The Others (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: bubu »

Mnie do The Others przekonuje tryb 1 vs reszta.
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Wallenstein »

Ktoś już się przegryzł przez rozgrywkę (wideo) i może powiedzieć, czy mapka budowana jest z losowych kafli czy każdy scenariusz to konkretne ustawienie?
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
linkap98
Posty: 45
Rejestracja: 12 sty 2014, 19:41

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: linkap98 »

Każdy scenariusz ma sugerowane mapy - będzie ich kilka :) W momencie kiedy dodawane są nowe kafle, mają tworzyć też nowe sugerowane mapy.
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Iesthir »

magneticzero pisze:Nowy płatny add on, wygląda świetnie i dodaje wszystkiego więcej ale nic specjalnie nowego mechanicznie więc chyba jednak sie nie skusze a wy?

Bohaterowie z dodatku wyglądają mega lepiej niż ci ze sg :(
Jeśli się zdecyduję na grę, to ten add-on biorę na pewno. Za 30$ się opłaca (zwłaszcza, że CMON potrafi sobie życzyć dużo więcej za dużo mniej), a w retailu będzie za pewne drożej.

Co do tego, że nie ma nic nowego mechanicznie - niby tak, ale są nowe kafle, każdy kafel ma jakąś zdolność więc też jakoś urozmaica grę. Podobnie z kartami upgradeów. Fajnie by było, gdyby były też nowe scenariusze, ale tego z opisu dodatku nie wyczytałem, a nie śledzę kampanii na bieżąco i nie wiem, czy ktoś się o to pytał i jaka jest odpowiedź.
Awatar użytkownika
linkap98
Posty: 45
Rejestracja: 12 sty 2014, 19:41

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: linkap98 »

Dodatek się opłaca napewno, jest rewelacyjny i ma praktycznie wszystko poza Grzechami- karty upgrade, kości, bohaterów, nowe kafle, i nowych Acolytów.

Gra ma sporo nowych elementów - zaczynając od tego, że gracz Grzechu nie ma swojej tury po każdym graczu tylko tokeny reakcji i dopiero zużywając je może coś zrobić, więc musi podjąć odpowiednią decyzję w odpowiedniej chwili, żeby nie zmarnować swojej szansy. Każdy gracz po stronie FAITH ma dwie tury w rundzie.
Do tego dochodzi element korupcji graczy, zwiększasz swój poziom korupcji, stajesz się silniejszy pod względem walki itp. jednak im więcej korupcji tym gorzej dla Ciebie bo w pewnym momencie możesz zginąć. Kiedy nie możesz zwiększyć swojego poziomu korupcji, tracisz życie.
Do tego dochodzi modulowana mapa - jest wiele ustawień dla każdego scenariusza i każda mapa zmienia rozgrywkę w znaczący sposób.

Na chwilę obecną CMON nie planuje nowych scenariuszy - może zmienią zdanie na koniec kampanii, ale póki co twierdzą, że raczej nie będzie nowych misji. Jest ich już 7 z założenia, do tego każdy może być rozgrywany z innym Grzechem, do tego dochodzą acolyci, którzy też częściowo zmieniają rozgrywkę i jeszcze modulowane mapy, których będzie wiele do każdej misji. Już samo to daje masę rozgrywki. Przy założeniu, że mamy 7 Grzechów, 7 misji i przynajmniej dwie mapy dla każdej misji już to daje nam 98 różnych możliwości rozgrywki. Do tego dochodzi możliwość grania jako "ten dobry" lub "ten zły". Gra napewno tak szybko się nie znudzi.
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: bubu »

W ramach rozgrywki (grając Grzechem) wybieram tylko jeden rodzaj akolitów?
Awatar użytkownika
linkap98
Posty: 45
Rejestracja: 12 sty 2014, 19:41

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: linkap98 »

bubu pisze:W ramach rozgrywki (grając Grzechem) wybieram tylko jeden rodzaj akolitów?
Tak wynika z filmiku - do każdej sesji wybieramy innych akolitów. Do końca kampanii CMoN ma wrzucić Instrukcję to będzie wiadomo na 100%.
Awatar użytkownika
AnaMan
Posty: 217
Rejestracja: 29 gru 2010, 15:00
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: AnaMan »

Przygarnąłby ktoś dodatkowego pledge'a?
Czy taka opcja generalnie się opłaca np. przesyłkowo, czy lepiej samemu wesprzeć?

