)
Nic nie mów! Jest rewelacyjny! I chłopak wygląda jak Pride z Fullmetal Alchemist <3
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4038
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: AkitaInu »

linkap98 pisze:
AkitaInu pisze:Polecam pooglądać następny stretch goal :)
Nic nie mów! Jest rewelacyjny! I chłopak wygląda jak Pride z Fullmetal Alchemist <3
Jest naprawde mega :)
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: lynwith »

Dexterus pisze:Jak przypatrzysz się na Apocalypse track, widać iż maksymalnie w jednej grze mogą wejść trzy. Czyli aż tak szybko na pamięć nie da się ich chyba nauczyć ^^
Akurat pisząc tego posta byłem w pracy, więc miałem średnią możliwość przypatrzenia się Apocalypse Track :P xD No ale skoro tak to może faktycznie nie będzie tak źle ;)
Dexterus pisze:Bardziej mnie ciekawi, jak wygląda podział Hell Clubu pomiędzy te trzy talie. Bo nie do końca chce mi się wierzyć, by cała wredna piątka powtarzała się w każdej talii - to by znaczyło, że tylko dwie karty pomiędzy taliami jakoś istotnie się różnią. Chyba że Klubowiczom zmieniają się specjalne zdolności...
Natomiast dwie pozostałe karty różniące się pomiędzy talia to dokładanie dodatkowych żetonów :P
No, a na poważnie to też mam nadzieje, na podział Hell Clubu na poszczególne talie... Aczkolwiek zobaczymy, jak będzie ^^
linkap98 pisze:Nic nie mów! Jest rewelacyjny! I chłopak wygląda jak Pride z Fullmetal Alchemist <3
Może to jakaś fotrma zboczenia, ale mi ta postać przypomina postapokaliptycznego Brana ( z GoT ) na robakowamy Hodorze xDDD
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: bubu »

Moje pierwsze skojarzenia to "Niekończąca się historia". Ale postapokaliptyczny Bran na robakowatym Hodorze też daje radę : )
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Wassago »

Czy ktoś z okolic Gliwic ma może Early Bird? Jeżeli tak to czy jak będzie Pledge Manager to mógłbym się ewentualnie dołączyć? Jeżeli tak to poproszę PW ;)
bartsamel
Posty: 24
Rejestracja: 20 lut 2015, 17:47

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: bartsamel »

A może ktoś z Krakowa ma Early Birda i jeszcze miejsce w pledge managerze? ;)
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Wassago »

bartsamel pisze:A może ktoś z Krakowa ma Early Birda i jeszcze miejsce w pledge managerze? ;)
PW
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: bubu »

No proszę. Ostatnim SG okazały się extra kafle planszy.
Tadaa!
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: pan_satyros »

Pudełko jako osobny SG - jeszcze chwila, a instrukcję będzie trzeba odblokowywać 10k$ :P
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4038
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: AkitaInu »

Dodatkowe pudełko ;)

_____________________________
Wysłane z telefonu, przepraszam za błędy ;)
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: bubu »

Z jednej strony wszystkie SG będą elegancko zapakowane (dwa duże pudła i pięć małych) a z drugiej ja to i tak popakuję w woreczki strunowe i wrzucę do głównego pudła.
Jak na wielki finał to tak sobie.
Chyba, że będzie coś jeszcze.
magneticzero
Posty: 411
Rejestracja: 31 gru 2011, 19:04
Lokalizacja: Rybnik

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: magneticzero »

Napisali final streach goal więc chyba nie :( troche jestem zawiedziiony.
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: lynwith »

Może nie spodziewali się, że tyle uda się zebrać :P Choć grafika na pudełko fajna... Może jako wielki finał coś jeszcze do tego pudła dorzucą xD ( marzenia... )

Szkoda... Spodziewałem się jeszcze jakiś fajnych kobiecych postaci... xD
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: bubu »

Myślę, że kwota to jedno ale liczbę SG mają rozplanowaną wcześniej.
Dlatego nie podają ich od razu za dużo, żeby mogli dostosowywać progi do toku kampanii.
Ale w porównaniu z Fenrirem czy Szczurabominacją, pudełko + kafle na koniec wyglądają słabo.

