The Others (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: olsszak »

Lopezzo pisze:Kolejna rozgrywka za nami , na razie 1 przegrana grzechu i 3 wygrane . Podczas ostatniej rozgrywki zakończyło sie kłótnią z powodu niejasnych reguł . Misja Haven w płomieniach . Punkt 4 - zniszczcie awatara i manipulatora . Druzyna sie upierała ze trzeba ich zniszczyć "tylko raz" i ze jak tylko awatar zginie w jednej rundzie i przywołam go na nowo to juz go nie muszą zabijać bo przeciez go zabili w poprzedniej rundzie i teraz do wygranej potrzebują tylko zabicia manipulatora . Z drugiej strony nigdzie nie jest jasno napisane ze trzeba ich zabic w jednej rundzie . Ktoś podejmie sie pomocy w tym temacie ?
Po raz kolejny przypomnę ze watpliwosci co do zasad rozstrzyga odpowiedni dział :)

Odpowiadając mimo tego na pytanie to w scenariuszu "Haven in flames" misja 4 "Destroy the avatar" jest wyraźnie napisane, ze musisz zniszczyć oba potwory i nie ma odniesienia do zrobienia tego w jednej rundzie.

I tu wlasnie przydaje się znacznik postępu misji, o ktory pytał kolega wyzej.

Dodam, że jak pytasz o konkretne kwestie to warto albo dodac zdjęcie karty scenariusza albo napisac treść danego zadania, co by nie trzeba bylo szperać po pudle z grą ;)

Jesli jest w scenariuszu oczekiwanie, aby odbyło się coś w jednej rundzie to będzie to napisane vide "The Darkness within" i zadanie 3B.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: elayeth »

olsszak pisze:
Dodam, że jak pytasz o konkretne kwestie to warto albo dodac zdjęcie karty scenariusza albo napisac treść danego zadania, co by nie trzeba bylo szperać po pudle z grą ;)

Jesli jest w scenariuszu oczekiwanie, aby odbyło się coś w jednej rundzie to będzie to napisane vide "The Darkness within" i zadanie 3B.
Warto też sprawdzić w wersji angielskiej, bo Portal wali błędy w tłumaczeniu... vide "The Darkness within" i zadanie 3A ;)
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: olsszak »

Na temat tłumaczeń portalu, a właściwie ich niskiej jakości już pisałem ;) Dlatego wolę gry w języku angielskim, nie ma problemów z błędami w tłumaczeniu ;) Z tego powodu żałuje, ze poszedłem w Wlacce Pierścieni LCG wersja pl, ale wtedy byłem jeszcze świeżo po powrocie do hobby.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 23 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Portal Games »

Jedyne co mogę powiedzieć. To przepraszam, za to że błędy przedostały się do scenariuszy. Już dokładnie sprawdzamy temat. Jeśli błąd występuje tylko i wyłącznie na scenariuszu, to postaramy się go jak najszybciej dodrukować i rozesłać po wszystkich osobach.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Jacek_PL »

Mały off-top
olsszak pisze: Dlatego wolę gry w języku angielskim, nie ma problemów z błędami w tłumaczeniu ;)
Powinieneś napisać "Dlatego wolę gry w oryginale", bo jest sporo gier po angielsku z błędami w tłumaczeniu (jakoś tak się złożyło, że akurat te co spotkałem to były tłumaczenia z francuskiego). :D
Awatar użytkownika
Usul
Posty: 306
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:31
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Usul »

A czy wiadomo już czy będą spolszczone inne dodatki ? Właśnie dostałem others + beta i 2 grzechy i chciałbym wiedzieć czy czekać czy ewentualną resztę brać z po eng.
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 23 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Portal Games »

Usul pisze:A czy wiadomo już czy będą spolszczone inne dodatki ? Właśnie dostałem others + beta i 2 grzechy i chciałbym wiedzieć czy czekać czy ewentualną resztę brać z po eng.
Gra przyjęła się bardzo dobrze na polskim rynku. Tak więc wydanie nowych grzechów jest bardzo prawdopodobne
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5164
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 866 times
Kontakt:

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: raj »