Poza podstawką rozważam jeszcze Apokalipsę, choć to wygląda na skok na kasę. Ale bardzo efektowny skok.
I może ewentualnie Gamma - Delta na pewno nie.

Nie bardzo rozumiem po co dodatkowe znaczniki korupcji i ran?
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4039
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: AkitaInu »

Ja moge przygarnąć :) - odezwij się na priv (z nr tel najlepiej), zdzwonimy się i przegadamy temat,

Co do znaczników - w podstawce jest tak że jest jedna macka na gracza, wiec na swojej planszy jedną macką zaznaczasz poziom spaczenia. Mając kupe macek możesz zaznaczyć to co aktuialnie masz i wczesniejsze ;) A znaczniki hitów - w sumie nie wiem :)
Awatar użytkownika
linkap98
Posty: 45
Rejestracja: 12 sty 2014, 19:41

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: linkap98 »

O widzę, że już się przygarniacz znalazł :D
AnaMan pisze:Przygarnąłby ktoś dodatkowego pledge'a?
Poza podstawką rozważam jeszcze Apokalipsę, choć to wygląda na skok na kasę. Ale bardzo efektowny skok.
I może ewentualnie Gamma - Delta na pewno nie.
My się rzuciliśmy na wszystkie trzy pudła - ja uwielbiam Deltę, mąż Gammę, a pudło Apokalipsy powaliło nas na kolana. Moja miłość do malowania figurek wcale nie pomogła. ;)
AnaMan pisze:Nie bardzo rozumiem po co dodatkowe znaczniki korupcji i ran?
Tak naprawdę nie są wcale potrzebne, ale masa ludzi błagała o dodatkowe znaczniki, więc CMoN dał opcję dokupienia. Ja osobiście biorę znaczniki korupcji, ale żeby dodać do Eldritch Horror :D
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4039
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: AkitaInu »

Linkap98 - widze mamy podobnie z dodatkowymi pudłami ;)

Ja też biore macki bo hitów chyba nie trzeba, choć deal jest nie najgorszy. Nie podobają mi się za bardzo plastikowe znaczniki, mogli je troche ładniejsze zrobić :/
Awatar użytkownika
linkap98
Posty: 45
Rejestracja: 12 sty 2014, 19:41

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: linkap98 »

AkitaInu pisze:Linkap98 - widze mamy podobnie z dodatkowymi pudłami ;)
Nie jestem sama :D chociaż niektórzy planują wziąć kilka pudeł dla samego malowania.
AkitaInu pisze: Ja też biore macki bo hitów chyba nie trzeba, choć deal jest nie najgorszy. Nie podobają mi się za bardzo plastikowe znaczniki, mogli je troche ładniejsze zrobić :/
Myślę, że Hitów nie potrzeba więcej, poza tym w listopadzie ma być kampania na kolejną Arkadię i wtedy napewno wezmę dodatkowe znaczniki bo w tej grze napewno się przydadzą. Mi też plastikowe znaczniki nie podchodzą, poza tym myślę, że nie są potrzebne i wolę nie wydawać więcej kasy niż potrzeba bo już i tak za dużo wrzuciłam :P bo biorę jeszcze artbooka ;)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4039
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: AkitaInu »

linkap98 pisze: Myślę, że Hitów nie potrzeba więcej, poza tym w listopadzie ma być kampania na kolejną Arkadię i wtedy napewno wezmę dodatkowe znaczniki bo w tej grze napewno się przydadzą. Mi też plastikowe znaczniki nie podchodzą, poza tym myślę, że nie są potrzebne i wolę nie wydawać więcej kasy niż potrzeba bo już i tak za dużo wrzuciłam :P bo biorę jeszcze artbooka ;)
Ja podejrzewam że tak czy siak wezme te hity bo się opłaca, a napewno się przydadzą ;)

Artbooka wezme jak mi starczy kasy ale to już w pledge managerze :) A tak to niestety oprócz kostek, litography biore chyba wszystko :P Dobrze że mam nadgodziny w pracy ... ;p
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: bubu »