Edit:
A jednak będzie coś jeszcze- nowy bohater : )
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: lynwith »

bubu pisze:A jednak będzie coś jeszcze- nowy bohater : )

Ale nawet nowy bohater ma się nijak do Szczurzejabnominacji :P

Teraz tylko trzeba czekać aż przyślą PM, a później grę... Choć zagrałoby się już xD :P
Awatar użytkownika
linkap98
Posty: 45
Rejestracja: 12 sty 2014, 19:41

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: linkap98 »

lynwith pisze:Ale nawet nowy bohater ma się nijak do Szczurzejabnominacji :P
Myślę, że nie spodziewali się aż takiego sukcesu i myśleli, że skończą na Nicholasie. I wtedy byłoby to wielkie BUM! Sam Thiago przyznał, że ten ostatni bohater był praktycznie tworzony na kolanie przez noc.
lynwith pisze:Teraz tylko trzeba czekać aż przyślą PM, a później grę... Choć zagrałoby się już xD :P
Weź nic nie mów, ja już bym chciała grać :D
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: BartP »

A ja myślę, że to jest wszystko opracowane od początku, tylko tak się zgrywają. Gdyby kampania osiągnęła 3 miliony, to byłyby te same stretche, tylko kolejne progi byłyby dwa razy dalej.
Awatar użytkownika
linkap98
Posty: 45
Rejestracja: 12 sty 2014, 19:41

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: linkap98 »

BartP pisze:A ja myślę, że to jest wszystko opracowane od początku, tylko tak się zgrywają. Gdyby kampania osiągnęła 3 miliony, to byłyby te same stretche, tylko kolejne progi byłyby dwa razy dalej.
Jeżeli porównamy z innymi ich projektami KS (poza Zombicide), żaden nie odniósł takiego sukcesu: Rum & Bones skończył na $739.513, Blood Rage na $905.607, B-Sieged na $567.350, SMOG $101.351, XenoShyft na $242,832, nawet Arcadia Quest skończyła na $774,222. Żaden z ich projektów poza Zombicide - i to też od drugiego sezonu w górę - nie przekroczyły $1mln. Więc ja tam im wierzę :)
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Iesthir »

linkap98 pisze:
BartP pisze:A ja myślę, że to jest wszystko opracowane od początku, tylko tak się zgrywają. Gdyby kampania osiągnęła 3 miliony, to byłyby te same stretche, tylko kolejne progi byłyby dwa razy dalej.
Jeżeli porównamy z innymi ich projektami KS (poza Zombicide), żaden nie odniósł takiego sukcesu: Rum & Bones skończył na $739.513, Blood Rage na $905.607, B-Sieged na $567.350, SMOG $101.351, XenoShyft na $242,832, nawet Arcadia Quest skończyła na $774,222. Żaden z ich projektów poza Zombicide - i to też od drugiego sezonu w górę - nie przekroczyły $1mln. Więc ja tam im wierzę :)
To nie do końca tak działa :)

Owszem, kampania była ich pewnie największym sukcesem (nie sprawdzałem, wieżę na słowo :) ), ale na pewno mieli ją opracowaną od początku do końca w kilku wariantach. Wystarczy spojrzeć na SG, a właściwie ich formę. Zauważ, że odblokowane SG bardzo ładnie składają się w kolejne pudełka. Wszystko oprócz ostatniego ładnie się pakuje w kolejne dodatki analogiczne do tych, które były dodane jako add-ony. Przypadek? Nie sądzę :)

Raczej myślę, że gdyby kampania miała większe tępo, część add-onów została by rozbita na kolejne SG (bardzo częsta praktyka CMON). Nie jestem tylko pewien ostatniego bohatera. Z jednej strony nie da się tak z dnia na dzień wyciągnąć grafiki, backstory i figurki, dodatkowo ładnie pasował by do kolejnej serii SG (Sons of Ragnarok 2 czy coś w tym stylu), z drugiej, faktycznie pokazany został na razie Master Sculpt. Więc może, może akurat tutaj wszystko poszło spontanicznie (chociaż wątpię, żeby było to "overnight" ;) )
Awatar użytkownika
linkap98
Posty: 45
Rejestracja: 12 sty 2014, 19:41