Czemu tak wszyscy rzucają się na dodatki?
Bez nich też można fajnie grać. A problem kostek załatwią zwykłe cztery k6 do zliczania trafień i zepsucia.
Owszem, "to nie to samo" ale działa i jest o niebo tańsze. :)
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Nesmeer

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Nesmeer »

Moze dlatego, ze ktos chce miec komplet grzechow, ot chociazby ze wzgledow kolekcjonerskich.
Moze ze wzgledu na roznice w odczuciach co do grywalnosci danym grzechem. Moze przez to, ze komus brakuje figurek do malowania. Moze dlatego, ze gra tekturowymi substytutami, p&p, czy innymi elementami nie kazdego bawi tak jak powinna i sprawia przyjemnosc. Moze przez poczucie potrzeby wydania hajsiwa. Moze przez wsparcie polskiego wydawcy w celu otrzymania kolejnych polskich edycji. Moze by inni mogli zadawac takie pytania na forum. Kto to wie...

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5164
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 866 times
Kontakt:

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: raj »

Wszystko ładnie, ale to nie tłumaczy dominującej postawy "musisz natychmiast kupić dodatki" którą straszy się nowych. :)
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Malibu
Posty: 264
Rejestracja: 15 wrz 2016, 07:46
Has thanked: 53 times
Been thanked: 42 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Malibu »

Sama podstawka na początek wystarczy czy lepiej wziąć z Drużyną Beta?

Czy brać wszystko?
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: schizofretka »

Bierz samą postawkę, jak pograsz to sam dojdziesz do wniosku, co i cz w ogóle chcesz. Nie dajmy się zwariować... No chyba, że masz możliwość dorwania pakietu KS w dobrej cenie, wtedy warto się zastanowić.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5164
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 866 times
Kontakt:

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: raj »

Zdecydowanie możesz zacząć od samej podstawki.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: karawanken »

Mam samą podstawkę i spokojnie wystarcza.
Awatar użytkownika
Malibu
Posty: 264
Rejestracja: 15 wrz 2016, 07:46
Has thanked: 53 times
Been thanked: 42 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Malibu »

W sumie racja, nie ma co być nadgorliwym. Kupie samą podstawkę i gdzies dokupię kości a później jak się spodoba to dodatki ;).

Dzięki! :)
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: schizofretka »

Nie wiem ile kosztują kości, ale na pewno srogo - ja bym nie kupował ;) Znaczy jeśli retailowe dodatki mają również ekstra kości, to zrobią się zbędne. Nie ma tu takiego dramatu jak w X-Wing - a tam też rozwiązaniem był drugi core set, a nie dodatkowe kości, przez kilka rozgrywek jakoś się przemęczysz okazjonalnymi przerzutami.

No chyba, że jesteś fanatykiem kości i lubisz jak ich góra leży na stole, gdzie okiem nie sięgnąć, tam kości... Ja w Chaosie mam chyba z 50, trochę ze względu na 'wybuchające' 6-ki, trochę by kolorystycznie pasowały do bogów, trochę dla klimatu. Ale tam były zwykłe k6 po kilkadziesiąt groszy sztuka,
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Swawolny_Pionek
Posty: 286
Rejestracja: 29 cze 2016, 10:43
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 8 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Swawolny_Pionek »

schizofretka pisze:. Nie ma tu takiego dramatu jak w X-Wing - a tam też rozwiązaniem był drugi core set, a nie dodatkowe kości, przez kilka rozgrywek jakoś się przemęczysz okazjonalnymi przerzutami.
W podstawce masz 7 dla FAITH i 6 dla Grzechu.

Avatar + 2 x Abomination + akolita lub kontroler + pentagramy (każdy dodatkowa kość). Jeśli masz w misji wykończenie Avatara, to pod koniec Grzech będzie się już raczej bunkrował. To już wychodzi: 7 + 6 + 2 lub 4 + 1-3 kości. Oczywiście na kości masz jeszcze symbol przerzutu i kolejne wchodzą do puli. Z czego działa to tak, że na przerzucie wybierasz co chcesz, a oprócz tego rzucasz kolejną kością.

Poszukaj na niemieckim ebayu, do grzechu można kupić całkiem tanio. Do bohaterów weź chociaż Betę.