Ja się nad mackami zastanawiam. Decyzję podejmę dopiero w PM. Od strony mechaniki kompletnie zbędny wydatek ale fajnie może wyglądać dokładanie macek zamiast przesuwania : )
Na pewno wezmę Apokalipsę i może którąś z drużyn.
Awatar użytkownika
linkap98
Posty: 45
Rejestracja: 12 sty 2014, 19:41

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: linkap98 »

AkitaInu pisze:Artbooka wezme jak mi starczy kasy ale to już w pledge managerze :) A tak to niestety oprócz kostek, litography biore chyba wszystko :P Dobrze że mam nadgodziny w pracy ... ;p
My bierzemy wszystkie dodatkowe pudła, artbooka i macki. Może coś się dołoży później w PM bo już i tak na 220 USD jesteśmy :P
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4039
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: AkitaInu »

linkap98 pisze:
AkitaInu pisze:Artbooka wezme jak mi starczy kasy ale to już w pledge managerze :) A tak to niestety oprócz kostek, litography biore chyba wszystko :P Dobrze że mam nadgodziny w pracy ... ;p
My bierzemy wszystkie dodatkowe pudła, artbooka i macki. Może coś się dołoży później w PM bo już i tak na 220 USD jesteśmy :P
podstawka 100
alfa i beta - 60
apoc - 40
artbook - 20

to juz jest 220

brakuje Wam 10 za macki:P
Awatar użytkownika
Lunatyk
Posty: 10
Rejestracja: 13 wrz 2015, 20:18
Has thanked: 7 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Lunatyk »

Podstawka w Early Bird jest za 90$ a nie 100$ więc rachunek się pewnie zgadza. :wink:
Awatar użytkownika
linkap98
Posty: 45
Rejestracja: 12 sty 2014, 19:41

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: linkap98 »

Lunatyk pisze:Podstawka w Early Bird jest za 90$ a nie 100$ więc rachunek się pewnie zgadza. :wink:
Potwierdzam :D ustawiony timer, odświeżanie na 2 komputerach i załapałam się na Early Bird ;)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4039
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: AkitaInu »

linkap98 pisze:
Lunatyk pisze:Podstawka w Early Bird jest za 90$ a nie 100$ więc rachunek się pewnie zgadza. :wink:
Potwierdzam :D ustawiony timer, odświeżanie na 2 komputerach i załapałam się na Early Bird ;)
Zwracam honor [emoji14]

_____________________________
Wysłane z telefonu, przepraszam za błędy ;)
magneticzero
Posty: 411
Rejestracja: 31 gru 2011, 19:04
Lokalizacja: Rybnik

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: magneticzero »

Czy ktoś się orientuje czy będą jeszcze jakieś add-ony ? :)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4039
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: AkitaInu »

Podobno ma coś być jeszcze ale to nie jest potwierdzone :) Ja bym stawiał na "Women of Faith" jako ostatni addon ;)
Awatar użytkownika
linkap98
Posty: 45
Rejestracja: 12 sty 2014, 19:41

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: linkap98 »

magneticzero pisze:Czy ktoś się orientuje czy będą jeszcze jakieś add-ony ? :)
Nie jest potwierdzone, ale pewnie będzie coś w stylu "Women of Sin/FAITH" (skoro było Men of FAITH), pewnie druga książka z litografiami (skoro pierwsza miała nr.1), ale zobaczymy.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: schizofretka »

Patrząc po 'Men of Faith' ja chcę w 'Women of Faith' dziewoję w tradycyjnym stroju bawarskim.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4039
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: AkitaInu »

schizofretka pisze:Patrząc po 'Men of Faith' ja chcę w 'Women of Faith' dziewoję w tradycyjnym stroju bawarskim.
Niedługo się okaże :)
Awatar użytkownika
linkap98
Posty: 45
Rejestracja: 12 sty 2014, 19:41

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: linkap98 »

AkitaInu pisze:Niedługo się okaże :)
Dziś ma być jakiś add-on :D Teraz już wielkie odliczanie do końca :D Mam nadzieję, że ten add-on nie będzie rewelacyjny, mój portfel może tego nie przetrwać.
ODPOWIEDZ