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: linkap98 »

Iesthir pisze: To nie do końca tak działa :)

Owszem, kampania była ich pewnie największym sukcesem (nie sprawdzałem, wieżę na słowo :) ), ale na pewno mieli ją opracowaną od początku do końca w kilku wariantach. Wystarczy spojrzeć na SG, a właściwie ich formę. Zauważ, że odblokowane SG bardzo ładnie składają się w kolejne pudełka. Wszystko oprócz ostatniego ładnie się pakuje w kolejne dodatki analogiczne do tych, które były dodane jako add-ony. Przypadek? Nie sądzę :)

Raczej myślę, że gdyby kampania miała większe tępo, część add-onów została by rozbita na kolejne SG (bardzo częsta praktyka CMON). Nie jestem tylko pewien ostatniego bohatera. Z jednej strony nie da się tak z dnia na dzień wyciągnąć grafiki, backstory i figurki, dodatkowo ładnie pasował by do kolejnej serii SG (Sons of Ragnarok 2 czy coś w tym stylu), z drugiej, faktycznie pokazany został na razie Master Sculpt. Więc może, może akurat tutaj wszystko poszło spontanicznie (chociaż wątpię, żeby było to "overnight" ;) )
Ależ ja właśnie cały czas mówię o ostatnim bohaterze. Reszta SG to zdaję sobie sprawę, że była planowana od początku do końca. Zwłaszcza pudła Omega i Beta były planowane. Nie da się tego wymyślić od tak w pięć minut zwłaszcza, że trzeba jeszcze ich przetestować. Do tego głupotą by było z ich strony nie mieć zapasowych "SG" przygotowanych za wczasu. CMoN wie jak prowadzić kampanię i planuje takie rzeczy. I o tym wiem, nie jest to moja pierwsza ich kampania, a do tego tą śledziłam od dnia 0 (i wcześniej ;)).

Przy czym wierzę, że ostatni bohater raczej nie był planowany i robili go na przysłowiowym kolanie, może faktycznie nie przez jedną noc, ale nie sądzę, żeby był mocno planowany. Biorąc pod uwagę zaplecze artystów jakich mają, grafika mogła sobie leżeć gdzieś u kogoś i po prostu zostać wykorzystana. Mógł być planowany do pudła Sons of Ragnarok (ma znaczek na swojej biografii), ale zostać ostatecznie odrzucony na poczet innej grafiki.
Awatar użytkownika
wilczur
Posty: 282
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:08
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: wilczur »

-563,72 PLN

aua MBank
Mój Bloog
Moja kolekcja
Pozdrawiam
Wilczur
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Iesthir »

wilczur pisze:-563,72 PLN

aua MBank
Jaki pledge? 150USD?

Mi za moje 145USD Inteligo policzyło 543PLN
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: lynwith »

linkap98 pisze:Przy czym wierzę, że ostatni bohater raczej nie był planowany i robili go na przysłowiowym kolanie, może faktycznie nie przez jedną noc, ale nie sądzę, żeby był mocno planowany. Biorąc pod uwagę zaplecze artystów jakich mają, grafika mogła sobie leżeć gdzieś u kogoś i po prostu zostać wykorzystana. Mógł być planowany do pudła Sons of Ragnarok (ma znaczek na swojej biografii), ale zostać ostatecznie odrzucony na poczet innej grafiki.
Patrząc na wygląd Thor'a dziwie się, że został odrzucony. xD Zapewne linkap98 ma rację i grafika sama w sobie leżała, gdzieś u kogoś jako niewykorzystana czy odrzut do większęgo przetestowania... Stworzenie biografii to faktycznie mogła być praca na kolanie, a umiejętność sprawdzona wcześniej i tyle :)
linkap98 pisze:
lynwith pisze: Teraz tylko trzeba czekać aż przyślą PM, a później grę... Choć zagrałoby się już xD :P
Weź nic nie mów, ja już bym chciała grać :D
Hmmm jako agent F.A.I.T.H czy jeden z Grzechów :P ?
ODPOWIEDZ