Jeśli chodzi o FAITH: upgrady, przerzuty, dodatkowe kości za grupowanie w finałowej walce, mocno zaawansowane zepsucie. Generalnie w misjach czerwonych - terror, to u nas w grupie zwykle były rzuty około 9-12 kości FAITH na 15 w górę SIN.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5164
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 866 times
Kontakt:

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: raj »

Swawolny_Pionek pisze:W podstawce masz 7 dla FAITH i 6 dla Grzechu.
7 + 7
Swawolny_Pionek pisze:Poszukaj na niemieckim ebayu, do grzechu można kupić całkiem tanio. Do bohaterów weź chociaż Betę.
Rzuć linkiem bo ja na ablam w nazistowskim.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Swawolny_Pionek
Posty: 286
Rejestracja: 29 cze 2016, 10:43
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 8 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Swawolny_Pionek »

raj pisze:7 + 7
W KS było 6+7. Rzuć okiem na pledge'a. Jestem upierdliwy, ale nie na tyle by chciało mi się teraz liczyć z pułki. :lol:
raj pisze:Rzuć linkiem bo ja na ablam w nazistowskim.
Też nie, wystarczy dać na Europę w zakresie wyszukiwania na ebay.pl

Dla leniwców przykłady:
http://www.ebay.pl/itm/The-Others-Dice- ... SwImRYlJG3
http://www.ebay.pl/itm/The-Others-Dice- ... SwNnRYlJ0f
http://www.ebay.pl/itm/The-Others-Dice- ... SwopRYlJki
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5164
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 866 times
Kontakt:

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: raj »

z przesyłką ponad 40 zeta na 3 kostki...
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Swawolny_Pionek
Posty: 286
Rejestracja: 29 cze 2016, 10:43
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 8 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Swawolny_Pionek »

raj pisze:z przesyłką ponad 40 zeta na 3 kostki...
Dokładnie.

BTW: Niedługo rusza normalna sprzedaż retailów dodatków w UK czy GER sklepy pewnie wrzucą znaczniki i inne pierdoły jak kostki. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Malibu
Posty: 264
Rejestracja: 15 wrz 2016, 07:46
Has thanked: 53 times
Been thanked: 42 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Malibu »

Swawolny_Pionek pisze: BTW: Niedługo rusza normalna sprzedaż retailów dodatków w UK czy GER sklepy pewnie wrzucą znaczniki i inne pierdoły jak kostki. :mrgreen:
Nice może i u mnie we Francji też wrzucą do sklepów kości. A wiadomo dokładnie kiedy?
Awatar użytkownika
Swawolny_Pionek
Posty: 286
Rejestracja: 29 cze 2016, 10:43
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 8 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Swawolny_Pionek »

Malibu pisze:Nice może i u mnie we Francji też wrzucą do sklepów kości. A wiadomo dokładnie kiedy?
Nic nie wiem, musisz rzucić okiem na sklepy we Francji. Brytole mają odpalone tu i ówdzie preordery. Dwaj sprzedawcy z niemieckiego eBay'a, z którymi pisałem też twierdzili, że dopiero będzie wydanie reszty. Zakładam, że przy okazji część sklepów pościąga tokeny, itp. :roll:
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: olsszak »

Swawolny_Pionek pisze:
Malibu pisze:Nice może i u mnie we Francji też wrzucą do sklepów kości. A wiadomo dokładnie kiedy?
Nic nie wiem, musisz rzucić okiem na sklepy we Francji. Brytole mają odpalone tu i ówdzie preordery. Dwaj sprzedawcy z niemieckiego eBay'a, z którymi pisałem też twierdzili, że dopiero będzie wydanie reszty. Zakładam, że przy okazji część sklepów pościąga tokeny, itp. :roll:
Ja moge sprzedac paczke kosci komus z odbiorem w Warszawie. Majac wszystkie dodatki, nie potrzebuje jednak tej dodatkowej paczki.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
maniekmal
Posty: 58
Rejestracja: 06 kwie 2017, 22:05
Been thanked: 14 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: maniekmal »

można kupić kości zielone i niebieskie po 1,4zł w necie, do tego druk na folii i je okleić. 42zł i macie dodatkowo po 15 kości dla obu stron. Dodatki mam zamiar kupować ale nie wszystkie na raz więc takie doraźne rozwiązanie działa całkiem spoko.
ODPOWIEDZ